Esileht Sünnitus Saun peale sünnitust

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Saun peale sünnitust

Postitas:

Tere.

Kas keegi teab miks ämmakas ütles et mingi teatud ajani ei tohi sauna minna peale sünnitust? Äkki oli 6-8nädalat. Saan aru, et lohhiad ja tampooni ei tohi kasutada, agakui ma näiteks lähen tava alukatega, kus side all, oma kodu saun, miks ma ei võiks saunas olla? Mul eriti pole lohhiaidki enam. Laps üle 2nädala. Ma nii tahan sauna, kas keegi oskab selgitada miks ei tohiks? Googlega ma ei leidnud ühtki infot, mis ütleks miks ei tohi. Leidsin et ei tohi või ei soovitata peald sünnitust aga miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on infektsiooni oht suurem? Ilmselt koduses saunas mitte niiväga, aga kuskil külas jne. Sa võid alati helistada ämmaemanda nõuandeliinil ja üle küsida.

mis ma võin küll öelda, et võib juhtuda – soojas saunas hakkab piima pritsima 😀 See oli päris koomiline, kui esimets korda saunas käisin ja järsku läksid purskaevud valla 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb Sinu enesetundest ja kuidas su organism seda talub, kuidas reageerib. Esmalt, sauna külastamiseks peaks sul olema selleks hetkeks lõppenud rasedusjärgne voolus (lohhiad) ehk see tähendab seda, et emakakael on suletud, naise hormonaalsüsteem hakkab vaikselt rütmi muutma. Teiseks, tuleb tähelepanu pöörata ka haavaniitidele. Kui rasedus kulges ilma tüsistusteta ja erakorraliste sekkumisteta, võib esimest korda sauna külastada 1,5 kuud peale sünnitust, kuid kui on haavaniidid ja haav pole veel kinni kasvanud, siis 2-2,5 kuud sünnituse hetkest.
Tähelepanu tuleks pöörata ka rinnaga toitmisele, kui naisel pole sellega probleeme, pole laktostaasi (tekib piimakanalite ummistumisest või kokkusurumisest liiga suure piimakoguse korral, mis võib olla tingitud ebaõigest söötmistehnikast või piimanäärme laktatsioonifunktsiooni häirest.), kuu aega hiljem tuleb sauna külastamine talle ainult kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Sünnitus Saun peale sünnitust