Esileht Koroonaviirus COVID-19 Sandistatud inimesed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Sandistatud inimesed

Postitas:
Kägu

https://play.tv3.ee/series/kolmedok,serial-2575194/enam-ei-vaiki-koroonavaktsiin-rikkus-mu-tervise,episode-4154693

+11
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/7516405/paljud-vaktsiinikahju-kannatajad-voivad-jaada-huvitiseta

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatasin seda saadet ja lugesin ka seda artiklit ja ma ei saa aru, mida on nende linkimise juures miinustada? Seda, et nendest asjadest räägitakse?

Saade oli täiesti tasakaalukas, ei olnud sugugi mingi “lamemaalaste” undamine. Kommenteeris ka Martin Kadai, kes ütleski seda, et kui inimene on saanud vaktsiinikahjustuse, siis ta ongi paraku süsteemis üksi jäetud ja talle läheb ka justkui lamemaalase silt külge. Need kahjustused on olemas, need inimesed on olemas. Kuigi, laias laastus vaadates on ühiskonna jaoks kasu suurem kui kahju.

See, et miljonivaates on kasu suurem, ei muuda nende kahjustatud inimeste kannatusi kuidagi kergemaks või isegi nii põlastusväärseks, et sellest rääkida ei või

Vaktsiinikahjustuste artikkel aga oli täiesti haige (mitte artikkel ise, vaid see süsteem, mida see kirjeldas). Et a la kui sul on tekkinud raske puue, siis ei ole nagu tingimus täidetud, sest raske puude tingimuseks on see, et eelnevalt oli keskmine puue… Või see, et kui sa saad kahjustuse, siis hüvitist saad juhul, kui selle ravimiseks on vaja olnud haiglaravi. Ja kui olid ühe päeva intensiivis, siis saad üle poole vähem hüvitist kui siis kui sa olid kaks päeva intensiivis. Niisugune bürokraatlik näpuga järje ajamine ja ilajutt, et paha lugeda. Artikli toon iseenesest oli ok ja neutraalne. Aga noh, hea et midagigi on nüüd tehtud nende kahjustuse saanud inimeste heaks. Ehk edaspidi muutub süsteem ka inimlikumaks, praegu on see bürokraadi märg unelm.

 

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne, kes hakkavad riigiga kemplema. Kui aasta ja nelja kuu sisse tekitatud vigastus ei mahu, jääd ilma. Kujutage ette, kui 2a pärast selgub, et vaktsineerimine kutsus esile vähi, ups, aga 2 aastat süstist möödas ning ei saa raha. 2. Mail avaldatud Pfizeri algsetes dokumentides ei soovitanud rasedaid, imetavaid ning viljakas eas naisi vaktsineerida ning need 238 naist, kes jäid peale süsti rasedaks jälgiti ainult 6k ning ei ole teada, milline oli lõpp tulemus. Miks küll mõni firma peaks tegema, ainult siis kui midagi on varjata.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See silmakahjustuse saanud naine oli nii noor, et temale ei oleks koroona põdemine tõenäoliselt midagi hullu teinud.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujutage ette, kui 2a pärast selgub, et vaktsineerimine kutsus esile vähi, ups, aga 2 aastat süstist möödas ning ei saa raha.

Palun selgita lähemalt, mismoodi täpselt see selgub 2 või 4 või 10 aasta pärast, et just vaktsineerimine selle vähi esile kutsus? On väga loogiline, et ainult mingid lähiaja juhtumid on võimalik seostada vaktsineerimisega. Mida ajas kaugemale, seda rohkem on ju võimalusi, mis seda põhjustada võis.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita lähemalt, mismoodi täpselt see selgub 2 või 4 või 10 aasta pärast, et just vaktsineerimine selle vähi esile kutsus?

Eks selliseid asju ikka aeg-ajalt selgub aastaid hiljem. A la kuskil piirkonnas elanud inimesed hakkavad massiliselt vähki haigestuma, mõnes ettevõttes töötanud inimesed… Vaktsiini puhul siis ilmselt mingi kindla vaktsiiniga vaktsineeritud inimesed, võib ju olla nii, et näiteks Pfizeriga vaktsineeritud ei erine tavapärasest aga kes on saanud Jansseni, nende seas anomaalselt palju haigusjuhtumeid (või vastupidi).

