Esileht Kodunurk Säntpoolia ehk varjukannike

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Säntpoolia ehk varjukannike

Postitas:

Hoian neid selle akna peal kus hommiku päike ,talvel ei olnud päike nii erk aga nüüd vaatasin ,et lehe servad täitsa pruunid,ei ole aknast eemale ka kuhugi panna ,alla kolmene hakkab lehti näppima,kus te hoiate oma säntpoolis lilli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögiaknal st põhja poolsel aknal korteris(varjus nagu nimigi ütleb),
aga
ema hoiab näiteks poolkõrge sektsioonkapi riiulil-sektsioon siis akna kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian kas põhja või ida poolsel akna all.
Üks õitseb juba mul 3 aastat. talvel kastan vähem, peaaegu kuiv muld ja siis kevade poole hakkan rohkem kastma ja tulevad õied.
See lill on üldse metsa aluse lill, armastab varju ja mitte päikest.
Kunagi keegi ütles et ei tohi liiga palju kasta ja lasta ära nõrguda peale kastmist.Mul on nad orhideega samas kohas ja mõlemad õitsevad.
Sa võid ta vabalt kasvõi riiuli peale panna, kui laps kipub näppima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:08; 12.04 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka võimalus tekitada lillele vari. Näiteks paberist potiümbris, mis eest on alla keeratud, akna pool on paber püsti. Või lille ja akna vahel mingi paber, plakat, aknakleeps …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul lähevad ka igal kevadel lehed koledaks, pärast lähevad ilusaks jälle, kui päike nii erk enam pole. asuvad hommikupoolsel aknalaual.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:27; 12.04 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

• Säntpoolia kasvab kõige paremini +20 kraadi juures päeval ja öösel +15 kraadi juures. Sellega saavad arvestada inimesed, kes oma kütet ise reguleerivad.
• Otsevalgust kannike ei talu, aga tahab siiski piisavalt valgust ja seda 8–12 tundi päevas. Selle parajust saab mõõta nii, et kui panna käsi taime ja akna vahele, peaks valgus olema piisavalt intensiivne, et luua vari, käeselg aga ei tohi päikese käes kuumaks minna.
• Mulda tuleb säntpoolial vahetada iga kuue kuu tagant.
• Taime pott olgu ca üks kolmandik taime läbimõõdust, suurema poti korral võib taime ähvardada liigniiskus.
• Kastma peab toasooja veega ja ainult alt, juurte poolt.
• Kui kasutate tavalist mulda, väetage iga kastmise korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]• Säntpoolia kasvab kõige paremini +20 kraadi juures päeval ja öösel +15 kraadi juures. Sellega saavad arvestada inimesed, kes oma kütet ise reguleerivad.
• Otsevalgust kannike ei talu, aga tahab siiski piisavalt valgust ja seda 8–12 tundi päevas. Selle parajust saab mõõta nii, et kui panna käsi taime ja akna vahele, peaks valgus olema piisavalt intensiivne, et luua vari, käeselg aga ei tohi päikese käes kuumaks minna.
• Mulda tuleb säntpoolial vahetada iga kuue kuu tagant.
• Taime pott olgu ca üks kolmandik taime läbimõõdust, suurema poti korral võib taime ähvardada liigniiskus.
• Kastma peab toasooja veega ja ainult alt, juurte poolt.
• Kui kasutate tavalist mulda, väetage iga kastmise korral.

[/tsitaat]

nojah, mina pole midagi teinud mis sul kirjas ja 3 aastat õilmitsevad.
seda alt kastmist just ei soovitata. see lill on eriti tundlik alt kastmise suhtes.
väetamist iga kastmise juures teha oleks lollus, iga lill vajab puhkeperioodi, talvel kunagi ei väetata. see on tavaliselt puhkeperiood.
mulda ei vahetaks iga 6 kuu eest, või kui lisaks ainult pisut uut mulda ja ei hakkaks rabistama juurte juures kui just lill pole liiga suureks kasvanud.
kõik mis sa googeldades leiad ei ole püha tõsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:08; 12.04 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen küll ainult siis ümber istutanud, kui pott väikseks jääb.
aga tahaks kiita seda spets säntpooliaväetist. see paneb taimed tõepoolest hullumeelselt õitsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:27; 12.04 21:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Säntpoolia ehk varjukannike

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.