Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Väikelaps See pole ju normaalne kui 3,5 aastane laps ärkab kell 13 päeval ööunest?!

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: See pole ju normaalne kui 3,5 aastane laps ärkab kell 13 päeval ööunest?!

Postitas:

Mul õetütar on nagu mingi karu! Mina käin kella 13 ajal om lapsega väljas aga õelaps magab sügavalt alles ööund täis?! Laps saab mõne kuu pärast 4.aastaseks, lasteaias ei käi, päeval ei maga. Tavaliselt magama läheb poole öö ajal siis kui ise tahab jne. Neil on peres üks kooliealine ka, ei kujuta ettegi kuidas tema magada saab, et hommikul kooli minna kui õde tuuseldab kella 23 ajal ringi nagu väike põrguline… Õde mul ka vist imelik, nii südamerahuga räägib, et tema pisike on nii hea unega 😀 See pole ju üldse normaalne tegelikult, või on?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui on kodune laps, siis pole vahet tõesti. Aga ühel päeval peab ta kooli või lasteaeda minema, siis peab ümber harjuma. Tegelikult ei ole ju vahet, mis kell me magama, peaasi, et me puhkame end välja.

Mina isikilkult pooldan klassikalisi uneaegu 20-07. Ja ma ei laseks lapsel rallida pooole ööni. Olen juba vana vist:D, aga kl23 ma magan juba. Vahepeal tahaks mehega ka paar tundi suhelda ilma titekisata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt on küll vahet, mis kell magada. 22-24 eritub nt magades hormoone, mida laps kasvades vajab. Seega 22 peaks laps juba sügavalt magama. No kui üksikuid päevi jääb ses mõttes vahele, siis veel. Aga regulaarselt hakkab see kahjuks lapse tervisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelt on küll vahet, mis kell magada. 22-24 eritub nt magades hormoone, mida laps kasvades vajab. Seega 22 peaks laps juba sügavalt magama. No kui üksikuid päevi jääb ses mõttes vahele, siis veel. Aga regulaarselt hakkab see kahjuks lapse tervisele.[/tsitaat]

Et siis Jaapanis eritub hormoone hommikul? Kõik ameerikas elavad lapsed magavad valel ajal?

Ei väida, et öösel oleks mõistlik mitte magada, aga kui inimene teisele poole palli lendab siis hakkavad hormoonid teisiti tööle? Või tunnevad hormoonid kella?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on tõesti vahet, millal inimene magab – sisemine kell ja protsessid kehas käivad ikkagi päikese järgi. sellise rezhiimiga on ju normaalne talitlus häiritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe kohe 4 a saav tüdruk ei maga juba üle aasta lõunaund. Kui me autoga kuhugile sõidame, siis jääb magama, aga kui oleme kodus siis mitte. Magama lähme kell 20.30 ja ülesse ärkame tavaliselt hommikul 8 ajal. Laps lasteaias ei käi. Mina leian ka, et see olukord väga normaalne ei ole, see lihtsalt minu arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kuulnud, et õhtune üni on kasulikum ja kosutavam lapsele kui hommikune. Jaapani ja ameerika lapsed magavad vastavalt oma ajavööndile. Pooldan ka, et lapsed läheksid magama kell 9 ja tõuseksid hommikul normaalsel ajal üles. Meie peres see ka alati ei õnnestu, ikka minnakse magama kell 22,30-23 ja siis hommikul enne kella 10 ei tõusta. Lasteaia päevadel loomulikult kell 22 magatakse, hommiku vaja kell 7-7,15 tõusta. Kodus päevaund magatakse väga harva. Lapsed 5 aastased. Lasteaias ei tea kuna tagasiside puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on kodune kohe 5ne poiss ja sama probleem. aga mina oskan seda probleemiks pidada. poiss pea eluaeg olnud imeliku unerütmiga, magab ca kella 1st kella 10.30ni. Nüüd olen hakanud teda pisut enne 10 äratama, siis saab öösel enne 1 juba magama. Oleme proovinud nii homöopaatiaga kui lihtsalt jõumeetodil(varem äratamine), aga tagasilöögid on pidevad ja iga mõne nädala tagant tuleb hakata otsast peale unerütmi keerama:( See õhtul varem magamaoenk lihtsalt ei õnnestu, sest tal ei ole kella 22-23 ajal veel und.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 09:40; 10.04 09:54; 10.04 10:25; 10.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka lapsel on biologiline kell kujutage ette ja ideaalne olekski, kui keha saaks ise oma sisemise kelle järgi magada ja ärkvel olla. Hormoonide jutt on selles mõttes jama, et need ei käi mitte kella vaid keha sisemise kella järgi – hilisematel uinujatel ka hiljem. Kahjuks lasteaed ja kool rikuvad normaalse rütmi nii kui nii. Kõigile ei sobi 20-7 uni. Juba beebieas on tegelikult näha öökulli ja lõokese tüüpi inimeste erinevused ja kummardus emade ees, kes sellistele lastele oma kellaaegu peale ei suru nende tervise hinnaga – laps areneb kõige paremini, kui tema kehal lastakse talle sobival ajal puhata.

