Esileht Tööelu, raha ja seadused. Segadus tellimuse transpordiga

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Segadus tellimuse transpordiga

Postitas:
Kägu

Kuidas sa ise aru ei saa, et asju võiks paremini korraldada. Ei ole nii ulme saata üks päev ette teade, et pakk tuleb siis ja siis, mitte ilmuda suvaliselt ukse taha. Ka DPD, kes varem sai korraldada asju, teeb nüüd nii, et enne on kuller ukse taga kui sõnum selle kohta saabub. Ka kodune inimene ei saa ju suvalisel ajal alati kodus istuda. Inimesed on lihtsalt liiga leplikud ja mingit kisa ei tõsta, siis ei paranegi mitte midagi. Ma ei kujuta ette, et kuskil normaalses riigis selline asi saaks toimuda.

Sest päev enne ei tea keegi, mis päev hiljem saab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii ulme saata üks päev ette teade, et pakk tuleb siis ja siis, mitte ilmuda suvaliselt ukse taha.

Kuidas sa aru ei saa, et “üks päev ette” pole tihti see pakk veel kulleri käeski.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii ulme saata üks päev ette teade, et pakk tuleb siis ja siis, mitte ilmuda suvaliselt ukse taha.

Kuidas sa aru ei saa, et “üks päev ette” pole tihti see pakk veel kulleri käeski.

No see kuller võikski siis, kui pakk tema käes, saajaga ühendust võtta ja kohaletoimetamise aja kokku leppida. Mitte nii,  et tuleb ette teatamata suvalisel ajal ukse taha või siis heal juhul saadetakse mulle kell 12.30 SMS  tekstiga “kuller toimetab teile paki täna vahemikus kl 13.10-14.10”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen aastaid lasknud kulleritel jätta paki lihtsalt ukse taha trepi peale.

Eramajas on see ehk võimalik, kortermajas kindlasti mitte.

Miks mitte? Ma lasen pidevalt suvalisel ajal ilmuvatel kulleritel pakid kas korteri ukse taha maha panna või korteri ukselingi külge riputada. Nii suured ja kobakad need pakid pole, et naabritele ette jääksid, välja arvatud mõnikord harva toidupoe tellimus, aga selle tulekul kappan ka ise üsna kiirelt järele.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lasen pidevalt suvalisel ajal ilmuvatel kulleritel pakid kas korteri ukse taha maha panna või korteri ukselingi külge riputada. Nii suured ja kobakad need pakid pole, et naabritele ette jääksid

Suurtes kortermajades on välisuks alt kinni. See kui kellegi pakk pidevalt koridoris vedeleb, ei tuleks meil kõne alla. Üks kord kellelegi niimoodi toodi ja siis meie korruse aktiivne kodanik andis uste taga kella, et kas Teie pakk vedeleb siin. Inimene ju mures, et varastatakse äkki ära. Kas tellitud pakid saabuvad kilekotiga või kuidas neid ukselingi külge riputatakse? Mulle isiklikult tekitaks meelehärmi, kui naabril käiks kullerid pidevalt ukse taga koputamas ja pakke jätmas. Kunagi ei tea, äkki mõni supp seal sees ja pean alati jälgima, et vastu ei läheks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ei tea, äkki mõni supp seal sees ja pean alati jälgima, et vastu ei läheks.

Seda võiks alati jälgida, et vastu ei läheks, olgu supp sees või mitte. Mis sa koperdad teiste pakkide otsas.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ei tea, äkki mõni supp seal sees ja pean alati jälgima, et vastu ei läheks.

Seda võiks alati jälgida, et vastu ei läheks, olgu supp sees või mitte. Mis sa koperdad teiste pakkide otsas.

Ei saa ka aru, kui väike see koridor peab olema, et naabri uksest ei ole võimalik meetri kauguselt mööduda. Ma lasen alati kõik pakid jätta ukse taha mati peale, ei ole kellelegi veel ette jäänud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kord kellelegi niimoodi toodi ja siis meie korruse aktiivne kodanik andis uste taga kella, et kas Teie pakk vedeleb siin.

