Esileht Ajaviite- ja muud jutud Segaduses konservatiiv

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Segaduses konservatiiv

Postitas:
Kägu

Ma olen uuele koalitsioonile pöialt hoidnud. Valisin Isamaad, mitte EKREt, aga mul ei ole nii teravat vastumeelsust EKRE vastu kui paljudel teistel. Kohati mulle meeldib, kui lapsesuu kombel asju õigete nimedega nimetatakse (aga paljud asjad EKRE retoorikas hakkavad mulle vastu ka). Mulle meeldib eelkõige nii Isamaa kui EKRE konservatiivne rändepoliitika. Rikastav multi-kulti on tore teatud piirini, lõunamaine muusika ja eksootilsied toidud ka, aga mulle ei meeldi, et kui keegi räägib massilise sisserände negatiivsetest mõjudest, tembeldatakse ta kohe rassistiks. On ju ilmne, et teise kultuuriga inimesed toovad kaasa oma kombed ja oma probleemid. Kuidas selle Kölni uusaastaööga ikka oli? Miks on Soomes viimasel ajal alaealiste vägistamine sagenenud? Mis seal Malmös täpselt toimub? Erinevalt süvariigist on hiiliv isalemiseerumine Lääne-Euroopas ju reaalsus. Peaks olema lubatud nendest asjadest rääkida.

Minu meelest on meedia konservatiivide vastu sageli ebaõiglane olnud. Ehe näide oli see, mis Kolmeraudses Varro Vooglaidiga tehti. Mihkel Raual jätkus sündsustunnet helistada ja vabandada, aga avalikult pole keegi vabandanud. Kui nüüd räägitakse, et sõnavabadus on ohus, kuna kaks eriti “omapärase väljendusviisiga” (nagu Marju Lauristin ütles) ajakirjanikku on omal soovil töölt lahkunud, siis mulle tundub see kuidagi veider, sest minu meelest on meie peavoolumeedia väga selgelt vasakule ja liberaalsuse suunas kaldu. Õnneks avaldatakse vahel ka Pulleritsu, Muuli ja Vahtre artikleid, seega mingi tasakaal siiski on, aga karta, et nüüd hakkab kogu meie meedia äkki ekrestuma, on minu meelest tohutu ülepingutamine. Peaaegu näib, nagu oleks Kiisler ja Lobjakas meelega töölt lahkunud, et saaksid märtritena esineda.
Samas on meie vasakapoolse meedia kommentaarium jälle EKRE suunas kaldu, kas need on seal kõik trollid?

Aga see Kuusiku asi ei meeldi mulle kohe üldse. Tõsi ta on, minister ei pea mitte ainult olema puhas, at peab ka näima puhas. Ja kahtlustele lisandub veel tema enda käitumine ja sõnakasutus – “tal on endal suuorgan” – no mida??? Minu meelest oleks ta pidanud selliste kahtluste korral ise ministriametist loobuma, kasvõi selleks, et oma erakond tule alt välja tuua. Või oleksid Helmed pidanud ta välja vahetama. Iseasi, et kaheteistkümnendal tunnil oleks keeruline olnud uut pädevat inimest leida, seda probleemi mõistis ka Ratas. Aga teinud siis varem põhjalikumat taustakontrolli! Kui Eesti Ekspressil oli juba aasta tagasi Kuusiku kohta info, kuidas siis Helmedel ei olnud? Kohutavalt inetu on kogu see lugu. Selliste kahtluste puhul on muidugi nii, et isegi kui uurimine midagi ei tuvasta (kui ohver ise eitab, ongi raske tuvastada), võib isegi president minna hapu näoga vabandama, nagu ta lubas, aga paha hais jääb ikkagi. Ja see teeb kogu valitsuse haavatavaks, nagu ütles Seeder.

