Esileht Koroonaviirus COVID-19 Salong, kus maske ei kanta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Salong, kus maske ei kanta

Postitas:
Kägu

Käisin juuksuris ühes üsna suures ja mainekas salongis, kus ei kandnud maski mitte ükski töötaja ega klient. Juuksur hakkas ise kohe rääkima, et tema koroonat ei usu ja ei tea kedagi, kes oleks haige olnud.

Ma mõtlen, et kui ma ise oleks salongi juhataja, siis ilmselt paluks töötajatelt, et oma isiklikku arvamust sellel teemal nii intensiivselt avaldama ei peaks. Et see võiks pigem olla koht ja teema, kus klienti kuulata ja oma meelsust mitte nii laiali laotada.

Kuidas teie vaatate iluteenindajate peale, kes põhimõtteliselt maski ei kanna?

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas see üldse jutuks tuli? Läksid ka võõrale territooriumile käskima ja keelama?

Käisin ja ühes salongis, kus kellelgi polnud maski. Sisenedes öeldi ka mulle, et võin ära võtta. Sellega kogu “koroonajutt” piirduski.

Mina olen vaktsineeritud ja ei karda. Kui ma kardaksin, siis ma väldiksin kõiki ilusalonge.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilusalongides on maskidega sageli keeruline asjatada. Nt juuksevärvimiseel pidin vahepeal ikka korraks ära võtma, et saaks igalt poolt ikka värvida, need kummid on ju kõrva taga ja segavad. Lõikusega ilmselt sama. Rääkimata näoprotseduuridest. Ilmselt käeprotseduure ja pediküüri ei sega ja kulmude kitkumist ka mitte. Kui aga keegi tuleks mulle jutustama, et tema ei usu koroonat, siis ma vaataks teda küll nagu lollakat ilmselt. Samas, no juuksur ei peagi ju mingi geenius olema, peaasi, et oskab hästi juustega asjatada ja maskiteemal ma ei hüsteeritse, kui just mulle näkku köhima või tatistama ei hakata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid suudavad teha mask peas keerukaid operatsioone, aga juuksur ei suuda isegi juukseid värvida? Ei käiks sellistes salongides, sest juuksuriga oleme ikka vahetus läheduses ja jumal teab, kes seal enne mind käinud on.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu juuksur ütles, et mingil hetkel hakkas õngitsus peale, et võõrad kliendid tahtsid ilma maskita teenust. No tems juures ei saa.

Maskis saab värvida, pesta, lõigata. Jumal tänatud, et mul on mõistlik juuksur.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilusalongides on maskidega sageli keeruline asjatada. Nt juuksevärvimiseel pidin vahepeal ikka korraks ära võtma, et saaks igalt poolt ikka värvida, need kummid on ju kõrva taga ja segavad. Lõikusega ilmselt sama.

Olen koorona ajal korduvalt käinud juukseid lõikamas ja värvimas. Kordagi ei ole mask ette jäänud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks juuksurisalongis maski kandma?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks juuksurisalongis maski kandma?

Sa ei pea oma rumalust avalikult demonstreerima.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnistan, et lõpetasin  ühe juuksuri juures käimise ära, kuna jagas FB igasugust väljamõeldud jama koroona kohta. Et ravigu ennast selle hobuste ussirohuga, aga ma ikka usun teaduspõhist meditsiini ning ei soovi temalt mingit nakkust saada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnistan, et lõpetasin ühe juuksuri juures käimise ära, kuna jagas FB igasugust väljamõeldud jama koroona kohta. Et ravigu ennast selle hobuste ussirohuga, aga ma ikka usun teaduspõhist meditsiini ning ei soovi temalt mingit nakkust saada.

Meil vist on ühine tuttav. Mis perekonnanime esitäht on?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnistan, et lõpetasin ühe juuksuri juures käimise ära, kuna jagas FB igasugust väljamõeldud jama koroona kohta. Et ravigu ennast selle hobuste ussirohuga, aga ma ikka usun teaduspõhist meditsiini ning ei soovi temalt mingit nakkust saada.

Meil vist on ühine tuttav. Mis perekonnanime esitäht on?

Tead, ma ei teagi, sest minu arust abiellus uuesti? Varem oli K.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna oleme juuksuriga mōlemad koroona läbi põdenud, siis ei pea samuti maski vajalikuks. Oluliselt ohtlikumad on vaktsineeritute peod jm seltskondlikud viibimised, kus palju inimesi ninapidi koos ja kus maske mõistagi ei kanta.

