Esileht Imetamine Sapipõie eemaldus op. küsimused, rinnalaps, imetamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sapipõie eemaldus op. küsimused, rinnalaps, imetamine

Postitas:

Tere.
Mõned küsimused neile, kes selle opi läbi teinud.
Op on kohe tulemas, sapipõis üsna põletikus, aga kirurg arvab, et kahe päevaga peaks haiglast välja saama.
Esiteks küsimus imetamisega, mul 100% rinnalaps kodus, kes ei võta mitte ühtegi pudelit, MITTE ÜHTEGI.
Süstlast proovisime, kuidagimoodi midagi saab sisse. Abikaasa arvab, et saab ikkagi hakkama, kui mind silmapiiril ei ole. Opi ei kannata enam kuskile edasi lükata, olukord niigi veits kriitiline juba.
See selleks.
Küsimus, millele ma vastuseid ei saanud ei anestesioloogilt ega kirurgilt, et kas ei oleks võimalik mingit “lahjemat” ravimite kokteili saada, et võiks last järgmine päev, või sama päeva õhtul toita. Kirurgi ei huvitagi, et mul rinnalaps. Nemad on kindlal arvamusel, et küll võtab ja et ma 4 päeva ei toidaks ja punkt..
On siin kedagi, kel rinnalaps sel ajal olnud? Kogemusi?

Üks imelik küsimus veel.. Kui läbi peale opi olen? Väga valudes? Lihtsalt kuna käin ka koolis, kas kannataks audiovestlusi materjalide kohta kuulata, või olen päris siruli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen samas olukorras, 100% rinnalapsega, selle opi läbi teinud, Pelgulinna haiglas ehk siis LTKH Sõle tänaval (ära sünnitusmajaga segamini aja). Küll on mööödas umbes kuusteist aastat.
Teatud kokkusattumuste tõttu tekivad osadel rasedatel sapikivid. Kirjandus ütleb, et need võivad ca 6 kuud peale lapse sündi samamoodi ootamatult ka kaduda. Minul ei kadunud, olin põletikus, tekkis ka sulgus, ikka oodati ja vaadati.
Lõikus ise on lihtne, umbes tund-poolteist, lapraskoopiline, kuid võib lõikuse käigus juhtuda, et tuleb avada ja siis on keerulisem. Põhimõtteliselt pumbatakse su kõht õhku täis lapraskoopiliseks lõikuseks. Mina magasin lõikuspäeva maha, mäletan vaid, et õde käis mingi aja tagant valuvaigistit juurde panemas. Sisse pumbatud õhk tegi haiget järgmisel päeval. Minu ajal peeti oluliseks, et ma opijärgsel hommikul jalad alla võtaks ja tualetti läheks. See oli valus, ausalt. Aga opijärgsel päeval või äkki sellele järgeval teatati, et palavikku ei ole ja aeg koju minna.
Opijärgsest hommikust mäletan naljakat ka. Palatinaaber oli mingi pimesoole vms lõikuse järel mitmendat päeva sees – palavik vist ei läinud alla. Söögitädi pobises toitu tuues a´la dieet nr 6 ja pani talle ilmuhke portsu lauale. Seejärel vaatas mulle otsa ja teatas, et teil on dieet number üks. Kui üks siis üks, aga mida süüa saab? Ma olin padunäljane – tulnud haiglasse söömata-joomata ja seejärel käinud lõikusel, maganud maha päeva ja öö ning kogu pinge oli maas. Dieet number üks, ütles söögitädi ja valas mulle kannust klaasitäie teed. Ilma suhkruta.
Päriselt tuli toiduga hiljem hoida ja vaadata, mis teeb viga ja mis mitte. Üks proua teadis, et talle ei sobi tomat. Minul läks aga õnneks – mul ei ole lõikuse järel ühtegi muret olnud.
Hoian sulle ka pöialt. Laps anna isale ja küllap nad hakkama saavad. Süstal on jah pudelist veidi lootusandvam valik ja mina pumpasin piima ette välja. Narkoosijärgselt öeldi mulle, et võin toitma hakata 24h möödudes. Soovitati ka siis piim välja pumbata ja ära visata ja alles seejärel anda lapsele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mõned küsimused neile, kes selle opi läbi teinud.

Op on kohe tulemas, sapipõis üsna põletikus, aga kirurg arvab, et kahe päevaga peaks haiglast välja saama.

Esiteks küsimus imetamisega, mul 100% rinnalaps kodus, kes ei võta mitte ühtegi pudelit, MITTE ÜHTEGI.