Ma tahaks edasi olla konservatiiv, aga ma tahaksin meie konservatiivsete poliitikute poole austusega vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen paduliberaal, mis puudutab üksikisiku vabadust, aga paljud konservatiivsed seisukohad on mulle sümpaatsed. Mulle meeldivad aegumatud väärtused nagu “meest sõnast” ja mulle meeldivad mõned vanad väärtused. Kõige rohkem häirib mind see, kui räägitakse üht, tehakse teist. Nii tore oleks vaadata, kuidas konservatiivne poliitik kõnnib käsikäes oma abikaasaga, kellega nad on kooliajast saadik koos olnud, lastekari järel. Teeb ausat maatööd ning elab ausat ja õiglast elu. Ja las ta siis räägib, kui õige see kõik on ja kuna tema on niiviisi õnnelik, siis vast see õnn sobib teistele ka. Aga…ma näen padukonservatiive juba mitmenda naisega, tunnistamas oma mitmenaisepidamist, näen slikerdamist (mitte ausat äritegemist), näen solvamist (aga minu arusaama järgi traditsiooniline mees peaks olema ülla rüütli tegelaskuju, kes eal ei langeks nii madalale).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, jagan täpselt sinu seisukohta. Olen pigem konservatiiv ja pigem parempoolne. Ehkki EKREt ei valinud, siis nende hävingut ka ei soovinud.
Aga praegu on asi ikka väga üle võlli läinud. Kehvemal hetkel tundub, et EKRE on vasakliberaalide salarelv paremkonservatiivse maailmavaate hävitamiseks. No ei saa intelligentne inimene selle poolt olla, mis praegu toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samad mõtted siin. Olen ka parempoolne, aga pigem rohkem konservatiivsuse poole kaldu. Valisin Isamaa, aga praegu kahetsen sügavalt. Kogu see vassimine, valetamine ja veiderdamine (isegi kui seda teeb pōhiliselt EKRE) jätab sitamaigu juurde kogu koalitsioonile. Masendav, mis toimub. Isegi kui minu vaated pole muutunud, siis on need koalitsioonierakonnad oma margi nii täis teinud, et lähikümnendil nad minu häält enam ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ka samad sõnad, kuigi selle vahega, et ma üritan olla ikkagi objektiivne ja hoian oma hinnangut tagasi kuni selleni, kus midagi selget on. Aga oksele ajab küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valisin ekre-t, kuna ootasin muutusi. Aga mis praegu toimub, ei ole üldse see, mida ma mõtlesin 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis praegu toimub, ei ole üldse see, mida ma mõtlesin 🙁

Kommentaar eemaldatud

4.Foorumis on keelatud algatada ja kirjutada järgnevatel teemadel:
4.1 isiklikud solvangud isiku nime/tuntud hüüdnime kasutades (mittesoovitavad on igasugused mõtteavaldused kaasfoorumlaste isikuomaduste kohta);

Perekooli moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis praegu toimub, ei ole üldse see, mida ma mõtlesin 🙁

Kommentaar eemaldatud

4.Foorumis on keelatud algatada ja kirjutada järgnevatel teemadel:
4.1 isiklikud solvangud isiku nime/tuntud hüüdnime kasutades (mittesoovitavad on igasugused mõtteavaldused kaasfoorumlaste isikuomaduste kohta);

Perekooli moderaator

Iga kord on ministritele taustakontroll tehtud ja nende (pisi)patud alati ka avaldatud. Ei kiusa keegi praegu spetsiaalselt EKREt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga kord on ministritele taustakontroll tehtud ja nende (pisi)patud alati ka avaldatud. Ei kiusa keegi praegu spetsiaalselt EKREt.

Oledki nii kergeusklik?
Meie meedia on väga kallutatud.
Kuni nendest paljudest tunnistajatest vähemalt pooled oma nime ja nägu ei näita, ei ole see lugu usutav.
Mina ei ole nagu meie president, et kuulujutte usuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah. Minagi olen hingelt konservatiiv. Mulle meeldivad püsiväärtused ja aated. Aga seoses ekre tõusuga ei saa ma enam ennast konservatiiviks nimetada. Minu ja nende mõttemaailm on ikka vägagi erinev. Kahju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei läinudki kaua kui korraldajad ilmnesid<

Minsiter Kuusik lubas e-valimiste aususe ja turvalisuse osas läbi viia rahvusvahelisi IT eksperte kaasavad erapooletud testid

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei läinudki kaua kui korraldajad ilmnesid

See Kuusik tahtis ju e-valimistele auditit korraldada.

Ma ei saa aru, kas ainult vassija, joodik, liiklushuligaan ja töenäoliselt ka naisepeksja on Eesti Vabariigis suuteline e-valimiste auditit korraldama?

Lisaks olid ekrelased samuti suured e-häälte püüdjad, ega nad juhuslikult ei sae oksa, millel istuvad?