Miks peab hakkama teiste naabrite uste taga kella andma? Paki peal on ju ometi kirjas, kellele see adresseeritud on.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult tekitaks meelehärmi, kui naabril käiks kullerid pidevalt ukse taga koputamas ja pakke jätmas.

Kuller ei pea koputama, ta helistab, et on pakiga kohal ja naaber palub selle ukse taha jätta. Mis meelehärmi see sulle põhjustada saab või kuidas ûldse häirib, kui naabri ukse taga asub pakk?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jäetakse ka kas korteriukse taha või siis välistrepikotta. Pole veel midagi kaduma läinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pood esitaski mulle selle arve, järelikult nõuti seda neilt ja saatsid mulle selle edasi. Pakk on väike, oleks ka XS kappi mahtunud (kosmeetika)

Huvitav, kas selline asi kuskil ametlikult ka kirjas on. Nv tarbijakaitse ju ei vasta

Varem on jah nii olnud, et toovad siis järgmisel päeval automaati kui liiga täis on. Ma ei saa ka enam aru, kelle vastutusel see nüüd siis on

Minu arvates on see kullerfirma ja Sinuvaheline asi.
Sina lubasid kulleril paki koju tuua, kuller jättis ütlemata palju see maksab ega küsinud kas mõni teine kapp või homme sobib. Selline 50:50 olukord nendega.

Pood ei puutu üldse siin asjasse. Nemad ei vastuta ju selle eest, kui kapid täis on ja sellepärast arve ka Sulle edasi saatsid, sest nemad ju arvasid ilmselt, et Sina palusid kulleril koju tuua, mis ju nii oligi.

Ma arvan tõesti, et see tuleb Sul endal kinni maksta, aga igaks juhuks kindlasti uuri kõigepealt kullerfirmast ja selgita, kuidas olukord oli ning siis tarbijakaitsest, kui kullerfirmaga lahendust ei leia.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on see kullerfirma ja Sinuvaheline asi. Sina lubasid kulleril paki koju tuua, kuller jättis ütlemata palju see maksab ega küsinud kas mõni teine kapp või homme sobib. Selline 50:50 olukord nendega. Pood ei puutu üldse siin asjasse. Nemad ei vastuta ju selle eest, kui kapid täis on ja sellepärast arve ka Sulle edasi saatsid, sest nemad ju arvasid ilmselt, et Sina palusid kulleril koju tuua, mis ju nii oligi. Ma arvan tõesti, et see tuleb Sul endal kinni maksta, aga igaks juhuks kindlasti uuri kõigepealt kullerfirmast ja selgita, kuidas olukord oli ning siis tarbijakaitsest, kui kullerfirmaga lahendust ei leia.

OT on kargu alla ajanud ja uputab taas mölapidamatusega kõik teemad üle. Aeg jalga lasta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OT on kargu alla ajanud ja uputab taas mölapidamatusega kõik teemad üle. Aeg jalga lasta.

Hakkasid jooma jälle?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OT on kargu alla ajanud ja uputab taas mölapidamatusega kõik teemad üle. Aeg jalga lasta.

Tead, sa oled nende pidevate OT-teadetega jube tüütu. Kedagi ei huvita, kes midagi kirjutas ja mis ta kasutajanimi sinu arvates on. Võiksid selle risustamise juba järele jätta.

Teemasse: tellisin Kaup24st 2 asja, ühe suure, mille plaanisin kingituseks ja teise väikse ja väga odava, et tulgu siis juba see vidin ka, ei pea eraldi poodi minema. Sain paari päeva pärast teate, et kahjuks neil seda suurt ja kallist asja enam pole, mida ma tahan edasi teha – kas tellimus tühistada või jätkata ilma selle puuduva asjata. Soovisin kogu tellimuse tühistada. Ja sain varsti teate Omnivalt, et mu pakk ootab mind automaadis! Kirjutasin Kaup24le, saatsin edasi ka oma eelmise kirja, kust näha, et ma tühistan kogu tellimuse. Nad vabandasid küll ja lubasid ka selle pisikese asja eest paar eurot tagastada, kui see lõpuks nendeni tagasi jõuab, aga ega ma seepärat postikulu tagasi saa… Kuigi puhas e-poe viga. Maksin mitte millegi eest.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pood esitaski mulle selle arve, järelikult nõuti seda neilt ja saatsid mulle selle edasi. Pakk on väike, oleks ka XS kappi mahtunud (kosmeetika)

Huvitav, kas selline asi kuskil ametlikult ka kirjas on. Nv tarbijakaitse ju ei vasta

Varem on jah nii olnud, et toovad siis järgmisel päeval automaati kui liiga täis on. Ma ei saa ka enam aru, kelle vastutusel see nüüd siis on

No siis ära tee midagi, võid ju vastata, et see on nende riisiko, et pakk mahuks kappi ära ja saaks õige transpordi hind esitatud,. Sina ei vastuta transpordi eest. Soovi korral võivad alati kohtusse pöörduda. tarbijakaitse ja VÕS on sellises olukorras ostja poolel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

DPD saadab siiamaani. Tihtipeale tulevad nad nii varam et ma pole veel tööle jõudnud (9.30), siis pärast sõnumit suunan kohe töökoha lähedal olevasse pakiautomaati.

No ega ikka ei saada küll. Viimase 2 nädala jooksul on DPD mulle toonud 3 pakki, mitte ühtegi sõnumit ja iga kord on helistatud alles siis, kui ma juba näen, et kaubik värava taha veereb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kuskil normaalses riigis selline asi saaks toimuda.

Irw. Tervisi normaalsest riigist Saksamaalt. Tahate teada, kuidas siin pakke tuuakse? Toovad kõik, DPD, DHL, HERMES, UPS ja ma ei tea, kes veel täpselt ühtemoodi. Kuller laekub su pakiga ja helistab kella. Kui ei vasta, helistab läbi kõikide naabrite kellad, keegi ikka ukse lahti teeb ülevalt ja siis tõstab pakid trepikotta. Kõik.

Varem olid ajad, kus naaber püüti võrku ja talt võeti allkiri, et pakk on tema käes. Postkasti läks sedel, et pakk on su naabri Mülleri käes nt. Seda keegi eriti teha ei tahtnud, sest siis passi pärast seda pakisaajat, millal järgi tulla viitsib jne.  Aga siis saabus koroona ja kontaktivaba üleandmine. Nüüd on kõik pakid lihtsalt trepikojas. Mõnedel on samal päeval reaalajas tracking, saad kaardil vaadata, kuidas auto sinu poole sõidab. Aga vahet pole, sest kuller helistab alt, viskab paki sisse, lõugab üles PAAAKKKEEEEETTTT! ja uhab minema. Eramajas ilmselt jätavad aeda või välistrepile jms.

Mina olen päeval kodus tavaliselt just sel ajal kui DHL tuleb, kulleril on iga jumala päev üsna sama marsruut ja lasen tavaliselt terve trepikoja pakid sisse. Vahel olen tuppa tulles mõne alt kaasa ka võtnud ja ülespoole korteri ukse taha viinud, et päris kõige käidavama koha peal ei vedeleks.

Ja siis on mõned pakid, mida ei julge trepikotta jätta lasta, nt lapse jalgratas. Mees tegi endale selleks päevaks kodukontori, et kohe jaole saada, kui tuleb.

DPD peaks üles kätte tooma kõik saadetised, ei, need kõik visatakse alla trepile.  Vahel mõni naaber on ära sõitnud, siis see pakk ootabki nt nädal aega trepil või ukse taga. Ja kõik need pakid mängitakse kättetoimetatuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuller laekub su pakiga ja helistab kella. Kui ei vasta, helistab läbi kõikide naabrite kellad, keegi ikka ukse lahti teeb ülevalt ja siis tõstab pakid trepikotta. Kõik.

