Esileht Koolilaps See ranitsa- ja esimesse klassi mineja toetus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: See ranitsa- ja esimesse klassi mineja toetus

Postitas:
Kägu

ehk siin vastajaid:

 

1) Kes oskab täpsustada, kui ma ostan sobiva ranitsa ära augustis (toetust makstakse alles ei tea millal sügisel), kas siis peab tsheki alles jätma või makstakse mingi kindel summa lihtsalt ?

2) 1. klassi mineja toetus, esitan taotluse ja siis kantakse mingi hetk  kindel summa, millal ligikaudu ?

Palun kogemusi

Tallinn

0
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See pole nii otseselt ranitsatoetus. Makstakse kindel summa umbes septembris.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole nii otseselt ranitsatoetus. Makstakse kindel summa umbes septembris.

on kogemusi, mis summa enam-vähem ?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppeaasta alguse toetuse ehk ranitsatoetuse suuruseks on 1. klassi mineva lapse puhul 320 eurot, alates 2. klassist 50 eurot. See on üks ja sama toetus, kahte erinevat ei ole, lihtsalt 1. klassi minnes on see suurem. Makstakse välja 30 päeva jooksul taotluse esitamisest, taotluse saab esitada 13. septembrist 30. novembrini. Selle raha eest võid osta mida iganes, tšekke alles hoida ega kellelegi esitada ei ole vaja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ehk siin vastajaid:

1) Kes oskab täpsustada, kui ma ostan sobiva ranitsa ära augustis (toetust makstakse alles ei tea millal sügisel), kas siis peab tsheki alles jätma või makstakse mingi kindel summa lihtsalt ?

2) 1. klassi mineja toetus, esitan taotluse ja siis kantakse mingi hetk kindel summa, millal ligikaudu ?

Palun kogemusi

Tallinn

see on üks toetus aga nimetetakse erinevalt.  Teed taotluse ja siis millalgi makstakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.tallinn.ee/et/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

Minuleüllatuseks saabkooliaasta toetust küsida kakuni 19 aastaseleõppivale lapsele Tallinnas. 50 euri iga sügis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle toetuse nimi on ranitsatoetus, aga keegi ei taha selle eest mingeid tšekke saada. Saad raha, kui sul on 1. klassi laps ja ise tead, kuidas seda kasutad. Loodetavasti kasutad kooli jaoks. Võid selle rahaga maksta kinni huviringi, osta spordiriideid, kunstitarbeid või mida iganes.

Vanasti maksti seda kahes osas, jupp sügisel ja jupp kevadel, aga nüüd makstakse korraga.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetust saad nii palju kui ranits maksab. Soovitan võimalikult kalli valida, et toetus raisku ei läheks.

+12
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Toetust saad nii palju kui ranits maksab. Soovitan võimalikult kalli valida, et toetus raisku ei läheks.

Tead, ei tasu sellist nalja teha.Ta nagunii ei saa naljast aru.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu sarnast teemat veel plaanis teha on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.tallinn.ee/et/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

Minuleüllatuseks saabkooliaasta toetust küsida kakuni 19 aastaseleõppivale lapsele Tallinnas. 50 euri iga sügis.

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis 🙁

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis ????

Guugeldasin. Alles sellest aastast hakkas kehtima. https://pealinn.ee/2021/12/10/tallinn-laiendab-oppeaasta-alguse-toetuse-saajate-ringi/

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetust saad nii palju kui ranits maksab. Soovitan võimalikult kalli valida, et toetus raisku ei läheks.

Tead, ei tasu sellist nalja teha.Ta nagunii ei saa naljast aru.

Kerge mõnitav alatoon annab omamoodi kaifi jah ?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuhu see toetuse taotlus esitada tuleb? Seda oleks võinud ka kohe artiklis mainida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis ????

Guugeldasin. Alles sellest aastast hakkas kehtima. https://pealinn.ee/2021/12/10/tallinn-laiendab-oppeaasta-alguse-toetuse-saajate-ringi/

Tallinn võiks seda rohkem promoda. Eks meedia ka sügisel neid teemasid teeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuhu see toetuse taotlus esitada tuleb? Seda oleks võinud ka kohe artiklis mainida.

