Esileht Kodunurk Sambla ja heina eemaldamine kivide vahelt

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Sambla ja heina eemaldamine kivide vahelt

Postitas:
Kägu

Kas on olemas masinat mis eemaldab tänavakivide või õigemini kiviparketi vahelt sammalt ja heina?
Survepesuriga vist saab ka, aga siis on kõik ümbritsev seda samblalöga täis ja peab maja ka pesema hakkama.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii õudselt häirib, et peab seda eemaldama hakkama?

Mulle just meeldib, kui kivide vahel on sammalt ja madalat rohtu. Mina kõrge heina tõmbaks lihtsalt madalamaks ja las see sammal ja väke muru seal olla, annab mõnusa emotsiooni. Ilma oleks palju kõledam minu silmis. 🙂

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Survepesuriga vist saab ka, aga siis on kõik ümbritsev seda samblalöga täis ja peab maja ka pesema hakkama.

Kui trimmeriga selle kuivalt maha lased, siis on samuti kõik kohad ju “samblalöga” täis ja pead oma pisikesed valged kätukesed taas tööle panema.
Et see kõik ära koristada.

Perekoolika elu ongi üks pask ja midagi pole teha, kui teenijat pole.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, mingit imemasinat leiutatud pole, on oma kaks kätt ja töökus ainult.

https://kodustiil.postimees.ee/6416176/tanavakivide-vahele-kogunenud-umbrohust-saab-vabaneda-kemikaale-kasutamata

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole varem vaadanud et see võiks olla ilus🙂
See tundub kuidagi räpakas. Võib vajada veel harjumist et seda elurikkuseks pidama hakata.
Aga tegin eile seda tööd. Oma väikeste valgete kätega, nagu eelpool öeldi. Erinevate koduste vahenditega ja üks traathari oli ka. Ilm nö soosis ka sellist pea alaspidi tööd. Ja lõpuks oli see nii peavalu tekitav, et mõtlesin küsida.
kas on mingit lihtsamat viisi? Masinat?
Kas on kergem saada samnalt välja kuivalt või märjalt? Praegu on ta nii kuiv et pokegi roheline ja paistab nagu kuivanud. Sajuga läheb roheliseks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka survepesur on see lihtne variant.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen proovinud survepesuriga, ei saa nagu sellega ka paremini. Oleneb vist vahedest. Ikka ise peab katkuma ja mulle see töö kohe üldse ei meeldi. Nägin mingit kuulutust, kus pakuti seda teenust, et tehakse vahed ja kivid puhtaks pluss täidetakse uuesti liivaga ja maksis 3,5 eurot ruutmeeter. Kuna mul on plats päris suur, siis läheb kalliks jälle see asi. Pean vist umbrohutõrjet sinna panema, ei aita midagi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tehakse vahed ja kivid puhtaks pluss täidetakse uuesti liivaga ja maksis 3,5 eurot ruutmeeter. Kuna mul on plats päris suur, siis läheb kalliks jälle see asi.

Et kui on 100 ruutu, siis sinu jaoks jääb 350€ väga kalliks?

Kusjuures ma olen kindel, et sul on seal vähem ruute kui 100.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole varem vaadanud et see võiks olla ilus

Nojaa, aga äkki proovid? Mu meelest ei ole samblikune tänavakivi räpane, ma näen selles pigem midagi kergelt muinasjutulist, romantilist, mu jaoks pigem tõesti silmipaitav, mitte häiriv. 🙂

Äkki kui veidike suhtumist muudad, siis saad ka koos sele väikse sambaga elatud, üks stressiallikas vähem.

Kui sa näiteks guugeldad ‘mossy road stones’ siis tuleb igasuguseid fotosid selle otsinguga, ilus.

Näiteks selline, superkena ju 🙂 https://photostockeditor.com/premium/235392034/flowering-white-daisy-flower-and-moss-green-plants-on-brick-cobble-stone-floor-closeup-of-cute-dais

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on mingi taoline: https://kodus.ee/artikkel/kuidas-ja-millega-puhastada-aiatee-kivide-vahelt-umbrohtu

Ei ole väga ilus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et kui on 100 ruutu, siis sinu jaoks jääb 350€ väga kalliks? Kusjuures ma olen kindel, et sul on seal vähem ruute kui 100.

