Esileht Kodunurk See kõige klassikalisem õunakoogi põhi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: See kõige klassikalisem õunakoogi põhi

Postitas:

käib mis koostiosadega?

Või, jahu, muna, küpsetuspulber, suhkur, sool? Midagi veel?

Kui palju midagi peaks panema, et saaks ahjuplaaditäie?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun https://nami-nami.ee/retsept/2121/lihtne_ounakook

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

hapukoor

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlvest saati on kõige klassikalisem õunakoogi põhi olnud tavaline pärmitainas. Sinna peale rohkelt õunu, suhkrut ja kaneeli.

Ise teen juba aastaid õunakooki lehttainale, katan selle martsipanimassiga, laotan peale õunaviilud, puistan otsa kaneeli ja teen sama lehttaina ribadest tiheda resti pirukale peale.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 23:52; 17.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab olla, et inimene oskab ja viitsib küll Perekooli pika teksti trükkida, aga Google otsingusse “õunakook” ei oska enam lüüa?! Kus ometigi oleks olemas kõik retseptid, kogused ja muu vajalik info.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Milli pärmitaignasegu ja õunad peale, väga hea saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

guugelda nt vanaema õunakook. Üldiselt käib sisse ka mingi hapendatud piimatoode. Ise teen sellesama ülalantud nami-nami retsepti järgi, ainult et keefiri panen natuke rohkem kui retseptis ja küpsetan madalamal temperatuuril, muidu tuleb kuiv ja pealt kõrbenud. Võimalik, et minu ahju eripära, aga 200 kraadi peaks ju olema 200 kraadi sõltumata ahjust 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on kõige klassikalisem õunakook klassikalise muretaina põhja peal.
Kas seda lehttaina põhja peal saaks ka ilma martsipanimassita teha? Mulle ei maitse martsipan. Kui see lihtsalt ära jätta, kas kook tuleb siis plass? Või võiks martsipani millegagi asendada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda lehttaina põhja peal saaks ka ilma martsipanimassita teha? Mulle ei maitse martsipan. Kui see lihtsalt ära jätta, kas kook tuleb siis plass? Või võiks martsipani millegagi asendada?

Ei ole koogil ka ilma martsipanita häda kõigevähematki 🙂 Pole vaja asendada, ainult natuke rohkem suhkrut peale panna. Pigem just siis, kui martsipan tainal, panen veidi mustsõstart vm marja lisaks, mis natuke haput annaks (sest mu õuntes pole hapu varjugi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 23:52; 17.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk See kõige klassikalisem õunakoogi põhi