See ei pruugi juhtuda, aga see on teoreetiliselt võimalik. Samamoodi nagu suitsetaja ei haigestu kohe vähki, iga suitsetaja ei haigestu, aga nende seas on see haigus sagedasem… Niisuguseid mustreid märgatakse alles aastate pärast. Ja siis võtab veel aastaid, et seda teadvustada. Suitsetamine oli ju kunagi väga trendikas, enne kui lõpuks seostama hakati, et ai kurja… Ja siis kulus veel hulk aega enne kui ohuteateid pakkidele kleepima hakati.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on juba teada, et mRNA vaktsiinid põhjustavad I tüüpi interferooni signaaliülekande sügavat kahjustust, millel on mitmesugused kahjulikud tagajärjed inimeste tervisele.

Viidatakse ka võimalikule põhjuslikule seosele neurodegeneratiivsete haiguste, müokardiidi, immuuntrombotsütopeenia, Belli halvatuse, maksahaiguse, adaptiivse immuunsuse, DNA kahjustuste ja vähi arenemisega.

Maakeeli öeldes, mRNA vaktsiinid tekitavad organismis võimetuse viiruste ning vähirakkudega võidelda, võimetuse parandada DNA kahjustusi jne. Sellepärast ongi nii palju juhtumeid kus vaktsiini saanud inimestel tuleb vähk tagasi või areneb ülikiiresti. Põhjus on leitud – mRNA vaktsiinid põhjustavad I tüüpi interferooni signaaliülekande sügavat kahjustust.

Interferoonist võite lugeda siit https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/03/23/mis-toimub-meie-kehas-viirusinfektsiooni-ajal

Värske teadusartikkel ise on siin: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027869152200206X

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värske teadusartikkel ise on siin: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027869152200206X

Küll see teadusartikkel varsti teistelt teadusartiklitelt tuld ja tõrva saab. Enne selle avaldamist juba ju sai – ning peale avaldamist oli palju imestust, kuidas selline artikkel üldse avaldati. Lausa peer-reviewed ajakirjade (õigemini ühe konkreetse, mis selle avaldas) mandumisest oli juttu.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on juba teada, et mRNA vaktsiinid põhjustavad I tüüpi interferooni signaaliülekande sügavat kahjustust, millel on mitmesugused kahjulikud tagajärjed inimeste tervisele.

Viidatakse ka võimalikule põhjuslikule seosele neurodegeneratiivsete haiguste, müokardiidi, immuuntrombotsütopeenia, Belli halvatuse, maksahaiguse, adaptiivse immuunsuse, DNA kahjustuste ja vähi arenemisega.

Maakeeli öeldes, mRNA vaktsiinid tekitavad organismis võimetuse viiruste ning vähirakkudega võidelda, võimetuse parandada DNA kahjustusi jne. Sellepärast ongi nii palju juhtumeid kus vaktsiini saanud inimestel tuleb vähk tagasi või areneb ülikiiresti. Põhjus on leitud – mRNA vaktsiinid põhjustavad I tüüpi interferooni signaaliülekande sügavat kahjustust.

Interferoonist võite lugeda siit https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/03/23/mis-toimub-meie-kehas-viirusinfektsiooni-ajal

Värske teadusartikkel ise on siin: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027869152200206X

Sellega on kursis ainult need, kes loevad Pfizer avaldatud andmeid. Mais selgus, et tegelikult Pfizer kaitseb suuremal määral ainult 12% ning nad ise ei soovitanud seda rasedatele, imetavatele ning peale süsti veel hoiduda rasestumisest/imetamisest 2n. Põhimõteliselt, kõik rasedad, kes ennast süstisid osalevad katsel- seda on võimalik lugeda Iirima tervise kodukalt. Selgelt kirjas, et osalevad katses, kuid Eesti on kuss selle koha pealt. Aga head uudised J&J süsti tegijatele, seda enam ei kasutata, sest ilmselgelt klompide jms tulemused olid ikka suuremad kui eeldati????Teil äkki kergem raha kätte saada.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet vaatasin, aga ma ei tudnud enam neile inimestele kaasa. Kaks aastat türannat on muutunud mind psühhopaadiks vist.
Algul mind ei häirinud, et inimesed tegid selle süsti endale, aga uus tase oli kui kõigile seda peale suruma hakati. Välismaa meedias juba käib läbi, et väiksed lapsed 0-4a on vaktsineeritud emapiima joomisest vb saanud hepatiidi. Eks paistab kuidas selle hüpoteesiga läheb, loodan südamest, et see pole tõsi.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet vaatasin, aga ma ei tudnud enam neile inimestele kaasa. Kaks aastat türannat on muutunud mind psühhopaadiks vist.

