Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: segaduses

Postitas:

Et asjas kiire ülevaade teha siis olen uuesti lapse ootel.Jäin spiraaliga rasedaks.Esimene ivf abil kuna ei õnnestunud pea 6a.Aborti teha ei soovi ja abikaasaga oleme otsustanud,et saame siis teise.Kuidas on olukord kui saan esimesega vanem+peretoetust.Esimesega olin kuni dek.haiguslehel kuna ülemusel polnud anda kergemat tööd.Siis kuidas on teisega?Kas pean midagi töökohta kirjutama või teatama?Ja kas lõp.vanemahüvitis+peretoetus ära siis ?Kuidas lapsehoolduspuhkusel olemine edasi kestab?Palun kes oskab nõu anda kirjutage.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulik oleks valida dekreet + VH, mitte VH alates lapse sünnist.

Sünnitushüvise (dekreediraha) arvestuse aluseks on õiguse tekkele eelneva kalendriaasta sots.maksuga maksustatud TÖINE tulu. Vanemahüvitis ei ole töine tulu ja arvesse ei lähe. Kui lähed dekreeti 2012, siis arvestuse aluseks 2011.aasta tulud.

Kui tulud puudusid (olid nt lapsehoolduspuhkusel) või olid väga väikesed (s.t keskmine alla miinimumi), kuid töölepingus töötasu vähemalt miinimum, saad miinimumhüvitist, s.o 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto.

Kui laste vanusevahe kuni 2,5 aastat (2 aastat ja 6 kuud), siis õigus saada sama VH, mis eelmise lapsega. Pärast sünnitust jäävad dekreedipäevad kompenseeritakse kuni VH suuruseni (kui VH suurem kui miinimum), seda sinul küll vaid nende dekreediopäevade eest, mis eelmise lapsega VH on lõppenud.

Kuidas toimida?
Esita ca 30 päeva (hiljemalt 14 päeva) enne uue dekreedi algust tööandjale avaldus lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks – esimeseks tööpäevaks märgi uue dekreedi esimene päev. Tee kindlasti avaldus aegsasti, et tööandja jõuaks taastada sinu Haigekassa kindlustuse töötajana – see on vajalik dekreediraha saamiseks. Reaalselt tööle minema ei pea. Kui dekreeti minemise aeg käes, saad arstilt sünnituslehe (dekreedilehe), mille esitad tööandjale.


XXX juhatajale /nimi/

AVALDUS

Palun lõpetada minu lapsehoolduspuhkus, esimeseks tööpäevaks lugeda xx.xx.xxxx..

/allkiri/
Nimi
xx.xx.xxxx

Dekreeti mineku plussid:
– Dekreedi ajal saad veel vanema lapse pealt VH. Dekreediraha pole töine tulu ja VH suurust see ei vähenda. Kui dekreeti ei läheks, katkeks II lapse sünniga I lapse VH ja algaks II lapse VH.
– dekreedi aja eest kogunevad puhkusepäevad (iga töötatud, korralisel puhkusel ja töövõimetuslehel oldud kuu annab 2,33 puhkusepäeva, s.t dekreet 4,6 x 2,33 = 11 päeva, kui aastane põhipuhkus 28 päeva).
– kui oled dekreedis ja I lapsega VH lõppenud, makstakse vanema lapse pealt ka lapsehooldustasu. Vanemahüvitise perioodil ei maksta lapsehooldustasu ühegi lapse pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedust võib jätkata kui rasestusid spiraaliga.Mina jäin ka umbes 15 aastat tagasi rasedaks kuna spiraal oli lahti tulnud ja mulle tehti abort kuna ei soovitatud rasedust jätkata.
ei teagi miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:19; 29.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas rasedust võib jätkata kui rasestusid spiraaliga.Mina jäin ka umbes 15 aastat tagasi rasedaks kuna spiraal oli lahti tulnud ja mulle tehti abort kuna ei soovitatud rasedust jätkata.
ei teagi miks?[/tsitaat]

No ei saa nendest miinuste panemisest praegu aru.Kas olen nüüd solvanud kedagi?
Kirjutasin ju ainult oma kogemusest siia .Vot just nimelt ei lubatud rasedust jätkata kuna olin rasestunud spiraaliga või olid siis teistsugused spiraalid.Igatahes pole tahtnud teemaalgatajat solvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:19; 29.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt oled ikka millestki valesti aru saanud, küllap sellepärast miinustatigi. Spiraaliga rasestumine ei mõjuta hilisemat rasedust küll miskitmoodi, olgu see hormoon- või vaskspiraal. Kui nii juhtus, nagu sina räägid, siis pidi küll oema tegemist kellegi kuritahtliku kokkkumänguga selleks, et sa lapse ära kaotaksid.

Imelik on ka see, et teed aborti ja ei tea isegi miks (kästi, noh?). Tundud selline käskluse peale tullehüppaja olevat. Alguses kirjutad, et ei soovitatud rasedust jätkata, siis juba, et EI LUBATUD jätkata. Keegi ei saa sulle rasedust keelata, kallis inimene, sunniviisiliselt EV-s aborti ei tehta ka räige väärarengu korral.

http://www.kliinik.ee/naistehaigused/id-2/noustamine/question-1438
\”Rasedus spiraaliga21.05.01 17:42
Olen 32 aastane naine, 1 laps. Rasestusin peale kaheaastast spiraalikasutust. Spiraal eemaldati umbes viiendal rasedusnädalal, kusjuures siis verd ei tulnud.Kas spiraaliga rasestumisel on ka mingeid mõjusid lootele? On see nüüd probleemne rasedus?

Vastab…

Ülle Kadastik
Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik
Kui spiraali eemaldamisel mingeid probleeme ei tekkinud, siis raseduse kulule edaspidi ei ole mingit toimet. Naised on koos spiraaliga kandnud kogu rasedust, sel juhul võib tekkida raseduse katkemise oht, kuid mitte iga kord. Antud juhul oleks juba tekkinud veritsus. Lapse arengule mõju edaspidi teie olukorras ei saa olla.\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ilmselt oled ikka millestki valesti aru saanud, küllap sellepärast miinustatigi. Spiraaliga rasestumine ei mõjuta hilisemat rasedust küll miskitmoodi, olgu see hormoon- või vaskspiraal. Kui nii juhtus, nagu sina räägid, siis pidi küll oema tegemist kellegi kuritahtliku kokkkumänguga selleks, et sa lapse ära kaotaksid.

Imelik on ka see, et teed aborti ja ei tea isegi miks (kästi, noh?). Tundud selline käskluse peale tullehüppaja olevat.

http://www.kliinik.ee/naistehaigused/id-2/noustamine/question-1438
\”Rasedus spiraaliga21.05.01 17:42
Olen 32 aastane naine, 1 laps. Rasestusin peale kaheaastast spiraalikasutust. Spiraal eemaldati umbes viiendal rasedusnädalal, kusjuures siis verd ei tulnud.Kas spiraaliga rasestumisel on ka mingeid mõjusid lootele? On see nüüd probleemne rasedus?

Vastab…

Ülle Kadastik
Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik
Kui spiraali eemaldamisel mingeid probleeme ei tekkinud, siis raseduse kulule edaspidi ei ole mingit toimet. Naised on koos spiraaliga kandnud kogu rasedust, sel juhul võib tekkida raseduse katkemise oht, kuid mitte iga kord. Antud juhul oleks juba tekkinud veritsus. Lapse arengule mõju edaspidi teie olukorras ei saa olla.\”
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.