Esileht Tööelu, raha ja seadused. SEB vs Swedbank?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: SEB vs Swedbank?

Postitas:
kineskoop

Tahan põgeneda kogu pere arveldustega Luminorist.. kumba soovitate SEB või Swedbank? Internetipanka kasutan peamiselt. Mis head ja vead teie hinnangul kummalgi on? Aitäh

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kaarel

vahet pole

+1
-2
Please wait...

Postitas:
MaiMaiMai

Kui sa pole kodulaenuga seotud, siis soovitaksin esmajoones LHV-d. Neil on hea teenindus, soodsad arvelduspaketid ja ülimalt hea mobiiliäpp. Euroalas saad raha igast automaadist välja võtta 1 euro eest, mis on reisimise ajal ülitore boonus.

Swedbank on igapäevaselt ka päris normaalne – hea makseid teha netis ja äpis, pangakaarti saab kasutada telefoni (nende äpp, Google Pay, Apple Wallet või misiganes neil on) kaudu ja ei pea kaasas kandma, Swedil on automaatne eelarve programm. Ainus Swedi miinus mu jaoks on kohati väga keerulised protseduurid, aga samas kodulaenu võtmise teenus oli mul suurepärane ja vajadusel sai kõik, nt erandkorras limiidimuutused jmt, ikkagi ühe päevaga korda.

SEB-ga on mul põgusad kogemused ammusest ajast ja Swed jättis ikkagi sujuvama tunde.

+10
0
Please wait...

Postitas:
muhv1

Kui valik oleks vaid SEB ja Swedi vahel, siis valiks Swedi.

Sulgesin just sügisel oma SEB konto ning liikusin Swedbanka.

Miks? Nende app on hea ja lihtne kasutada ning enamus asju saab seal tehtud. Internetipank on hästi üles ehitatud ning kasutajasõbralik. Olen Swedist saanud ka paremaid pakkumisi ja toredamat klienditeenindust.

Olin SEB-s 15 aastat. Minu arust on see pank hakanud ajale jalgu jääma. Internetipank on sama ülesehitusega nagu 10 aastat tagasi. App on kohutav ja kohmakas. Klienditeenindus polnud ka kõige parem. Pakkumisi teevad  väga vähe ning iga kord panka minnes püütakse pensionisammast või digikassat pähe määrida.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
tervist

Mina ei valiks kumbagi, vaid läheksin LHV-sse.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Bandit

Kui sa pole kodulaenuga seotud, siis soovitaksin esmajoones LHV-d. Neil on hea teenindus, soodsad arvelduspaketid ja ülimalt hea mobiiliäpp. Euroalas saad raha igast automaadist välja võtta 1 euro eest, mis on reisimise ajal ülitore boonus.

mulle LHV pakkus paremat laenuintressi kui ülejäänud pangad ehk ma soovitaks LHV-d ka juhtumil kui vaja kodu ostmiseks laenu võtta

+3
0
Please wait...

Postitas:
MaiMaiMai

mulle LHV pakkus paremat laenuintressi kui ülejäänud pangad ehk ma soovitaks LHV-d ka juhtumil kui vaja kodu ostmiseks laenu võtta

Jaa, uurida tasub alati igast pangast. Mu kogemus on kahjuks selline, et mul ja paljudel sõpradel on LHV pakkunud väga kõrge intressiga (3+%) kodulaenu põhjendusega, et kodulaenud pole nende jaoks oluline segment, aga hetke kampaaniaid vaadates tundub, et nad hakkavad oma suunda muutma.

