Esileht Ilu ja tervis Sarkoidoos

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sarkoidoos

Postitas:

Kes on kokku puutunud? Analüüsid tehtud, diagnoos veel päriselt kinnitamata, aga brohoskoopia näitas ja kui käisin liigestega UH-s, siis sealne arst kohe küsis, et kuidas mul küll see S… avastati? Kahjuks on isegi arstile tagasikutsumise järjekord pikk ja ootan uut vastuvõttu. Viimasel ajal on aga väsimus veelgi süvenenud ja enesetunne pole kuidagi kiita. Mis edasi? Kannatan, kuni arstile saan. Aga mis mind edasi ootab? Kas minust töölkäijat on, maakodus aiapidajat? Hetkel on enesetunne ikka väga nutune…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasulisse ei saaks kuidagi minna, et asja kiirendada? Mul abikaasal ilmus nahale selline kobrutav koht, üks rumal nahaarst külmutas selle koha ära ja tema arvates oli asi sellega ammendatud. Diagnoosi ei pannud. Varsti ilmus mehe seljale samasugune, kuid suurem moodustis. Panin talle aja parima tasulise arsti juurde. Sai ruttu tehtud mrt ja muud uuringud ning 2ndl oli diagnoos teada. Õnneks abikaasal ei olnud siseorganite kahjustusi, olid vaid nahamuutused. Need sai hormoonkreemiga eemaldatud umbes 1 kuuga. Siseelundite haaratuse korral oleks alustatud hormoonravi. Pidi hästi alluma ravile. Hoian Sulle pöialt, et saaksid kiiremini abi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttaval hiljuti diagnoositi. Temal pandi lõpuks hormoonravi ikka peale, kuid see oli üsna kurnav kõrvaltoimete tõttu. Isegi näost läks teistsuguseks. Tööl käis ikka edasi tasapisi, aga muidu püüdis rahulikku ja vaikset elu elada. Aga muidu on see iseparanev haigus, no eluviisi jms-ga peab muidugi kaasa aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle haiguse prognoos on ettearvamatu. Raamatud kirjutavad jah, et paraneb ise, kuid mina olen näinud inimesi sellesse ka suremas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eriarstile ooteaeg liiga pikk, pöördu perearstile. Selle ra´viks ikka Prednisoloni tüüpi ravimid ja ollisel kohal puhkus.
Raviga on prognoos hea, oluline on pidev ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain 6 aastat tagasi diagnoosiks sarkoidoosi 2. astme. Haaratud olid kopsud, lümfid, põrn ja maks. Prednisoloni ravi sain üle aasta, alguses 30 mg ning edasi järk-järgult vähendades. Järgnes iga-aastane kontroll ning viimati tunnistati seisund stabiilseks ning iga-aastast kontrolli enam ei vaja.
Alguses haigusega kaasnenud väsimus ja muu läks üle raviga, praegu sarkoidoos mulle vaevusi ei põhjusta. Raviga kaasnes 18 lisakilo ja kuunägu, mis kadusid pärast ravi lõppu.

Tänulik olen oma perearstile, kes seda haigust kopsupilti vaadates kahtlustas (tuli välja kopsupõletiku alt) ning mu haiglasse uuringutele organiseeris. Samuti PERH-i arstidele. Diagnoosi kinnitamiseks tehti mulle bronhoskoopia, torakoskoopia, siseelundite ultraheliuuring, mitmeid KT-d, PET uuring jne.
PERH-ist julgen soovitada dr. Jaanust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Sarkoidoos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.