Päris piinlik oli hommikul Delfi kommentaariumit lugeda. Kella 7 saati tulid minutilise vahega eri kasutajanimede alt sisuliselt samad (äratuntavate kirjavigade ja stampväljenditega) kommentaarid. Eriti “laisad” lihtsalt lõikasid-kleepisid oma sõnumit teatud intervalli tagant. Võib-olla suunata aur väärikama kandidaadi leidmiseks?

Aga mul on hea meel, et vähemalt osad EKRE valijad ei kiida sellist meest heaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mul on hea meel, et vähemalt osad EKRE valijad ei kiida sellist meest heaks.

Tee ikka enne kindlaks mis mees ta on ja seda mitte kuulujuttude põhjal, siis kiida/laida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee ikka enne kindlaks mis mees ta on ja seda mitte kuulujuttude põhjal, siis kiida/laida.

Ma tean, et tal on väga suured mäluprobleemid (kuidas ta vaeseke kavatseb ministrina hakkama saada, ta ei mäleta ju paari kuu taguseid sündmuseidki), ta vassib, tal on alkoholiprobleemid ja ta leiab, et alkohol ja kiiruseületamine käivad kokku. Armukese pidamine passib samuti tema maailmavaatesse hästi.

Ei pea just väga austamisväärseks isikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal on ju siis eeldusi saada mäluprobleemidega suur-vuntsi vääriliseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei ole konservatiiv ega liberaal, hoiakud on erinevate asjade suhtes erinevad ja eelkõige olen skeptik. Aga ma ei saa aru, kuidas saab see pettumus ja segadus teile üllatusena tulla? Kõik eeldused ja märgid taolisteks jamadeks on ammu meedias läbi nämmutatud ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen uuele koalitsioonile pöialt hoidnud. Valisin Isamaad, mitte EKREt, aga mul ei ole nii teravat vastumeelsust EKRE vastu kui paljudel teistel. Kohati mulle meeldib, kui lapsesuu kombel asju õigete nimedega nimetatakse (aga paljud asjad EKRE retoorikas hakkavad mulle vastu ka). Mulle meeldib eelkõige nii Isamaa kui EKRE konservatiivne rändepoliitika. Rikastav multi-kulti on tore teatud piirini, lõunamaine muusika ja eksootilsied toidud ka, aga mulle ei meeldi, et kui keegi räägib massilise sisserände negatiivsetest mõjudest, tembeldatakse ta kohe rassistiks. On ju ilmne, et teise kultuuriga inimesed toovad kaasa oma kombed ja oma probleemid. Kuidas selle Kölni uusaastaööga ikka oli? Miks on Soomes viimasel ajal alaealiste vägistamine sagenenud? Mis seal Malmös täpselt toimub? Erinevalt süvariigist on hiiliv isalemiseerumine Lääne-Euroopas ju reaalsus. Peaks olema lubatud nendest asjadest rääkida.

Minu meelest on meedia konservatiivide vastu sageli ebaõiglane olnud. Ehe näide oli see, mis Kolmeraudses Varro Vooglaidiga tehti. Mihkel Raual jätkus sündsustunnet helistada ja vabandada, aga avalikult pole keegi vabandanud. Kui nüüd räägitakse, et sõnavabadus on ohus, kuna kaks eriti “omapärase väljendusviisiga” (nagu Marju Lauristin ütles) ajakirjanikku on omal soovil töölt lahkunud, siis mulle tundub see kuidagi veider, sest minu meelest on meie peavoolumeedia väga selgelt vasakule ja liberaalsuse suunas kaldu. Õnneks avaldatakse vahel ka Pulleritsu, Muuli ja Vahtre artikleid, seega mingi tasakaal siiski on, aga karta, et nüüd hakkab kogu meie meedia äkki ekrestuma, on minu meelest tohutu ülepingutamine. Peaaegu näib, nagu oleks Kiisler ja Lobjakas meelega töölt lahkunud, et saaksid märtritena esineda.

Samas on meie vasakapoolse meedia kommentaarium jälle EKRE suunas kaldu, kas need on seal kõik trollid?