Seose jutt muidugi selline, et mõni pank eeldab, et kasutad kodulaenu saamisel nende teenuseid. Lepingus võib olla ka vastav leppetrahv. Olen ka ise kõne saanud, kui kandsin oma laenupangast palga teisse panka ja jätsin vaid laenumaksesumma arvele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
irvikkiisu

Kui ainult need kaks on valikus, siis Swed. Aga edasine sõltub kasutamisharjumustest. Investeerimiseks on LHV parem, eriti USA börsil liigutades, nende virtuaalkonto on ka tore ja õpetlik – näiteks kui lapsele rahaasju vaja läbi mängida. Igapäevakuludega toimetamiseks eelistan hoopis Coopi. Aga mul laene pole ja äppe ei kasuta, nii et vaatagi oma vajaduste järgi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Ma Coopis.Ise küll rahul.Raha saab võtta suva ATMist tasuta ,internetimaksed samuti tasuta .Kui ka vaja aegajalt kuhugi kontorisse minna pole vaja ette registreerida jne.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
ninakaru

Miks sa just nende kahe vahel pead valima? Teisi variante on ju veel.

+5
0
Please wait...

Postitas:
tuti helve

LHV.

Swed oli aastaid nõ kodupank. Kui oli vaja laenu võtta meil, siis peale pikka kadalippu öeldi täiesti lambist ära, seega kolisime LHV-sse, saime laenu ja muidu ka rahul. Lhv-l pole ka ülekande tasusid, mis swedil endiselt on. Tavaliselt üritatakse oma kliente kinni hoida, kui nad soovivad panka vahetada, aga meile öeldi küll, et vahetage kui soovite.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Snowblack

LHV.

Swed oli aastaid nõ kodupank. Kui oli vaja laenu võtta meil, siis peale pikka kadalippu öeldi täiesti lambist ära, seega kolisime LHV-sse, saime laenu ja muidu ka rahul. Lhv-l pole ka ülekande tasusid, mis swedil endiselt on. Tavaliselt üritatakse oma kliente kinni hoida, kui nad soovivad panka vahetada, aga meile öeldi küll, et vahetage kui soovite.

Olin väga-väga kaua Swedi klient. Sealt olin kaks korda kodulaenu võtnud ja kaardid, liising, kindlustus – kõik sealt.

Siis hakkasin maja ostma ja kiiresti oli vaja saada laenuotsust, et hea pakkumine ei läheks raisku. LHVst sain ülejärgmisel päeval vastuse. Swedist ei saanud vastust, seal ei ole isegi konkreetset inimest kellele kirjutada. Tegin taotluse ja ootasin ja ootasin. Helistasin ja püüdsin asja kiirendada, ei midagi. Ei ole võimalik, oodake, küll vastatakse- nii öeldi.

Lõpuks oli LHVst kindel otsus käes, notariaeg kirjas, kui siis alles Swed võttis ühendust ja ka siis ei saanud midagi kiirelt tehtud.

Kui ma oleks Swedi peale lootma jäänud, siis oleks soovitud kinnisvarast ilma jäänud. Ja see oli minu jaoks suur pettumus, et seal nii palju aega läks.

+12
0
Please wait...

Postitas:
lotta1

Ma Coopis.Ise küll rahul.Raha saab võtta suva ATMist tasuta ,internetimaksed samuti tasuta .Kui ka vaja aegajalt kuhugi kontorisse minna pole vaja ette registreerida jne.

Mul on konto SEB´s, LHV´s ja COOP´s ning kõige rohkem meeldib neist COOP. SEB´s olin väga-väga pikalt, sellest ajast kui veel Tallinna pank (või midagi taolist, täpselt ei mäleta) oli. Seniks kuni polnud mittemingisuguseid probleeme ehk polnud vajadust nendega suhelda, ei osanud ka miskit neist arvata, kõik toimis jne. Kuid siis, kui üks hetk tekkis probleem ja oli vaja klienditeenindusega suhelda, siis sain halva kogemuse ning vahetasin panka, läksin LHV´sse. COOP on seetõttu, et sealt võtsin möödunud aastal kodulaenu. COOP´i laenutingimused olid kõige paremad lihtsalt ning lisaks oli ka üllatav, et sellega ei kaasnenud kohustust nende teenuseid kasutama hakata. Algselt kandsingi ainult laenumakseid iga kuu sinna arvele, kuid nüüd olen ikka rohkem ja rohkem neid kasutama hakanud. nende ÄPP on minu jaoks väga lihtne ja ka ilus (mulle meeldib nende värvivalik 😀 ) LHV on oma suhtluses minu jaoks ikka kuidagi üleolev, kuid COOP´i puhul ma seda kogenud ei ole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Miks mitte LHV? Netipank on neil mugav, muu ka, vaid automaate on vähevõitu.

