Esileht Kodunurk Seened said liiga soolased

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Seened said liiga soolased

Postitas:

Soolasin siinsete õpetuste järgi seeni.
Täna tegin need salatiks. Hapukoor, hakitud sibul, seened.

Võtsin purki soolatud seened ja leotasin neid eelnevald külmas vees, siis veel loputasin mitu korda. Kui seened olid salatisse pandud, siis olid ikka tulisoolased :S

Kas saab neid veel kuidagi parandada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:26; 21.09 21:16; 22.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liiga vähe aega leotasid äkki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

salati seest sa neid seeni tõenäoliselt enam kätte ei saa, aga meil on ema alati seened läbi keetnud, st purgist võetud soolaseened lased puhta veega keema, siis lahustub sool paremini. pärast loputad-jahutad külma veega ja enne salati vmi tegemist, tasub ikka proovida, kas seened on parajad. kui vaja, siis olen ka 2x kuumutanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi kiiresti saab seentest soola välja, kui need korraks keema lasta. Nii paljukest keeta, kuni maitse enda jaoks sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand inimesed – soolaseeni tuleb enne kasutamist kupatada. Peale iga kupatamist maitsed, kas on juba paras soolasus kui ei, siis kurnad seened, paned uue külma mageda veega taas kupatama ja jälle maitsed peal keema laskmist, kas on paras. Keeta soola sees ei ole hea, kohe kui keema tõuseb, siis kurna ära ja maitse.
Paljalt leotamisega soolaseene soola välja ei saa. VÕi siis on nii magedalt purki pandud, et sellise vähese soolaga ei seisa purgid talve üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem on panna seened kerge soolveega (kuhjaga supilusikatäis jämedat soola 1L vee kohta) kuumalt purki, pole mingit keetmist ega leotamist vaja ja saab kohe kasutada. Säilivad ka toatemperatuuril kas või köögikapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]issand inimesed – soolaseeni tuleb enne kasutamist kupatada. [/tsitaat]Kombed on erinevad. Meie suguvõsas pole kunagi soolaseeni kupatanud. Meil loputatakse seened, vajadusel leotatakse natuke. Salatil lastakse natuke seista – koor tõmbab seentest soola endasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]issand inimesed – soolaseeni tuleb enne kasutamist kupatada. Peale iga kupatamist maitsed, kas on juba paras soolasus kui ei, siis kurnad seened, paned uue külma mageda veega taas kupatama ja jälle maitsed peal keema laskmist, kas on paras. Keeta soola sees ei ole hea, kohe kui keema tõuseb, siis kurna ära ja maitse.
Paljalt leotamisega soolaseene soola välja ei saa. VÕi siis on nii magedalt purki pandud, et sellise vähese soolaga ei seisa purgid talve üle. [/tsitaat]Mis mõttes \”issand inimesed\”? Ma soolasin kupatatud seeni. Kust sa seda välja lugesid, et ma kupatamata seeni soolasin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:26; 21.09 21:16; 22.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis mõttes \”issand inimesed\”? Ma soolasin kupatatud seeni. Kust sa seda välja lugesid, et ma kupatamata seeni soolasin?[/tsitaat]

See, mis enne soolamist on tehtud, ei ole soola seentest kättesaamise seisukohtalt oluline. Kuna soolaseened on söömiseks liiga soolased, tuleb neid enne pikalt ja põhjalikult leotada või siis läbi kupatada. Vajadusel mitu korda. Kuna enne soolamist juba kupatasid seeni, siis peaksid teadma, mismoodi see käib 😉

Minu jaoks on muidugi natukene arsaamatu, et kas enne salatisse panemist üldse seeni ei maitsenud? Ega nad koore ja sibulaga koos tulisoolaseks ei läinud, ikka enne olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See, mis enne soolamist on tehtud, ei ole soola seentest kättesaamise seisukohtalt oluline. Kuna soolaseened on söömiseks liiga soolased, tuleb neid enne pikalt ja põhjalikult leotada või siis läbi kupatada. Vajadusel mitu korda. Kuna enne soolamist juba kupatasid seeni, siis peaksid teadma, mismoodi see käib 😉

