Esileht Tööelu, raha ja seadused. See on nii haige!!! Lasteaia koolituskulud.

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: See on nii haige!!! Lasteaia koolituskulud.

Postitas:

Sain just teada, et ma ei saagi lasteaia koolituskulusid tagasi, kuna ei ole piisavalt tulumaksu kinni peetud ja sissetulek oli ka alla selle mingi miinimumi…Täitsa haige nagu, umbes et maksan ja maksan aga tagasi ei saa…Üle 40 euro lampi läinud:(
Uurisin asja…Koolituskulud saab tagasi TEGELIK MAKSJA…See tähendab et mehe nimel ei olegi võimalik neid tagasi saada, kuna tema arvelt me neid ei maksnud, vaid minu arvelt. Meil on ühine rahakott ja enamus arveid maksame minu arvelt…Nii nõme värk nagu et laps on ühine ja ma ei saa koolituskulusid isa deklaratsiooni kanda, kuna tema ei ole \”maksja\”..kuigi me maksime tema palgast aga minu kontolt..olen nii tige lihtsalt, sest see on üsna suur summa:(
Samahästi ei tohiks ka seda saada valida kelle deklaratsiooni lapsi panna…peavad olema nt ema omas ja koguaeg..aga EI, seda saame me ju ise alati valida, kuidas kasulikum on! (no meil see praegu oluline ei ole, sest 1 laps). aga siiski.
Krt inimesed elavad koos, ühine laps…nad ei saa esitada ühisdeklaratsiooni ja nad ei saa isegi lapse koolituskuludest midagi tagasi…HAIGE!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:35; 08.02 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sain just teada, et ma ei saagi lasteaia koolituskulusid tagasi, kuna ei ole piisavalt tulumaksu kinni peetud ja sissetulek oli ka alla selle mingi miinimumi…Täitsa haige nagu, umbes et maksan ja maksan aga tagasi ei saa…Üle 40 euro lampi läinud:(
Uurisin asja…Koolituskulud saab tagasi TEGELIK MAKSJA…See tähendab et mehe nimel ei olegi võimalik neid tagasi saada, kuna tema arvelt me neid ei maksnud, vaid minu arvelt. Meil on ühine rahakott ja enamus arveid maksame minu arvelt…Nii nõme värk nagu et laps on ühine ja ma ei saa koolituskulusid isa deklaratsiooni kanda, kuna tema ei ole \”maksja\”..kuigi me maksime tema palgast aga minu kontolt..olen nii tige lihtsalt, sest see on üsna suur summa:(
Samahästi ei tohiks ka seda saada valida kelle deklaratsiooni lapsi panna…peavad olema nt ema omas ja koguaeg..aga EI, seda saame me ju ise alati valida, kuidas kasulikum on! (no meil see praegu oluline ei ole, sest 1 laps). aga siiski.
Krt inimesed elavad koos, ühine laps…nad ei saa esitada ühisdeklaratsiooni ja nad ei saa isegi lapse koolituskuludest midagi tagasi…HAIGE!!!!
[/tsitaat]

miks te ei saa ühisdeklaratsiooni esitada kui olete abielus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:40; 09.02 08:25;
To report this post you need to login first.

inimesed ei saa aru, et TAGASI ei saa saada, kui pole millestki saada!!
Oleks võinud ju mehe arvelt maksta need koolikulud, endal veel \”ühine rahakott\”. Nii on 10a olnud, mitte midagi uut ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolituskulusid ei saaks sa niikuinii tagasi, isegi kui oleks piisavalt tulumaksu maksnud. tagasi saab 21% koolituskuludelt, kui on piisavalt äramakstud tulumaksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele oleks tulnud varem mõelda, et tagasi ei saa, kui pole riigile andnud st sa pole nii palju teeninud et riik saaks võtta tulumaksu mida tagasi saad.

Maksja andmetena ei peaks esitama sinu andmeid, kui oled kodune või üliväiksepalgaline või ei tööta terve aasta. Oleksid esitanud lapse isa, töötava vanaema, tädi vms andmed kellel piisab tulumaksu, saaks tema tagasi(ja annaks sulle).

Kui oled abielus, tehke ühisdeklar ja saad töötanud abikaasa arvelt tagasi nii koolituskuludelt kui enda eest, kui sul on mitte töötatud kuid.

