Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sama diagnoosiga uuesti haigusleht ning haigushüvitis?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sama diagnoosiga uuesti haigusleht ning haigushüvitis?

Postitas:

Olin pikalt depressiooniga haiguslehel aasta II pooles, pidin selle lõpetama kuna oli vaja ära kasutada  varasemalt väljateenitud puhkus, mis muidu oleks aegunud. Aga kui nüüd uuesti haiguslehele sama diagnoosiga, kas siis makstakse haigushüvitist samamoodi nagu enne st, et uue seaduse järgi 1. päev tasuta, 2.-5. päev tööandja jne?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 04:33; 17.01 16:07; 21.01 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Järgleht. Sama diagnoosiga makstakse kokku 182 päeva eest.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:45; 18.01 06:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole järgleht, kui vahepeal lõpetatud. Ikka uus haigusleht.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ka aru, et kui olen vahepeal olnud tööl/kasutanud puhkust, siis uuesti haiguslehele jäädes, mis sellest, et sama diagnoosiga peaks algama uuesti niiöelda uus 182 päevane periood, mille eest makstakse haigushüvitist. Aga tahtsin üle küsida, et kuskil seaduses jälle mingit konksu ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 04:33; 17.01 16:07; 21.01 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on sama haigus, siis antakse järgleht. arvestus on kokku, st kui eelmise lehega oled oma 182 päeva ära kasutanud, siis oled küll haiguslehel, aga hüvitist ei saa. kui olid nt 80 päeva haiguslehel, siis sama haiguse/diangoosiga saad raha järgmise 102 päeva eest, edasi tasuta. vahepeal sa ju lõpetasid lehe ära ja olid puhkusel, mitte ei saanud terveks ja nüüd ei haigestunud uuesti, vaid sama haigus jätkub.

see konks on seaduses küll sees, et ei saa olla 182 päeva depressioonis, siis imeliselt paariks päevaks või nädalaks terveneda ja siis uuesti 182 päevaks depressiooni haigestuda – sama diagnoos loetakse samaks haigusleheks kokku

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 19:42; 17.01 19:42; 21.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole järgleht, kui vahepeal lõpetatud. Ikka uus haigusleht.

järgleht antakse, kui on sama diagnoos/haigusjuht. vabalt võib põhilehe ja järglehe vahel mitmenädalane paus olla, kui inimene nt arvab, et ta on piisavalt terve, et tööle minna, aga siis selgub, et ikka ei olnud ja vajab uuesti haiguslehte – saab järglehe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 19:42; 17.01 19:42; 21.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole järgleht, kui vahepeal lõpetatud. Ikka uus haigusleht.

järgleht antakse, kui on sama diagnoos/haigusjuht. vabalt võib põhilehe ja järglehe vahel mitmenädalane paus olla, kui inimene nt arvab, et ta on piisavalt terve, et tööle minna, aga siis selgub, et ikka ei olnud ja vajab uuesti haiguslehte – saab järglehe

Määrusest küll sellist võimalust ei leia. Ükski arst ei saa seaduse järgi lõpetada TVLi siis, kui patsient ise arvab, et ta on terve. Arst lõpetab TVLi, kui ta on veendunud patsiendi töövõime taastumises.
(8) Haigusleht lõpetatakse pärast haige läbivaatust töövõime taastumise kindlakstegemise päeval (kaasa arvatud), välja arvatud käesoleva paragrahvi lõigetes 6 ja 9 sätestatud juhtudel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus detsembrist. Arst lõpetas lehe 15ndal ja kuna tööl ikka olla ei saanud siis alustas esimest lehte uuesti 18ndal detsembril. Nüüd sai kuu täis ja eesti.ee portaali ilmus haiguslehe järgleht mis algas 17ndast jaanuarist. Olen täpselt sama asjaga uuesti lehel nagu detsembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin pikalt depressiooniga haiguslehel aasta II pooles, pidin selle lõpetama kuna oli vaja ära kasutada  varasemalt väljateenitud puhkus, mis muidu oleks aegunud. Aga kui nüüd uuesti haiguslehele sama diagnoosiga, kas siis makstakse haigushüvitist samamoodi nagu enne st, et uue seaduse järgi 1. päev tasuta, 2.-5. päev tööandja jne?