Väga hea kommentaar. Kullerite mahud kasvavad ja loota seda, et kuller iga Pille ja Mallega telefoni teel hakkaks pikki läbirääkimisi pidama, et mis kell ja kuhu prouale pakk sobilik tuua oleks, ei hakka kunagi olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toovad kõik, DPD, DHL, HERMES, UPS ja ma ei tea, kes veel täpselt ühtemoodi. Kuller laekub su pakiga ja helistab kella. Kui ei vasta, helistab läbi kõikide naabrite kellad, keegi ikka ukse lahti teeb ülevalt ja siis tõstab pakid trepikotta. Kõik.

Väga normaalne. Aga eestlane viriseb. Mõni ei suuda isegi toidukullerile alla vastu minna, ootab, et korteri ukse taha toodaks. Ikka igasuguseid matse on.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav. Ma ei ole väga sage kullerteenuse kasutaja, aga siiani on alati mulle saadetud kõigepelat SMS hommikul ning umbes 10 min enne paki kohale toomist ka helistatud, et kas ikka olen kodus. Smartpost ja DPD mõlemad siis nii käitunud. Viimasel ajal olen kodukontoris ja probleemi ei ole sel smsis määratud ajal pakki saada, aga kui varem füüsiliselt tööl käisin, siis paaril korral helistasin ja palusin paki toomine järgmisele päevale lükata. Toimis ilusti.

Ja nüüd viimati oli positiivne kogemus on24-ga. Nemad saatsid meili ja smsi, kus palusid täita internetis vormi, millal pakki saada soovin. Valida oli vist neli erinevat päeva ja kõigil päevadel kaks neljatunnist vahemikku või valik sobib terve päev. Lisaks sellele siis minu valitud päevahommikul sms ja kõne veidi enne kulleri tulekut.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav. Ma ei ole väga sage kullerteenuse kasutaja, aga siiani on alati mulle saadetud kõigepelat SMS hommikul ning umbes 10 min enne paki kohale toomist ka helistatud, et kas ikka olen kodus. Smartpost ja DPD mõlemad siis nii käitunud. Viimasel ajal olen kodukontoris ja probleemi ei ole sel smsis määratud ajal pakki saada, aga kui varem füüsiliselt tööl käisin, siis paaril korral helistasin ja palusin paki toomine järgmisele päevale lükata. Toimis ilusti.

Võib-olla siis kullerist veidi oleneb, kuidas ta käitub või on viimasel ajal kvaliteet alla läinud, sest kunagi olid ka ajad, kus helistati ette ja saadeti sõnum hommikul. Enam ei ole sellist asja ei Smartposti ega DPD puhul. Omniva on alati kõige hullem olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav. Ma ei ole väga sage kullerteenuse kasutaja, aga siiani on alati mulle saadetud kõigepelat SMS hommikul ning umbes 10 min enne paki kohale toomist ka helistatud, et kas ikka olen kodus. Smartpost ja DPD mõlemad siis nii käitunud. Viimasel ajal olen kodukontoris ja probleemi ei ole sel smsis määratud ajal pakki saada, aga kui varem füüsiliselt tööl käisin, siis paaril korral helistasin ja palusin paki toomine järgmisele päevale lükata. Toimis ilusti.

Võib-olla siis kullerist veidi oleneb, kuidas ta käitub või on viimasel ajal kvaliteet alla läinud, sest kunagi olid ka ajad, kus helistati ette ja saadeti sõnum hommikul. Enam ei ole sellist asja ei Smartposti ega DPD puhul. Omniva on alati kõige hullem olnud.

Mina kasutan kullerit pikemat aega ainult Dpd-d ja alati saadetakse sõnum ja ca 15 min helistab kuller veel ette ka. Just täna sain järjekordse saadetise kätte. Enne lõunat tuli sõnum, et 15.17-16.17 vahemikus on kuller kohal. Kõne sain 15.50 ja 10min pärast oli kohal.
Varasemalt kasutasin ka Omnivat, no need ei saanud ise ka täpselt aru, mida teevad.
Smarti kulleriga kogemus puudub, DHL on välismaalt tuues ka alati ette informeerinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Segadus tellimuse transpordiga