Esileht Ilu ja tervis See jutt et higi on lõhnatu

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: See jutt et higi on lõhnatu

Postitas:

Millest siis tuleneb, et üks haiseb ja teine mitte. Pesemisega ei ole siin mingit pistmist. Minul haisevad jalad jubedalt lapsest saadik. Ja ma võimlesin enne ikka kõvasti, et kollege mitte ära tappa haisuga(nüüd 30-dates ilen leidnud vahendi, mis aitab). Muu higihais oli teemaks pubekaeas, hiljem mitte, sest siis tulid tõhusad antiperspirandid. Nüüd on tütrel(10a.) sama probleem, aga tema ei saa neid antip. kasutada, sest tal lähevad kaenlaalused punaseka ja nahk hakkab ketendama. Õrnad ei mõju jälle ja nii ongi tal iga koolipäeva lõpuks tugev higihais juures. Peseb hoolega ja riideid vahetab igapäev.

Täiega häirib, kui olen kuskilt, et hais tekib pesematusest. Nii rumal jutt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ära pesed, siis ei haise ju. nii et ikkagi on seos pesemisega.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ära pesed, siis ei haise ju. nii et ikkagi on seos pesemisega.

Peaks koolis igal vahetunnil pesemas käima või?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ära pesed, siis ei haise ju. nii et ikkagi on seos pesemisega.

Peaks koolis igal vahetunnil pesemas käima või?

Kui lausa värske higi vängelt haiseb, siis võiks ju märgade salvrättidega aeg-ajalt päeva jooksul puhastada küll? Mis selles imelikku on?

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 18:46; 09.02 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökopoodides müüakse Speick pulkdeodoranti, öko ja tundlikule nahale. Minu kõvasti higistav teismeline kasutab seda. Aitab ja soovitan proovida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et inimene ei hakkagi tingimata just pesematusest higi järgi haisema (st seetõttu, et ta on kaua pesemata). Pigem on asi selles, et bakterid paljunevad higisel nahal kiiresti ja seetõttu tekib ka hais ruttu. Kindlasti on selles individuaalseid erinevusi, mis sõltuvad omakorda paljudest asjaoludest, nii et mõnel hakkabki higi rutem ja vängemalt lõhnama kui teisel.

Mind pani imestama, et 10-a laps juba nii tugevalt ja “lõhnavalt” higistab. Muidugi, inimesed on erinevad. Mul nt pole ükski lastest selles vanuses veel suurt higistanud, praegu 17-a. ka higistab märgatavalt ainult palava ilmaga, igapäevaselt koolis käies mitte. Samas ma ise olen küll päris suur higistaja, eriti stressiolukorras.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on geenides ja ei sõltu higistamisest. Asiaatidel ja eriti korealaste higi ei haise ja seal ei müüda poes deodorantegi eriti. Umbes 2% eurooplastest on sama õnnelikud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui antiperspirandid ärritavad nahka, siis soovitaks proovida kasutada kaenlaaluste kaitsmeid. Need on sellised õhukesed ja kinnituvad nagu igapäeva hügieenisidemed riiete kaenlaalustele. Kui väga palju higistab, siis võib poole päeva peal kaitsmeid vahetada.

Müüakse nt Maksimarketis seal riiulis kus vatitikud ja hügieenisidemed. Kaup24.ee-s on ka mingid müügil aga neid Maksimarketi omasid olen kasutanud ja nii T-särkide kui pluusede kaenlaalustele pannud. Nt pikematel lennureisidel ja töölähetustes.

Neid kaenlaaluse kaitsmeid on lihtne vahetada kui nende paigaldus käpas. Väljaspool kodu ja hotelli on raske leida kohta, kus rahus kaenlaalused pesta ja näiteks riiete vahetamine ei aita üldse kui ei saa pesta.

Kaitsmed paigaldada just sinna kohale, kus see vastu higistavat nahka on.

Natuke aitavad ka nt spetsiaalsest kangast riided ja sokid nt hõbedaioonidega spordipesu on Mizuno brändil olnud.

Asiaatidel on kusjuures higinäärmed natuke teistsuguse ehitusega ja nende higinäärmed eritavad ka teistsuguse koostisega sekreeti. Nende eripärade tõttu nende higi ei haisegi. Valgenahalistel on enamusel haisev higi. Lihtsalt me peame oma higilõhna normaalseks ja ainult väga vänget higilõhna probleemiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osaliselt on higi haisemine geneetiline. Ma pole kunagi elus deodoranti vajanud, mu higi hakkab haisema siis, kui mitu päeva ei pese. Geneetika määrab ära, kas ja millised bakterid su higis elama hakkavad, st. midagi koostises on inimeseti erinev, minu higis bakterid eriti ei armasta olla. Muide, lugesin uurimust, et kui inimesel on higis see ensüüm puudu, mis bakteritele meeldib, siis on ka tema kõrvavaik kuiv ja vähene. Minuga klapib.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 01:47; 09.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nt saun. kas saunas on siis nii jube higihais alati? peaks ju olema, sest inimesed higistavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nt saun. kas saunas on siis nii jube higihais alati? peaks ju olema, sest inimesed higistavad.

