Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Seened

Postitas:
Kägu

Kas keegi on käinud hiljuti metsas ja oskab öelda, kas seeni juba on? Huvitavad just kukekad, männikad, kaseriisikad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kukeseeni ja igasugu puravikke on korjatud juba vähemalt kuu aega!!! Enam pole kukeseenemetsa läinudki, on tunne, et kukeseeneaeg juba möödas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seeni on sel aastal tõesti palju, eriti kukeseeni. Nii kui juulis vihmasemaks läks, hakkasid tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lõuna-Eestis on jah, vaata FB-s on mitu seenegruppi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lääne-Eestis, Noarootsi kandis pole juba peaaegu kuu aega olnud ei vihma ega seeni. Juuli keskel ühel nädalal sadas, siis olid mõned seened.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi on käinud hiljuti metsas ja oskab öelda, kas seeni juba on? Huvitavad just kukekad, männikad, kaseriisikad.

Taolise küsimuse puhul on äärmiselt oluline teada, kus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korjasin täna Põlvamaalt kolme tunniga kümmekond kilo kukeseeni. Oli ka pilvikuid, puravikke jms mulle mitte huvipakkuvat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab eelkõige Harjumaa. Mets, kus julgen käia on eelkõige männimets ja peamiselt seal männikad, väikeste kolooniatena ka kukekad ja kaseriisikad. Tallinna ümbruses oli juulis päris pikk vihmavaba periood. Mul nüüd töönädalal tulemas vaba päev ja võiks päeva ühe poole metsas veeta, aga kui seeni pole, siis pigem tegeleksin muu vajalikuga. Tänan vastuste eest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab eelkõige Harjumaa. Mets, kus julgen käia on eelkõige männimets ja peamiselt seal männikad, väikeste kolooniatena ka kukekad ja kaseriisikad. Tallinna ümbruses oli juulis päris pikk vihmavaba periood. Mul nüüd töönädalal tulemas vaba päev ja võiks päeva ühe poole metsas veeta, aga kui seeni pole, siis pigem tegeleksin muu vajalikuga. Tänan vastuste eest.

Neis kohtades Harjumaal, kus käinud olen, on tühjus või mõni üksik pilvik. Kuiv mets, krõbiseb jala all.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lääne-Eestis, Noarootsi kandis pole juba peaaegu kuu aega olnud ei vihma ega seeni. Juuli keskel ühel nädalal sadas, siis olid mõned seened.

sama ka saaremaal – ei vihma, ei seeni. tõenäoliselt oli sel aastal kukekaid vaid lõuna-eestis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas Mustamäe kandis on nüüd mitu padukat tulnud, kas Harjumaal ka kuskil on sadanud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil tulid kukeseened sellel aastal väga vara (Viljandimaal). Metsaalune oli täis.
Kuna oma majatagune mets, siis me tavaliselt ei korja neid ühe hooga ära, vaid käime nö. söögi jaoks parajat portsu toomas ainult. Palju sa neid ikka süüa jõuad ja kukeseeni me sisse ei tee üldse.
Aga juulikuine kuiv periood mõjus meie kukeseentele halvasti. Põhimõtteliselt jala pealt kuivasid ära. Praegu on meil metsaalune täis pisikesi pruune krimpsus kukeseeni. Viimastel päevadel on tänu vihmale hakanud uusi nupse ka ilmuma. Aga jah, väga palju kuivas lihtsalt niisama ära.
Kuuseriisikaid meil veel ei ole, aga liimikuid juba tuleb. See tähendab, et kuuseriisikad on nädala-paari pärast platsis, kui selline ilm jätkub.
Tõmmuriisikate ja võiseenteni läheb veel natuke aega, ma isegi ei ole käinud vaatamas neid kohti nii varakult. Kuigi sellel aastal tundub sügis varem saabuvat, äkki peaks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõmmuriisikate ja võiseenteni läheb veel natuke aega, ma isegi ei ole käinud vaatamas neid kohti nii varakult. Kuigi sellel aastal tundub sügis varem saabuvat, äkki peaks.

käisin eile metsas, leidsin ühe (aga suure) tõmmuriisika. tegu Tartumaaga. muud olid kõik pilvikud-puravikud-kukekad. aga ootan ka riisikaaega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõva kandis on üksikuid pilvikuid, isegi s…seeni pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ristil pole ka midagi.
Seal pole enam metsagi kohati.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin ikkagi täna hommikul Saku-Männiku kandis js tõesti täielik tühjus. Mitte ühtegi seent ei näinud. Sellist aastat ei mäleta, kehvematel käikudel olen kasvõi karbi põhja midagi saanud, aga seekord täielik null. Üllatas see, et polnud ka pilvikuid, puravikke, tavavahelikke, mida sealkandis on sel ajal juba külluses. Polnud ka parme ega sääski, mustikate varred tühjad, pohlad veel toored. Kummaline aasta. Ehk praegused vihmad panevad ikka seened kasvama.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )