Esileht Ilu ja tervis Sapikivid ja kolesterooli langetaja

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Sapikivid ja kolesterooli langetaja

Postitas:
Kägu

Minu kolesterool on kõrge vaatamata rasvavabale dieedile.Nüüd kardiloog tahab kirjutada mulle satiine.(kolesterooli langetajat) Paraku on neil kõrvalmõju need tekitavad SAPIKIVISID.Nii et 10 aasta pärast sapikivide eemaldamise operatsioon on kindel? Kõrvalmõjusid on paraku rohkem : maksakahjustus,neerupuudulikkus,müopaatia,suhkrutõbi,mälukaotus jne….. Ühesõnaga ravim on äärmiselt toksiline.Kes võtab satiine? On asi ikka väga hull?

 

 

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statiinid on maailma kõige kulutõhusamad ravimid üldse. Mitte ükski teine ravim ei vähenda kardiovaskulaarse haigestumise riski nii palju kui statiinid. Jah, kõrvaltoimeid on kõigil ravimitel, aga küsimus ongi, kas kasu kaalub kahju riski üle.

Isiklikult olen statiine võtnud aastaid ilma igasuguste kõrvaltoimeteta. Peaaegu kõik minu patsiendid võtavad statiine (enamasti kardioloogilsied patsiendid).  Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on ikkagi lihtsalt allergilised reaktsioonid ja seejärel lihasvalud. Nendega on võimalik toime tulla, kui võtta ravimit õhtuti või valida ravim, mis konkreetsele patsiendile vähem kõrvaltoimeid tekitab.

Seda, et statiinid sapikive või suhkruhaigust tekitaks, pole veel näinud. Pigem on  need haigused inimestel juba eelnevalt või kaasuvalt olemas.

Muidugi jääb küsimus, et kas kõigil inimestel on vaja statiine kasutada. Eelmisel aastal ilmus uus ravijuhis südamehaiguste ennetamiseks ja seal on väga täpselt kirjeldatud, millistel juhtudel on statiini vaja ja millal veel mitte. Hea arst teab neid kriteeriume või oskab juhisest näpuga järge ajada, aga seda kui hea konkreetselt sinu arst on, ei tea.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelmine kägu – rasvavaba dieet ei garanteeri kolesteroolitaseme langust. Kolesteroolirikkad on toidud, millest seda ei arvakski. Väga hästi aitab hoopis regulaarne füüsiline koormus ehk trenn 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aitasid kolesteroolitaset langetada kaalukaotus (olin ka enne normaalkaalus, aga võtsid veidi maha) ja küüslaugukapslite võtmine. Trenn muidugi ka aitab. Muna näiteks söön edasi ja rasvavaba dieet pole vajalik, ainult punast liha, maksa jne võiks vähendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võtan statiine nüüd juba 10 aastat.

sapikivid olid mul juba enne olemas, operatsiooni ei vaja. maksa ja neerunäitajad on korras, diabeeti ei ole ning mälu ja õppimisvõime 60+ inimese kohta täitsa hää.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema võttis statiine aastaid, oli meedik ja usaldas ravimeid. Tegi regulaarselt sporti..ja järsku ei saanud üle 100m kõndida. Jätan vahepealse kirjutamata.Geeniuuringu osalisena sai ta mustvalgel tõestuse,et tal statiinid täielikult vastunäidustatud. Kel vähegi võimalik, vältige statiine. On punase riisi preparaadid,kui sporti ei suuda teha mingil põhjusel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statiinid on maailma kõige kulutõhusamad ravimid üldse. Mitte ükski teine ravim ei vähenda kardiovaskulaarse haigestumise riski nii palju kui statiinid. Jah, kõrvaltoimeid on kõigil ravimitel, aga küsimus ongi, kas kasu kaalub kahju riski üle.

Isiklikult olen statiine võtnud aastaid ilma igasuguste kõrvaltoimeteta. Peaaegu kõik minu patsiendid võtavad statiine (enamasti kardioloogilsied patsiendid). Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on ikkagi lihtsalt allergilised reaktsioonid ja seejärel lihasvalud. Nendega on võimalik toime tulla, kui võtta ravimit õhtuti või valida ravim, mis konkreetsele patsiendile vähem kõrvaltoimeid tekitab.

Seda, et statiinid sapikive või suhkruhaigust tekitaks, pole veel näinud. Pigem on need haigused inimestel juba eelnevalt või kaasuvalt olemas.

Muidugi jääb küsimus, et kas kõigil inimestel on vaja statiine kasutada. Eelmisel aastal ilmus uus ravijuhis südamehaiguste ennetamiseks ja seal on väga täpselt kirjeldatud, millistel juhtudel on statiini vaja ja millal veel mitte. Hea arst teab neid kriteeriume või oskab juhisest näpuga järge ajada, aga seda kui hea konkreetselt sinu arst on, ei tea.

Mingi järjekordne ülekaaluline arst ravimeid haipimas?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On punase riisi preparaadid,kui sporti ei suuda teha mingil põhjusel.

Punane riis sisaldab ka statiini. See on esimesena avastatud ja kõige nö lahjem statiin- lovastatiin. Seetõttu ongi punane riis ka rahvusvahelistes ravijuhistes sees kui esmavaliku preparaat kõrge kolesteroolitaseme ja vähese kardiovaskulaarse riski korral. Nagu kõik statiinid, toimib ta vaid tarvitamise ajal, mingist kuurist ei piisa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema võttis statiine aastaid, oli meedik ja usaldas ravimeid. Tegi regulaarselt sporti..ja järsku ei saanud üle 100m kõndida. Jätan vahepealse kirjutamata.Geeniuuringu osalisena sai ta mustvalgel tõestuse,et tal statiinid täielikult vastunäidustatud. Kel vähegi võimalik, vältige statiine. On punase riisi preparaadid,kui sporti ei suuda teha mingil põhjusel.

võib arutleda ka nii, et ilma statiinideta ei oleks su emal neid aastaid ehk olnudki, infarkt või insult oleks ta enne kätte saanud. statiinide vältimise soovituse võiks asendada geeniuuringute soovitusega. huvitav, kas selliseid täna ka nn tavalistele inimestele tahkse?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Sapikivid ja kolesterooli langetaja