Esileht Erivajadustega laps Scheini lastejalatsid Tallinnas

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Scheini lastejalatsid Tallinnas

Postitas:

Tere,

kus müüakse Tallinnas Scheini ortopeedilisi lastejalatseid?
Ja kui neid ei müüda, siis mis võiks olla parim alternatiiv?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 13:02; 25.08 15:19; 11.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Interneti otsing andis esimese vastena Eesti Ortoosikeskuse Türi tänaval. Orotpeedilisi jalatseid saab nt ka Gadoxist (asub nii Türi tn, kui ka Mustamäel). Kõik oleneb sellest, millist ortopeedilist jalatsit vaja on (mulle nt meeldivad Gadoxis müüdavad rohkem :))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 13:53; 26.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on lapsel probleemiks? Kui lihtsalt vajunud võlv, lampjalgsus ja nõrgad lihased (mitte spastika), siis Scheini ei soovitaks. Normaalsel kõnnil peavad jalalihased saama tööd teha, seetõttu vali pigem tugevdatud kannaosaga ja painduva tallaga jalats (kui tegu pole spastikaga). Vastasel juhul muutuvad lapse jalalihased veel passiivsemaks. Gadox, Terviseabi müüvad selliseid, toote nimetusi ei mäleta. Tico sandaalid head (neid müüs vist Jalaabi või midagi sellist). Käi kohapeal ja vaata, kui võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 15:02; 28.08 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on madal lihastoonus ehk siis nõrgad lihased ja seetõttu on jalg hüppeliigesest sissepoole vajumas. Füsioterapeutide arvamused on seinast seina, aga viimane soovitas kindlasti Scheini.

Ma praegu mõtlen, kuidas sinna Türi tänavale pääseda, kõik on üles tuhnitud.

Meie viimased sandaalid olid Terviseabist, memod. Suvel käis laps vahepeal suvalistega, just õhukese painduva tallaga sandaalidega, jõudis nendega paremini edasi kui ortopeedilistega, aga see sissepoole vajumine ei meeldi mulle väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 13:02; 25.08 15:19; 11.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et sulle soovitati Scheini jalatseid. Mul tüdrukul sama asi, et jalg hüppeliigesest ära vajunud ning füsioterapeut ütles, et vali millised ortopeedilised jalatsid soovid (peaasi, et korralikult toestaksid jalga) ning lisaks soovitas tallad ka teha (et toetada jalavõlvi). Nii ma lapsele ostangi Gadoxi jalatseid ning lasen ka tallad eraldi sisse teha. Mina lähenesin Türi tn-vale Järve poolt (ehk siis Järvevanalt keerasin Pärnu mnt-le sillale ja sealt siis endise kalevi vabriku juurest keerasin sisse ja sealt Türi tn-le), sain kenasti ligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 13:53; 26.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nr Scheini jalatseid otsite? Mul oleks pakkuda sellised http://www.ortoosikeskus.ee/index.php?page=129 nr 21 ja 22. Hetkel on 23 kasutusel aga see hakkab ka juba vaikselt väikseks jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah see jalatsi link ei tulnud millegipärast… pakkuda siis need punased(tumesinisega) lahtise ninaga kingad NS/AV laste ortopeediline sandaal 041090.
Väga korralikud kingad. Vähe käidud kuna laps kasvab kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Jään oma soovituse juurde. Kui madal lihastoonus ja jalg vajub hüppeliigesest sissepoole, siis vaata tugevdatud kannaosaga sandaalid/saapad, mille tald annab teha normaalset kõnniliigutust, st painduv tald. Schein saabas ei sobi selleks, liiga naelakast. Laps treenib sellega vaid puusapainutajalihaseid, kuid need, mis tallavõlvi tugevdaks, on täiesti passiivsed. Võid vaadata saapaid nii olemasoleva võlvikõrgendusega, kui osta eraldi tallad sisse. Keegi sulle Eestis neid personaalselt nagunii ei tee või ei oska teha nagu vaja. Nende saabaste ja taldadega mine füsioterapeudi juurde. Kui on tubli füsioterapeut oskab ta hinnata, kas need tallad on piisavad, et toetada hüppeliigese äravajumist. Kui ei ole (mis on üsna tüüpiline), siis tubli füsioterapeut oskab neid nö kohandada, ehk siis abivahenditega tallakõrgust kõrgemaks/suuremaks modelleerides. Olen väga palju kogenud seda, et abivahenikeskustes müüakse sulle lihtsalt mingid ortopeedilised saapad ning tallatoed ja kedagi tegelikult ei huvita, kas need antud lapse puhul end ka õigustavad. Peaasi, et “ortopeediline” jalats all on. Konkreetne näide ühe patsiendi puhul, kus ema oli mures, et laps ei oska joosta. Õige jalatsi alla sai, jooksis nii, et raske oli kinni püüda. Katsu ise naelakastidega joosta. Kahjuks väga paljud meie arstid, kelle teadmised on pärit kaugest ajast, ning ka paljud füsiod, arvavad, et ortopeediline jalats peab olema hästi jäik, siis toestab. Mõne diagnoosi puhul see õigustab end, kuid nõrga lihase ja äravajumise puhul mitte. Ja loomulikult ei maksa jääda lootma ainult toestava saapa peale, ka lihastreeningut tuleb teha. Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 15:02; 28.08 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea milline jalats on parima, aga kindel on, et pärast viimast kogemust ma Gadoxisse ei lähe. Milleks maksta sandaali eest 23 euri, kui sama mudel on kaks maja eemal 16 euri? Jutt 90 % soodusega Schein jalatsist. Takkapihta käskis Gadoxi proua pärast jalalt jäljendi võtmist osta numbri mis osutus suureks. Siis ootasime veel 3 nädalat, kuni sobiv suurus saabus. Ortoosikeskuse teenindus ja suhtumine meeldivad mulle palju rohkem.
Mis puutub sellesse, et Schein on “naelakast”, siis meie laps seisab/kõnnib nendega suurepäraselt, igasugused muud jalatsid panevad ta koperdama ja muudavad kõnni ebakindlaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pakkuda tutikad nr. 26 SChEIN sandaalid poisile, kuna keeldus jalga panemast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nüüd nii sandaalid kui sügiskingad juba kuu aega kasutusel. Aga need mõlemad hõõruvad metsikult. Eile tuli laps lasteaiast verise sokiga koju, sandaali ülemine tekstiilist äär oli nahka sisse lõiganud.
Mis moodi neid sandaale kantakse? Froteepõlvikutega? On teil mingeid muid nippe?

