Esileht Kodunurk Seente soolamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Seente soolamine

Postitas:

Kuidas teil soolatud seened säilivad ja kuidas (kus) säilitate? Mul läksid eelmisel aastal kõik hallitama, hoidsin sahvris (mis väga külm pole). Külmikusse paraku ei mahu ja mu vanaema hoidis vanasti soolaseeni ilusti ületalve sahvris. Paluks soovitusi. Just sai laar soola, aga on prageu igaks juhuks külmikus (kus hõivab vajalikku ruumi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina säilitan seeni soolamise asemel soolvees. Kupatatud seeni keedan soolvees ca 10-15 minutit, siis kuumalt puhastesse purkidesse, steriilsed kaaned peale ja keeran purgid kummuli jahtuma. Säilivad hästi ka toatemperatuuril, ei pea neid külmikus hoidma. Soolvee teen nii, et 1 liitrile veele 2 supilusikatäit soola (jämedat või meresoola), olen lisanud ka teelusikatäie äädikat (selle maitset ei tunnegi), mis aitab säilitada.
Selliselt tehtud seened on söömiseks kohe valmis, ei ole vaja leotada ega soola välja keeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen eelkõnelejaga. Vanamoodsalt olen ka teinud, aga siis läheb pealmine kiht kuidagi kuivaks ja läheb äraviskamisele ja see on lausa raiskamine. Soolvees ei juhtu neil midagi, kohe tarvitatavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen nii: seened soolaga kihiti purki, peale valan soolvee, lasen natuke lahtiselt seista (niikaua kui soolvesi enam seente vahele ei valgu), lasen siis veel soolvett peale, nii et purk triiki täis ja siis kaas peale.
Nii on seisnud mitu aastat, ei hallita, ei kuiva pealmine kiht ära ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen nii, et surun seened purki, iga kihi vahele panen tublisti jämesoola, kõige ylemise kihi peale surun kas plastmassist purgikaane vms plastmassjunni, et seened oleks all purgis tihedalt oma nn ila sees, siis kaas kinni ja valmis. Säilitan toatemperatuuril, kuna keldrit ei ole ja külmkappi ei mahu. Senini on alati kõik korras olnud. Tähtis on, et purgikaas saaks kindlalt kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Seente soolamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.