Esileht Tööelu, raha ja seadused. SEB vs Swedbank?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: SEB vs Swedbank?

Postitas:
Kägu

Mul tegelikult mõlemad, raha ei tohi olla ainult ühes pangas. Ka olen coopi klient.

Miks raha ei tohi olla ainult ühes pangas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tegelikult mõlemad, raha ei tohi olla ainult ühes pangas. Ka olen coopi klient.

Miks raha ei tohi olla ainult ühes pangas?

Hoiuste tagamise fondi piirmääradest oled midagi kuulnud?

Mina mitmetes pankades just seepärast, jälgin, et üheski pangas väga üle 100,000.- euro ei läheks ja isegi kui poleks nii suuri summasid, pangad võivad pankrotistuda ikka iga kell. On stressirohke teekond, kui kõik su raha oligi vaid selles pangas, kus moratoorium ja vahendid külmutatud.

Rahamaailma reegel number 1: hajuta! Ei eales kõik munad ühes korvis.

 

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tegelikult mõlemad, raha ei tohi olla ainult ühes pangas. Ka olen coopi klient.

Miks raha ei tohi olla ainult ühes pangas?

Hoiuste tagamise fondi piirmääradest oled midagi kuulnud?

Mina mitmetes pankades just seepärast, jälgin, et üheski pangas väga üle 100,000.- euro ei läheks ja isegi kui poleks nii suuri summasid, pangad võivad pankrotistuda ikka iga kell. On stressirohke teekond, kui kõik su raha oligi vaid selles pangas, kus moratoorium ja vahendid külmutatud.

Rahamaailma reegel number 1: hajuta! Ei eales kõik munad ühes korvis.

Ma olen pangatöötaja ja tean Hoiuste Tagamise Fondist ilmselt rohkem kui sina.

Sa tahad öelda, et sul vedelvad kontodel miljonid, et pead seda raha erinevate pankade vahel hajutama?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad öelda, et sul vedelvad kontodel miljonid, et pead seda raha erinevate pankade vahel hajutama?

Raha ei pea ju tingimata kontol vedelema.
Vanadel aegadel sai tähtajaliste hoiuste tegemise samuti jälgitud, et summa ühes pangas ei ületaks tagatud piirmäärasid.
Eriti arvetstades, et kõige paremat intressi pakkusid kõige kehvemad pangad.
Big oli peale pangalitsentsi saamist vägagi atraktiivne koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad öelda, et sul vedelvad kontodel miljonid, et pead seda raha erinevate pankade vahel hajutama?

Raha ei pea ju tingimata kontol vedelema.

Vanadel aegadel sai tähtajaliste hoiuste tegemise samuti jälgitud, et summa ühes pangas ei ületaks tagatud piirmäärasid.

Eriti arvetstades, et kõige paremat intressi pakkusid kõige kehvemad pangad.

Big oli peale pangalitsentsi saamist vägagi atraktiivne koht.

Ma ei pidanudki silmas arvelduskontot. Ka hoiukonto on ju konto. Ja eriti ei usu, et meil siin on inimesi, kellel niisugused summad kontodel (mistahes kontodel), et nad peavad oma raha hajutama. See on rohkem väga rikaste inimeste teema. Kui sa juhuslikult miljonär pole, siis küll ei saa eriti aru, mille pärast niimoodi tõmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pidanudki silmas arvelduskontot. Ka hoiukonto on ju konto. Ja eriti ei usu, et meil siin on inimesi, kellel niisugused summad kontodel (mistahes kontodel), et nad peavad oma raha hajutama.

Ka väike raha kontol on probleem kui pank peaks uppi lendama, mingi aja ikka võtab arutamine/otsustamine kes põhja läinud panga kliendid üle võtab. Siis veel liitumine, pangakaart vaja teha. Imelik, et sa väidetava pangatöötajana (oled koristaja?) nii elementaarset asja ei taipa?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka väike raha kontol on probleem kui pank peaks uppi lendama, mingi aja ikka võtab arutamine/otsustamine kes põhja läinud panga kliendid üle võtab. Siis veel liitumine, pangakaart vaja teha. Imelik, et sa väidetava pangatöötajana (oled koristaja?) nii elementaarset asja ei taipa?

Vaevalt, et panga põhjaminekul sind söögirahata jäetakse. Ei hoia keegi su raha kuude kaupa kinni.

Kui sa ei oma kontodel just üüratuid summasid, siis ei kaota sa midagi. Rääkida perekoolis tähtsa näoga raha hajutamisest jätab mulje, et oled päris asjatundmatu või praalid niisama. Pigem mõlemat.

Juhul, kui sinu kontol vedelevad sajad-tuhanded, siis perekoolis selliseid inimesi ilmselt väga palju ringi ei liigu. Ja, kui liigub, siis need teavad sinutagi, kuidas oma rahaga ringi käia ja kus seda hoida. Seega, harida keskmist perekooli inimest ja teha teavitustööd raha hajutamise teemal, on lihtsalt jabur ja ennastupitav.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagatisfondist rahade kätte saamine võtab panga pankroti korral ikka rohkem kui kuu aega. Nii kaua oled sa oma rahast ilma. Kui see oli su ainuke tagavara, siis imed näppu.
Nõukaaegne neljatoaline korter Mustamäel maksab ka rohkem kui Tagatisfondi tagatud maksimaalne summa. Miks ei või ka “tavalisel inimesel” mõnikord selline summa kontol olla?
Müüs just ühe elamise maha ja valmistub uut ostma näiteks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagatisfondist rahade kätte saamine võtab panga pankroti korral ikka rohkem kui kuu aega. Nii kaua oled sa oma rahast ilma. Kui see oli su ainuke tagavara, siis imed näppu.

Nõukaaegne neljatoaline korter Mustamäel maksab ka rohkem kui Tagatisfondi tagatud maksimaalne summa. Miks ei või ka “tavalisel inimesel” mõnikord selline summa kontol olla?

Müüs just ühe elamise maha ja valmistub uut ostma näiteks.

Mõistagi võtab panga tegevuse lõpetamisel asjade üleandmine/ülevõtmine aega. Ja palju rohkem kui kuid. Aga kindlasti mitte ei hoita inimeste likviidset raha kuude kaupa kinni. Kõige esimesena saavad oma raha kätte erahoiustajad ja see ei toimu kindlasti mitte mitme kuu pärast, vaid kõige esimesel võimalusel. Enam ei ole 90ndad.

Inimene, kellele laekub kontole üle 100 000 euro, ilmselt mõtleb ilma teiste õpetusetagi, kuidas see raha paigutada. Samuti võtavad pangad sellise summa (tegelikult juba oluliselt väiksema summa) laekumisel inimesega ühendust ja suhtlevad sel teemal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. SEB vs Swedbank?