Kui pole abielus, kanna koolituskulud teise deklarisse(lapse isa omasse näiteks) ja kustuta enda omast + võta koolitusasutusest TÕEND, et maksja on…/mehe andmed/. St lase maksja ära muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles probleem- pöördu otse lasteaia poole ja palu nende koolituskulude tasuja ära muuta- egas maksuamet hakka kellegi pangakontol näpuga järge ajama.
p-m võis vist neid ise ka muuta (ei viitsi hetkel üle kontrollida), aga sel juhul on oht, et deklaratsiooni tagastus tuleb hiljem, kuna läheb täiendavasse kontrolli. jälgida tuleb ainult, et sinu deklaratsioonist need kindlalt välja lähevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isver, kui deklarit teed tõsta koolituskulud mehe deklarisse ja probleem lahendatud, sama tegime meie eelmine aasta, keegi ei tule midagi küsima! Milleks üldse paanitseda??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millest sa TAGASI saada tahad, kui enne piisavalt tulumaksu MAKSNUD ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain aru et neid ei saa ise ümber tõsta kuhugi..Või saab? Siis see kindlasti viivitab meie rahade tagasisaamist.
Tagasi tahan saada KOOLITUSKULUDE eest raha…neid olen ma ju maksnud ja olen nende pealt samuti maksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:35; 08.02 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ka maksjaks ema aga raamatupidajal palusime hoopis isa andmed maksuametile esitada. Nüüdseks ilusasti koolituskulud isa deklaratsioonis ka näha. Ära hala, parem uuri asja, ehk saad ka lapse isale panna.. need võib lasta ka nt vanaemale panna. Aga jah, kui sa ise pole piisavalt tulumaksu maksnud, siis pole ka midagi tagasi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, sina said nüüd aru, miks on abielu parem kui niisama kooselu (kus makstakse ühistelt kontodelt ühiseid kulusid, kuid riik teid perekonnana ei tunnista).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina sain aru et neid ei saa ise ümber tõsta kuhugi..Või saab? Siis see kindlasti viivitab meie rahade tagasisaamist.
Tagasi tahan saada KOOLITUSKULUDE eest raha…neid olen ma ju maksnud ja olen nende pealt samuti maksnud.[/tsitaat]Sa ei ole \”nende pealt\” midagi maksnud! tagasi saab enammakstud tulumaksu, mitte koolituskulusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil küll on nii, et minu deklaris on lasteaia andmed kuigi abikaasa on kogu aeg arveid tasunud.lihtsalt andsime omal ajal minu isikukoodi lasteaia raamatupidajale.
kui sa oled 2011 tööl käinud ja sul on riigile makstud tulumaksu, tõsta siis enda deklaratsiooni ümber.milles probleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 26-aastase inimese koolituskulusid võib deklareerida ükskõik kes, kasvõi naabrimees. Kirjuta need mehe deklaratsiooni ja kustuta andmed enda omast – või kustuta enda omast ja lase lasteaia raamatupidajal need uuesti mehe deklaratsiooni kanda.

Aga karjumise asemel hari ennast natukene. Tunda on, et sa maksundusest ööd ega mütsi ei jaga. Maksuameti kodulehte ei avata tulude deklareerimise ajaks, maksuseaduste kommentaarid jms on seal aastaringselt üleval. Koolituskulusid ei ole keegi kunagi tuludeklaratsiooniga tagasi maksnud, lubatud on saada TULUMAKSUVABASTUST koolituskuludelt tasutud summalt. Kui sa aga ei ole koolituskuludelt mingit tulumaksu tasunud (sissetulek jäi alla tulumaksuga maksustatavat summat), siis pole sa ju ka koolituskuludelt tulumaksu tasunud ja polegi miskit tagasi saada. Maksuseadused on enam-vähem muutumatud, igal aastal tuuakse seal kodukal muudatused veel eraldi välja ja juba kaua aega ette.

Ja mitte ei mõista, et kui sinul on nii väike sissetulek, et tulumaksugi pole sellelt tasutud, siis kuidas jagub sellest enamus arvete maksmiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks tuludeklaratsioonide ajal ujub pinnale nii palju rumalaid inimesi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks tuludeklaratsioonide ajal ujub pinnale nii palju rumalaid inimesi…[/tsitaat]

Tegelikult ongi elu selline. Ju nad teavad jälle hästi, kuidas tutti paljaks raseerida ja palju muud sellist 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 14:40; 09.02 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks tuludeklaratsioonide ajal ujub pinnale nii palju rumalaid inimesi…[/tsitaat]

kohe lampi kõik kohal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes teil keelas abielluda ja ühine deklaratsioon teha?
Ega siis riik ei tea, et te üks pere olete, kui te ise seda ära ei vormista abielulepinguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin iga päev poes. Ostan süüa, muudkui ostan ja ostan ja ostan, kurat mitte sentigi makstud rahast ei saa tagasi. Täitsa haige!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sain just teada, et ma ei saagi lasteaia koolituskulusid tagasi, kuna ei ole piisavalt tulumaksu kinni peetud ja sissetulek oli ka alla selle mingi miinimumi…Täitsa haige nagu, umbes et maksan ja maksan aga tagasi ei saa…Üle 40 euro lampi läinud:(
Uurisin asja…Koolituskulud saab tagasi TEGELIK MAKSJA…See tähendab et mehe nimel ei olegi võimalik neid tagasi saada, kuna tema arvelt me neid ei maksnud, vaid minu arvelt. Meil on ühine rahakott ja enamus arveid maksame minu arvelt…Nii nõme värk nagu et laps on ühine ja ma ei saa koolituskulusid isa deklaratsiooni kanda, kuna tema ei ole \”maksja\”..kuigi me maksime tema palgast aga minu kontolt..olen nii tige lihtsalt, sest see on üsna suur summa:(
Samahästi ei tohiks ka seda saada valida kelle deklaratsiooni lapsi panna…peavad olema nt ema omas ja koguaeg..aga EI, seda saame me ju ise alati valida, kuidas kasulikum on! (no meil see praegu oluline ei ole, sest 1 laps). aga siiski.
Krt inimesed elavad koos, ühine laps…nad ei saa esitada ühisdeklaratsiooni ja nad ei saa isegi lapse koolituskuludest midagi tagasi…HAIGE!!!!
[/tsitaat]

Kui sa ostad poes 5¤ asja ning maksad selle eest nt 20¤ rahatähega, siis saad 15¤ tagasi. Aga kui annadki müüjale 5¤, siis pole ju midagi tagasi saada! See pole haige, vaid lihtne loogika. Kui oled üleliia tulumaksu maksnud, saad selle üleliigse ka tagasi. Kui oled vähem maksnud kui peab, siis kûsitakse juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. See on nii haige!!! Lasteaia koolituskulud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.