Sul on veel tööandja pärast seda kui oled 6 kuud haiguslehel olnud ja vahepeal puhkama naasnud?

Veab siis sul. Tööandjal on õigus töötaja lahti lasta, kui see 4 kuud aastas haiguslehel veedab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole järgleht, kui vahepeal lõpetatud. Ikka uus haigusleht.

järgleht antakse, kui on sama diagnoos/haigusjuht. vabalt võib põhilehe ja järglehe vahel mitmenädalane paus olla, kui inimene nt arvab, et ta on piisavalt terve, et tööle minna, aga siis selgub, et ikka ei olnud ja vajab uuesti haiguslehte – saab järglehe

Määrusest küll sellist võimalust ei leia. Ükski arst ei saa seaduse järgi lõpetada TVLi siis, kui patsient ise arvab, et ta on terve. Arst lõpetab TVLi, kui ta on veendunud patsiendi töövõime taastumises.

(8) Haigusleht lõpetatakse pärast haige läbivaatust töövõime taastumise kindlakstegemise päeval (kaasa arvatud), välja arvatud käesoleva paragrahvi lõigetes 6 ja 9 sätestatud juhtudel.

Ükski arst ei saa inimest sunniviisiliselt lehel hoida. Arst teebki epikriisi märke, et tvl lõpetatud, kuna läks puhkusele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:45; 18.01 06:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle Kägu 18.01.2021 kell 06.20 vastanule teadmiseks ja sinu rahuliku meele säilitamiseks, et enam ei ole ta minu tööandja ja tööandjaid on ka ikka väga erinevaid, olen ise kogenud. Minu depressioon ei ole seotud 100% tööst sõltuvalt aga töötamise lõpp on seotud ettevõttes tekkinud Covidist tingitud olukorra tõttu, mis mingil määral ka minu tervislikku seisundit on mõjutanud lisaks paljudele muudele isiklikus elus läbielatule viimase 4 aasta jooksul. Soovin sulle vaid kõike head siin elus ja et sinul paremini läheks kui mul!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 04:33; 17.01 16:07; 21.01 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole järgleht, kui vahepeal lõpetatud. Ikka uus haigusleht.

järgleht antakse, kui on sama diagnoos/haigusjuht. vabalt võib põhilehe ja järglehe vahel mitmenädalane paus olla, kui inimene nt arvab, et ta on piisavalt terve, et tööle minna, aga siis selgub, et ikka ei olnud ja vajab uuesti haiguslehte – saab järglehe

Määrusest küll sellist võimalust ei leia. Ükski arst ei saa seaduse järgi lõpetada TVLi siis, kui patsient ise arvab, et ta on terve. Arst lõpetab TVLi, kui ta on veendunud patsiendi töövõime taastumises.

(8) Haigusleht lõpetatakse pärast haige läbivaatust töövõime taastumise kindlakstegemise päeval (kaasa arvatud), välja arvatud käesoleva paragrahvi lõigetes 6 ja 9 sätestatud juhtudel.

no ma tahaks teada, mida arst sinu meelest teeb, kui töötaja teatab poole ravi pealt, et läheb homsest tööle? paljud lähevadki, sest ei saa haiguslehe rahakaotust endale lubada.

arst ei saa kuidagi sundida patsienti haiguslehel olema, kui patsient seda ei soovi. patsient ei saa kauem lehel olla, kui arst lubab, küll aga ei saa arst kuidagi haiget koju sundida, vaid peab lehe lõpetama, kui patsient seda soovib

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 19:42; 17.01 19:42; 21.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sama diagnoosiga uuesti haigusleht ning haigushüvitis?