Aga see Kuusiku asi ei meeldi mulle kohe üldse. Tõsi ta on, minister ei pea mitte ainult olema puhas, at peab ka näima puhas. Ja kahtlustele lisandub veel tema enda käitumine ja sõnakasutus – “tal on endal suuorgan” – no mida??? Minu meelest oleks ta pidanud selliste kahtluste korral ise ministriametist loobuma, kasvõi selleks, et oma erakond tule alt välja tuua. Või oleksid Helmed pidanud ta välja vahetama. Iseasi, et kaheteistkümnendal tunnil oleks keeruline olnud uut pädevat inimest leida, seda probleemi mõistis ka Ratas. Aga teinud siis varem põhjalikumat taustakontrolli! Kui Eesti Ekspressil oli juba aasta tagasi Kuusiku kohta info, kuidas siis Helmedel ei olnud? Kohutavalt inetu on kogu see lugu. Selliste kahtluste puhul on muidugi nii, et isegi kui uurimine midagi ei tuvasta (kui ohver ise eitab, ongi raske tuvastada), võib isegi president minna hapu näoga vabandama, nagu ta lubas, aga paha hais jääb ikkagi. Ja see teeb kogu valitsuse haavatavaks, nagu ütles Seeder.

Ma tahaks edasi olla konservatiiv, aga ma tahaksin meie konservatiivsete poliitikute poole austusega vaadata.

Õigem oleks, kui oleksi ekret valinud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen siis see tagurlik vähese haridusega maamats, kellel on endal elus tõenäoliselt halvasti läinud ja kes vihkab samasoolisi paare ja teise nahavärviga inimesi.

Jah, ma olen viimasel paaril korral valinud just EKREt. Ja seda seetõttu, et alternatiivi lihtsalt ei ole. Tõsi, ma olen vaadetelt rahvuskonservatiiv. Samas kindlasti mitte vanameelne ega viha täis, samasooliste ega teise nahavärviga inimeste vastu pole ammugi midagi.

AGA ma olen veendunud, et Eesti Vabariik eksisteerib eestlaste ja eesti keele jaoks. Paraku ei saa igaühest eestlast, kui ta ei ole võtnud üle eesti keelt, kultuuri ja kombeid. Need on ikkagi välispidised tunnused, mille alusel rahvust määratleda. Vene emakeelega inimene ei saa olla eestlane, kuigi samas ei saa ka välistada, et assimilatsiooni tulemusel saab temast või tema järeltulijatest eestlane. Samuti ei saa näiteks moslemist kunagi eestlast, sest islamiusk ei ole olnud ega saa kunagi olema meie kultuuriruumi osa.
Ei meeldi see, et rahvuse terminit on tänases Euroopa Liidus hakatud vältima, räägitakse eestimaalasest, eurooplasest jms. Rahvuslust aga seostatakse kohe ksenofoobia, fašismi ja mille kõigega veel! Aga näiteks väikese Eesti puhul on rahvuslus normaalne alalhoiuinstinkt, mis on tekkinud aastasadade jooksul. Jah, ma olen euroskeptiline ja isegi lõputu rahavoog ei hüvita minu arusaamise kohaselt seda rahvusriikide tunnuste hägustumist, mis on Euroopas aset leidnud.
Ja ma toetangi traditsioonilise pere mudelit. Ütlen veel kord, et mulle ei lähe korda samasooliste tegevus. Aga ma ei pea õigeks, et ühiskonna vähemus surub ühiskonna enamusele peale teatud norme. Olge rahulikult, aga ärge tulge oma sättumust avalikult esitlema ega nõudke omale erikohtlemist. Arvan, et iive on Eesti suurim probleem ja lasterikaste perede soodustamine on riigile prioriteetne.

Ma ei taha Eestis ka seda vasakliberaalset ja sotsialistlikku kõigi ja kõige maksustamisel põhinevat ühiskonda, mille on eelkõige üles ehitanud Refomierakond ja sotsiaaldemokraadid. Esimene presenteerib ennast liberaalsena, kuid tõstis omal ajal nii käibemaksu kui ka ajas üle võlli kütuseaktsiisi, mis on tõsiselt laastanud maapiirkondade väikeettevõtlust. Sotsid võtsid aga enda ideaaliks keeldude-käskude ja näpuga näitamise ühiskonna, tehes seda kõike muidugi “euroopalike väärtuste” ja alkoholiaktsiisi puhul “rahva tervise” sildi all. Mitte ei taha enam sellist poliitikat tagasi.

