Esileht Väikelaps Salli kaela pannes okserefleks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Salli kaela pannes okserefleks

Postitas:

Tere, palun öelge, kas kellelgi on kogemusi- kahesel poisil on tekkinud salli kaela pannes koheselt okserefleks, ütleb ise ka, et aiai, näitab samal ajal ette kõri peale.
Kaelussall ei ole sooniv, olen proovinud ka kodus olevaid erinevaid (suurema õe oma ka, mis vaevalt vastu minnes juba okserefleksi esile kutsus).
Tunnistan, et olen laste kaebuste suhtes tihti ülemuretseja, seega pole veel arstile helistama hakanud. Võib-olla ongi see tavaline tundlikema laste puhul, samas paneb ikkagi muretsema.
Suvel sama salli pisut jahedamal õhtul mere äärde minnes kaela pannes laps ei kurtnud midagi. Seega probleem on tekkinudki nüüd alles.
Kui see peaks kuidagi asja puutuma, siis sööb samamoodi igasuguse tekstuuriga toitusid ja see ei põhjusta mingit kaebust või ärritust.

Lisan: ka ülepea käiva pusaga on sama jama, selline mis ei ole väike, aga ikkagi üsna kitsa kaelusega, et üle pea tõmmates läheb kõri vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:39; 23.09 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näitlemine on välistatud? Kui salli kaela pannes peaks valus ja okserefleks olema peaks see tekkima ka käega katsutes, proovi pleedi või pead pestes näiteks rätti nii korra ümber panna, et paned ka kaela sisse. Võimalik, et avastas lihtsalt viisi kuidas sallist pääseda või lihtslat on see vastu-sooniv tunne, mis pole küll valu, aga ehk ebamugav (nt ajab sügelema).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nt on sama asi – ei saa ma kanda salli ega kõrge kaelusega kampsuneid. Nii vastik tunne tekib. Ema sõnul tekkis mul samuti üsna väikse lapsena. Pole lasknud seda eraldi uurida. Lapsena oli tihti kurk haige ja lõpuks lõigati mandlid ära, aga salli ikka kanda ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise olnud selline laps, nüüd olen selline täiskasvanu ja üks mu lastest on samasugune. Nii kui kõrge liibuva kaelusega palloni, kaelussalli vms selga panen, tekib mul õudne tahtmine see kaelast eemale tõmmata, kui ei saa ajab oksele jne
Isegi pluusil on ülemine nöööp lahti.

Aga pehmet rätti v salli õrnalt ümber kaela saan panna, oluline on, et ei liibuks ühtlaselt nagu torusall vms

Kasuta lihtsalt võimalust jopel lukk üles tõmmata + trukk kinni.
V-o sobib ka mõni kaelusmüts, minu lapsel sobis, selline lohvakama kaelaosaga, mitte liibuva soonikuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Hea teada, et see ongi täiesti võimalik, et mõni laps/inimene ongi tundlikum. Ma olin ikka juba päris mures.
Näitlemist ma nii väikese puhul välistaks, sest näha on, et see teda tõepoolest segab ja juba ka hirmutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:39; 23.09 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meenusid lapsepõlve maavillased kõrge kraega kampsunid ja juba tuli klomp kurku. Hilisemas elus pole ma ühtegi kaela vastu liibuvat asja soetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei salli ka kaela ümber soonimist, ja mõned lapsed on tõesti tundlikumad kui teised. Proovi leida mõni hästi siidine ja pehme sall, mis ei oleks kõvasti ümber. Muuseas, ka siidisallid on soojad, ei pea tingimata kare maavillane olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei salli ka kaela ümber soonimist, ja mõned lapsed on tõesti tundlikumad kui teised. Proovi leida mõni hästi siidine ja pehme sall, mis ei oleks kõvasti ümber. Muuseas, ka siidisallid on soojad, ei pea tingimata kare maavillane olema.

Tahtsin samuti soovitada 100% silk, ehk ehtsat siidisalli. See on õhuke kuid väga soe ja neid on libedama/siledama pinnaga olemas. Otsida on kõige lihtsam ilmselt internetist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt nahatundlikkus, mina nt ei salli karedaid asju naha vastas, tekib vastik tunne. Lapsepõlve karupüksid olid õudukad. Temal on siis kaela juures tundlik. See võib ka ühtäkki tekkida (või ei osanud ta varem öelda) ja võib olla küll okseleajamise tunne ja muidu vastik.
Vähetõenäoline, et oleks nt suurenenud kilpnääre (mis ka annab tüki ja poomistunnet jms), harknääre vms. Palju tõenäolisemalt ikka tunnetuslik-nahasensoorne “kiiks”.
Soovitan ka proovida kas hästi pehmeid salle (siidi) ja tuukrimütse (no päris suurele lapsele enam ei saa, aga kahene saab kanda veel aastaid, neil tavaliselt ei ole kurgu all kõvasti sooniv).
Ma arvan, et lapsel on probleem just see torujas ühtlane surve kaelale, isegi kui ei ole tugevalt ümber. Otsi sellist salli, mida saab kurgu alt lõdvemalt siduda (tavaline sall) või tuukrimüts, mis pole kurgu all ümber.
Pealegi ajavad need kootud jms karedad kaelused kaela sügelema (va tõesti pehmed fliisid, mis ajavad higistama…).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuukrimüts ja puffid aitavad. Minu lapsed ka ei salli kaelus-ja tavalisi salle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kannata mitte ühtegi asja vastu kõri- või neelupiirkonda, kohe tekib okserefleks. Näiteks ei saa ma kanda salle, kõrge kaelusega kampsuneid jm, igasugu spordijakke, millel sageli on suht kitsas kõrge krae mis ulatub lukuga täpselt lõua all neelu kohani, kahjuks ei saa ma kanda ka nt kiivrit spordi tegemisel. Lapsena olid välistatud kõik paeltega mütsid (mis tol ajal oli valdav).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Salli kaela pannes okserefleks