Ma olen siis üks neist, kes väikelasest saati on igal võimalusel südaööl magama läinud ja 12-13 ärganud. Kooliajal puhkasingi end ainult koolivaheaegadel välja seetõttu. Varasem magama minemine ja ärkamine kohe kuidagi ei sobinud, ei sobi siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, võin sama kinnitada, et minu tervis oleks põhjalikult tuksis, kui peaksin mingil põhjusel enne kella 9 hommikul ärkama. Ja nii on eluaeg olnud. Aga paraku tuleb laps ühel hetkel kooli panna, ja teine vahetus pole vist pari mõte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 09:40; 10.04 09:54; 10.04 10:25; 10.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tuleb meelde minu enda lapsepõlv, kus magama läksin kella 9st, sest siis oli tuduaeg ning ülesse ärkasin enamasti 12 või 1 paiku päeval. Lihtsalt oligi suur suur uni. Ööd muutusid lühemaks kui koolis hakkasin käima – nädalavahetustel sai siiski pikalt põõnatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sibi kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et siis Jaapanis eritub hormoone hommikul? Kõik ameerikas elavad lapsed magavad valel ajal?

Ei väida, et öösel oleks mõistlik mitte magada, aga kui inimene teisele poole palli lendab siis hakkavad hormoonid teisiti tööle? Või tunnevad hormoonid kella?[/tsitaat]

Ajavahest oled kuulnud? Hormoonide eritumine sõltub ööpäevasest rütmist, nii et tunnevad jah kella.
Inimene on päevase eluviisiga loom, seega on ta programmeeritud magama öösel ehk siis kõige pimedamal ajal ööpäevast. Kõige õigem on magada enne ja pärast keskööd ühepalju ja seda sõltumata maailmajaost.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:01; 10.04 10:08; 10.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ise samasugune kes võimalusel toimetaks õhtul-öösel ja hommikul magaks. Aga ei kooli, töö ega laste tõttu seda teha ei saa 🙁 Lapse hommikul 8ks kooli või 9ks aeda saatmine/viimine on paras piin. Samuti on imelik lapsi õhtul 21ks magama ajada kui neil silmad veel pärani ja ootavad voodis und ning päike kõrgel taevas. Aga paratamatult peab, sest muidu ei ole võimalik hommikul tõusta 🙁 Juba sellepärast on hea, et Eestis suvel koolist vaheaeg ja lapsed saavad seda üürikest päikeselist aega nautida 🙂 Samas esimese lapsega oli meil hommikune tõusmine 11 ajal ja nautisime mõlemad, ainuke häda oli kui tahtsime võimlema minna, sest beebide tunnid ju ikka hommikul. Vast päris 1ni ei laseks lapsel üleval olla, aga 23ni küll kui hommikul magada saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ka lapsel on biologiline kell kujutage ette ja ideaalne olekski, kui keha saaks ise oma sisemise kelle järgi magada ja ärkvel olla. Hormoonide jutt on selles mõttes jama, et need ei käi mitte kella vaid keha sisemise kella järgi – hilisematel uinujatel ka hiljem. Kahjuks lasteaed ja kool rikuvad normaalse rütmi nii kui nii. Kõigile ei sobi 20-7 uni. Juba beebieas on tegelikult näha öökulli ja lõokese tüüpi inimeste erinevused ja kummardus emade ees, kes sellistele lastele oma kellaaegu peale ei suru nende tervise hinnaga – laps areneb kõige paremini, kui tema kehal lastakse talle sobival ajal puhata.