Nii et keda siis üldse (rahvuslik)konservatiivne inimene valima peaks?! Ilmselt olen ka edaspidi sunnitud EKREt valima, sest see on konservatiivi jaoks põhimõtteliselt ainumõeldav. Eestis pole teist konservatiivset erakonda. Ja ärge tulge siin rääkima IRL-ist (Isamaast), kes ei esinda tegelikult üldse mingit maailmavaadet, või kui siis ainult seda vaadet, kuhu suunas tuul parasjagu puhub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen reformi valija, aga mitu korda olen kaalunud ka Isamaad. Ei ole minagi massilise sisserände poolt. Ma ei arva, et tumedama nahavärviga inimeste pead oleks “õõnespuit”. Ma arvan, et kõik rassid ja rahvused on võrdsed. Aga igaüks võiks põhiliselt oma maal elada. Nii säilib kultuuriline mitmekesisus. “Põhiliselt oma maal” tähendab seda, et mingisugune liikumine ikka ju toimub ja teatud ulatuses on see isegi positiivne, rikastav. Minnakse välismaale ülikooli, seal kohtutakse teisest rahvusest inimestega, armutakse ja abiellutakse. Kolitakse ühe poole kodumaale, kus teine on siis paratamatult sisserändaja. Või ka et ühes riigis on palju mingi eriala spetsialiste, kelle järele mõnes teises riigis on jälle nõudlust. Aga mitte nii, et suurte vooridega marsitakse lihtsalt parema elu peale. Või ka sõjapõgenikud. Ühel hetkel nad peaksid kohale jääma ja võitlema oma kodumaa eest.
Aga Isamaa on kuidagi munadeta partei. Oma kindla jooneta. Praeguses olukorras, kus kolmandiku valitsusest moodustavad räuskavad “veovoorimehed”, süüdistan ma eelkõige võimujanust Ratast, kes kramplikult peaministritoolist kinni hoidis. Teiseks süüdistan ma Isamaad, et need on nii hambutud ja munadeta, et EKRE üldse tekkida sai. EKRE ise on minu silmis kõige vähem süüdi, sest nad on lihtsalt süüdimatud. Nad on nii rumalad ja populistlikud. Helmete raadiosaadet kuulates hoian lihtsalt peast kinni – ei ole võimalik, et need kaks hullu seal on nüüd meie ministrid?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kella 23.29le.
Juba Teie neljandas lauses avaldatud arvamus ei pea paika. Erinevate rasside vaimsel võimekusel on siiski tuntavaid erinevusi. Seda viimast on rõhutanud ka üks DNA isadest, kes on oma väljaütlemiste pärast jäänud ilma mitmetest preemiatest, kuigi ta tugineb tõestele meetoditele.
Lisaks ei saa kunagi eksisteerida võrdsust, alati on keegi kelleski tugevam, võimekam jne. Nendel iseärasustel, konkurentsil jm põhinebki ju elu liikuma panevad jõud looduses! Seepärast on ka nt. sots.dem. nõutav võrdsus fundamentaalselt vale. Iseasi, kas sellise käsitluse rakendamine ühiskonnas on nn. inimlik?
Rääkides asjast (nagu ka Teie viidatud raadiosaade), siis võib tunduda, et tõepoolest kõik Helmede väljaöeldu ei ole poliitkorrektne, “retoorika” on ränk jne jne. Kuid minumeelest sisu silmas pidades pole nad eriti kunagi eksinud – päris palju on ju hiljem ajakirjanduses tõdetud või isegi KAPO öelnud, et tõepoolest sellised probleemid eksisteerivad – viide lekkivale piirile ja välistudengitele.

Ise määratlen ennast traditsionistiks ehk traditsioonide (pereväärtused, rahvatraditsioonid jne meie rahvast elul hoidjad) poolest konservatiiviks, kuid riigi- ja ühiskonnakorraldus vajaksid kiireid muutusi, ehk selles mõttes olen radikaal. Valimistel valisin EKRE ja valin niikaua kuni pole muud tõsiseltvõetavat justnimelt rahvaerakonda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma samuti toetaks konservatiive, kes tegelikult ka konservatiivset elulaadi harrastavad ja suudavad oma konservatiivsust propageerida ilma mudaloopimise ja solvanguteta. EKRE ei ole algusest peale meeldinud, sest nad on võltsid ja puhtalt populistid, mitte konservatiivid. Ühel lehvitab tütar näkke, teine peksab naist, kolmas trimpab end igal võimalusel täis. Migrantide teema on lihtsalt üks hea grillitud peibutuspart, mis iga koera enda järel kõndima paneb. Ojuland üritas ka vahepeal selle pardiga maksku mis maksab tagasi poliitikasse sõuda, aga õnneks jäi leek üürikeseks. Praegu on olukord selline, et need sõimatud liberaalid, sotsid jne elavad kõik palju konservatiivsemat ja traditsioonilisemat pereelu kui konservatiivsuse lipuga vehkivad ekrelased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kella 23.29le.

