Esileht Pereelu ja suhted See Eesti pere lugu “Pealtnägijas”

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: See Eesti pere lugu “Pealtnägijas”

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

emakeeleks kipub ikka see keel kujunema, milles hariduse saad….
minu lapsed omavahel suhtlevad pidevalt soome keeles. keskkond ikka mõjutab nii palju.[/tsitaat]

Sellisel juhul oled minu silmis limukas, kes kasvatab oma lastest juurteta poluvernikuid.

Ma pole küll suurem meie presidendihärra fänn aga temagi sündis välismaal ja ometi on eluaeg rääkinud eesti keelt ja mitte just halvasti.Veelgi enam, isegi tema poeg, kes kasvanud juba kakskeelses perekonnas, räägib puhast eesti keelt. Kuidas teda ja tema vanemaid keskkond ei mõjutanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 00:52; 12.02 20:12; 12.02 23:33; 13.02 00:30; 13.02 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellisel juhul oled minu silmis limukas, kes …[/tsitaat]Praegu ma loen ja mõtlen, kas mu silmad näevad ikka õigesti…? Limukas?

Põhimõtteliselt olen sinu muu jutuga nõus, et eestlane ei tohiks oma emakeelt ära unustada, aga kas enda arvamust peab ikka nii äärmuslikul toonil avaldama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 15:10; 11.02 16:03; 11.02 16:21; 11.02 16:30; 12.02 01:01; 13.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Praegu ma loen ja mõtlen, kas mu silmad näevad ikka õigesti…? Limukas?

Põhimõtteliselt olen sinu muu jutuga nõus, et eestlane ei tohiks oma emakeelt ära unustada, aga kas enda arvamust peab ikka nii äärmuslikul toonil avaldama?[/tsitaat]
Jah, minu arvates on selline inimene limukas.
Leian ka, et halvimal juhul võib selline käitumine olla kuritegelik ja hoolimatu omaenda lapse suhtes. Toon siin näiteks ameerika jalgpalli liiga NFLi staari Michael Roosi. Poiss kolis Eestist USAsse 13-aastasena, nüüdseks ei oska ema mentaliteedi tõttu sõnagi eesti keelt. USA-s tal sugulasi pole, oma siinsete sugulaste, nt vanavanematega ta suhelda ei saa. Kui ema käitunuks teisiti, nt eelpooltoodud perekond Ilvese näitel, oleks meil tegemist puhast eesti keelt valdava mehega, kellele tuhanded eesti spordisõbrad kaasa elaks ja omaks peaks. Kas see poleks mitte positiivne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 00:52; 12.02 20:12; 12.02 23:33; 13.02 00:30; 13.02 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi ka selline tunne, et see tüdruk kelle ümber kogu trall käis, jättis midagi rääkimata. Ega seda ei teagi mida ta rääkis ametnikele. Tõesti, kui oleks olnud tegemist perevägivallaga siis oleks kõik lapsed viidud kodust otsejoones turvakodusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kas sa arvad samamoodi ka Eesti venelaste kohta? et mis siis, et Eestis sündinud ja kasvanud, vanemad on venelased ja laps peab rääkima vene keeles?[/tsitaat]
kui vanemad on venelased siis kodus muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 00:52; 12.02 20:12; 12.02 23:33; 13.02 00:30; 13.02 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaadake seda pereisa. Talle on näkkukirjutatud, et ta on kergesti ärrituv. Kuigi Pealtnägija küsimustle vastas suht vaoshoitult.[/tsitaat]

arvan sama. Lisaks jättis ka naine ohvri mulje,( Kas te tõesti arvate, et soomlased lihtsalt niisama neid ahistavad, raha pärast? Kus suitsu, seal tuld. vaatasin ka silminnäikijat, ka seal olid ju kõik need lastest ilma jäänud pered probleemsed,lihtsalt lapse ära võtmine liiga ränk karistus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

arvan sama. Lisaks jättis ka naine ohvri mulje,( Kas te tõesti arvate, et soomlased lihtsalt niisama neid ahistavad, raha pärast? Kus suitsu, seal tuld. vaatasin ka silminnäikijat, ka seal olid ju kõik need lastest ilma jäänud pered probleemsed,lihtsalt lapse ära võtmine liiga ränk karistus. [/tsitaat]
kui ma laps olin, siis mõtlesin ka et miks inimesed räägivad siberist ja neil tuleb pisar silma. see ju juba olnud lugu. nüüd ma küll tean.
äkki naine ka tunneb kurbust, seepärast jätabki sellise haleda mulje?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 21:20; 13.02 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]raya kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle jälle tundus see tütar natuke alaarenenud oma vanuse kohta, nagu mingi hälbega. Pole siis ime, et ametnikud said teda kodust võtta ja kuhugi lastekodusse jätta ja talle sõnu suhu panna. 15-aastane pole üldjuhul mingi imik tänapäeval, kes ei suuda ise oma arvamust välja öelda, see tüdruk aga mõmises nagu mingi eelkooliealine. Imelik laps, pigem jäi mulje, et selle lapse tõttu on perekonna elu rööpast välja löödud, vanematest hakkas kahju.
Aga soomlaste kommentaare oli küsitud, need olid keeldunud.[/tsitaat]

Häbene ometi , enne kui võõraid lapsi siin alaarenenuteks tuled tituleerima. Täiesti tavaline 12 aastane oli. Huvitav, kui arenenud mulje sa ise kaamera ees ning harjumatus keeles jätaksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted See Eesti pere lugu “Pealtnägijas”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.