Esileht Ajaviite- ja muud jutud sanitari töö raskused

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: sanitari töö raskused

Postitas:
Kägu

Küsiks huvi pärast, kas keegi siinsest seltskonnast on sanitarina töötanud ja kui raske see töö oli? Kuna olen pikka aega olnud töötu, võtsin vastu pakkumise asendada kaks kuud ühte tuttavat sanitarina. Kardan et päeva lõpuks olen väga väsinud, aga nõusoleku olen juba andnud. Ootaksin ainult asjalikke vastuseid:)

Please wait...
Postitas:
ahv

RE: sanitari töö raskused

Piibuga naine töötab sanitarina, pole ta väsinud midagi. Kasvatab üksi lapsi, käib armukesega seksi tegemas ja kõigele lisaks jaksab ka perekoolis sõimu teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpingute ajal töötasin põetajana, üsna raske töö kui aus olla. Pean silmas füüsilist poolt. Muidugi olemeb ka osakonnast kuhu satud. kas on lamajad haiged või liikujad, kas patsiendid on tavaliselt nooremad või vanemad.
Aga ole valmis koristama sitta, kust ja okset. Tõstma ja keerama üle 100 kg kaaluvaid inimesi. Eriline lemmik on lamajate voodipesu vahetamine kui pole kursis ergonoomikaga. Samuti tuleb patsiente pesta, neid kes ise ei suuda. Pesta naiste jalgevahet, meeste suguelundeid. Söögijagamine ja toitmine on lilleke kõige eelneva kõrval.
Ühesõnaga tööd on palju ja pirtsutada ei saa. Kahju ainult, et palk niiiiii niru on neil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õpingute ajal töötasin põetajana, üsna raske töö kui aus olla. Pean silmas füüsilist poolt. Muidugi olemeb ka osakonnast kuhu satud. kas on lamajad haiged või liikujad, kas patsiendid on tavaliselt nooremad või vanemad.
Aga ole valmis koristama sitta, kust ja okset. Tõstma ja keerama üle 100 kg kaaluvaid inimesi. Eriline lemmik on lamajate voodipesu vahetamine kui pole kursis ergonoomikaga. Samuti tuleb patsiente pesta, neid kes ise ei suuda. Pesta naiste jalgevahet, meeste suguelundeid. Söögijagamine ja toitmine on lilleke kõige eelneva kõrval.
Ühesõnaga tööd on palju ja pirtsutada ei saa. Kahju ainult, et palk niiiiii niru on neil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin ükskord seda tööd ka nö. vaatamas, kui tahtsin minna õppima seda ala ja siis olid sellised \” tutvumise\” päevad.
Käisime koos hooldajatega päev läbi kaasas. jah, pesti tagumike ja suguelundid, vahetati sitaseid mähkmeid, jne.
Mina ei suutnud seda tööd hakata tegema ega õppima sest vaimult pole nii tugev, kõik need abitud ja lamavad vanurid, pooled dementsed, palja tuti ja tagumikuga seal võõraste pesta.
Tahes tahtmata mõtled et kas järsku lõppeb minu teekond ka siin..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui patsiendid tänu avaldavad, siis kõige suurema portsu saavad tavaliselt just sanitarid 🙂 Tean ka kõrgharidusega inimesi, kes töötavad just sanitaridena, kuna neile meeldib inimestega töötada. Kui tõstmisi teha ergonoomikat arvestades, siis ei ole need üldse rasked.

Please wait...
Postitas:
ageta

Mina töötasin ka hooldajana. Palju oleneb osakonnast. Mina olin näiteks intensiivravi osakonnas, kus töö kergem. Patsiendid oli voodis pikali või panime voodi äärele istuma. Aasta jooksul mõned korrad tõstsime voodi kõrvale seisma. Põhiline töö oli patsientide keeramine, pesemine, uriini mõõtmine, voodite tegemine, söögi toomine, vajadusel söötmine jne. Raskeks tegi töö kiirus. Kui oli kiire hetk, siis ei loe, et oled kindla kuni 4 patsiendi hooldaja, pidime vajadusel tegelema ka teistega. Üldiselt mulle see töö meeldis. Kiire aeg oli 9-12(13). Edasi läks rahulikumaks. Öösiti oli ka reeglina rahulik.
See osakond meeldis mulle just sellepärast, et meile toodi rasked patsiendid. Oli huvitavaid juhtumeid, tõesti oli. Ja minu õnneks oli kogu töötatud aasta jooksul minu vahetuste ajal vaid 2 surmajuhtumit.
Samas oli üks raskes seisus poiss, kelle kohta arstid ütlesid, et tal pole lootust. See oli mingi aastake tagasi kui ta meie osakonnast mujale viidi ja mul on nii kahju, et ma ei tea mis tast edasi sai. Ikka veel mõtlen ta peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eestis ei ole enam ammu sanitare. on hooldajad, põetajad ja hooldusõed, kuidas mingi haigla just paremaks peab.