Kuskile ei pea esitama, kui 1. klassis juba korra esitatud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis ????

Guugeldasin. Alles sellest aastast hakkas kehtima. https://pealinn.ee/2021/12/10/tallinn-laiendab-oppeaasta-alguse-toetuse-saajate-ringi/

Tallinn võiks seda rohkem promoda. Eks meedia ka sügisel neid teemasid teeb.

Seda on ju promotud küll ja veel 🙂 Muidugi sügisel jätkavad ehk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskile ei pea esitama, kui 1. klassis juba korra esitatud.

No ilmselt küsitigi, kuhu see 1. klassi minejal esitada tuleb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info taotlemise kohta ja link, kus seda taotleda saab, on siin: https://www.tallinn.ee/et/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuhu see toetuse taotlus esitada tuleb?

https://taotlen.tallinn.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, ma pole sellest midagi kuulnud ???? Kah juba kartsin, et olen pakutust ilma jäänud. Kõik mu kolm last on saanud toetust 1. klassi mineku puhul ja nüüd jõudsin juba marri minna, et miks ma ometi ei teadnud, et igal aastal veel natuke antakse ???? Üks lastest juba jõudis gümnaasiumi lõpetada.

Tore, et siiski uudis minuni jõudis ja ma ei olegi millestki ilma jäänud.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, ma pole sellest midagi kuulnud ???? Kah juba kartsin, et olen pakutust ilma jäänud. Kõik mu kolm last on saanud toetust 1. klassi mineku puhul ja nüüd jõudsin juba marri minna, et miks ma ometi ei teadnud, et igal aastal veel natuke antakse ???? Üks lastest juba jõudis gümnaasiumi lõpetada.

Tore, et siiski uudis minuni jõudis ja ma ei olegi millestki ilma jäänud.

kusjuures mu esimene reaktsioon oli sama 😀

avastasin, kuna praegu läheb 4. laps 1. klassi ja hakkasin toetuse kohta uurima, mõtlesin ka algul, et ju siis olen juba mitu aastat ilma jäänud. aga näe, ikka kõik klapib 😀

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.tallinn.ee/et/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

Minuleüllatuseks saabkooliaasta toetust küsida kakuni 19 aastaseleõppivale lapsele Tallinnas. 50 euri iga sügis.

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis ????

Kas sa arvad, et keegi seissb dinu rah näpus ja kui nägi, et sa sellele järele ei tulnud, paneb rõõmsalt karpi ja ütleb, et: “Näe, Mari on meile juba 8×50€ kinkinud. Lähme peole!”?

See küll veidi teemast väljas, aga olen mõelnud, et miks selle kooliasjade ostmise peab just viimasele minutile ehk augustisse jätma? Siis ongi see “millal makstakse, kuna saab, kes teab?” jne.
Isegi meie olematu kaubavalikuga külapoes on vihikud-pliiatsid-paberid-kiled-joonestustarbed jne aastaringselt saadaval ja ma näen, et inimesed ostavadki. Väga mõistlik on kulusid hajutada. Jutt, et augustis on jube soodsad koolilaadad, on minu meelest lihtsalt põhjus asjad viimasele minutile lükata. Muide, ka kevadeti on päris paljudes kohtades koolitarvete lõpu- ja soodusmüügid. Siis kohe eriti soodsate hindadega, aga ostjaid palju vähem kui suvelõpu laatadel.
Jah, riidekaupa ei saa väga valmis osta, kuigi sokke-t-särke-retuuse jne olen ka lausa pool aastat varem soetanud. Üleriided ostan jah nö viimasel minutil, ehk et kui talv juba uksele koputab, lähen jopet ostma. Muud riided-jalanõud ostangi augustis, aga kõik muud vidinad aasraringselt, aga eriti kevadeti.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks selle kooliasjade ostmise peab just viimasele minutile ehk augustisse jätma?

Ma jätan augustisse või isegi septembri esimesele nädalale, sest sel perioodil on tavaliselt koolitarvetele ka allahindlused. Siis võtan nimekirja näppu ja lähen ostan ära need asjad, mis vaja.

