Esileht Ilu Šampoon rasusele peanahale

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Šampoon rasusele peanahale

Postitas:
Kägu

Peanahk on rasune ja juuksed ise kuivad nagu kõrred, nii et mingit kasu sellest rasust pole ja pärast ühte päeva juba pea must. Tahaks mingit šampooni, mis tasakaalustaks nahka, aga ei kuivataks ega sisaldaks igasugust kräppi. Nii palju, kui koostiseid olen lugenud, siis ka kõige soovitatumad tooted, nt Davines, sisaldavad kas SLSi või muud jama. Ehk on kellelgi mingi parem variant silma jäänud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tee kookosõli maske (ööseks pähe) ja proovi harvem pesta.
Pesed ilmselt iga päev või üle päeva? Peanahk toodab rasu, et peanahka niisutada ja kaitsta, ehk mida tihedamini pesed seda rohkem peanahk peab rasu tootma, et peanahka kaitsta. Seega igasugused sügavpuhastavad ja rasusele peanahale mõeldud tooted tihti teevadki karuteene. Tegelikult aitab see, kui ise annad peanahale lisaniisutust ja pesed harvem, siis lõpetab peanahk üleliigse rasuerituse ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pesed ilmselt iga päev või üle päeva? Peanahk toodab rasu, et peanahka niisutada ja kaitsta, ehk mida tihedamini pesed seda rohkem peanahk peab rasu tootma, et peanahka kaitsta. Seega igasugused sügavpuhastavad ja rasusele peanahale mõeldud tooted tihti teevadki karuteene. Tegelikult aitab see, kui ise annad peanahale lisaniisutust ja pesed harvem, siis lõpetab peanahk üleliigse rasuerituse ära.

Tavaliselt suudan nii venitada, et kui nt eile pesin, siis uuesti pesen homme. Vahepeal õnnestub kauem hoida, aga kasu pole sellest midagi. Ikka ühe päevaga must. Ma proovin siis öösel enne pesu õli pähe jätta, aga mul ei ole väga usku sellesse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt suudan nii venitada, et kui nt eile pesin, siis uuesti pesen homme. Vahepeal õnnestub kauem hoida, aga kasu pole sellest midagi. Ikka ühe päevaga must. Ma proovin siis öösel enne pesu õli pähe jätta, aga mul ei ole väga usku sellesse.

See on paari kuu kui mitte enama pikkune teekond, et tulemusi hakkaks tulema. Järjepidevusest on ainult kasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul see ei toimi. Kui see toimiks, siis see tähendaks seda, et harva pesemise tulemusena muutub minu organismis midagi, mis vähendab rasunäärmete tööd. Kuidas ja mille abil või toimel rasu tootmine käib ja mis seda vähendaks, kui üldse, seda ma ei tea. Tean seda, et mul on see pärilik ja aastatega hullemaks läinud. Ja kuna juukseid on nii vähe ka siis ja nii õrnad, siis väikegi rasukogus paistab kohe peas välja ja spetsialistiga rääkides sain vastuse, et jah, mitte iga päev pesta(mida ma ei olegi teinud), kuid ka mitte nädalaid pesemata hoida, kuna see tekitab siis ummistuse ja põletikulise olukorra ja kahjustab olemasolevaid juuksesibulaid veelgi.
Kui inimesel on paksemad juuksed, peanahk terve ja tugev ja pole mingeid haiguslikke seisundeid, siis ei kahjusta ei tihe pesemine ega vähene pesemine. Minu olukorras on nii, et proovin pesta leebelt 2 x nädalas. Kena olla ei saa, aga mis teha, kui on selline häda kallal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul see ei toimi. Kui see toimiks, siis see tähendaks seda, et harva pesemise tulemusena muutub minu organismis midagi, mis vähendab rasunäärmete tööd. Kuidas ja mille abil või toimel rasu tootmine käib ja mis seda vähendaks, kui üldse, seda ma ei tea. Tean seda, et mul on see pärilik ja aastatega hullemaks läinud. Ja kuna juukseid on nii vähe ka siis ja nii õrnad, siis väikegi rasukogus paistab kohe peas välja ja spetsialistiga rääkides sain vastuse, et jah, mitte iga päev pesta(mida ma ei olegi teinud), kuid ka mitte nädalaid pesemata hoida, kuna see tekitab siis ummistuse ja põletikulise olukorra ja kahjustab olemasolevaid juuksesibulaid veelgi.

Kui inimesel on paksemad juuksed, peanahk terve ja tugev ja pole mingeid haiguslikke seisundeid, siis ei kahjusta ei tihe pesemine ega vähene pesemine. Minu olukorras on nii, et proovin pesta leebelt 2 x nädalas. Kena olla ei saa, aga mis teha, kui on selline häda kallal.