+2
0
Please wait...

Postitas:
troll

Kui Luminor tõepoolest oma netipangaga on ilguse TOP1, siis SEB on TOP2

Kui valida ainult Swed ja SEB, siis Swed.

Kui hädasti ei pea kumbagi võtma, siis Coop (eelistus 1) ja LHV (eelistus 2). LHV sobib paremini neile, kes USA aktsiaturul möllavad. Coop on mõnus kodumaine, eestlase poole näoga.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
inc1

Valiks swedi.Rohkem automaate,saab väikseid rahatähti võtta, saab maksta Apple payga, SEB seda ei võimalda! Swedis saad liita ka teise konto juurde,  nt oma ema/isa, kes tehinguid teha ei oska.
Mul tegelikult mõlemad, raha ei tohi olla ainult ühes pangas. Ka olen coopi klient.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Kas keegi Coopi firma kontona kasutab, kas seal saab makseid ette valmistada (st teine inimene hiljem kinnitab) ja raamatupidamisprogrammist sinna ülekandeid importida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

raha ei tohi olla ainult ühes pangas.

Miks?

0
-1
Please wait...

Postitas:
cavrina

Samuti aastaid Luminori klient olnud ja laenud sealt, aga praegune seis seal liig mis liig. Kahjuks ära ei saa tulla, kuid juurde võtsin LHV ja väga rahul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
saskia2

Nendest kahest kindlasti Swed.

Kui pank tähendab sinu jaoks ka väärtpaberitehinguid, siis jaotaksin end Swedi ja LHV vahel, LHV-s maksutehniliselt mõistlikum toimetada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
koolera

Mul on konto Swedis ja SEBis. Kogu rahaelu on SEBis, kuigi laenuga selle külge seotud pole. Mulle Swed ei meeldi ja nende hinnad on ka röövellikud. Selles valguses on LHV muiduigi kõige parem, aga meie linnas selle kontorit pole.

0
-1
Please wait...

Postitas:
kerstin84

Olin ka aastaid Swedis, juba sellest ajast peale kui veel Hansapanga nime kandis. 11 a tagasi soovisime kodulaenu võtta ja Swed pakkus väga halva intressiga. Põhjuseks oli, et mu töötasu laekub kahes erinevas osas. Üks osa oli põhipalk ja 5 päeva hiljem laekus tulemustasu. Kusjuures see oli aastaid nii olnud. Ühtegi maksehäiret polnud.
Küsisime ka SEBist ja sealt saime väga hea pakkumise. Olen siiani SEBle truuks jäänud. Mul nagu pole neile mitte ühtegi etteheidet, aga ajale on nad tõesti jalgu jäänud. Samas teenindus ja suhtlus siiani mugav olnud. Digikassat ja muud jama pähe ei määrita.
Mul ka LHV-s konto. Sinna panen oma säästud. Ei ole veel harjunud kasutama, aga ei tundu ka ebameeldiv pank olevat.
Kui nende kahe vahel valida, siis SEB.

+3
0
Please wait...

Postitas:
karusmarikarvane

mis iganes on parem kui Luminor:)

+1
0
Please wait...

Postitas:
kineskoop

Olen TA. Vastuseks, et miks vaid need 2 panka: olen tihti netipoodides oste sooritades märganud, et makselingiks pakutakse vaid suuremate pankade linke. Tihti seal LHV, COOP on puudu. Kas LHV kliendid seda probleemiks ei pea?

