Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seekordne “Õhtusöök viiele” – külavanem.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Seekordne “Õhtusöök viiele” – külavanem.

Postitas:
Kägu

Vabandan ette ja taha ja ka selle eest, et tavalise kasutajanime nüüd \”käoks\” muutsin, sest ma ei taha TÕESTI kuidagipidi solvata kedagi, aga… Mulle tundub, et see proua külavanem on üks kõige …khmm… teadmatum kodanik, keda ma viimasel ajal meediast näha olen saanud.
heakene küll, prantsusekeelseid sõnu ei oska mina ka kõike hääldada ja on palju kokandusega seonduvat, mida pole kuulnud-näinud, aga kui sa ikkagi oled nõus osalema saates, mille põhirõhk on toidul ja toiduvalmistamisel, siis teeks juba enese mitte piinlikkusse valgusesse sättimise vältimiseks põhjaliku kodutöö ja vaataks-uuriks, mida muu maailm ja uuema aja retseptid soosivad, mida marinaadidessepannakse, millega maitsestada jne.
Ahjuliha-kartul-kapsas on klassika, väga maitsvad sealjuures, aga võiks ju ometi muust ka huvi tunda? Saade on ju ometi kulinaarse suunitlusega, kuhu ilmselt osalejad on täiesti vabatahtlikult olnud nõus tulema? Ise ei osaleks lennukikoostamissaates, sest ma tean, et ka kõige süvenenuma kodutöö juures ei suudaks võistelda nii, et see spetsialistidele ja televaatajatele koomiline ei tunduks.

Isiklik soosik on see lõbus lokkispäine blond proua, kes küll menüüd sirvides nagu TAHAKS vigu leida, siiski suudab plussinimeseks jääda.

Vänahärra on vanakoolimees, tema positiivsus ja lahe vaba mõtlemine on tulnud heaoluühiskonna kaasavarana ja see on ainult tervitatav.

Iga toidu peale ninakirtsutav taimetoitlane – jätan kommenteerimata, negatiivsus ei ole elu edasiviiv jõud ja seda virinat on igas saates. Sama küsimus – milleks osaleda, kui midagi ei kõlba? Oma eripära tõttu ennast eriliseks pidav inimene ei ole just teab mis huvitav persoon.

Kokandusega kokkupuutuv meesterahvas on hea ja rahulik, häirib veidi see pika nina igase toidusse sissetorkamine ehk haistmine – seda saaks ka delikaatsemalt teha.

Teemat ajendas tegema just proua esimesest saatest, kostitaja. Kuidagi… veelkord vabandan! – rumal ja eluvõõras tundub.

Vaielge vastu, avaldage oma arvamus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Seekordne “Õhtusöök viiele” – külavanem.

See oli jah üsna pange saade – kõige tavalisem toit, mida üldse annab välja mõelda, null fantaasiat. Ning selle juures veel üks komponent keetmata unustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest see palja noksiga ringi jooksnud taimetoidu mees ei ole midagi nii viriseja. just vähe viriseb arvestades et ta enamusi asju ju syya ei saa. imestan ka selle yle, et pilleneevi kanni pärast ohiti kyll igalpool aga kui taimetoidu mees palja noksiga kaamera ees vilksatas ei teinud keegi välja:). ja napsi teeb kah, yhesönaga muhe vana:)

ja see rootsi vana pahandas mind sellega, et ta seened metsas koos juurtega välja kratsib ja alles kodus puhastab. ma saan aru kyll, et magu on suur ees ja kummardada väga ei jaksa. aga no seente selline korjamine on kyll ysna nigel teguviis. ja kuna tal on naine kokk siis minu meelest ta on ysna vingatsi olemisega kohati, ta kyll ei lobise sellest vbl nii laialt aga eriti head ka ei ytle

mis puutub mummidesse, no nagu eesti mutid ikka:). yks targem teisest. ega see kylavanem ei peagi kastmetest teadma, ta espetsialiseerub ju taidlusele:D. ja see teine, noh, sönakas mutt. muud nagu ei oskagi kosta

kokapoisi kohta ei oska muud õelda kui et kenasti kaunsitatud road olid teisel täna. ainult, krt, netis see seriaali viimane osa oli poolik, kiilus yhel hetkel kinni ja nyyd ma ei teagi mis magustoidust sai:S