Keegi polegi nädalatest rääkinud?! Kust selle välja lugesid. Juukseid ongi “normaalne” pesta umbes 2x nädalas. St ilma füüsilise töö ja koormuseta puhul.

Paari kuupikkune teekond selles suhtes, et kui muidu pestakse iga päev või üle päeva siis see võtab kuu kuni mitu aega, et saaks hakata pesema 2x nädalas. Olen seda teed läbi teinud, endal hakkab pea tegelikkuses rasuseks minema 5-6 päeval, kuid enne muutuva juukseotsad imelikuks ja juuksed ei hoia enam.

Ning kookosõli on ka oma omadustelt (virgin siis ikka) põletikuvastane, peanahale rahustav ja juukse oma rasuga üks sarnasemaid. Vaid see kui tegelikult läheb teisel päeval pea juba rasuseks siis proovida venitada näiteks kolmanda päevani välja ja kanda antud päev juukseid krunnis. Kui on kodupäevad ja pole välja minek siis pole mõtet pesemise pärast pead pesta, vaid las olla rasused ja vastupidi – pannagi just terveks päevaks kookosõli juustesse. Vahepeal on otseloomikult vaja tihedamini pesta (koosolekud, üritused, suvel käidi rannas, tehti trenni, oldi lõkkejuures jne). Aga paljudel on harjumus juba iga päev-üle päeva pead pesta ka siis kui vajadust pole. Näiteks hommikul duši alt läbi ja pea ära pasta, samal tegelikult ollakse ehk kogu päeva kodus ja järgmine päev pestakse uuesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi polegi nädalatest rääkinud?! Kust selle välja lugesid. Juukseid ongi “normaalne” pesta umbes 2x nädalas. St ilma füüsilise töö ja koormuseta puhul.

Paari kuupikkune teekond selles suhtes, et kui muidu pestakse iga päev või üle päeva siis see võtab kuu kuni mitu aega, et saaks hakata pesema 2x nädalas. Olen seda teed läbi teinud, endal hakkab pea tegelikkuses rasuseks minema 5-6 päeval, kuid enne muutuva juukseotsad imelikuks ja juuksed ei hoia enam.

Ma sain aru, mida öelda tahtsid, ja vastan nüüd uuesti, et jah, ma olen aastaid pesnud 2x(aastakümneid) nädalas, aga see pole midagi muutnud. Pole rasvasust vähendanud, see suureneb hoopis aina. See, et ma 2x nädalas pesen, pole muutnud midagi, lihtsalt teen seda. Lihtsalt püüan kannatada ja olla rasvase peagapesemise vahel. Sest ega see, et ma nii teen, ei tähenda, et juuksed on vähem rasvased vahepeal, ei ole, rasvaseks muutuvad juuksed juba sama päeva õhtul peanaha juurest. Teisel päeval on täiesti juba rasvased.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuigipalju aitab võimalikult jaheda veega šampooni ja hooldustoodete loputamine, mina harjutasin end tasapisi umbes 25 kraadise ja jahedama veega. Kuum vesi ergutab rasutootmist. Seda tead sa niigi, et tuleb juuksepalsamit panna juuste pikkuses ja vältida selle peanahale sattumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on ka mul viga halvas nahatüübis, näonahk toodab kohutavalt rasu. Päris rasvase peaga ma aga ringi ikka ei saa käia, ennem kasutaks vastavaid šampoone.

Jaheda veega loputan pärast maski/palsamit. Šampoonitamise ajal pean kasutama soojemat vett, muidu tuleks kindlalt 3x pead pesta, et see puhtaks saada. Praegu pesen kahe korraga puhtaks, aga mõnikord jääks justkui sellestki väheks, kui pesemisest pikem paus olnud (juuksed jäävad peale pesu rohkem peadligi ja lähevad kiiremini mustaks).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasutaks võimalikult õrnu shampoone, mis on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks.
Kuivade juuste üuhul airab ikka vastav mask ja nt olaplex.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama asi, nüüd kasutan pool aastat juba seda ja asi palju parem https://www.loreal-paris.co.uk/products/hair-care/brand/elvive-low-shampoo/elvive-extraordinary-oil-low-shampoo

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin kuskilt, et tilk või paar bergamoti õli lisada shampooni sisse, mul on see pisut aidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on paari kuu kui mitte enama pikkune teekond, et tulemusi hakkaks tulema. Järjepidevusest on ainult kasu.

Pole mõtet seda müüti levitada. Sul endal ilmselt ei ole rasune peanahk ja sa pole enda peal seda soovitust proovinud. Mina olen seda varem korduvalt proovinud, et suvel, kui on olnud mitu kuud kodust aega, pesen harva ja ootan ja ootan, et midagi paremaks läheks. See ei aita üldse. Kui peanahk on rasust tüüpi, siis sellega, et harva pesta, ei lähe mitte midagi paremaks. Vastupidi, endal on hullem, juuksed ripuvad nagu pulgad, peanahk hakkab sügelema jne.

Kui sul endal hakkab tegelikult pea rasuseks minema viiendal-kuuendal päeval, nagu kirjutad, siis pole sul õrna aimugi, mida rasune peanahk tegelikult tähendab.

Ja see õlitamine. Huhh, see ei tee ka mitte midagi head. Pärast on kleepunud pulgad peas ja peanahk sellest küll kuidagi paremaks ei lähe. Ka läbi proovitud.

Minul periooditi lihtsalt mõned šampoonid hoiavad ikka teise päevani juuksed kohevamad ja ilusamad, aga teisel päeval tavaliselt ikka juuksejuure juurest silmanähtavalt rasune. Üritan pesta võimalikult vähese šampooniga, rasustele juustele mõeldud šampoone ei kasuta, kuna need ei jäta pärast puhast tunnet, pigem taastavaid ja neutraalseid tooteid. Olen proovinud ka erinevaid loodustooteid ja maske, aga nende kasutegur on küll 0 olnud.

Mul on sellised rasused juuksed olnud lapsest saati, ka siis, kui päris koolieelik olin ja pestigi pead kord nädalas. Ka siis oli samamoodi, et teisel-kolmandal päeval olid mul juuksed nagu pulgad peas. Nii et seetõttu ma ka alati imestan, kui keegi jälle selle harvem pesemise soovitusega lagedale tuleb. Mu enda lastest on ühel samasugused kergesti rasuseks minevad juuksed, teisel kuivad (võivad kaks nädalat ka pesemata olla, rasuseks ei lähe), samas titest saati oleme neil pead pesnud samamoodi, alguses täiesti šampoonita, kui suuremaks said, siis kord nädalas lastešampooniga. Sama pesemissagedus, sama toode, täiesti erinev tulemus. Ühel lapsed juuksed varsti nähtavalt pulkas, teisel täiesti kuivad. See ei ole midagi, mida pesemissagedusega muuta saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Šampooni ei oska soovitada kuid jagan enda nippi – kasutan teisel ja kolmandal päeval kuivšampooni ja on palju ilusam. Mul on heledad juuksed. Kõige parem (ja odavam) kuivšampoon on minu arust GilzOnly aga käivad teised kah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul endal hakkab tegelikult pea rasuseks minema viiendal-kuuendal päeval, nagu kirjutad, siis pole sul õrna aimugi, mida rasune peanahk tegelikult tähendab.

NÜÜD läheb jah 5-6. päeval, sellest räägingi, et omast kogemusest seda kõike läbi teinuna ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka rasune näonahk ja peanahk. Kasutan ka kuivsampooni- algul pelgasin ja ei osanud doseerida. Nüüd ei kujuta oma elu ilma selleta ette. Pesen 1 mesel päeval pea ära- teiseks päevaks on juuksed rasused ja kasutan kuivshamooni ja kolmandal päeval värskendan natuke kuivshampooniga ja 4 päeval pesen uuesti. Ennem pesin igapäev- nii tüütu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Lisan paar tilka teepuuõli šampooni sisse ja siis püsivad juuksed veidi kauem puhtad. Pead pesen ka pigem leige veega ja loputusvesi alati jahe. Mõni nädal läks aega niimoodi pestes, kui muutust märkasin. Kui enne pidin üle päeva või lausa iga päev pead pesema, siis nüüd saab isegi 2-3 päeva tagant pesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on õhukesed juuksed ja rasune peanahk. Lisan paar tilka teepuuõli šampooni sisse ja siis püsivad juuksed veidi kauem puhtad. Pead pesen ka pigem leige veega ja loputusvesi alati jahe. Mõni nädal läks aega niimoodi pestes, kui muutust märkasin. Kui enne pidin üle päeva või lausa iga päev pead pesema, siis nüüd saab isegi 2-3 päeva tagant pesta.

Aga mis šampooni sa kasutad, kas mingi lõhnavaba? Ja kas paar tilka tervesse pudelisse või iga kord selle portsu sisse, mille pesemiseks võtad? Teepuuõli on kohutav haisupomm, kui see veel šampooni oma lõhnaga seguneb, ma küll ei kannataks. Kas pärast ei jää see vänge lõhn juustesse, rätikusse ja vannituppa?

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Davines NaturalTech Rebalancing Shampoo

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 kanamuna segada omavahel kokku, hõõruda kuivadesse juustesse peanahalae ja siis jaheda veega maha loputad

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ilu Šampoon rasusele peanahale