Esileht Väikelaps sarlakid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: sarlakid

Postitas:
2 silmarõõmu

on siin mõni tark ja oskab mõnele küsimusel vastata ehk 🙂 meil lapse rühmas srlakid. eilse seisuga siiski vaid 2 last. nakkav juba enne löövet ja peiteaeg 2-5 päeva. aga nüüd tahaks teadjamatelt uurida, et esimesena on millised sümptomid? lööve või hoopis palavik ja kurgu/peavalu? ja kui raskesti kulgev haigus on.üldse igasugu info hea. kas täiskasvanud nakatuvad kergelt, kui kergelt see üldse nakkav on?

0
0
Please wait...

Postitas:
mmii

RE: sarlakid

See on nii erinev. Minu lapsel tule esmalt kõrge palavik 3 päeva, siis tuli nn vaarika-keel. Selle peale ma arstile läksingi. Erilist löövet ei tulnudki,ainult põskedel natuke. Lasteaias oli tema rühmas ainult 2 lapsel, teised ei nakatunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

enamasti algab kõrge palavikuga siis lööve ja siis kurk.Kõik lapsed on erinevad ja järjestus võib olla ka teine.See ,et rühmas on ei tähenda ,et kõik jäävad.Meie lasteaias jäi ainult 4 last terve rühma ja lasteaia peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mirta78

Mu laps põdes seda pool aastat tagasi. Esmalt tuli palavik ja kurguvalu (mis väga hull polnud). Teisel päeval tulid täpid. Palavik kadus kohe, kui AB peale sai ja enesetunne oli ka hea. Täpid kadusid umebes 3-4 päevaga. Ei olnud nii hull haigus, kui kartsin. Lihtsalt tüütult kaua pidi toas passima, sest haigus tuleb korralikult välja ravida. Kodus oli laps kokku 3 nädalat. Nädal käis lasteaias ja jäi kõrvapõletikku. See pidi enamusel nii minema.
Ise me sarlakeid ei saanud ja ka 6 kuune beebi pääses.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil põdes tüdruk väga kergelt. Arstile läksime hoopis muul põhjusel ja näitasime siis natuke imelikku keelt ka. Arst arvas, et võib olla sarlakid, võttis proovi ja oligi. See oli paar aastat tagasi. Aasta tagasi diagnoositi lapsel südame puudulikkus, arvatakse, et sarlakite põdemisest. Tänaseni ei ole südamega veel korras. Niiet, salakaval haigus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel praegu on 🙁 Algas plavikuga ca 37,7;siis tuli oksendamine,peavalu ja palavik läks kõrgemaks 39 ja peale; 3.päeval oli kurk väga valus,lööve tekkis+ keel. Kuid kui Ab peale sai läks kõik paremaks, palavik ja peavalu kadus, kurguvalu taandus.
Kõige hullem oli see, kui laps midagi süüa ei saanud (ainult jõi+ hästi vedel jogurt+ jäätis).
Aga üldiselt minu ettekujutus oli hullem kui asi tegelikult on. Praegu enam palaviku pole ja käime juba õues (teiste lastega kokku ei puutu).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel tõusis öösel üle 38 palavik ja kurguvalu, hommikul kurguvalu jätkus. Muutus päevavalgusele tundlikuks. Pealelõunal oli lööve plastsis, 3. päeval läks keel roosaks (st katt kaob ära 🙂 Oluline on AB kuur võimalikult kiiresti peale saada ja see pikalt ja põhjalikult läbi teha (10 päeva). Minu laps põdes sarlakeid 2x ja pärast lõigati mandlid seepärast ära, et nähtavasti AB ei saanud seda batsilli sealt mandlitest kätte ning olekski sina varitsema jäänud. Külv oli ka positiivne, aga selle vastus tuleb vist alles 5 päeva pärast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohutav kurguvalu, 2 päeva hiljem palavik ja veel 2 päeva hiljem lööve seljal-kõhul ja sealt edasi kätel. Täpselt ei tea aga arvan, et vaarikakeel tuli koos lööbega. Arsti arvates klassikaline juhtum. Rühmast jäi haigeks koos temaga ainult üks poiss.

0
0
Please wait...

Postitas:
niion

Võib olla raskemalt või kergemalt.
Minu vanemal algas kõrge palavikuga, vaarikakeel tuli alles kolmandal päeval välja.
CRV oli 108 teisel päeval ehk siis tõstab väga kiiresti väga kõrgele põletikunäitajad.

Sarlakite salakaval miinus-tõstab lapse pulsi tohutult kõrgeks ning sellega koos ka suureneb risk südamekahjustusele.
Seetõttu on ülioluline märge \”sarlakihaige vajab täielikku voodirahu\”!

Pärast Sarlakeid peab kontrollima lapsel nii südant kui ka neere, kuna toksiinid põhjustavad sageli just nende kahe organi kahjustusi tüsistustena.

0
0
Please wait...

Postitas:
Musja2

Minu lapsel algas see peavaluga. Võtsin ta hommikul tööle kaasa (paariks tunniks läksin), tööl tõusis palavik, oksendas ka ühe korra. Seejärel kurtis kurguvalu. Teisel päeval läksid sõrmeotsad nö paksuks, korpas ja villilised olid. Seepeale ma arstile helistasingi. Arst käskis kurku vaadata ja oioioi, kui kole see vaatepilt oli!! Üle-keha löövet, kui sellist, tal ei tulnudki. Sai kohe AB peale.
Lasteaias nakatus ainult 2 last, tollal 10-kuune naabritüdruk samuti, 4-aastane naabriplika ei nakatunud.
A tal jäid sarlakid korduma. Aasta hiljem oli uuesti sarlakites ja seepeale iga kuu sai diagnoosiks ägeda mandlipõletiku (ainult punased villid kurgus). Ju siis mingi bakter sinna mandlitesse pesitsema jäi, mille tulemusel oli nüüd talvel mandliopp (peale seda pole laps kordagi haige olnud enam).

0
0
Please wait...

Postitas:
2 silmarõõmu

suured tänud. eilse õhtuga on asi pidama jäänud kahe lepsepeale. loodame parimat 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Väikelaps sarlakid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.