Esileht Ilu ja tervis Sapikoolikud, no-spa tablett ei aita. Kas kiirabi kutsuda? KIIRE!

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Sapikoolikud, no-spa tablett ei aita. Kas kiirabi kutsuda? KIIRE!

Postitas:

Öösel hakkas paremal pool rinnus üsna tugev valu. Kuna mul on diagnoositud sapikivid, siis ma ei oska muud varianti arvata, kui et need on nüüd esimest korda reaalselt tunda andma hakanud. Googeldades sümptomid nagu kattuvad ka, väljaarvatud see, et valu pole niivõrd kõhus, kui just rinnakorvi all. Võtsin No-Spad kaks tableti paar tundi tagasi, tulemust pole. Valu pole väga tugev, aga hingates on valus ja vahel ka torkab teravama valuhoo.
Kas kutsuda kiirabi või saan ma neilt ainult sõimata, et tülitan neid mingi ühe valuvaigistava süsti saamiseks vms? Ise EMO-sse ei pääse- lähim haigla paarikümne kilomeetri kaugusel ja transporti ei oma.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui valu väga tugev pole ja ei oksenda, siis võta ise valuvaigistit, ega nemad sulle ka muud ei süsti.
ma ise olen tegelikult sapikoolikute pärast kunagi korduvalt kiirabi kutsunud, aga siis olid väga hullud valud ja hirmus oksendamine ja ma ise ei teadnud ka et mul sapikivid on. tehti valuvaigistav süst ja see aitas alati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas köha pole? Õhupuudust? Kui valu on pigem rinnakus ja hingates on valus (pluss muud sümptomid), võib tegu olla ka kopsutrombiga.
http://tromboos.ee/?page_id=362

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista perearsti infotelefonile 1220, seal kuulab päris arst Su jutu ära ja annab oma soovituse – sh ütleb ära ka selle, kas oleks mõistlik kiirabi kutsuda või mitte. Ning 112 helistades saad siis ka öelda, et see oli infotel. soovitus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas köha pole? Õhupuudust? Kui valu on pigem rinnakus ja hingates on valus (pluss muud sümptomid), võib tegu olla ka kopsutrombiga.

http://tromboos.ee/?page_id=362

Kopsutrombi sümptomeid, peale valu rinnus ja rinna all pole. Mul on olnud kunagi neerukivid ja valu suhteliselt sarnane, no-spa ei mõjunud ka siis, oli diklofenak mis aitas.
1220 helistamine on tasuline, puudega inimese jaoks ikka üle mõistuse hind.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalise kõne hind ju:

Kõne hind

Helistades lauatelefonile +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt), tasub helistaja kõne eest telefonioperaatori hinnakirja alusel.

Helistades lauatelefonilt lühinumbrile 1220, on esimesed viis minutit tasuta (v.a Elisa ja Tele2 võrgust), peale viit minutit tasub helistaja kõne eest kohaliku kõneminuti hinna alusel.

Helistades mobiiltelefonilt lühinumbrile 1220, tasub helistaja kõne eest alates esimesest minutist telefonioperaatorite hinnakirjade alusel (Telia – 0,2278 €/min, Tele2 – 0,23 €/min, Elisa – 0,30 €/min (seisuga 29.03.2018)).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mobiililt 0.23 senti minut ei ole sugugi vähe. Arvestades et enne räägib robot veel kuhu ma helistasin ja et salvestatakse jne. Ja siis pannakse ootejärjekorda…ühesõnaga minu jaoks on päris oluline, kas mu telefoniarve on 5 eurot suurem või väiksem.
Hetkel on valu kiirgunud rohkem paremalt poolt kõhu keskele, lööb hooti, oleks nagu gaasid või siis kõht jube tühi ja valutaks sellest. Vahepeal on ikka ka küljes mõned torked ja külmavärinad on ka mingil määral. Palavikku vähemalt minu digikraadiklaas ei näita (kusjuures see näitab harva õigesti üldse), aga uut osta kui on võimalik, läheb meelest ja kui meenub, siis ei ole võimalik ja üldse olen juba neid digitalseid mingi 5-6 tükki ostnud ja minema visanud, sest näitavad mida iganes, aga mitte kehatemperatuuri.
Kui öösel hullemaks läheb, eks ma riskin siis sõimata saamisega kiirabi poolt .

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Takkajärgi ja teistele. NO-SPA ei olegi kõige parem sapikoolikute ravim, ta vaigistab küll spasmidest tekkivat valu. Sapikoolikute puhul on hoopis rohkem kasu Allochol tablettidest ja koirohutinktuurist sest need kõrvaldavad rohkem põhjust. Mõlemad on looduslikud. Viimane on eriti vastiku maitsega, aga aitab ta hästi, sest ergutab korralikult siseelundite tööd. Ise hoian alati mõlemat kodus ja täiendan kui varu otsas.
https://www.apotheka.ee/allochol-tbl-n50-paira-pmm0098249ee
https://www.apotheka.ee/absinthii-tinct-koirohu-tinktuur-25ml-pmm0053845ee

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:33; 26.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures polegi kindel et valu sapikoolikutest on. Seistes, kõndides ja sirgelt lamades valu peaegu polegi, aga istudes on jube valus kogu aeg ja siis hooti on teravad valuhood. Nagu sünnitusvalud, aga ülakõhus- muidu täpselt nii, et valu tuleb, kestab veidi ja vaibub, mõne minuti pärast on sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisid EMOs? Kui ei siis mine, sest kivid toovad kaasa spaipõie lõhkemise, mis on eluohtlik seisund. Siin pole midagi oodata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista perearsti infotelefonile 1220, seal kuulab päris arst Su jutu ära ja annab oma soovituse – sh ütleb ära ka selle, kas oleks mõistlik kiirabi kutsuda või mitte. Ning 112 helistades saad siis ka öelda, et see oli infotel. soovitus.

