Esileht Lapse ootamine Seen ajab hulluks raseduse lõpus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Seen ajab hulluks raseduse lõpus

Postitas:
Kägu

Käes on raseduse viimased nädalad ja seen on hulluks ajamas. Olen teinud ravikuure, probiootikume söönud sisse ja kasutanud seespidiselt..kõik vaid korraks leevendab ja kohe kindlasti on seenealge (meeletu sügelus ja suurenenud voolus) kohe tagasi, kui söön veidikenegi nisujahu/suhkrut/kohvi. Jah üks lahendus on neid asju mitte süüa aga..

Kas on lootust et see on vaid rasedusaegne nähtus? Kas on mingeid kindlapeale toimivaid probiootikume mis hoiab selle seal kõik tasakaalus? Siiamaani olen proovinud Canesteni ravikuuri ja Ecocillin ja Multi-Gyn probiootikume.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seksides tuleb kondoomi kasutada.

Ja loomulikult on korralikud ravimid, mitte käsimüügi tilu-lilu. Nii mehele kui naisele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see lahendus ei kõlba, et väldid seent tekitavate asjade söömist?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ainult Canesteni oled proovinud, siis tegelt soovitaksin vanakooli klotrimasool kreemi. (Ei tea, kas rasedusaegseks kasutamiseks sobib.) Minul on see kõige paremini toiminud muude asjadega võrreldes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul klotrimasol leevendas, aga ÄE kirjutas retsepti suposiitidele. Asi oli korras juba poole ravikuuri ajal ja rohkem tagasi ei tulnud. Mul tekkis keset kuumalainet, eks see aitas tekkele kaasa

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul rasedus keskel ja samuti lõi seen välja ja ikka vastikult.

ma järeldasin ise et see vôis olla mu aluspesust ning riiete pesuvahendist. Mulle eelmise raseduse ajal ei meeldinud pesu kanda ja sama on ka praegu. Õues ikka 😝

aga arst kirjutas välja vagisani, see on klotrimasooli baasil ja mul peale kahte küünalt oli korras juba, kreemitasin korra. Hoidun pesust samuti, seks ei tekita ebamugavust seni, aga ei ole ka palju jõudnud peale seeneravi katsetada.

edu ja kindlasti lase kirjutada retseptiravi selle jaoks. Aapteegi kraam ei aidanud ka mul

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte vagisani, aga sarnase nimetusega  🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei aidanud ka see canesten mitte 1 põrm, pigem tegi asja isegi hullemaks. Konsulteeri oma rasedusaegse jälgijaga, tema ju teab kõige paremini soovitada, mida võtta, sest seen on raseduste ajal sage probleem paljudel (eriti neil, kes ka muidu seenega hädas) ja samas oskab ta ka arvestada sinu rasedusolukorraga.

Minul isiklikult mõjus väga kiirelt ja hästi Flunoc (suukaudne tbl, mida saab võtta nii mees kui naine, sest isegi kui mehel mingit ärritust vms ei esine, võib ta sind muudkui uuesti n-ö nakatada), aga kahjuks see raseduse ajal ei ole soovitatav võtta. Ehk on aga mingeid retseptikaid siis, mis sobivad ka rasedale? Seda teabki kõige paremini sinu rasedust jälgiv arst või siis vähemasti perearst.

Toitumise osas – kui raseduse lõpp on lähedal, siis ma soovitaks küll mõelda, et see mõni nädal piiri pidada nende asjadega, mis justkui seene hullemaks muudavad. Mõtle endale maitsvate alternatiivide peale, et see üle elada, kui mingit paremat lahendust ka arsti poolt ei tule. Pigem ju lihtsalt igatseda mõnda toiduainet natukene aega kui kannatada hulluks ajavat seent?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tegelikult tuleb vältida pärmi, mitte nisujahu. Minuteada nisujahu ise ei tekira seent, vaid süüdlane ikka pärmitaigen ehk pagaritooted.

Kui aga ka nisujahu ise, siis tarbi gluteenivabasid tooteid – nt makaronid riisi-maisijahu segust on väga ok. Leiba vaatad, et oleks nisuvaba (enamus leibasid sisaldavad ka nisu), saiakesi ei söö. Ise olen tarbinud võileibadeks riisileivakesi. Hommikusöögiks söön putru nagunii.

Kohvis puhul ilmselt ka süüdlane lisatav suhkur?

Proovi suures plaanis toitumine kontrolli alla saada, siis ehk väikeses koguses suhkrut (nt kohvi sees), ei tee paha.

Minu puhul aitas nt, kui ravikuuriga samaaegselt + natuke peale (ca 3 ndl) olin “dieedil” ja siis tasapisi hakkasin katsetama, mida tohin süüa

+1
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Seen ajab hulluks raseduse lõpus