LHV pluss tundub küll Partnerkaart topeltboonuse kogumisega, kuna Selver mu peamine ostukoht.

+1
0
Please wait...

Postitas:
MaiMaiMai

Kunagi mõnes üksikus poes on tõesti olnud probleem, et ei saa pangalingiga maksta. Siis aga on saanud pangakaardiga krediitkaardi stiilis maksta. Siiani pole ühestki poest LHVga maksmata jäänud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
tsupsti

Seb panka ei soovita. LHV vôi Swedbank. Môlemad normaalsed.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
klaff

Mina sain omal ajal SEB-ist soodsama intressiga ja väiksema sissemaksunõudega kodulaenu, nii et seda maksan SEB-ile.

Muu asjaajamine, kaasa arvatud laekuv palk jne on Swedis. Teiste pankade kohta ei oska midagi öelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA. Vastuseks, et miks vaid need 2 panka: olen tihti netipoodides oste sooritades märganud, et makselingiks pakutakse vaid suuremate pankade linke. Tihti seal LHV, COOP on puudu. Kas LHV kliendid seda probleemiks ei pea?

LHV pluss tundub küll Partnerkaart topeltboonuse kogumisega, kuna Selver mu peamine ostukoht.

Ei pea, kuna kui ainult swed ja SEB, siis on alati ja kaardimakse võimalus ja LHV tavaline deebetkaart on mul alati toiminud. Kuid selliseid kohti ikka järjest vähem, kus ei ole kõigi pankade linke.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegutsen nii Swedis kui ka Sebis  nii ärikliendina kui erakliendina. Olen mõlemaga harjunud ja mingit suuremat vahet ei näe. Netipangad toimivad täiesti hästi, see ongi põhiline, mida mul vaja. Ühtki laenu pole kummastki, tavaline igapevane toimetamine, see sujub mõlemas kenasti. Sebis on seotud minu kontoga ka kõik ärikliendid, kellele teenust osutan, Swedis samuti. Mõlemas on võimalik üks sisselogimine ja kõiki eraisikuid ja firmasid seejärel lihtsalt vahetada. Makseid tehes hüppavad ka eelmised maksed klientide kaupa kiirelt ette, pole kummaski pangas halvem ega parem. Olen mõlemaga võrdselt rahul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, ma ostan ka tihti internetist, aga pole veel kuskil segama hakanud, et LHV pangalinki pole.
Suurem osa e-kauplusi kasutavad tänapäeval Maksekeskuse lahendust, mis tagab automaatselt kõik Eesti pangalingid. Kui e-poel on ainult Swed või SEB, siis on pigem pood ajale jalgu jäänud.

Ise olin pikaaegne SEB klient, aga lahkusin mõni aasta tagasi LHVsse pärast seda, kui telefoniteenindusega suheldes selgus, et lapse konto limiitide muutmiseks pean minema pangakontorisse kohale ja ise ma seda internetipangas teha ei saa. Kusjuures varem oli see võimalus olemas ja siis mingi hetk kaotati ära. Vihastasin, sest varemgi oli pidevalt teema, et iga pisiasja pärast aeti kontorisse ning siis lisaks põhiteemale hakkas seal pensioni ja muu müügijutt peale.

Õigemini oli mul LHV konto juba veidi varem aktsiate ostmiseks, aga siis kolisin kõik muu + lapsed ka üle.
Ühtegi probleemi ei ole olnud. Kui vaja pangaga suhelda, siis kõik alati väga kiire ning lihtne. Lisaks pole mulle kunagi varem ükski pank pärast paarikuulist kliendiks olemist helistanud selleks, et uurida, kuidas nende teenusega rahul olen ja kas nad saaks midagi paremini teha.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. SEB vs Swedbank?