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuna oleme juuksuriga mōlemad koroona läbi põdenud, siis ei pea samuti maski vajalikuks. Oluliselt ohtlikumad on vaktsineeritute peod jm seltskondlikud viibimised, kus palju inimesi ninapidi koos ja kus maske mõistagi ei kanta.

Kas sinu juuksuril on kahemeetrised käed või kuidas ta pead katsub? Pole üldse ninapidi koos pikka aega

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna oleme juuksuriga mōlemad koroona läbi põdenud, siis ei pea samuti maski vajalikuks. Oluliselt ohtlikumad on vaktsineeritute peod jm seltskondlikud viibimised, kus palju inimesi ninapidi koos ja kus maske mõistagi ei kanta.

Kas sinu juuksuril on kahemeetrised käed või kuidas ta pead katsub? Pole üldse ninapidi koos pikka aega

Kas sa ei lugenud, mida kirjutasin? Oleme mõlemad läbi põdenud ja seega mitu korda vähem nakkusohtlikud kui vaktsineeritud inimesed. Ning me viibime ruumis kahekesi, mitte 200- või 2000-kesi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud, mida kirjutasin? Oleme mõlemad läbi põdenud ja seega mitu korda vähem nakkusohtlikud kui vaktsineeritud inimesed. Ning me viibime ruumis kahekesi, mitte 200- või 2000-kesi.

Sinu loogika kohaselt läbipõdenud üksteist ei nakata? Küll aga võivad üksteist nakatada vaktsineeritud?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud, mida kirjutasin? Oleme mõlemad läbi põdenud ja seega mitu korda vähem nakkusohtlikud kui vaktsineeritud inimesed. Ning me viibime ruumis kahekesi, mitte 200- või 2000-kesi.

Sinu loogika kohaselt läbipõdenud üksteist ei nakata? Küll aga võivad üksteist nakatada vaktsineeritud?

Läbipõdenutele ei hakka tõesti see viirus enam naljalt külge, kaitse on kordades parem vaktsineeritutest. On see sulle tõesti uudis?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud, mida kirjutasin? Oleme mõlemad läbi põdenud ja seega mitu korda vähem nakkusohtlikud kui vaktsineeritud inimesed. Ning me viibime ruumis kahekesi, mitte 200- või 2000-kesi.

Sinu loogika kohaselt läbipõdenud üksteist ei nakata? Küll aga võivad üksteist nakatada vaktsineeritud?

See on ju fakt, et kolmandik positiivsetest testitutest on vaktsineeritud, seega nad ka nakatavad üksteist. Kui vaktsineeritutel on lubatud mitmesajakesi (või isegi tuhandetekaupa) koos ilma maskideta ühes ruumis viibida, millise loogika alusel siis kaks läbipõdenut koos ohtlikumad on? See on ju üheselt teada, et läbipõdenud nakatuvad kõige harvemini.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikilt pole ükski haigestunud mitte kunagi uuesti haigestunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju üheselt teada, et läbipõdenud nakatuvad kõige harvemini.

Ei ole üheselt teada. Päris palju on neid, kes on pool aastat tagasi põdenud ja nüüd on uuesti haiged. Tean mitut, kellel on teine põdemine pigem hullem kui esimene. Huvitav, et teadusuuringud ja viroloogid ei väida midagi sellist üheselt, aga Perekooli kägu teab ikka paremini.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju üheselt teada, et läbipõdenud nakatuvad kõige harvemini.

  1. Ei ole üheselt teada. Päris palju on neid, kes on pool aastat tagasi põdenud ja nüüd on uuesti haiged. Tean mitut, kellel on teine põdemine pigem hullem kui esimene. Huvitav, et teadusuuringud ja viroloogid ei väida midagi sellist üheselt, aga Perekooli kägu teab ikka paremini.

Teadlased on ikka üsna üksmeelel, et läbipõdemine on efektiivsem kui vaktsineerimine.

  • https://forte.delfi.ee/artikkel/94379339/eesti-selle-suve-andmed-paljastavad-vaktsineerimise-ja-labipodemise-kombinatsioon-on-parim-relv-koroonasse-nakatumise-vastu
  • +3
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Teadlased on ikka üsna üksmeelel, et läbipõdemine on efektiivsem kui vaktsineerimine.