Algul mind ei häirinud, et inimesed tegid selle süsti endale, aga uus tase oli kui kõigile seda peale suruma hakati. Välismaa meedias juba käib läbi, et väiksed lapsed 0-4a on vaktsineeritud emapiima joomisest vb saanud hepatiidi. Eks paistab kuidas selle hüpoteesiga läheb, loodan südamest, et see pole tõsi.

Milline vale. Oled jah psühhopaat, kui silma pilgutamata valetad ja kasutad selleks veel imikuid.

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet vaatasin, aga ma ei tudnud enam neile inimestele kaasa. Kaks aastat türannat on muutunud mind psühhopaadiks vist.

Algul mind ei häirinud, et inimesed tegid selle süsti endale, aga uus tase oli kui kõigile seda peale suruma hakati. Välismaa meedias juba käib läbi, et väiksed lapsed 0-4a on vaktsineeritud emapiima joomisest vb saanud hepatiidi. Eks paistab kuidas selle hüpoteesiga läheb, loodan südamest, et see pole tõsi.

Milline vale. Oled jah psühhopaat, kui silma pilgutamata valetad ja kasutad selleks veel imikuid.

Ma ei valeta, sellest kirjutatakse ja räägitakse. Kus otsast see siis minu valetamine on, ma ei ütelnud, et on kindlaks tehtud vaid INIMESED RÄÄGIVAD. Trombidest ka algul räägiti, et 1:1 000 000 nüüd 1: 55 000, lõpuks tõestati ära, et tekitab trombe. Südamepõletik pidi ka olema vähe levinud, aga nüüd üpris sagedane.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei valeta, sellest kirjutatakse ja räägitakse. Kus otsast see siis minu valetamine on, ma ei ütelnud, et on kindlaks tehtud vaid INIMESED RÄÄGIVAD. Trombidest ka algul räägiti, et 1:1 000 000 nüüd 1: 55 000, lõpuks tõestati ära, et tekitab trombe. Südamepõletik pidi ka olema vähe levinud, aga nüüd üpris sagedane.

Kui su jutt on tõsi, siis sa lisad iga oma väite tõestuseks lingi. Kui sa seda ei tee, siis ongi, nagu see kägu ütles – valetad. “Inimesed räägivad” ka seda, et Elvis on tegelikult elus.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei valeta, sellest kirjutatakse ja räägitakse. Kus otsast see siis minu valetamine on, ma ei ütelnud, et on kindlaks tehtud vaid INIMESED RÄÄGIVAD. Trombidest ka algul räägiti, et 1:1 000 000 nüüd 1: 55 000, lõpuks tõestati ära, et tekitab trombe. Südamepõletik pidi ka olema vähe levinud, aga nüüd üpris sagedane.

Kui su jutt on tõsi, siis sa lisad iga oma väite tõestuseks lingi. Kui sa seda ei tee, siis ongi, nagu see kägu ütles – valetad. “Inimesed räägivad” ka seda, et Elvis on tegelikult elus.

Mine viska pilk peale Pfizeri dokumentidele. See veebileht, millelt saab hetkel neid alla laadida on üpris suure pinge peal, kõik soovivad hetkel neid näha- varu kannatust. Eriti uuri osa, kus ei sooviatud rasedatele ja imetavatele naistele. Eks järgmine komplekt tuleb juunis. Juba see, et isegi kui antivaxerid loevad dokumente valesti, peaks Eesti teadlased sellest rääkima ja ümber lükkama. Kuid selles osas on vaikus, mitte keegi ei juhi tähelepanu sellele….

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei valeta, sellest kirjutatakse ja räägitakse. Kus otsast see siis minu valetamine on, ma ei ütelnud, et on kindlaks tehtud vaid INIMESED RÄÄGIVAD. Trombidest ka algul räägiti, et 1:1 000 000 nüüd 1: 55 000, lõpuks tõestati ära, et tekitab trombe. Südamepõletik pidi ka olema vähe levinud, aga nüüd üpris sagedane.

Kui su jutt on tõsi, siis sa lisad iga oma väite tõestuseks lingi. Kui sa seda ei tee, siis ongi, nagu see kägu ütles – valetad. “Inimesed räägivad” ka seda, et Elvis on tegelikult elus.

Muude, just uuritakse, kas viirus jm võib levida ka läbi antikehade, mida sisaldab ka vaktsineeritud ema rinnapiim.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.04.28.22274443v1

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muude, just uuritakse, kas viirus jm võib levida ka läbi antikehade, mida sisaldab ka vaktsineeritud ema rinnapiim

jeerum küll, viirus ei levi läbi antikehade.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muude, just uuritakse, kas viirus jm võib levida ka läbi antikehade, mida sisaldab ka vaktsineeritud ema rinnapiim

jeerum küll, viirus ei levi läbi antikehade.