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

taimetoidu mees meeldib, viskab napsu kui vaja ja ei virise ta midagi arvestades, et paljut syya ei saa. ja miks keegi tema palja nokis perast kisama ei hakanud:). kui pilleneevi paljas kann oli siis oli kisa laeni. aga taimsi paljas kann ei huvitanud kedagi:)

rootsi vana ei meeldi, ta katkub seeni juurtega. nii ei tohi. pealegi ta minu meelest on ysna kriitiline kuna naine on kokk tal. aga ta lihtsalt hoiab keele hammaste taga

kylavanem ei peagi barnaise sousti teadma, ta taidleb, ta ei kokka:). ta polnud ainus kes barnaiset ei teadnud. ma ka enne ei teadnud kui mujale riiki tulin:)

ylejäänud kahe kohta ei tea midagi öelda, tavalised nagu

Please wait...
Postitas:
Kägu

ehe nöukaaegne maakas. inimene pole arenenud ja jäänud kuhugi sinna aastakymnete taha. selliseid meil hordides ju.
a ega ma ka imestan (seda jaksan veel jah), et siis MITTE MIDAGI MITTE MILLESTKI pole nagu KUULDUD ka ve? kokasaated, ajakirjad… arusaamatu. hääkene kyll, pole seda v toda maitsnud varem. aga no kuulnud ka mitte, vat see nagu paeb kulme kergitaa

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ainult, krt, netis see seriaali viimane osa oli poolik, kiilus yhel hetkel kinni ja nyyd ma ei teagi mis magustoidust sai:S

[/tsitaat]kiilus jah. ma ka ootan nyyd homset, et ära parandataks see osa

Please wait...
Postitas:
talent

Sulle 23.17 paneks kohe kilo plusse, aga vait üte saab anta… lepi sis sellega..

Omal samad tähelepanekud.
Tänases saates oli veidi kummastav see aknalaual toidutegemine ja ahjupann, mille balanssi hoidis mingi… kombain? Köögimasin…
Kokandusõpetaja võiks või peaks head eeskuju näitama ja oma hobist/ erialast sõltuvalt ka selleks loodud võimalused olema. Ka siis, kui lihtne korteribox on.
Remont on teine asi, sellest saame aru. (Ei saa siis aru saatesse kandideerimise soovist küll.. sellega kaldun teemaalagataja paati).
Miinused suitsuanduri mahavõtmise pärast – usun, et seda ei pandud vähemalt sel õhtul enam tagasi, aga lauas olid suuremõõtmelised vanemad inimesed + küünal.

Saade netis kiilus kinni peale seda, kui papi Eino lubas soola endal peale riputada… Lõppu ei näinud, kuid usun, et sai Einuga samasse kanti tulemuse st. hea.
Prouad kindlasti teadmatuse varjamise, lugupidamise ja aukartuse (ikkagi kokk ja õpetaja ka veel!) aktsepteerimistuhinas andsid 2 x 10 igal juhul kumbki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole mõtet midagi ega kedagi halvustada, kõik andsid seekord 12 punkti, nii et ei maksa kujutleda endale ei tea mis ülekohut nüüd tehti. Maitsvat toitu ei miinusta ka kõige kadedam isik! Palju te teate selles saates kõikidelt maksimumpunktide saajat?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kiilus jah. ma ka ootan nyyd homset, et ära parandataks see osa[/tsitaat]
Ma saatsin neile veast teate, eks näis, millal reageerivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saatsin neile veast teate, eks näis, millal reageerivad.[/tsitaat]

ma just pidin vaatama minema, loodetavasti on asjad jonksus:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand. Mulle muidu see naine väga meeldib, kes tänases saates oli, see kes saarel elab.
Aga- oma erialast lähtuvalt ma täiesti jälestan, kui toidutegemise ajal tõmmatakse lusikas suust läbi ja segatakse toitu edasi. Võehhhh!
Nagu mu ämm juba, kui keegi ei näe.
Muidu on naine väga sümpaatne!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma just pidin vaatama minema, loodetavasti on asjad jonksus:)[/tsitaat]jonksus, vaadatud. aga ega pole mötet seda neile teatada. ega see esimene kord ole kus neil saated vigased, ka eilne Päikese poole oli poolik, täna korras.