Süstlast proovisime, kuidagimoodi midagi saab sisse. Abikaasa arvab, et saab ikkagi hakkama, kui mind silmapiiril ei ole. Opi ei kannata enam kuskile edasi lükata, olukord niigi veits kriitiline juba.

See selleks.

Küsimus, millele ma vastuseid ei saanud ei anestesioloogilt ega kirurgilt, et kas ei oleks võimalik mingit “lahjemat” ravimite kokteili saada, et võiks last järgmine päev, või sama päeva õhtul toita. Kirurgi ei huvitagi, et mul rinnalaps. Nemad on kindlal arvamusel, et küll võtab ja et ma 4 päeva ei toidaks ja punkt..

On siin kedagi, kel rinnalaps sel ajal olnud? Kogemusi?

Üks imelik küsimus veel.. Kui läbi peale opi olen? Väga valudes? Lihtsalt kuna käin ka koolis, kas kannataks audiovestlusi materjalide kohta kuulata, või olen päris siruli?

See operatsioon on patsiendi seisukohast nohu. Kolm pisikest auku, alla cm pikkused armid. Mind lõigati R hommikul kella 7 ajal (EMO liin) ja R õhtul 17 ajal kui ma ei eksi sain koju, et mitte nädalavahetuseks jääda. Uimane oli olla, aga ei valutanud seal küll miski. St kurk valutas, sest see toru, mille nad narkoosi ajaks kurku topivad, ilmselt ei tahtnud hästi minna. Need augukesed kõhul on tühiasi. PS ära pane liibuvaid riideid ega toekamat rinnahoidjat – üks auk on keskel üsna rindade lähedal, osad tugevamad rinnahoidjad ulatuvad hõõruma, eriti spordi omad.

Mis lahjemat ravimite kokteili? Üldnarkoos. Pärast mingid antibiootikumid küll, aga mingit peoga ravimite võtmist küll polnud. Järgmine päev kõnnid vabalt. 24 h pärast toibumist narkoosist ei soovitatud rinda anda. Piim viska välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama op läbi tehtud, kui laps oli rinnapiimal. Umbes 9 aastat tagasi, vahe vast selles et laps sõi juba ka muud, aga rinnapiim oli ikka väga oluline tema jaoks. Minul op oli suht ok, pärast opi valu ei olnud midagi hullu ja valuvaigisteid ei võtnud ühetgi peale opi. Aga mis oli hullem valu, oli rinnad, mis olid jube täis ja kõvad ja valusad, siis palusin haiglas pumpa, toodi rinnapump, mida ma elus polnud kasutanud aga kuidagi ühe rinna sain tühjemaks aga teisest väga vähe sain kätte. Küsisin ka arsti käest imetamise kohta ja ta ütles, et kui on korra tühjaks pumpatud, siis juba narkoos läinud. Igatahes 24 tundi peale opi sõi laps rinda ja midagi hullu ei olnud. Aga jah meeles vaid see meeletu rindade valu, opiaugud kõhul olid teisejärgulised 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa katsu jah ette juba varuda, kogu sügavkülma. Kui vana laps on? Eks see süstlaga mässamine ole üks tüütu tegevus, lisaks, mida suurem laps,s eda rohkem peab talle ju sisse söötma, ja kui algul vastsündinuga on lihtne – annad süstlatäie sisse ja korras -, siis mõnekuuse lapsega tuleb toidukogus ikka oluliselt suurem, süstlaga on üsna tülikas seda sisse anda. Aga põhiline on ikka see, et katsu sügavkülma koguda võimalikult palju piima. Siis saavad isa ja laps paar-kolm päeva ehk hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka rinnalapse kõrvalt opil. Keegi ei käskinud rinnapiima ära visata, nii kui koju jõudsin, panin lapse rinnale. Vaeseke oligi ju terve päeva näljas olnud, ta ei võtnud mul samuti ei süstalt, ei pudelit. Tol ajal lugesin ka palju ingliskeelset materjali läbi, et kas peale narkoosi tohib last imetada ja igal pool öeldi, et tohib, et rp äraviskamine on vananenud arusaam. Ja vähemalt Pelgulinnas ütlesid kõik arstid, et pole mingit põhjust, et peale narkoosi ei tohiks imetada. Kui sul laparoskoopiline opp, siis saad samal päeval koju, nii et selle päeva ehk saab laps hakkama. Mul sai, kuigi ei võtnud suhu suutäitki sööki ega ka joonud, ootas mind. Oli seitsmekuune siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Sapipõie eemaldus op. küsimused, rinnalaps, imetamine