1220 ei võta kõnesid vastu mitte ükski arst! Seal ei ole arste! Seal on õed, kes on tulnud otse koolist, kogemust null, töötavad mingite juhendite järgi. Mõttetu number, unustage ära see!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista perearsti infotelefonile 1220, seal kuulab päris arst Su jutu ära ja annab oma soovituse – sh ütleb ära ka selle, kas oleks mõistlik kiirabi kutsuda või mitte. Ning 112 helistades saad siis ka öelda, et see oli infotel. soovitus.

1220 ei võta kõnesid vastu mitte ükski arst! Seal ei ole arste! Seal on õed, kes on tulnud otse koolist, kogemust null, töötavad mingite juhendite järgi. Mõttetu number, unustage ära see!

Kusjuures kogesin seda. Mingi uhhuu-soodateraapia fänn sattus mulle, kui helistasin! Soovitas klaasi vett ja teelusikatäie soodat sisse juua ja siis pikali visata valutavale küljele. No mingiks hetkeks-üllatusena- isegi aitas, lõi kõhu lahti ja võttis valu nõrgemaks.
Aga tegelikult olen ma endiselt kõhuvaluga hädas. Paremalt rinnust on see valu nüüd “kolinud” üle kõhu ja ka südamepiirkonda. Gaasid käivad ka kogu aeg, aga kõht on suht kinni. Valud pole nii tugevad, et vajaksid kiirabi ja mis huvitav on et seistes ja kõndides pole neid üldse. Perearstile saan alles 12 veebruar. Tema kabinetiõde arvas et mingi sooltenakkus või viirus on. Ma ei tea, kõhuviirus palaviku ja iivelduseta, seda mul pole varem olnud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kõhuviirus palaviku ja iivelduseta, seda mul pole varem olnud.

See ei tähenda veel seda, et sellist varianti olemas pole. Ise siiski kasutaksin seda koirohutinktuuri, seedimist see ergutab igaljuhul ja gaase vähendab kindlasti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:33; 26.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi uhhuu-soodateraapia fänn sattus mulle, kui helistasin! Soovitas klaasi vett ja teelusikatäie soodat sisse juua ja siis pikali visata valutavale küljele.

Mina olen lapsest saadik teadnud, et gaasivalude ja kõrvetiste vastu aitab pool teelusikatäit soodat klaasi veega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstile saan alles 12 veebruar.

Perearstikeskus peab korraldama ägeda tervisehäirega patsiendile vastuvõtu pöördumise päeval, teistel juhtudel viie tööpäeva jooksul. Sellest tähtajast kinnipidamiseks peab perearst vajadusel pikendama oma vastuvõtu aega.
https://www.terviseamet.ee/et/tervishoid/inimesele/perearstiabi

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstile saan alles 12 veebruar.

Perearstikeskus peab korraldama ägeda tervisehäirega patsiendile vastuvõtu pöördumise päeval, teistel juhtudel viie tööpäeva jooksul. Sellest tähtajast kinnipidamiseks peab perearst vajadusel pikendama oma vastuvõtu aega.

https://www.terviseamet.ee/et/tervishoid/inimesele/perearstiabi

Tean jah, aga tegelikkuses pead olema õnnelik, kui kuu aja jooksul perearsti ja poole aasta jooksul (tasuta) eriarsti juurde saad !

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstile saan alles 12 veebruar.

Perearstikeskus peab korraldama ägeda tervisehäirega patsiendile vastuvõtu pöördumise päeval, teistel juhtudel viie tööpäeva jooksul. Sellest tähtajast kinnipidamiseks peab perearst vajadusel pikendama oma vastuvõtu aega.

https://www.terviseamet.ee/et/tervishoid/inimesele/perearstiabi

Tean jah, aga tegelikkuses pead olema õnnelik, kui kuu aja jooksul perearsti ja poole aasta jooksul (tasuta) eriarsti juurde saad !

Perearsti juurde saab paari päeva jooksul kui tegu ägeda probleemiga ja nädalaga kui nii kiire pole. See on jamajutt kuupikkusest järjekorrast perearstile.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis häda ikka väga suur ei olnud, kui 5 euro pärast suur mure, enne kutsub inimene kiirabi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas oled elus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas oled elus?

Jah. Tundub,et tegu oli ikka mingi seedehäire või kõhuviirusega. Ükski ravim ei mõjunud oodatult kiiresti, aga lihtsalt mingil hetkel enam valu ega gaase polnud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.01 17:55; 20.01 19:16; 21.01 00:29; 21.01 21:38; 26.01 21:04; 27.01 14:39; 30.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Sapikoolikud, no-spa tablett ei aita. Kas kiirabi kutsuda? KIIRE!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.