Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Seenesalat

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Seenesalat

Postitas:

Kuidas teha head seenesalatit? Mõtlen seda kõige lihtsamat: seened, sibul ja hapukoor.
Millistest seentest tuleb hea salat? Kas võib panna erinevad seened kokku? Mul on näiteks haavariisikad, männiriisikad ja kaseriisikad. Kõiki on nii natukene, et eraldi teha ei tasu, aga kõik koos annaks ühe korraliku portsu salatit.

Kõigepealt kupatan ära (2-3 korda) ja siis ongi kohe valmis? Hakin ära ja salatisse?
Kuidas neid säilitada peale kupatamist nii, et need säiliksid nädala lõpuni?
Soolata ma ei taha seeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 18:42; 10.09 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minumeelest riisikatest saabki parima salati. kupatad kõik koos 2x 10 min, siis loputad. võib kohe salatiks hakkida, mulle meeldib kui seened on enne soolduda jõudnud – kupatatud seened panen soolaga kihiti purki, kindlasti vajutada tihedalt. seisavad isegi kuni 10 päeva kylmikus, oleneb vist sellest, kas vahepeal purki avada seente võtmiseks vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]minumeelest riisikatest saabki parima salati. kupatad kõik koos 2x 10 min, siis loputad. võib kohe salatiks hakkida, mulle meeldib kui seened on enne soolduda jõudnud – kupatatud seened panen soolaga kihiti purki, kindlasti vajutada tihedalt. seisavad isegi kuni 10 päeva kylmikus, oleneb vist sellest, kas vahepeal purki avada seente võtmiseks vms[/tsitaat]See soolaga purki panemine tähendab vist siis soolamist?

Lihtsalt paned sool ja seened kihiti? Aga kui ma purki täis ei saa, kas siis pean mingi raskuse peale panema, et tihedalt oleks?
Kas keerad purgile kaane peale?
Ja kui salatit tegema hakkad, kas siis pesed seened soolast puhtaks?
Palju rumalaid küsimusi, aga tõesti pole seda enne teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 18:42; 10.09 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolamise asemel soovitan teha seened soolveega purki, nii on talvel kohe paraja soolaga seened võtta, ei pea enam leotama-keetma, et liigne sool välja tuleks. Kupatad seened ära, teed soolvee just oma maitse järgi peale (keedetud vesi muidugi ja kuumalt), keerad purgi kohe kuumalt kinni ja ongi valmis. Seisab läbi talve keldris või külmikus ja saab kiiresti kasutada, ei pea enam midagi nende seentega eelnevalt tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahad nädalakese säilitada, siis ei ole vaja raskust peale panna. ja soola panen iga kihi vahele näpuotsaga, mitte väga palju:) kui talveks soolata, siis peaks jah rohkem soola olema jne. ja tõesti mõistlikum talveks säilitada hoopis soolvees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen soolveega purki.
metsast tulles panen külma veega seened likku mõneks ajaks, siis kupatan 2 või 3 korda (männiriisikad) ja siis lasen soolvees keema ja tuliselt purki. purgid kohe tagurpidi kaane peale kuni jahtumiseni.
soola panen 1 triiki (mitte rohkem) täis supilusikat 0,5l vee kohta.
säilivad kenasti ja hea kohe võtta, ei pea liigset soola välja leotama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Seenesalat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.