Jeerum küll, kunagi usuti, et HIV ka ei saada verest. Jumala hea, kui sellist asja uuritakse, tulemus kas välistataksevõi kinnitatakse. Miks ollakse uuringute vastu, sest püstitatud hüpotees on mõnele ebameeldiv? Järjest enam tuleb nüüd ka arstidelt infot, et liiga suur antikehade hulk veres põhjustab probleeme ning püütakse patsientide kaebusi leevendada.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum küll, kunagi usuti, et HIV ka ei saada verest. Jumala hea, kui sellist asja uuritakse, tulemus kas välistataksevõi kinnitatakse. Miks ollakse uuringute vastu, sest püstitatud hüpotees on mõnele ebameeldiv?

Mis pagana ebameeldiv? Lolluste rääkimise vastu olen ma, mitte uuringute vastu! Sa tead üldse, mis asi on antikeha? Kui tead, siis saad aru, et selle kaudu ei saa haigestuda. See pole ju ometi viirus ise.

Järjest enam tuleb nüüd ka arstidelt infot, et liiga suur antikehade hulk veres põhjustab probleeme ning püütakse patsientide kaebusi leevendada.

See on ju hoopis teine asi, mitte viirusesse nakatumine. Küll võib tähtsa näoga palju lollusi kirja panna.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jeerum küll, kunagi usuti, et HIV ka ei saada verest. Jumala hea, kui sellist asja uuritakse, tulemus kas välistataksevõi kinnitatakse. Miks ollakse uuringute vastu, sest püstitatud hüpotees on mõnele ebameeldiv?

Mis pagana ebameeldiv? Lolluste rääkimise vastu olen ma, mitte uuringute vastu! Sa tead üldse, mis asi on antikeha? Kui tead, siis saad aru, et selle kaudu ei saa haigestuda. See pole ju ometi viirus ise.

Järjest enam tuleb nüüd ka arstidelt infot, et liiga suur antikehade hulk veres põhjustab probleeme ning püütakse patsientide kaebusi leevendada.

See on ju hoopis teine asi, mitte viirusesse nakatumine. Küll võib tähtsa näoga palju lollusi kirja panna.

Vabandust ajasin segamini, antigeen. Et kui antikehad lähvad üle, siis võib sama teha antigeen. Mõned emad võisid meelega oma vanematele lastele rinnapiima anda, lootes, et antikehad saavad.

Some of the youngest kids in these studies are victims of poisoned breast milk from their fully-vaccinated mothers. Lola-Rose Raine, of the U.K., is one possible case. Her father, Alan Raine, was forced to donate part of his liver to save 3-year-old Lola-Rose from hepatitis and liver failure of unknown origin. Ms. Brooke Scogin, of Fort Worth, Texas, admitted that she breastfeeds her children hoping to transmit the deadly spike proteins to them since they’re too young for the shots. It’s reasonable to assume that many more mothers hold similar beliefs.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selline vastus ajaks mind küll vihale, igat pidi proovivad leida muud põhjuseid, aga mitte ainult vaktsiin. Vahete vahel võetavad valuvaigistid???? No minu kannatus küll katkes selle põhjenduse peale….

– Ühes teatises kirjeldati 33-aastasel mehel 2 päeva pärast 1. vaktsiiniannust väsimuse, jõuetuse, liigesvalude ja lihaskrampide teket, kuu aja pärast tekkis nahakollasus. Viirusmarkerid ja autoantikehad olid negatiivsed, maksabiopsial ravimitekkesele maksakahjustusele iseloomulik leid. Patsient vajab haiglaravi. Ravimitekkest maksakahjustust Jansseni vaktsiiniga täna ei seostata. Teadaolevalt kasutas patsient vahel valuvaigisteid, mispuhul ravimitekkene maksakahjustus võib teadaolevalt tekkida mitu kuud ravi alustamisest. Ootame täiendavaid andmeid, hetkel ei ole võimalik seost hinnata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selline vastus ajaks mind küll vihale, igat pidi proovivad leida muud põhjuseid, aga mitte ainult vaktsiin. Vahete vahel võetavad valuvaigistid???? No minu kannatus küll katkes selle põhjenduse peale….

