Esileht Hobinurk Scottish Foldi haigused

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Scottish Foldi haigused

Postitas:
Kägu

Küsimus šoti lontkõrvaliste omanikele: kui paljudel kassidel on mingid haigused ilmnenud ja missugused? Millised on tagajärjed olnud?

Täiendus: ma ei ole kassi otsingutel, mul on omal fold juba olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa tead, et tegemist on kassitõuga, kelle aretamine on praeguseks mitmetes kohtades juba keelatud? Ja mitmed tõusüsteemid ei anna Scotish Fold kassidele tõutunnistust sest nad ei tunnista seda tõugu? Ja kas sa tead ka seda, miks see nii on? Selleks, et inimeste lollus ei põhjustaks kasside piinamist. Ja foldide aretamine just loomapiinamisena kvalifitseerubki, sest nunnususe pärast toodetakse loomad, kellel tulevik on väga piinarikas.

Lontis kõrvad tekitab muteerunud geen, mis ei lase kõhrel piisavalt tugevaks kasvada. Nii need kõrvad lonti jäävadki. Aga see geen ei tegele ainult kõrvadega vaid kõigi kõhredega. Scotish Foldi liigesekõhred on õhukesed ja pehmed ning artriit vaevab neid juba väga noores eas. Vanemaealised kassid kaotavad artriidi tõttu oma liikumisvõime üldse. Ja usu mind, liigesevalud on väga piinarikkad.

Palun vali mõni muu tõug.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kogemused kahega. Mõlemil lõi üsna ruttu välja osteokondrodüsplaasia, üks kiisu oli aastane, teine veidi vanem. Ühe kassi tervis on päris hull, algas see haigus tagumistest käppadest ja puusadest, aga tänaseks on haiged 4 jalga, kass on 6-aastane. Teine kass on oluliselt paremas seisus, kuid ka temal on muutused juba. Iseloomult on mõlemad võrratud loomad. Aga tahakski öelda, et aretajate jutt, et kõik foldid ei ole haiged, on täielik VALE, sest lontis kõrv näitabki, et loomal on geenmutatsioon kõhredes ja see lööb välja ka mujal, enamasti siis jalgades ja selgroos. Lihtsalt mõni kass pääseb kergemalt. Ei soovita seda tõugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun ainult vastata teema alguses esitatud küsimustele isiklikest kogemustest, et nüüd ja edaspidi haiguste kohta informatsiooni vajavad inimesed aega raiskamata vajalikku teavet saaksid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul juba 14 aastane scotlane (küll sirgete kõrvadega). On üks eluaegne nahahaigus mille vastu saab igapäev ühe tableti (hormoon) aga muidu muud pole. Kõik (sh arstid) imestavad et nii kaua elanud ja väga kõbus veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil 4-aastane scottish fold. Kass seni olnud täiesti terve. Kui sa hakkad endale seda tõugu kassi soetama, siis vaata kindlasti, et kasvandus oleks kassikasvatajate liidu poolt heaks kiidetud. Soovis või ostas müügil olevad kassid, kes on soodsama hinnaga, “ilma tõutunnistuseta”, on probleemsed. Tõupaber ei maksa pmst midagi, 15-20€. Seda paberit lihtsalt need müüjad liidult ei saa, sest kassid on niivõrd halva tervisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isiklik kogemus mitmes loomakliinikus töötamisega – kõikidel foldidel on liigesehaigused geneetiliselt sisse programmeeritud. Tänu nende “nunnudele” lontis kõrvadele. Õnneasi, kas haigus avaldub 1-aastasel või 5-aastasel loomal ja kui vanalt ta magama panema peab. Sageli kiidetud foldide omadus, et nad on nii rahulikud kassid, kaob valuvaigisti andmisega, st nende “rahulikkus” on seotud valuga – mida sa jooksed, kui valus on. Väga sageli esienb neil ka südameprobleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie foldil avaldusid liigestega probleemid väga varakult. Kassi vaevab puusaliigese düsplaasia ja ka muud probleemid liigestega. Kord on kassil parem ja siis jälle halvem. Kass ise on väga sõbralik ja kuulekas.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Scottish Foldi haigused