Ma olen siis üks neist, kes väikelasest saati on igal võimalusel südaööl magama läinud ja 12-13 ärganud. Kooliajal puhkasingi end ainult koolivaheaegadel välja seetõttu. Varasem magama minemine ja ärkamine kohe kuidagi ei sobinud, ei sobi siiani.[/tsitaat]

Tegelikult käivad hormoonid just kella ehk siis loodusliku ööpäevase rütmi, valguse järgi.
Mina pole veel näinud last, kes tahaks ise õhtul õigel ajal magama minna. Ja seda sõltumata hommikusest ärkamisest. Kõik mu kolm last tahavad hommikul 5-7 üles tõusta. Siis peaksid ju olema lõokesed ja peakisd tahtma õhtul vara magama minna? Aga ei taha.
Nii et päris nii see ei käi, et laps valib ise sobiva eluviisi. Sama käib söömise kohta – enamik lapsi armastab makarone, viinereid, magusat. Õiged harjumused kujundab vanem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:01; 10.04 10:08; 10.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan teemaalgataja jutust nii aru, et pole see õetütar mingi karu, kes muudkui magab ja magab, vaid et tema uni ongi tegelikult niisama pikk kui sinu lapselgi. Küsimus on lihtsalt magamise kellaaegades.

Suurele osale lastest on omane mõistusega seletamatu unekartus, no ikka väga vähesed lapsed lähevad ise vabatahtlikult õigel ajal oma voodi juurde ja nõuavad emmelt, et too nad magama paneks. Ca 95% lastest jõurab ja jookseb eest ära ja palub, et saaks ikka \”veel\” ja \”veel\” 5 minutikest üleval olla. Ja kui vanem lubab, siis istuvadki lapsed üleval niikaua, kuni vastu ööd mänguasjakasti kõrvale põrandale magama jäävad. Aga vot voodisse ilma emapoolse sundimiseta ei lähegi!!! Olen seda varianti et laps ise oma uneaja valib, korduvalt proovinud, aga meile see ei sobi, kuna sedasi jäävad laste hambad pesemata ja pissil käimata. Öösel on oht et pissivad kogemata voodisse ning hommikul magatakse sisse ja jäädakse igale poole hiljaks. Siis ollakse terve päeva pahurad…

Inimese, eriti lapse organism, vajab päikest ja päevast aega! Looduslik päikesevalgus eritab tema kehasse serotoniini, s.o õnnehormoon. Kui väike laps istub südaööni üleval toas kunstvalguse käes ning seejärel magab pool päeva maha, hakkab minul sellest lapsest pisut kahju. Mu enda lapsed möllavad praegu vanaemaga õues, kell on 10 hommikul, imeilus päike paistab ja kilked kostavad läbi akna tuppa. Kui mõni laps ärkab alles kl 13, tuleb voodist välja, peseb, riietub, sööb jne– siis tema jõuab õue päikese kätte alles, kui päike juba õhtusse kalduma hakkab. Sedasi pole mingi ime, kui lapse loomulik rezhiim sassi läheb ja ta öösiti üleval istub. Inimese loomulik organism töötab ikka tema pea kohal paistva päikese järgi, ükskõik kas siis Eestis või Jaapanis- nagu kogu muu looduski, ning eesmärgiks võiks olla lapse võimalikult suur viibimine loomuliku, mitte aga kunstliku valguse käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:16; 10.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps ntx ei jookse eest ära. Istubki pool 12 öösel rahulikult oma toas üksi voodil, loeb pool tundi raamatut ja vähkreb siis veel ligi tunni, enne kui magama jääb. vahel tuleb minu tuppa vähkrema, aga enne uinumist saadan ta oma tuppa tagasi.
Ma ise olen nö loomuliku re¸iimi järgi kasvatatud (kell 9 magama, kell 7 üles lasteaiaealisena) ja võin kinnitada, et see lõi mind ikka väga rütmist välja. varasele tõusmisele reageerin siiani südamekloppimise ja madala vererõhuga terve päeva vältel, sõltumata magatud tundide arvust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 09:40; 10.04 09:54; 10.04 10:25; 10.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]sibi kirjutas:[/small]

Ajavahest oled kuulnud? Hormoonide eritumine sõltub ööpäevasest rütmist, nii et tunnevad jah kella.
Inimene on päevase eluviisiga loom, seega on ta programmeeritud magama öösel ehk siis kõige pimedamal ajal ööpäevast. Kõige õigem on magada enne ja pärast keskööd ühepalju ja seda sõltumata maailmajaost.[/tsitaat]

Nii, polaaröö ajal inimesed magavad maksimaalselt pool aastat ja polaarpäeva ajal istuvad pool aastat üleval? Et nii nagu kasulik, et ööpäevane rütm nagu jah?

