Esileht Ilu ja tervis Sapikivide eemaldamine ja sapipõie allesjätmine – kus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Sapikivide eemaldamine ja sapipõie allesjätmine – kus?

Postitas:
Kägu

Küsimus väga konkreetne – kas keegi on lähiaastatel läbi teinud operatsiooni, kus eemaldati AINULT sapikivid, mitte kogu sapipõis? Tahaks oma sapipõiega veel aastakümneid koos elada 🙂 Jah, ma tean, et sapikivid võivad väga kiiresti tagasi tulla, aga seda saab ka ennetada. Nii et, kui olete sellise operatsiooni läbi teinud (AINULT sapikivide eemaldamine), siis millise kirurgi juures seda tegite?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mõtled ERCP-d, siis sellega tegelevad gastroenteroloogid. Otsisin, ei leidnud materjali, kas selle meetodiga on võimalik sapikive eemaldada ka sapipõiest endast(või on manööverdame tehniliselt keerukas).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas soovid peritoniiti saada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mõtled ERCP-d, siis sellega tegelevad gastroenteroloogid. Otsisin, ei leidnud materjali, kas selle meetodiga on võimalik sapikive eemaldada ka sapipõiest endast(või on manööverdame tehniliselt keerukas).

Nii juhtub, kui mittemeedik hakkab guugeldama. Milline absurdne vastus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ERCPga saab eemaldada kive ühissapijuhast. Kui kivid on sapipões, on ainus variant eemaldada nad koos sapipõiega.

 

Arst

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ERCPga saab eemaldada kive ühissapijuhast. Kui kivid on sapipões, on ainus variant eemaldada nad koos sapipõiega.

Arst

Kohe kindlasti eemaldati mingil vahepealsel perioodil (vist 2000 paiku)  just sapipõiest kive nii, et kivid lõhustati ja põis ise jäi alles. Seda tehti Eestis. Ja ka Soomes olen kuulnud, et tehti. Sellest olid ajalehtedes isegi artiklid, kui seda Eestis tegema hakati. Kuid vaimustus sellest meetodist vist kadus üsna ruttu. Sest arstid kogesid, et paljud patsiendid pöördusid uuesti tekkinud sapikividega nende juurde tagasi. Seetõttu kaduski see vaikselt ja pöörduti kindlama sapipõie väljalõikamise juurde jälle tagasi.

Endal tekkisid sapikivid viimase raseduse ajal ning on sapipõis 2019 välja lõigatud. Mina jäin juba sellesse aega, kui pakuti jälle kohe lõikust. Samas aga ei läinud mul selles mõttes hästi, et kivide ajal (kui sapp enam sisuliselt ei mahtunud põide kogunema, see oli kive pilgeni täis, kommenteeris arst) tekkisid sapikõrvetised. Ja peale oppi (kui seda põit siis enam ei olnudki) need enam ära ei läinud. Punnita palju tahad toitumise ja elustiiliga. Tavalised kõrvetiseravimid ka ei aita. Sapp käib iga öö suhu ja sööb tagumisi hambaid jne. Samas teistel inimestel, kellel ma tean, et on sapipõis välja opitud, küll sellist jama pole, tunnevad ennast hästi ja söövad ev. kõike – neil seedimine kohanes sapipõie puudumisega nii hästi. Paraku osutusin selleks, kellel nii hästi ei läinud.

Seetõttu olen küll mõelnud, et kui kivid tekkisid raseduse ajal (hormonaalsest muutusest, ilmselt) – siis äkki, kui mul oleks need kivid lihtsalt välja puhastatud ja eeldusel, et rasedus ei ole minu jaoks enam teema (keskealine juba)… siis äkki mul ei olekski kivid tagasi tekkinud? Aga oleks sapipõis ikkagi alles, kuhu sapp saaks koguneda ja poleks neid neid nõmedaid kõrvetisi 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks ka sapipõis koos kividega opi abil 7a tagasi. Puudust küll temast ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Sapikivide eemaldamine ja sapipõie allesjätmine – kus?