    Ja plaaniline ravi siis peab ootama, kuni totukesed endale haiguse hangivad ja haiglates vedelevad?

    +3
    -3
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Teadlased on ikka üsna üksmeelel, et läbipõdemine on efektiivsem kui vaktsineerimine.

    Ja plaaniline ravi siis peab ootama, kuni totukesed endale haiguse hangivad ja haiglates vedelevad?

    Appi… jutt käib siin praegu ju sellest, et läbipõdenud juuksur ja läbipõdenud klient ülimalt suure tõenäosusega teineteist ei nakata.
    Sina mine aja oma teemat seal covidifoorumis.

    +3
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Miks peaks juuksurisalongis maski kandma?

    Sa ei pea oma rumalust avalikult demonstreerima.

    Rumal on ikka see, kes küsimusele vastata ei oska ja hakkab seepärast küsijat naeruvääristama.

    +1
    -1
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Käisin juuksuris ühes üsna suures ja mainekas salongis, kus ei kandnud maski mitte ükski töötaja ega klient. Juuksur hakkas ise kohe rääkima, et tema koroonat ei usu ja ei tea kedagi, kes oleks haige olnud.

    Ma mõtlen, et kui ma ise oleks salongi juhataja, siis ilmselt paluks töötajatelt, et oma isiklikku arvamust sellel teemal nii intensiivselt avaldama ei peaks. Et see võiks pigem olla koht ja teema, kus klienti kuulata ja oma meelsust mitte nii laiali laotada.

    Kuidas teie vaatate iluteenindajate peale, kes põhimõtteliselt maski ei kanna?

    Sinna peaks Maski-Kati saatma ja on hetkega kõigil maskid peas!

    0
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Kiidaksin juuksurit. Õnneks minu juuksur ka ei kanna ja mina ei pea ka nartsu ette toppima. Teie aga kandke terviseks

    +1
    -7
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    See on ju üheselt teada, et läbipõdenud nakatuvad kõige harvemini.

    Ei ole üheselt teada. Päris palju on neid, kes on pool aastat tagasi põdenud ja nüüd on uuesti haiged. Tean mitut, kellel on teine põdemine pigem hullem kui esimene. Huvitav, et teadusuuringud ja viroloogid ei väida midagi sellist üheselt, aga Perekooli kägu teab ikka paremini.

    justnimelt teadusuuringud ja viroloogid seda üheselt väidavad. Tutvu ometi kasvõi Popovi väitega – tema esindab meie teadusnõukogu seisukohta. Sinu isiklik kogemus pole paraku statistika.

    +1
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Teadlased on ikka üsna üksmeelel, et läbipõdemine on efektiivsem kui vaktsineerimine.

    Ja plaaniline ravi siis peab ootama, kuni totukesed endale haiguse hangivad ja haiglates vedelevad?

    Haiglates on 1/3 vaktsineeritud “totukesi”.

    0
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Haiglates on 1/3 vaktsineeritud “totukesi”.

    Kes põevad lühemalt, kergemalt ning tõenäoliselt ei satu intensiivi.

    +2
    -3
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Vaktsineerimine on ju umbes sama mis haiguse läbipõdemine (mitte tüsistuste ega muude tagajärgede mõttes, ses mõttes on põdemine ohtlikum, aga immuunsuse mõttes). Seega, kui väidetavalt on immuunsus mõnel ainult 6 kuud, siis on sama vaktsineerimisega. Seega oleks oluline teada, kui palju on neil haiglasse sattunud lõpetatud vaktsineerimiskuuriga inimestel viimasest vaktsiinist möödas. Ja imelik jah, et siis öeldakse, et vaktsiin kestab aasta ja läbipõdemine 6 kuud, aga samas on ju seal ka arutatud, et võiks aasta ka see tõend kehtida. Samas need haiglasse sattunud vaktsineeritud tõestavad, et võib-olla on aasta ikka palju pakutud.

    +3
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Haiglates on 1/3 vaktsineeritud “totukesi”.

    Kes põevad lühemalt, kergemalt ning tõenäoliselt ei satu intensiivi.

    Kui inimene on juba haiglas, siis vaevalt seal midagi kerget on. Ja koormus haiglatele on tekkinud ikka. Kui hetkel oleks 100% kõik vaksitud, väheneks haiglate koormus vaid 1/3 võrra, mis oleks ka juba piisavalt halb seis.

    0
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


    Esileht Koroonaviirus COVID-19 Salong, kus maske ei kanta