Esileht Ajaviite- ja muud jutud “See näitab inimese laiskust”

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: “See näitab inimese laiskust”

Postitas:
Kägu

Kui muu põlgusavalduste aresenal on ammendunud, siis jääb alati veel see viimane pärl, laiskuses süüdistamine, mis tundub eriti solvav.
\”Kui kahene laps veel potil ei käi, on see ema laiskus.\”
\”Kui lapsele antakse lutt, näitab see ema laiskust, kes ei viitsi lapsega tegeleda.\”
\”Kui riideid ei triigita, näitab see laiskust\”.

Samas ei tee ju keegi asju lihtsalt sellepärast, et jumala pärast keegi teda laiskuses süüdistama ei hakkaks (või teeb?). Mingi sügavam motiiv on tavaliselt ikka: peseme põrandat, kuna prahine põrand on ebameeldiv endale, teeme ise süüa, kuna kodused söögid on maitsvamad, koristame tuba, kuna muidu ei leia asju üles jne.

Tegelikult on kahju inimestest, kes teevad midagi vaid sellepärast, et muidu peetakse laisaks.

Miks see laiskvorsti-silt meei kultuuris nii räige tundub? Kas on asi meie protestantlikus töökultuuris?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: “See näitab inimese laiskust”

Pigem on see tingitud me rahvuslikust \”Tee tööd, muidu tuleb armastus\” hirmust.
Aga üldiselt võtan ma enda laiskuses süüdistamist kui komplimenti. Olen jah laisk nagu lohemadu. And loving it!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, just, kuradi protestandid!
üldse ei lase inimesel rahulikult olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina õppisin vältima selliseid inimesi, kes pritsivad tatti nii kuidas jaksavad. Kahjuks on selliseid ütlejaid nii palju, aga nad tuleb pikalt saata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurem osa leiutisi on sündinud tänu sellele, et inimene on laisk. Kui me kõik nii kohutavalt virgad oleks, külvaksime käsitsi, lõikaksime sirbiga ja peseksime pesu seda jõekaldal vasta kive tagudes.

Seega mina olen rõõmsalt laisk edasi ja otsin variante, kuidas elu kergemaks teha, et saaks veel laisem olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sind häirima peab, kui keegi sulle selle sildi annab, kui sa ise tead, et pole see laiskusest. Ja miks sind häirib, kui see teistele antakse, eriti kui sa ei tea kuidas see inimene elab ?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina õppisin vältima selliseid inimesi, kes pritsivad tatti nii kuidas jaksavad. Kahjuks on selliseid ütlejaid nii palju, aga nad tuleb pikalt saata. [/tsitaat]
no kuis sa neid väldid, kui siin käid 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
789456

Hea on teada, miks inimesed nii ütlevad.
See on pikk teooria, aga probleem on nendes mitte sinus.

Kui joodik poe ees lällab ja kuseb, sa ju ei lähe talle lähedale ja teda torkima! Võta seda sildistajat kui samasugust kalkarit.

Sellel sildistajal on endal mingi probleem või lapsepõlvetrauma ning ta ei oska ennast teisiti maandada kui teiste kallal närides. Kui näeb, et sina solvud, saab sellest kaifi.

Sellest räägivad nt. Tommy Hellstein, Naomi (raamat \”Karma\”) või siis uuri teemat vaimne enesekaitse ja energiavampiirid. (ei pea esoteerilisi asju uskuma, kuid see õpetab, kuidas enda mõtteid nii suunata, et sinu reageering ei ole enam nendele nähvitsejatele huvitav ning neil jääb kaif saamata)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mulle meeldib mu venelannast sõbranna ütlus (on väga töökas tegelikult), kui talle miskit asja ei meeldi teha – siis põhjendabki oma tegemata jätmist – kuna venelased on teadupärast väga laisad inimesed.
aga eestlane on alati rügaja olnud, loe Tammsaaret, üks kraapimine ja rapsimine hommikust õhtuni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]
\”Kui kahene laps veel potil ei käi, on see ema laiskus.\”
\”Kui lapsele antakse lutt, näitab see ema laiskust, kes ei viitsi lapsega tegeleda.\”
\”Kui riideid ei triigita, näitab see laiskust\”.
Tegelikult on kahju inimestest, kes teevad midagi vaid sellepärast, et muidu peetakse laisaks.[/tsitaat]

Ma usun, et pole ühtki ema, kas hakkaks last potile panema vaid sellepärast, et teda laisaks ei peetaks. Ma triigin voodipesu seepärast, et ei meeldi kortsus lina/tekikotiga magama minna, mind ei huvita, kas naabrinaine või perekoolikas peab mind laisaks või virgaks.
Ja üldse, kui siin poleks neid üli-isiklikke teemasid (karjun laste peale, kas olen halb ema?, mina pesu ei triigi, kas te tõesti teete seda? petsin oma head meest, ei tea, kas ta andestab? jne, jne), siis poleks võimalust kommenteerijatel iriseda ja ilkuda, mis lõpeb tihti teemaalgataja pisarate ja masendusega. Enne perekooli teema tegemist tuleks veidi mõelda, mis eeldatavasti sealt vastu kajama hakkab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui kahene laps veel potil ei käi, siis… tekib tõesti küsimus, et kas ta ema ei oska mõelda või on tal viitsimist ja järelikult ka hoolimist puudu. Mida te kavatsete teha, esimesse klassi ka lapse mähkmetega saata?
Kilemähkmed on mugavustoode. See soosibki laiskuse levikut.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alles oli siin teema, et kui vastlakukleid ise kodus ei küpseta, oled laisk.
Mina võtan pigem seda aja kokkuhoiuna, ostan poest ja söön. Ei leia, et kui peaksin pool päeva vastalkukleid tegema(meil niikuinii ei vohmita neid)oleksin väärtuslikum või mind hinnataks rohkem. Poest ostetud vastlakuklid on samaväärsed. Aga pirukaid küpsetan küll ise, sest poes ei ole ligilähedalegi võrdväärseid neile ja neid söön küll hulgi.
Laiskust ei ole, kui inimene teeb meelsasti seda, mis tahab ja väldib seda, mis pole oluline tema jaoks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult see ongi vanemate laiskus, kui 2aastane laps ei käi potil. uskumatu laiskus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]tegelikult see ongi vanemate laiskus, kui 2aastane laps ei käi potil. uskumatu laiskus.[/tsitaat]

Vahet pole või.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ajad muutuvad. Riidemähkemete ajal õpetas laisk ema (nagu ma ise) lapse ruttu potile, sest ei viitsinud selle lapivirnaga jännata, nüüd siis on ema laisk, kuna ei õpeta piisavalt vara:P
Aga üldiselt näengi laiskust kui teatud motivaatorit mitmesugusteks ratsionaliseerimisteks ja vaeva vähendamiseks, virk jääbki rabama, kui laisal juba kõik ümber korraldatud, et saaks aga rohkem mõnuleda:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vahet pole või.

[/tsitaat]

tagumiku ja mähkme vahel või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “See näitab inimese laiskust”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.