– Ühes teatises kirjeldati 33-aastasel mehel 2 päeva pärast 1. vaktsiiniannust väsimuse, jõuetuse, liigesvalude ja lihaskrampide teket, kuu aja pärast tekkis nahakollasus. Viirusmarkerid ja autoantikehad olid negatiivsed, maksabiopsial ravimitekkesele maksakahjustusele iseloomulik leid. Patsient vajab haiglaravi. Ravimitekkest maksakahjustust Jansseni vaktsiiniga täna ei seostata. Teadaolevalt kasutas patsient vahel valuvaigisteid, mispuhul ravimitekkene maksakahjustus võib teadaolevalt tekkida mitu kuud ravi alustamisest. Ootame täiendavaid andmeid, hetkel ei ole võimalik seost hinnata.

No selline vastus ajaks mind küll vihale, igat pidi proovivad leida muud põhjuseid, aga mitte ainult vaktsiin. Vahete vahel võetavad valuvaigistid???? No minu kannatus küll katkes selle põhjenduse peale….

– Ühes teatises kirjeldati 33-aastasel mehel 2 päeva pärast 1. vaktsiiniannust väsimuse, jõuetuse, liigesvalude ja lihaskrampide teket, kuu aja pärast tekkis nahakollasus. Viirusmarkerid ja autoantikehad olid negatiivsed, maksabiopsial ravimitekkesele maksakahjustusele iseloomulik leid. Patsient vajab haiglaravi. Ravimitekkest maksakahjustust Jansseni vaktsiiniga täna ei seostata. Teadaolevalt kasutas patsient vahel valuvaigisteid, mispuhul ravimitekkene maksakahjustus võib teadaolevalt tekkida mitu kuud ravi alustamisest. Ootame täiendavaid andmeid, hetkel ei ole võimalik seost hinnata.

Tegelikult selline asi peaks ikka vaktsiini kahjustuse alla minema. Vaktsiinist tekkis lihasevalu, võttis valuvaigistit ning tekkis maksaga probleeme.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://coronanews123.wordpress.com/2022/03/31/how-a-cdc-debunk-of-autopsies-showing-that-covid-vaccines-cause-death-is-deliberately-deceptive/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult selline asi peaks ikka vaktsiini kahjustuse alla minema. Vaktsiinist tekkis lihasevalu, võttis valuvaigistit ning tekkis maksaga probleeme.

Tule mõistusele. See on ikka valuvaigisti kahjustus, kui selle kasutamisest probleemid tekivad. Ja näib väga ebatõenäoline, et ainult selles asi oli. Maks, mis kuu aega valuvaigistite kasutamist välja ei kanna, peab eelnevalt ikka juba väga piiri peal olema millegi muu pärast.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selline vastus ajaks mind küll vihale, igat pidi proovivad leida muud põhjuseid, aga mitte ainult vaktsiin. Vahete vahel võetavad valuvaigistid???? No minu kannatus küll katkes selle põhjenduse peale….

Kõigepealt õpi eesti keel ära. Igat pidi… vahete vahel…oled ikka tarkur küll.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selline vastus ajaks mind küll vihale, igat pidi proovivad leida muud põhjuseid, aga mitte ainult vaktsiin. Vahete vahel võetavad valuvaigistid???? No minu kannatus küll katkes selle põhjenduse peale….

Kõigepealt õpi eesti keel ära. Igat pidi… vahete vahel…oled ikka tarkur küll.

Kas vaktsineeritutel on nüüd närvid läbi, ei taha üldse midagi kuulda????????Vaja nokkida iga pisi vea pärast. ausalt ei tahaks ka nende nahas olla, kui tuleb välja, mis jama riik peale sundis. Austraalias ütles terviseminuster, et ogavalk lahustub kiirelt 48h, aga ups, tuli välja, et pole selliseid uuringuid tehtud, mis seda kinnitaks. Viirus jääb suurem osa hingamisteedesse, aga see süstitud  ogavalk läheb igale poole- see on see vahe. See jama ringleb teil miinimum veel aasta, palju õnne????????

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pisi vea

Pisivea. Süsteemsed pisivead sul. Äkki on sul ogavalgu puudus?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

pisi vea

Pisivea. Süsteemsed pisivead sul. Äkki on sul ogavalgu puudus?

[/quote]

Vaevalt, ma panen popcorni valmis, kui vaksi invaliidid hakkavad välja ilmuma ja halama.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt, ma panen popcorni valmis, kui vaksi invaliidid hakkavad välja ilmuma ja halama.

Vaksiinvaliidid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt, ma panen popcorni valmis, kui vaksi invaliidid hakkavad välja ilmuma ja halama.

Vaksiinvaliidid.

Äh, sellist sõna eesti keele pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Sandistatud inimesed