Please wait...
Postitas:
Monic

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsiks huvi pärast, kas keegi siinsest seltskonnast on sanitarina töötanud ja kui raske see töö oli? Kuna olen pikka aega olnud töötu, võtsin vastu pakkumise asendada kaks kuud ühte tuttavat sanitarina. Kardan et päeva lõpuks olen väga väsinud, aga nõusoleku olen juba andnud. Ootaksin ainult asjalikke vastuseid:)[/tsitaat]
Kõik sõltub millises haiglas, millises osakonnas sa hooldajana asendama pead. Kas on töö palatites või on pigem jooksupoisi roll. kas kannatad haisusid, sulle on vastuvõetav sita ja oksega majandamine, rahulolematute patsientide ja nede sugulastega maade jagamine. Teadmine, et see kõik 2 kuuga otsa saab, annab jõudu. Palk ei ole võrdne kohustustega aga olenevalt osakonnast võid saada haiglast toitu ka. Enamasti ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga kui patsiendid tänu avaldavad, siis kõige suurema portsu saavad tavaliselt just sanitarid 🙂 Tean ka kõrgharidusega inimesi, kes töötavad just sanitaridena, kuna neile meeldib inimestega töötada. Kui tõstmisi teha ergonoomikat arvestades, siis ei ole need üldse rasked.[/tsitaat]
Tänu jagamise osas- oleneb jälle osakonnas. Pigem viiakse kraam õdede tuppa ja nemad siis otsustavad, kas ja kuidas hooldajatega seda jagada.
Nõuka ajal olevat Sepo kliinikus patsiendid pannud siibri juurde rahatähe, et hooldaja selle tühjendaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tänu jagamise osas- oleneb jälle osakonnas. Pigem viiakse kraam õdede tuppa ja nemad siis otsustavad, kas ja kuidas hooldajatega seda jagada.
Nõuka ajal olevat Sepo kliinikus patsiendid pannud siibri juurde rahatähe, et hooldaja selle tühjendaks.[/tsitaat]

No näed, täitsa tore kohe teada, kuidas mõni mõtleb. Mina pidasin tänu all silmas tõesti SIIRAST TÄNU, aga mõni mõtles kohe raha ja muude materiaalsete hüvede peale…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen hoolduspraktika läbinud. Ehk siis kuu aega seda tööd teinud.
Tööks oli siis vanainimeste pesemine, toitmine, riietamine, asendite muutmine, abistamine ratastooli, istuma, potile aitamine ( need, kes seda suutsid), mähkmete vahetamine, intiimpiirkonna pesemine.
Muidu polnudki kõige hullem, aga vat teiste inimeste suguelundeid küll ei suuda päevast päeva pesta… eriti, kui need on roojaga koos. Samuti okset koristada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõige halvem selle töö juures on omaksed, kes esimesena sulle näkku kargavad, kui neile midagi ei meeldi või arusaamatuks jääb ja selle kõrval on sitaharimine köömes.

Please wait...
Postitas:
Veepomm

See on ikka eriti raske töö. Oleneb muidugi kohast, aga ega terved vanurid reeglina abi ei vaja. Lastega tegelemise eelis on see,et nad saavad targemaks. Dementsetega seda lootust pole. Palk ei ole just ka väga motiveeriv – u 2,4 euri tunnis (või veel vähem, sõltub).

Please wait...
Postitas:
ageta

[tsitaat]
Muidu polnudki kõige hullem, aga vat teiste inimeste suguelundeid küll ei suuda päevast päeva pesta… eriti, kui need on roojaga koos. Samuti okset koristada.
[/tsitaat]
Vot jah, minu osakond oli selles suhtes hea, et enamasti olid patsiendid meil vaid 1-2 päeva ja suurelt opilt tulles hakkab kõht alles teisel-kolmandal päeval läbi käima. Seega seda mähkmevahetust/pesemist küll jätkus aga oli vähe.

Ja vahetuse helged hetked olid muidugi need kui mõni tore patsient jutustas, ülevoolavalt tänas jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui oled mõnd aega töötanud, pole suguelund enam mingi suguelund, vaid sama kehaosa, nagu käsi või jalg. sitt pole enm sitt selles mõttes, mis see on haiglast väljaspool ja ja okse pole ka enam see, mis kodus. haiglas on see lihtsalt eritis. noh, haiseb, aga mis siis.
haiged on nagu kesksoolised personali jaoks, aga ei tohi ära unustada et nende endi jaoks on nad ikka mehed ja naised. et neil on piinlik.
tegelikult on kõige parem, kui inimene unustab haiglas mõneks ajak ära selle häbenemise, mida ta muidu ikka tunneb. kui saab terveks, küll siis häbebeb edasi. tuleb lihtsalt suhtuda, et praegu ei saa arvestada sooliste omapäradega ja tuleb pesta, muidu on pärast hullem, nahk katki, valu lisaks. tuleb ikka hoolega nahale kreemi tõmmata, et nahk alles jääks. linad sirgeks tõmmata et lamatisi ei tuleks ja nii palju kui haige suudab ise teha, lasta tal ise teha, olla toeks. nii muutub ta osavamaks, tuleb toime ja liigutades teeb lihas tööd, koordinatsioon paraneb. inimene on loodud liikuma ja liigutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tahan veel lisada, et kahe kuuga ei saagi sa tööd selgeks. imestan et mis haiglas sa asendajaks oled võetud. iga töö, on omaette teadus mida teed.
selline asi nagu kuse äravalaminegi on teadus omaette, kus pead järgima eeskirju. tagumikupesu ja linade vahetus on ka teadus omaette, et vältida mikroobide levikut, ja mikroobide levikut teistele haigetele ja endale.
kõik peab olema väga läbimõeldud tegevus. kui oled töös juba osavam, tuleb kõik juba seljaaju tasemel, aga alguses pead küll väga palju mõtlema, mida ja kuhu sa panna võid, mida puutuda, et mikroobide levikut takistada.
kõigepealt pead tööjuhised läbi lugema. see pole niisamalihtne kui koduse haige hooldamine, et kasutad vaid talupojamõistust.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud sanitari töö raskused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.