Esileht Kodunurk Seemnete valimine, tava vs mahe?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Seemnete valimine, tava vs mahe?

Postitas:

Tahaks mahedalt kasvatada salatit, sibulat, porgandit, saialilli jms.

Kas on olulist vahet tavaseemnetel ja maheseemnetel?

Maheseemne eelised?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maheseemned on kallimad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled teadlik mahepooldaja, siis võiksid seemneostuga mahetootjaid toetada. Eks kõige olulisem on ikkagi taimele optimaalsete kasvutingimuste tagamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need on mahapanemiseks ja mitte idandamiseks-söömiseks, siis mina vahet ei näe. Mahedaks teeb ikka enamuses taime see, kuidas sina teda edasi kasvatad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahta enda jaoks mahedalt kasvatada, siis vahet ei ole, tähtsam on kasvatusstiil. Aga kui tahta ametlikult öko märgist taotleda oma kasvatatud taimedele, nt sertifitseeritud mahetoodangu müügiks, siis peavad maheseemned olema. Enda jaoks pole tähtis.

Leidsin sellised nõuded mahetootjatele:
Seeme ja taimne paljundusmaterjal:
• Kasutama peab mahepõllumajanduslikult toodetud seemet ja taimset paljundusmaterjali, sh. seemnest ettekasvatatud materjali (mahedalt tuleb ette kasvatada nii kurgi- kui ka tomatitaimi Seeme ja taimne paljundusmaterjal
• Kui taimeliigi –või sordi mahepõllumajanduslikult toodetud seemet ei ole võimalik saada, siis võib TTI loal kasutada keemiliselt töötlemata mittemaheseemet või taimset paljundusmaterjali, v.a. seemnest ettekasvatatud istutusmaterjali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma see aasta tellisin maheseemned, Laseri saates rääkis seemnetest ja ma nii mõjutav, seega proovin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahe ja tava vahet ei tee. Kasvatamisest oleneb ju see, kui öko sinu saadus saab olema.

Küll aga teen vahrt tava ja profiseemne vahel. Eksootilisemat sorti asju üritan ikka profiseemne muretseda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Seemnete valimine, tava vs mahe?