Esileht Ilu ja tervis Sapikivide operatsioon

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sapikivide operatsioon

Postitas:

On tulemas plaaniline op.Lähen päev ennem oppi haiglasse.Need kes on näinud opil,kas saab siis samal päeval süüa ka haiglas kakui sisse lähen??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 12:47; 13.02 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan sellest ajast seda, et päev enne oppi tehti klistiiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb haiglast, ma näiteks läksin alles opipäval kell 8 haiglasse, kell 10 oli op ja koju järgmise päeva lõunas.
sõin opi eelsel päeval kodus kell 17 väikse kohupiima, edasi jõin vet, opipäeval ei söönud joonud enne midagi ega ka päerast midagi, esimene kord lubat vett juua opi järgse päeva hommikul. js eda peamiselt narkoosi pärast, muidu hakkad oksendama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:23; 13.02 14:24; 13.02 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel, mulle klistiiri küll ei tehtud, opi ajaks kateedrit ka ei pandud, opipäeva õhtul suutsin ikka ise wc sse minna.
klistiiriks puudus vajadus sest soolestik oli nagunii tühi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:23; 13.02 14:24; 13.02 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin küll hommikul haiglasse (operatsioon kell 10.00), aga eelnevalt paluti mitte peale kella 18 enam süüa õhtul. Seega väga võimalik, et mingit õhtu oodet vel saab õhtul haiglas. Juua võisin vett küll peale operatsiooni. Süüa sai järgmisel päeval peale operatsiooni hommikul.Mina küll tundsin end väga hästi peale operatsiooni (keisrilõikega võrreldes on see ikka väga leebe operatsioon- juhul kui ikka labaroskoopiliselt tehakse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma käisijn teisipäeval operatsioonil. Hommikul haiglasse ja planeeritult oleksin pidanud olema kodus kuuest õhtul. Kuna mulle narkoos mõjus väga halvasti ja kuueks õhtul ja ainult lebasin ja oksendasin siis jäin ööseks veel haiglasse. Õhtul kümneks sain alles jalad alla. Vett peab jooma palju peale oppi, aga enne oppi ei tohi olla joonud, söönud, suitsetanud ega nätsu närinud väheamalt kuus tundi. Myl valutavad peale oppi juba nädal aega kohutavalt õlad sellest gaasist, mis kõhtu lastakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 16:29; 13.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma käisijn teisipäeval operatsioonil. Hommikul haiglasse ja planeeritult oleksin pidanud olema kodus kuuest õhtul. Kuna mulle narkoos mõjus väga halvasti ja kuueks õhtul ja ainult lebasin ja oksendasin siis jäin ööseks veel haiglasse. Õhtul kümneks sain alles jalad alla. Vett peab jooma palju peale oppi, aga enne oppi ei tohi olla joonud, söönud, suitsetanud ega nätsu närinud väheamalt kuus tundi. Myl valutavad peale oppi juba nädal aega kohutavalt õlad sellest gaasist, mis kõhtu lastakse. [/tsitaat]

Kuidas sul lubati vett juua! Äärmisel vale ja kahjulik jutt!

Muidugi ajab see siis oksendama. Meil keelati kõigil narkoosiga opereerituil samal päeval juua süüa, anti ainult suu niisutamisek pulki, õde ütles kohe et kogu vajaliku vedeliku saate tilgutist ja juua saate järgmisel hommikul.
Meil ei oksendanud keegi ja tänu pidevale tilgutile janu ei tekkinudki.
Uskumatu, kuidas mõnel pool haigeid koheldakse!

ja mingit gaasi valu ega muud mul ei ole, kuigi elasin läbi keskmiselt hullema, 2 tunnise sapiopi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:23; 13.02 14:24; 13.02 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on siin mõni selline ka kes on läinud päev ennem oppi haiglasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 12:47; 13.02 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sul lubati vett juua! Äärmisel vale ja kahjulik jutt!

Muidugi ajab see siis oksendama. Meil keelati kõigil narkoosiga opereerituil samal päeval juua süüa, anti ainult suu niisutamisek pulki, õde ütles kohe et kogu vajaliku vedeliku saate tilgutist ja juua saate järgmisel hommikul.
Meil ei oksendanud keegi ja tänu pidevale tilgutile janu ei tekkinudki.
Uskumatu, kuidas mõnel pool haigeid koheldakse!

ja mingit gaasi valu ega muud mul ei ole, kuigi elasin läbi keskmiselt hullema, 2 tunnise sapiopi.[/tsitaat]

ka minul oli keskmisest raskem operatsioon. Juua käskisid kõik, kes mind seal jälgisid. Samuti sain terve päeva vältel tilgutit. Gaasivalu on väga tavaline nähtus laproskoopilise operatsiooni puhul. See pole midagi erilist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 16:29; 13.02 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sattusin 11 aastat tagasi erakorraliselt laporoskoopilisele sapipõie lõikusele. Hommikul kodus veel sõin miskit ja õhtuks sattusin haiglasse ja lõikuslauale. Süüa-juua enne oppi ei tohtinud. Op kestis umbes tunni. Pärast seda tagasi palatisse toibuma. Öö otsa möödeti vererõhku iga poole tunni tagant, sain tilka, oli hirmus põiehäda aga kuna peale narkoosi uimane, siis käima ei lubatud ja toodi siiber. Siibril häda õiendada ei suutnud ja pandi ajutine kateeter et põit tühjendada. Juua ei saanud midagi. Vastu hommikut suutsin juba iseseisvalt WC kõndida teiselpool koridori otsas. Opi järgsel hommikul toodi 0,33-liitrine klaaspudel gaseeritud mineraalvett ja tassitäis kuuma vett koos teepakikesega. Edasi juba puljong ja kuivikud. Norm sööki sain kolmandal päeval peale oppi. Neljandal päeval lubati juba kodusele ravile. Haiguslehel olin pärast 2 nädalat, kuigi oleks pidanud olema 4 aga kibelesin ise varem tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Sapikivide operatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.