Kooliks vajaminevaid riideid varun tõesti juba suveperioodil. Meil on küll ka koolivorm, aga see ei ole rangelt kohustuslik. On ette antud värvitoonid, missuguste riietega võib käia lisaks koolivormile. Mugavam on osta selle vaba valiku seast sobivas värvigammas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See küll veidi teemast väljas, aga olen mõelnud, et miks selle kooliasjade ostmise peab just viimasele minutile ehk augustisse jätma?

Isegi septembris pole veel viimane minut. Ostame siis, kui täpselt teada, mida vaja. Kuhugi pole kiiret, kõik vajalik on ka igas toidupoes olemas. Kui pood pole kaugel, siis ei saa ma üldse aru, miks peaks mingi suurema “kooliasjade ostmise” protseduuri ette võtma. Ostad nagu toitugi – kui vaja, käid poest läbi. No ehk häid värvipliiatseid tõesti Prismas või Selveris müügil pole, aga kaubakeskuses on ehk kontoritarvete pood, sealt saab paremaid. Riided on ju nagunii kogu aeg olemas, ehk vaja vaid 1. klassi lapsele mõnd nimega T-särki või võimlemiseks tenniseid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided on ju nagunii kogu aeg olemas, ehk vaja vaid 1. klassi lapsele mõnd nimega T-särki või võimlemiseks tenniseid.

Riided on kogu aeg olemas küll, aga kui on soov/vajadus odavamalt läbi saada, siis mujalt tellides saab tiba soodsamalt, kui ei taha just kaltsukaid kammida.

1. klassi lapsele on lisaks võimlemisriietele vaja ka sisejalatseid, meie koolis oli võimlemise jaoks vaja eraldi veel sisetossud, millega õues ei käi, pluss siis see, et iga värvikirev asi enam ei tohi koolis seljas olla. Kui on poiss, siis ehk on lihtsam, aga mul tüdruk vabal ajal käib igasuguste lilleliste-värviliste liblikad-kiisud-ükssarvikud riietega, nii et kooli jaoks tuli siis eraldi igapäevariietus ka hankida. Sellega oli suurem probleem kui mingite vihikutega. Päris ühest äärmusest teise ka minna ei tahtnud, et kirjust plahvatusest halliks masenduseks, siis valisime just riideid enne esimest klassi hästi hoolega. Et kuskil tasku peal ikka oleks väike lilleke või et oleks lõbus nööp, mingi väiksem värviline embleem jms. Retuusid ostsime rohkem ühevärvilised, mis varem olid kirjud… Aga no see oli konkreetselt meie pere eripära. Mõni käibki juba titest saati rohkem sellises “akadeemilises” riietuses, oleneb vanemate maitsest. Meil kooli juhendis oli kirjas, et riietus peab olema “akadeemiline”, seepärast niisugune sõnavalik. Meie pere tööväline riietus on ikka kirju ja värviline edasi, seega kooli jaoks on terve eraldi garderoob vaja tekitada. Ja siis võtamegi pigem suvel selle jaoks eraldi aja. Mulle endale meeldib neid asju kokku otsida ka, niiet ma ei kurda. Ühtlasi on meie kooli lubatud värvide seas ka kollane ja punane, nii et mänguruumi on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi septembris pole veel viimane minut. Ostame siis, kui täpselt teada, mida vaja. Kuhugi pole kiiret,…

Nõus. Ma kirjutangi, et jutt läheb teemast pisut välja, sest räägin kulude hajutamisest. Sain aru, et TA-l on oluline teada, kuna see ranitsatoetus tuleb? Kui sain valesti aru, vabandan.