Võid olla kindel, aga on kõvasti rohkem kui 100 ruutu. Sa vist ei tea, palju on sada ruutu. See on pisike plats.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägin videot, kus sarnase teraga lõigati – see siis peaks olema elektriline peenraääre trimmer

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Trimmeriga on siiani kõige mugavam olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sammal ja rohutaimed lagundavad ajapikku kivi, sestap ongi mõistlik seda sealt vahedest eemaldada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leeklambiga saab eemaldada. Meil tehakse killustikuga kaetud sissesõiduteel sellega.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käpuli maas ja teen umbrohu eemaldajaga, see metallist piklik tööriist.

https://www.bauhof.ee/et/umbrohu-eemaldaja-quikfit-522460

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kärcheri survekal pidi olema mingi lisavidin, mis takistab sodi laialiloopimist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole varem vaadanud et see võiks olla ilus

Nojaa, aga äkki proovid? Mu meelest ei ole samblikune tänavakivi räpane, ma näen selles pigem midagi kergelt muinasjutulist, romantilist, mu jaoks pigem tõesti silmipaitav, mitte häiriv. 🙂

Äkki kui veidike suhtumist muudad, siis saad ka koos sele väikse sambaga elatud, üks stressiallikas vähem.

Kui sa näiteks guugeldad ‘mossy road stones’ siis tuleb igasuguseid fotosid selle otsinguga, ilus.

Näiteks selline, superkena ju 🙂 https://photostockeditor.com/premium/235392034/flowering-white-daisy-flower-and-moss-green-plants-on-brick-cobble-stone-floor-closeup-of-cute-dais

Halloo, päriselus on see ikka väga kole. See konkreetne on ju istutatud. Päriselus kasvab sinna mingi suvaline orashein vms kõrreline ja see punane ristiku moodi asi koos samplaga, mis pole sugugi lopsakas ja ilus pehme, vaid lihtsalt räämas ja räpakas. Elan sellise aiaga üürimajas ja meil on tegu tillukeste kividega ka veel. Kasutan spetsiaalset “kõblast”, mis koosneb ühes orast, millega siis jõuga kraabin sammalt ära ja teises otsas on peenike traathari. Peale vihma saab mõned kaheidulehelised kergesti välja tõmmata, aga murututi aitab sool ja äädikas või siis mürk, kui soovid mürgitada

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leeklambiga saab eemaldada. Meil tehakse killustikuga kaetud sissesõiduteel sellega.

Leeklamp on jah hea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka survepesur on see lihtne variant.

Kusjuures mul mees väidab et enne peab suurema umbrohu käsitsi eemaldama ja alles siis pesuriga üle käima. Just vaidlesime nädalavahetusel. Mina muidugi ei viitsiks enne seda teha vaid pärast vaadata mis alles jäi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures mul mees väidab et enne peab suurema umbrohu käsitsi eemaldama ja alles siis pesuriga üle käima. Just vaidlesime nädalavahetusel. Mina muidugi ei viitsiks enne seda teha vaid pärast vaadata mis alles jäi.

Minu arust ei saa survepesuriga üldse eriti hästi teha. Eks oleneb ka vahedest. Ja suuremaid umbrohtusid ta muidugi ei kisu ju välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil tuttavate tuttavatel põles kuur maha kui hoogu läksid selle leeklambiga. Tahtsin ka osta kuid mees ütles et põletan maja maha.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sammal ei salli tuhka, kui seda peale panna siis ta kaob ise varsti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägin videot, kus sarnase teraga lõigati – see siis peaks olema elektriline peenraääre trimmer

Kuidas sa sellega neid vahesid lased? Tead ikka mis on tulemus, kui kettaga vastu kive lasta? 😄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahtsin ka osta kuid mees ütles et põletan maja maha.

Sul siis kodus (ja köögis) veel polegi?

Brüleekreemi ju ilma selleta väga ei tee. Samuti ei tee see “ütleja mees” mingeid jootetöid jne ilma leeklambita.

Teraskettaga kivide vahesid puhastav tädi on samast kategooriast. Peaasi, et ta sinna sädemepilve ette ennast ei sätiks, päris valus on.
Seal 10 X 10 meetrise “pisikese” platsi peal.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas survepesur liiva ei uhu kivide vahelt minema? Pole julgenud katsetada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas survepesur liiva ei uhu kivide vahelt minema?

Eks ta muidugi uhub, kui otse vahesse kihutada. Tuleb “targalt” lasta, et ainult kivi suunalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas survepesur liiva ei uhu kivide vahelt minema?

Eks ta muidugi uhub, kui otse vahesse kihutada. Tuleb “targalt” lasta, et ainult kivi suunalt.

Ja kuidas siis “targalt” uhades umbrohu vahedest välja juuritud saab? Pole eriti võimalik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuidas siis “targalt” uhades umbrohu vahedest välja juuritud saab? Pole eriti võimalik.

Polegi.
Aga kes juurimist mainis?
Juurelt maha lõigata saab.

0
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Kodunurk Sambla ja heina eemaldamine kivide vahelt