Esileht Kodunurk seemnekartuli vahetus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: seemnekartuli vahetus

Postitas:

kas siin asjalikke talupidajaid on?

kui sooviksite vahetada laurat mõne teise sordi vastu, siis millise?

mul on mitmendat aastat kasvanud laura ja mõtlen, kas külvan seda ka 3-ndal aastal või peaks seemne ära vahetama?

olen kuulnud, et sama sorti kaua pole hea kasvatada.

mis arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus pole mitte selles, et sama sorti pole hea kasvatada vaid selles, et seemet tuleks lihtsalt uuendada.
probleem on nimelt selles, et nii nagu ikka on ka kartulil osa edukamaid, st kasvatab alla ilusad suured mugulad ja teine osa siis nii hea ei ole ja mugulad on väikesed- millised mugulad korjatakse seemneks? edasi saad vast ise

0
0
Please wait...
Postitas:

Siis peab ju kartuleid üles võttes kohe edukamad mugulad välja sorteerima , selleks peaks kartuleid vist labida ja konksuga üles võtma:). Suuremat sorti kartulite viljelemise puhul üsna tüütu tegevus.
Laura on minu arust üks parimaid sorte, eriti koorimise seisukohalt.
Olen üles kasvanud talus ja minuteada kasvatasime kogu aeg sama sorti kartulit, kartulimaad vahetasime igal aastal, ilmselt aitas see võidelda erinevate haigustega.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]konnake kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siis peab ju kartuleid üles võttes kohe edukamad mugulad välja sorteerima , selleks peaks kartuleid vist labida ja konksuga üles võtma:). Suuremat sorti kartulite viljelemise puhul üsna tüütu tegevus.
Laura on minu arust üks parimaid sorte, eriti koorimise seisukohalt.
Olen üles kasvanud talus ja minuteada kasvatasime kogu aeg sama sorti kartulit, kartulimaad vahetasime igal aastal, ilmselt aitas see võidelda erinevate haigustega.[/tsitaat]

uut maad on päris tülikas söödist teha. mul vaja 0,2ha suurust tükki.

0
0
Please wait...
Postitas:

me just mehega arutasime, miks meile antud kartulid on seest tühjad. Põhimõtteliselt on üks seeme koguaeg, üks põld aastaid juba ja ilmselt ka hoiukoht täiesti desinfitseerimata.

0
0
Please wait...
Postitas:

Eks ta tülikas ole aga kartulimaad peaks siiski vahetama, meil oli õnneks viljapõllu lapikesega vahetuses. Vahel tuli muidugi kartulipõllu tarvis sööt üles künda ja endisele kartulimaale sai hoopis heinaseeme külvatud.
No traktoriga peaks ikka kündma, mitte labidaga kaevama.

0
0
Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Kodunurk seemnekartuli vahetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.