Juba Teie neljandas lauses avaldatud arvamus ei pea paika. Erinevate rasside vaimsel võimekusel on siiski tuntavaid erinevusi. Seda viimast on rõhutanud ka üks DNA isadest, kes on oma väljaütlemiste pärast jäänud ilma mitmetest preemiatest, kuigi ta tugineb tõestele meetoditele.

Lisaks ei saa kunagi eksisteerida võrdsust, alati on keegi kelleski tugevam, võimekam jne. Nendel iseärasustel, konkurentsil jm põhinebki ju elu liikuma panevad jõud looduses! Seepärast on ka nt. sots.dem. nõutav võrdsus fundamentaalselt vale. Iseasi, kas sellise käsitluse rakendamine ühiskonnas on nn. inimlik?

Rääkides asjast (nagu ka Teie viidatud raadiosaade), siis võib tunduda, et tõepoolest kõik Helmede väljaöeldu ei ole poliitkorrektne, “retoorika” on ränk jne jne. Kuid minumeelest sisu silmas pidades pole nad eriti kunagi eksinud – päris palju on ju hiljem ajakirjanduses tõdetud või isegi KAPO öelnud, et tõepoolest sellised probleemid eksisteerivad – viide lekkivale piirile ja välistudengitele.

Ise määratlen ennast traditsionistiks ehk traditsioonide (pereväärtused, rahvatraditsioonid jne meie rahvast elul hoidjad) poolest konservatiiviks, kuid riigi- ja ühiskonnakorraldus vajaksid kiireid muutusi, ehk selles mõttes olen radikaal. Valimistel valisin EKRE ja valin niikaua kuni pole muud tõsiseltvõetavat justnimelt rahvaerakonda.

Kuule seda, et need probleemid eksisteerivad, oleme teadnud me ka ilme ekreta. Pole kunagi salastatud, kui mõni illegaal järjekorselt üle piiri tulnud. Vahel isegi pildid neist üleval. Meie piir lekib võrreldes muude riikidega siiski väga vähe, sest siia pole erilist tungi ja need kes tulevad, tahavad siit lihtsalt läbi minna. Teatud piirkondadest pärit tudengite kohanemisega oli probleeme ka siis kui mina õppisin – 20 aastat tagasi. Kuna meie iive ja noorte hulk väheneb, siis on kõrgkoolide elus püsimiseks väga oluline välistudengite osakaalu suurendamine. Eks see omakorda tähendab, et seda rohkem pipratereasid hulgas. Samas, kas sa oma igapäevaelus, tänaval kõndides, asju ajades, poes osteldes, oled kordagi elus kogenud, et välistudeng on ebakultuurne, ebaviisakas, räuskav, joobes või lällav?
See, mis toimub kuskil Rootsis, Prantsusmaal jne on tagajärg sellele, et palju aastaid tagasi, mil neid suuremal hulgal vastu hakati võtma, nendega ei tegeletud ja puudus ühtne väljatöötatud plaan, kuidas neid integreerida. Pandi enamvähem kõik ühte linnajakku elama, nuts kätte ja head olesklemist. Täpselt samal põhjusel on meil venelased halvasti integreeritud. Nad elavad kindlates piirkondades, kus põliselanikke vähe ja käivad omaette koolides. No kellega ta siis integreerub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen reformi valija, aga mitu korda olen kaalunud ka Isamaad. Ei ole minagi massilise sisserände poolt. Ma ei arva, et tumedama nahavärviga inimeste pead oleks “õõnespuit”. Ma arvan, et kõik rassid ja rahvused on võrdsed. Aga igaüks võiks põhiliselt oma maal elada. Nii säilib kultuuriline mitmekesisus. “Põhiliselt oma maal” tähendab seda, et mingisugune liikumine ikka ju toimub ja teatud ulatuses on see isegi positiivne, rikastav. Minnakse välismaale ülikooli, seal kohtutakse teisest rahvusest inimestega, armutakse ja abiellutakse. Kolitakse ühe poole kodumaale, kus teine on siis paratamatult sisserändaja. Või ka et ühes riigis on palju mingi eriala spetsialiste, kelle järele mõnes teises riigis on jälle nõudlust. Aga mitte nii, et suurte vooridega marsitakse lihtsalt parema elu peale. Või ka sõjapõgenikud. Ühel hetkel nad peaksid kohale jääma ja võitlema oma kodumaa eest.