Meil tahtis 2.klassi laps eelmisel aastal kangesti laadale, et sõbrannad lähevad ja tema ka. Laadalt tahtis mingit pinalit, mis maksis soodusega 30€. Pidasin kalliks ja kokkuleppeliselt ostsime kontoritarvetest 10€ pinali + 8€ pliiatseid. Kevadel nägin kaubamajas täpselt seda “laadapinalit”. Hind oli 16€. Umbes sama asi oli mingi peapaelaga, mis laadal maksis ~ 5€, Maksimarketis 2,60.
Kui neilt laatadelt läbi käia, siis kulub raha muidugi veel igasuguse nänni, joogi jm peale ka.
Minu jutu mõte on, et olen palju teemasid lugenud, kus kurdetakse kooli-, jõulu- jm perioodil kuluvate suurte kulude üle. Leian, et ikka väga palju oste saab teha aastaringselt. Näiteks meie peres ja suguvõsas on november suur sünnipäevade kuu, sel aastal lisanduvad ka üks pulm ning kaks juubelit. Raha läheb tohutult, aga olen juba praegu teinud selleks ettevalmistusi “ümbriku” ja peorõivaste osas. Kui teeksin seda vahetult enne üritusi, oleksin käpuli maas. Ja peale novembrit tuleb detsember, kus jälle on suuremad kulud (näiteks toidu, elektri, autokütuse näol). Mäletan üht postitust, kus keegi kurtis, et sel aastal lastele jõuluvana ei tule ja peolaud jääb kasinaks. Sellele vastas üks kägu väga kenasti (ja loogiliselt), et hakka aasta alguses iga kuu kas või 5€ kõrvale panema ja saad aasta lõpuks 60€, mis on juba päris ok summa mingi väike kink teha ja üht-teist lauale saada. Paraku naerdi see kägu inetult välja (sh teemaalgataja!), et see 60€ pole midagi ja soovitus on jabur. Mina leian ka, et 60€ on ikka parem kui mitte midagi, aga no kui ei kõlba, eks siis tuleb niisama istuda ja viriseda. Kõik see jutt ei käi TA kohta, räägin tähelepanekutest, millega ise kokku puutunud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.tallinn.ee/et/oppeaasta-alguse-toetus-ranitsatoetus

Minuleüllatuseks saabkooliaasta toetust küsida kakuni 19 aastaseleõppivale lapsele Tallinnas. 50 euri iga sügis.

vau, kas see kord kehtib juba aastaid? ma arvasin, et seda saavad ainult 1. klassi minejad … tundub, et olen 8 x 50EUR lihtsalt linnale kinkinud siis ????

Kas sa arvad, et keegi seissb dinu rah näpus ja kui nägi, et sa sellele järele ei tulnud, paneb rõõmsalt karpi ja ütleb, et: “Näe, Mari on meile juba 8×50€ kinkinud. Lähme peole!”?

See küll veidi teemast väljas, aga olen mõelnud, et miks selle kooliasjade ostmise peab just viimasele minutile ehk augustisse jätma? Siis ongi see “millal makstakse, kuna saab, kes teab?” jne.

Isegi meie olematu kaubavalikuga külapoes on vihikud-pliiatsid-paberid-kiled-joonestustarbed jne aastaringselt saadaval ja ma näen, et inimesed ostavadki. Väga mõistlik on kulusid hajutada. Jutt, et augustis on jube soodsad koolilaadad, on minu meelest lihtsalt põhjus asjad viimasele minutile lükata. Muide, ka kevadeti on päris paljudes kohtades koolitarvete lõpu- ja soodusmüügid. Siis kohe eriti soodsate hindadega, aga ostjaid palju vähem kui suvelõpu laatadel.

Jah, riidekaupa ei saa väga valmis osta, kuigi sokke-t-särke-retuuse jne olen ka lausa pool aastat varem soetanud. Üleriided ostan jah nö viimasel minutil, ehk et kui talv juba uksele koputab, lähen jopet ostma. Muud riided-jalanõud ostangi augustis, aga kõik muud vidinad aasraringselt, aga eriti kevadeti.

Milleks niisugune pikk jutt?

Miks ma peaks mingeid kulusid hajutama ja mingeid kilesid juunis ostma, kui ma ei tea, mis suuruses neid vaja läheb?

Raha on piisavalt, ma ei pea hajutama. Ostan kui vaja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaringi ei ostaks, ostaks siis, kui on teada, mis suuruses kiled jne on vaja üldse. Muidu loobid raha tuulde, ostes vale asja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on ju promotud küll ja veel ???? Muidugi sügisel jätkavad ehk.

Millal ja millistes kanalites? Mina pole küll kuskil juhtunud märkama, et pakutakse ka teistele lastele seda toetust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps See ranitsa- ja esimesse klassi mineja toetus