Minu jaoks on muidugi natukene arsaamatu, et kas enne salatisse panemist üldse seeni ei maitsenud? Ega nad koore ja sibulaga koos tulisoolaseks ei läinud, ikka enne olid. [/tsitaat]Oot, aga ma ei olegi arvanud, et see, mis enne soolamist on tehtud oleks seentest soola kättesaamise seisukohalt oluline.
Keegi lihtsalt tuli ja imestas, et kuidas ei teata, et enne soolamist tuleb kupatada. Ja mina imestasin vastu, et kust ta võtab, et ma enne soolamist ei kupatanud? Kupatasin küll ja seda ei ole hetkekski arvanud, et enne soolamist tehtu kuidagi mõjutaks hiljem seentest soola kätte saamist. Kuidas kupatamine käib, tean ma ka.
Inimesed võiksid siiski pisut tähelepanelikumalt lugeda enne, kui imestama ja minestama asuvad.

Aga põhimõtteliselt sain siit juba vastuse, et oleksin pidanud neid enne kasutamist veel pikemalt leotama või isegi keema laskma.
Minu seekordne seenesalati tegu läks siiski hukka, sest hapukoor ja sibul oli lisatud, aga teiseks korraks panen kõrva taha, mida tegema peab.
Ahjaa, enne salati tegemist ikka maitsesin seeni ja olid soolased küll, aga mitte nii väga hullusti. Mõtlesin, et hapukoore lisamisel on asi ok, aga sööma hakates oli ikka häirivalt soolane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:26; 21.09 21:16; 22.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga keegi ei öelnud sulle ju, et enne soolamist tuleb kupatada? Öeldi, et soolaseeni tuleb enne kasutamist kupatada. Loe hoolikamalt 🙂

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Oot, aga ma ei olegi arvanud, et see, mis enne soolamist on tehtud oleks seentest soola kättesaamise seisukohalt oluline.
Keegi lihtsalt tuli ja imestas, et kuidas ei teata, et enne soolamist tuleb kupatada. Ja mina imestasin vastu, et kust ta võtab, et ma enne soolamist ei kupatanud? Kupatasin küll ja seda ei ole hetkekski arvanud, et enne soolamist tehtu kuidagi mõjutaks hiljem seentest soola kätte saamist. Kuidas kupatamine käib, tean ma ka.
Inimesed võiksid siiski pisut tähelepanelikumalt lugeda enne, kui imestama ja minestama asuvad.

Aga põhimõtteliselt sain siit juba vastuse, et oleksin pidanud neid enne kasutamist veel pikemalt leotama või isegi keema laskma.
Minu seekordne seenesalati tegu läks siiski hukka, sest hapukoor ja sibul oli lisatud, aga teiseks korraks panen kõrva taha, mida tegema peab.
Ahjaa, enne salati tegemist ikka maitsesin seeni ja olid soolased küll, aga mitte nii väga hullusti. Mõtlesin, et hapukoore lisamisel on asi ok, aga sööma hakates oli ikka häirivalt soolane.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen soolaseeni ainult külmas vees pisut lasknud seista. Muidugi soolasid üle! Nad peaksid ka niisama tünnist/purgist võttes kõlbama suhu panna.
Aga nüüd keeda sool välja. Ja soola uuesti, kui puha magedaks lähevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen samuti purki juba enam-vähem paraja soolasusega seened. Enne tarvitamist pesen külma veega läbi ja pannile. Seened seisnud 2-3 a. keldris, pole mingit probleemi. Purgid peavad olema steriliseeritud ilusti enne, seda jälgin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

liiga soolasele salatile oleks võinud lisada muna ja/või kartulit, need tõmbavad ka soola vähemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Seened said liiga soolased

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.