Minu jutu mõte on see, et tegelikult on ühiskond need kellaajad ise peale surunud. Kui inimkond oleks valinud tegutsemiseks öise aja siis oleks kõik vastupidi. Hormoonide ja öö ning päeva jutt on jura. Sellisel juhul ei peaks suutma inimene kohanede ümber ühelt poolt keralt teisele minekuga, aga näed suudavad.

Teemasse. Kui su õde arvab, et nii on hea siis las olla. Ära torgi.

Minu mees ka põõnaks päeval kella 12ni, minul kell 8 hiljemalt luugid lahti, aga magama läheme ühel ajal. Inimesed on erinevad ja ka erineva unevajadusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sibi kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii, polaaröö ajal inimesed magavad maksimaalselt pool aastat ja polaarpäeva ajal istuvad pool aastat üleval? Et nii nagu kasulik, et ööpäevane rütm nagu jah?

Minu jutu mõte on see, et tegelikult on ühiskond need kellaajad ise peale surunud. Kui inimkond oleks valinud tegutsemiseks öise aja siis oleks kõik vastupidi. Hormoonide ja öö ning päeva jutt on jura. Sellisel juhul ei peaks suutma inimene kohanede ümber ühelt poolt keralt teisele minekuga, aga näed suudavad.

Teemasse. Kui su õde arvab, et nii on hea siis las olla. Ära torgi.

Minu mees ka põõnaks päeval kella 12ni, minul kell 8 hiljemalt luugid lahti, aga magama läheme ühel ajal. Inimesed on erinevad ja ka erineva unevajadusega.[/tsitaat]

Nii see looduse poolt on jah ja talurahvas oskas sellega ilusti kaasa käia – suvel olid pikad tööpäevad ja talvel pimedas võeti aeg maha.
Teisel poolkeral on ju ikka päeval valge ja öösel pime, millega kohanema peab?
Kõik päevase eluviisiga loomad lähevad õhtul magama ja polaaröö ajal magavad paljud lausa talveund, seega tunnevad hormoonid kella tõepoolest. Pisut bioloogialaseid teadmisi ei teeks paha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:01; 10.04 10:08; 10.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu laps ntx ei jookse eest ära. Istubki pool 12 öösel rahulikult oma toas üksi voodil, loeb pool tundi raamatut ja vähkreb siis veel ligi tunni, enne kui magama jääb. vahel tuleb minu tuppa vähkrema, aga enne uinumist saadan ta oma tuppa tagasi.
Ma ise olen nö loomuliku re¸iimi järgi kasvatatud (kell 9 magama, kell 7 üles lasteaiaealisena) ja võin kinnitada, et see lõi mind ikka väga rütmist välja. varasele tõusmisele reageerin siiani südamekloppimise ja madala vererõhuga terve päeva vältel, sõltumata magatud tundide arvust.[/tsitaat] Miks sa liialdad ja kl 7-st räägid? Teemaalgataja räägib ju hoopis lapsest, kes kl 13.00 ikka veel sügavas ööunes magab. Ega minu lapsed ka kl 7 üles ei tõuse, ma ise samuti mitte:) Kuid millalgi päeva esimeses pooles võiks ikka ennast maast lahti vedada, et vähegi näha päikest, mida meie põhjamaistel laiuskraadidel lastele nii väga vaja on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:16; 10.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kell 13 on liiast jah. ma rääkisin oma lapsest, kes tahaks kella 11ni põõnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 09:40; 10.04 09:54; 10.04 10:25; 10.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kell 22 ja hiljem on eelkooliealine laps juba ammu üleväsinud ja ei jää sellepärast magama. Kui iga päev samal ajal magama panna laps, siis valdav enamus harjub selle rütmiga nädala-paariga ära. Kui ei ole tegemist ühe vanemaga perega, siis mehe-naise kahekesi olemise aeg 6htuti on suhte seisukohast väga oluline. Ja m6nus.

Ühiskonnas on kokkulepitud reeglid, lihtsam on nendega kohe kaasa minna, kui pärast hakata aastaid teises rütmis elanud last ümber harjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]sibi kirjutas:[/small]

Nii see looduse poolt on jah ja talurahvas oskas sellega ilusti kaasa käia – suvel olid pikad tööpäevad ja talvel pimedas võeti aeg maha.
Teisel poolkeral on ju ikka päeval valge ja öösel pime, millega kohanema peab?
Kõik päevase eluviisiga loomad lähevad õhtul magama ja polaaröö ajal magavad paljud lausa talveund, seega tunnevad hormoonid kella tõepoolest. Pisut bioloogialaseid teadmisi ei teeks paha.[/tsitaat]

Sama sullegi, et võiksid väheke bioloogialaseid teadmisi täiendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult käivad hormoonid just kella ehk siis loodusliku ööpäevase rütmi, valguse järgi.
Mina pole veel näinud last, kes tahaks ise õhtul õigel ajal magama minna. Ja seda sõltumata hommikusest ärkamisest. Kõik mu kolm last tahavad hommikul 5-7 üles tõusta. Siis peaksid ju olema lõokesed ja peakisd tahtma õhtul vara magama minna? Aga ei taha.
Nii et päris nii see ei käi, et laps valib ise sobiva eluviisi. Sama käib söömise kohta – enamik lapsi armastab makarone, viinereid, magusat. Õiged harjumused kujundab vanem.[/tsitaat]
Horizonil on üks dokumentaalfilm (ETV on samuti näidanud) mis Sinu uneteooria kummutab. Soovitan soojalt, saad targemaks 😉 Esiteks pole kõigi inimeste sisemine kell samas rütmis juba sündides. Kuigi suur osa sünnitusi algab öösel, ei sünni lapsed siiski kõik ühel ajal. Teiseks muutub see sisemine rütm vanusega. Teismelised on kõige võimekamad pealelõunal, mitte ennelõunal, näiteks. Seda tõsiasja kasutavad osad tudengid ära parema eksamitulemuse saamiseks valides eksamiks hilisema aja. Nende unevajadus ööpäevas on tund kuni kaks suurem, kui keskealisel inimesel. Siinkohal saab vast igaüks aru, et imiku unevajadus on hoopis võrreldamatu. Kolmandaks ei erista see sisemine kell loomulikku valgust tehisvalgusest, mistõttu on neil inimestel, kes istuvad õhtuti hämaras, teistsugune rütm, kui neil, kes põletavad 200 W hõõglampi. Neljandaks sõltub see rütm inimese silmadest. Sellest tulenevalt on eakamatel inimestel sageli unehäired. Tõsiselt soovitan vaadata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Iga kümnes on õhtuinimene, kes peaks tegelikult minema magama öösel kell kolm ja tõusma hommikul kell üksteist. Umbes viiel protsendil inimestest aga tiksub sisemine kell täpselt vastupidi: nende uni peaks algama juba õhtul kell kuus. 85 protsendil on kell leebem, nad kuuluvad \”tuvi\” ehk segatüübi alla ja saavad hommiku- või õhtuunisust klapitada igapäevaeluga. Kahjuks on ühiskond tugevalt orienteeritud \”lõokestele\”, \”öökullidel\” seevastu on aga väga raske kaheksast viieni elu elada,\” ütleb kronobioloog.

osad inimesed vajavad uneks 6-7 tundi, mõni vajab lausa 10-12 tundi (räägin täiskasvanutest) ja lapsed vajavad vähemalt 10h und aga oma biorütm on neil samuti, kahjuks on ühiskonnas väljakujunenud \”lõokeste\” rütm ja nii arvataksegi, et nii ja ainult nii on õige.

Kui laps läheb magama hilja, siis tegelikult ei tuleks vaadata, mis kell ta tõuseb vaid, mitu tundi ta magas, kui see just 16 tundi ei ole, siis pole muretsemiseks põhjust. Aju reguleerib oma keha rütme ja vastavalt sellele ka unevajadust. Laps areneb ja puhkus on vajalik, mõnel rohkem, mõnel vähem.