Mitte higi ei haise, vaid seisnud higi haiseb – higisse tekib elu bakterite näol, ühel kiiremini, teisel aeglasemini. Saunas on kehal värske higi, see ei haise. Kui saunas higi imbub käterätisse, millel istud, siis see higi läheb haisema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 01:47; 09.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel on ka kehal erinev bakterikooslus. Ja osad inimesed ei saagi ka pestes higihaisust lahti, tean omast käest, sest meie ühel lapsel on ka see probleem. Algas kuskil 8-aastasena, pesin tema kaenlaaluseid ise 5-6 korda seebiga igal õhtul duši all, päris lõhnatuks neid ei saa, tee mis tahad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on tütrel(10a.) sama probleem, aga tema ei saa neid antip. kasutada, sest tal lähevad kaenlaalused punaseka ja nahk hakkab ketendama. Õrnad ei mõju jälle ja nii ongi tal iga koolipäeva lõpuks tugev higihais juures. Peseb hoolega ja riideid vahetab igapäev.

Täiega häirib, kui olen kuskilt, et hais tekib pesematusest. Nii rumal jutt.

Vaata ka üle, mida see 10-aastane sul sööb.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 18:46; 09.02 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Higistamise hulk ja lõhn sõltub paljuski ka sellest, mida süüakse või juuakse. Näiteks, mul on kohviga nii, et see tekitab üsna tugeva ja spetsiifilise lõhna. Iga natukese aja tagant pesemas käimine ei eemalda lõhna.

Kui olen mingeid vürtsikai aasia sööke söönud, siis on kaenla all samuti tugev lõhn, aga hoopis mingi teistsugune kui kohvi puhul. Naljakas on see, et kui olen ostnud poest valmis grillkana, mis on selle punase kanamaitseainega ära möksitud (see maitseaine mulle tegelikult ei meeldi), siis on järgmisel päeval konkreetselt selle maitseaine hais mul kaenla all.

Mina oma higihaisu ei saagi mitte kuidagi muul moel ära, kui ainult Maximi kasutades. Aga see on vist ebatervislik. Ükski muu deodorant ega pespirant minu higistamist ei vähenda ega haisu eemalda.

10-aastasel on hormoonid tööle hakanud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 18:27; 12.02 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul mõjutab söök higi lõhna.
Kuni 27a ma higistasin minimaalselt. Nüüd 30sena aga võrreldes eelnevaga ikka on kaenlaalused märjad ja vastik hais ka. Ma ütleks, et higistamine haisuga hakkas pihta peale hormonaalspiraali paigaldamist.
Ja otsene seos toiduga on ka.
Eriti vastikut haisu tekitab sibul/küüslauk toidus, praetud toit ja poolfabrikaadid+ totaalne rämps(Hess ja Mcdonalds näiteks).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi soodat. Mina olin ka higihaisuga hädas. Pesin kaenlaaluseid mitu korda päevas ja ikka lõhn ära ei läinud. Ei saanud kasutada sünteetilisi riideid, sünteetilised aluspüksid ajasid sügelema. Nahk läks lausa tumedaks hargivahelt. Kõik pidi puuvillane olema. Ja siis märkasin pinterestis mingit nupukest, milleks kõigeks küpsetussooda sobib. Ühesõnaga hakkasin segama intiimpesugeeli soodaga ja nüüd enam ei lõhna.
Ei lõhna kaenlaaluseid ega ka altpoolt naba. Jalgadega mul muret polnud. Uskumatu aga ilmselt sellist kontrollimatut haisu põhjustab mingi bakter, millest tavaseebiga lahti ei saa. Võin öelda, et mind ja mu rahakotti päästis lihtlabane sooda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma higihaisu ei saagi mitte kuidagi muul moel ära, kui ainult Maximi kasutades. Aga see on vist ebatervislik. Ükski muu deodorant ega pespirant minu higistamist ei vähenda ega haisu eemalda.

Proovi Vichy apteegivariante. Kallipoolne, aga aitab meil tervet peret. Mehel ei haise enam kaenlaalused kui seda kasutada, enne oli probleem väga terav. Mina olen superallergik ja saan seda kasutada, ei ärrita ja higilõhna pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma higihaisu ei saagi mitte kuidagi muul moel ära, kui ainult Maximi kasutades. Aga see on vist ebatervislik. Ükski muu deodorant ega pespirant minu higistamist ei vähenda ega haisu eemalda.

Proovi Vichy apteegivariante. Kallipoolne, aga aitab meil tervet peret. Mehel ei haise enam kaenlaalused kui seda kasutada, enne oli probleem väga terav. Mina olen superallergik ja saan seda kasutada, ei ärrita ja higilõhna pole.

Kas sul on selline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 18:27; 12.02 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on geenides ja ei sõltu higistamisest. Asiaatidel ja eriti korealaste higi ei haise ja seal ei müüda poes deodorantegi eriti. Umbes 2% eurooplastest on sama õnnelikud.

Mina olen see õnnelik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Higi on lõhnatu, haisu tekitavad kaenla all elavad bakterid. Vaadake “Usalda mind, ma olen arst” eelmise nädala osa ETV2-st, seal oli sellest juttu. Väga hea saade!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis See jutt et higi on lõhnatu