Jalanõud on nr 24, muud jalatsid on tal pigem 25, aga need 24 on suurepoolsed jah.

Meil on nüüd ju see soodustusega ortopeediliste jalatsite limiit läbi, ootan jaanuari?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 13:02; 25.08 15:19; 11.10 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen lapsele alati kõrged sokid või põlvikud jalga. Froteed päris pole vaja olnud, on piisanud päris õhukesest sokist kuna nende sandaalidega jalg niigi higistab päris palju.
Esimese paari päevaga sain aru, et sokk peab olema nii kõrge, et paljas jalg ei oleks vastu jalanõud. Palusin lasteaias ka õpetajal seda jälgida, et sokid oleksid üleval.

3x aastas saad osta soodustusega jalatseid. Kui olen ainult kingad ja K/S saapad ostnud siis ühed peaksid veel saama. Aga soovitan minna kiiresti kuna rahad võivad otsa saada ja siis pead küll jaanuari ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
aga kas keegi oskab soovitada head füsioterapeuti Tallinnas? Mu tibi 2,8a ja arstid arvavad,et olen lihtsalt tavaline paanikas ema, aga kui vaatan teisi lapsi kõndimas, siis tulebki paanika peale, sest ta käib veidi jalad sisse ning muidugi veidi x-jalgsus, mis küll paremaks läinud ajaga, aga see vajunud hüppeliiges ajab judinad peale…
Käisin ortopeedi jutul,aga tema ütles,et paanikaks pole põhjust, suvi tulemas, sõidab rattaga, jookseb paljaste jalgadega jne, aga ma ei annaks eales endale andeks, kui saaks midagi teha ja ma ei tee.
Meil oli ka sündides puusaliigese düsplaasia ja ülivara ajas end püsti juba ehk see kõik siin kokkuvõttes põhjused ongi, aga kuhu või kelle juurde peaksin pöörduma, kas see jala digiuuring oleks abiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Erivajadustega laps Scheini lastejalatsid Tallinnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.