Aga teemaalgataja, miks see sind häirib, mismoodi kasvavad sinu õe lapsed, kas tegemsit on kuidagi a- sotsiaasete inimestega, et sa muretsed või miks? Las nad magavad, kui nad seda und vajavad, hullem oleks variant, kus neid vägisi üles aetakse ja kogu biorütm sassi aetaks. Usu, küll nad jõuavad veel kellast kellani elada, seniks aga- head und.

Kellel on üldse õigus öelda, et see või teine unerütm on normaalne või õigem, kes?

Ideaalne on inimese jaoks elu, kus ta saab elada oma bioloogilise kellega ühes rütmis, selline töö, mis sobib just kellaajaliselt, soovitan seda meeles pidada ja oma laste bioloogilist kella jälgida. Kooliajal kahjuks tuleb käia kõigiga samas rütmis aga, kui läheb ameti peale mõtlemiseks, siis tasuks seda arvestada küll, kergem elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1,5 laps on ka reziimi peal, et õhtul 22-23 vahel magama ja hommikul 10-11 ajal ülesse. Esimesed pool aastat ärkas hommikul päikesetõusuga, kuid hiljem hakkas ise sättima, et hommikul kauem magaks ning seetõttu nihkus ja õhtune magamajäämine.

Probleemi ei näe, kuna see sobib mulle (ja hetkel tundub et ka lapsele, kuna magab öösel rahulikult) sest olen ise ööinimene ja magama lähen alles peale südaööd. Samuti ei taha kuidagi hommikul ennem 10 ärgata. 🙂
Kuna oleme kodused ja teisi lapsi ka peres pole, siis on see reziim hetkel tõesti ideaalne – naudin seda seni kuni saab.

Niikuinii läheb laps varsti lasteaeda. Hiljem koolid ja töö – ehk eluaeg on tal aega hommikuti vara ärgata ja mul ka. Ei näe selles väikses eelises hetkel mitte midagi halba, kui see meile kõigile sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu laps oleme mõlemad öökulli-tüüpi ja kesköö paiku ikka väga virged. Und lihtsalt ei tule enne! Mäletan, kuidas mu ema mind alati üles ajas hommikuti ja kui vastik see oli, seetõttu lasen, kui vähegi võimalik,lapsel magada nii kaua kui ta soovib. Viin ta lasteaeda veidi hiljem. Niikuinii peab ta hakkama eluaeg vara üles tõusma kui koolis hakkab käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmene poiss. Õhtul hiljemalt 22:00 magab. Ööunest ärkab ca 11:30. Päeval ei maga. Oleme proovinud nii ja naa, küll hommikul üles ajades, et siis ehk lõunauni tuleb (ja seda mitte 1-2 päeva.. ikka pikema perioodi jooksul), kui ka autosõidul… no tulutu. Lõpuks loobusime. Ennegi lapsi olnud, kes ei maga päeval. Loodan vaikselt ka lasteaia peale, et seal väsib ja jääb siiski magama koos teistega. Lasteaeda siis sügisest. Pole mõtet targutada, et pean harjutama hakkama selle lõunaunega. olen seda juttu siit ja sealt kuulnud. No mida ma harjutan kui laps LIHTSALT EI MAGA ja kõik! Ta lihtsalt ei väsi ära, ka siis mitte kui hommikul kell 7 äratus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seagripi vaktsiini pole saand ? Tõsiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei ole normaalne ka see, et oma õest tuleb teha teema siin üldsusele arutamiseks.
Kui on õde, siis peaks ju saama omavahel asja arutada või oligi eesmärk see, et näe kogu perekool on nõus sinuga, kes sa oma õele oled ütelnud, et laps tuleb varem magama panna, et ta varem ärkaks (kuigi kokkuvõttes magaks samapalju tunde)
Kui nende perele sobib hiline magamaminek, sest hommikul kohustused puuduvad, siis miks ei või see niimoodi mingid aastad olla, sest lõpuks läheb ju ka see laps kooli ja peabki hakkama õhtul varem magama minema.
Paljud väikesed lapsed ongi õhtul väsimatud ja võivad kukkuda jalalt alles siis kui kogu pere magama läheb. See ei kesta lõpmatuseni, kui nad kasvavad, siis hakkavad samuti väsima varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps See pole ju normaalne kui 3,5 aastane laps ärkab kell 13 päeval ööunest?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.