nad parandavad järgmisel päeval ära kui see on argipäev, aga nt reedesed ja nädalavahetusel vigased saated saavad oodata esmaspäeva. aga jah, parandavad need igaljuhul, lihtsalt, et millal ja ei vaevuks teatamisega 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga- oma erialast lähtuvalt ma täiesti jälestan, kui toidutegemise ajal tõmmatakse lusikas suust läbi ja segatakse toitu edasi. Võehhhh!
[/tsitaat]jah, ilge. mina olen koolitatud kokk ja märkan sellist asja (ja paljut ilget veel, mida tehakse), aga tavakodanik ei mötle sellisele asjale ja ei tule yldse sellise asja pealegi, et see on/oleks ebahygieeniline v vastik kellelegi.

ja nyyd möelge istudes kylas/synnipäevadel lauas(ja eriti vanemate inimeste juures) salatit syyes, et mitu korda see lusikas sealt salatikastmest läbi käis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, ilge. mina olen koolitatud kokk ja märkan sellist asja (ja paljut ilget veel, mida tehakse), aga tavakodanik ei mötle sellisele asjale ja ei tule yldse sellise asja pealegi, et see on/oleks ebahygieeniline v vastik kellelegi.

ja nyyd möelge istudes kylas/synnipäevadel lauas(ja eriti vanemate inimeste juures) salatit syyes, et mitu korda see lusikas sealt salatikastmest läbi käis…[/tsitaat]

Tavaliselt ma üritan üldse mitte midagi mõelda sellistel puhkudel. Eriti, kui vett toas pole ja nõusid pestakse kausis. Jah, on ka selliseid peresid Eestis.
Tavaliselt kui märkuse teen oma ämmale selle koha pealt, et toidutegemine peaks väga puhas protsess olema, siis sõimatakse esteediks. Ma ei hakka parem rääkima, mida ma kõike näinud olen, kui ta süüa teeb. Aga jah- teemasse- toidutegemine peaks PUHAS protsess olema. Erialalt olen mikrobioloog 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga meil oli kundagi kondiitripoes myyja kes peale iga saia kotti panekut sörmed yle limpsas:) ja nii iga kunde puhul… mönus. kui enne kellelgi önnestus mingist liikuvast viirusest vaba olla siis peale kondiitritoodetega maiustamist oli asi kindel..hahaha

ise oleks ihaldanud enim sealt saatest seda soolasiiga. oojaaa. ja nii teravat nuga ta vist ka naljalt limpsama ei kippunud:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen nn. tavakodanik ja märkan ka selliseid lusika limpsimisi, ise never seda ei tee. Lisaks olen veel paranoiline toore lihaga ümber käimise suhtes (sama noaga lõigutakse pärast muud kraami ja käsi ei pesta jms)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt ma üritan üldse mitte midagi mõelda sellistel puhkudel. Eriti, kui vett toas pole ja nõusid pestakse kausis. Jah, on ka selliseid peresid Eestis.
Tavaliselt kui märkuse teen oma ämmale selle koha pealt, et toidutegemine peaks väga puhas protsess olema, siis sõimatakse esteediks. Ma ei hakka parem rääkima, mida ma kõike näinud olen, kui ta süüa teeb. Aga jah- teemasse- toidutegemine peaks PUHAS protsess olema. Erialalt olen mikrobioloog ;)[/tsitaat]

Ehhee:) mis imesid su ämm seal köögis siis korda sadab või kuskohast neid lusikaid läbi tõmbab?
Seda viimast naist seal saarel aga vaatasin ka huviga, sest saar ja olustik ise mängis juba oma osa. Toidud tundusid head ja oleks kõike söönud kah. Eriliselt silma jäid imekenad ja isuäratavad saiapätisid või olid see sepik?

Please wait...
Postitas:
talent

Ma sööks paar seda Pavlovat ära…

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seekordne “Õhtusöök viiele” – külavanem.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.