Aga Isamaa on kuidagi munadeta partei. Oma kindla jooneta. Praeguses olukorras, kus kolmandiku valitsusest moodustavad räuskavad “veovoorimehed”, süüdistan ma eelkõige võimujanust Ratast, kes kramplikult peaministritoolist kinni hoidis. Teiseks süüdistan ma Isamaad, et need on nii hambutud ja munadeta, et EKRE üldse tekkida sai. EKRE ise on minu silmis kõige vähem süüdi, sest nad on lihtsalt süüdimatud. Nad on nii rumalad ja populistlikud. Helmete raadiosaadet kuulates hoian lihtsalt peast kinni – ei ole võimalik, et need kaks hullu seal on nüüd meie ministrid?!

tegelikult on Isamaa järjekindlalt olnud valitustes ja oma asja ikkagi ära ajanud.
respekt!
Nad on kuidagi väga järjekindlad… ma ei tea, kas asi on Reinsalus, Seedris, Luiges, kuid nad on väga asjalikud tegelikult. Lisaks ole joodikud ja naisepeksjad.
Googeldage Kuusiku intervjuud terevisioonis, ma näen seal mitte väga terve närvisüsteemiga inimest, ahastus tuli peale, kui seda nägin, kindlasti ei ole ta korrektne ega meeskonnamängija.
p.s valisin märtsis reformi (puhtalt maksusüsteemi pärast)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd vähemalt hakatakse ehk rohkem nägema, et ekre see ongi ainult suure suuga Helmed. Nende pingil järgmised tüübid on nagu suvalised poe tagant natti pidi kohale tiritud külamehed, kellel kõigil mitu viga külges. Pappi tahad? No siis pane ülikond selga ja tule kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult on Isamaa järjekindlalt olnud valitustes ja oma asja ikkagi ära ajanud.
respekt!

Seda võib võtta nii ja naa. Praegu on see variant, et nad on olnud valitsustes. Võib-olla mingit oma asja ka saanud seetõttu ära teha (siiski peab küsima, mis oma asju nad on ära teinud?). Teiselt poolt me ei tea, kui nad oleks jäänud opositsiooni ja kõvemini rõhunud rahvuskonservatiivsusele, mis siis oleks olnud? Rahvuskonservatiivsuse järele on hetkel Euroopa poliitikas suur nõudmine, aga kui arukad parteid seda ei täida, siis ilmuvadki sellised ajuinvaliidide rakukesed nagu EKRE.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallis inimene – ükski Eesti erakond ei toeta massiimmigratsiooni. Ei hakka kunagi toetama. Mistõttu kadus su ainus põhjus Ekret valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

respekt!

tõesti? Nad on pikemata nõus tegema koostööd kõigiga, seega ebausaldusväärsed oma väärtustega mis kähku muutuvad sõltuvalt kaaslastest. Või ei ole nii?

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

respekt!

tõesti? Nad on pikemata nõus tegema koostööd kõigiga, seega ebausaldusväärsed oma väärtustega mis kähku muutuvad sõltuvalt kaaslastest. Või ei ole nii?

Nad on valmis & võimelised leidma yhiseid eesmärke, mille kaudu saab lepingusse suruda ka mõne oma idee & oma jope vastava valdkonna ministrix. Mis on poliitikas väga vajalik kunst.

Ma ei ole Isamaa valija, aga ma respekteerin neid igati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd vähemalt hakatakse ehk rohkem nägema, et ekre see ongi ainult suure suuga Helmed. Nende pingil järgmised tüübid on nagu suvalised poe tagant natti pidi kohale tiritud külamehed, kellel kõigil mitu viga külges. Pappi tahad? No siis pane ülikond selga ja tule kaasa.

Tegelikult on EKRE palju enamat kui kaks Helmet. Praegu on ikka parteiladvikusse juurde tekkinud päris mitmeid asjalikke ja südamest Eesti pärast muretsevaid inimesi, nagu Jaak Valge, Leo Kunnas, Alar Laneman jt. Nende hääl ei pruugi küll nii valjult kosta avalikkuses, aga kindlasti ajavad nad Riigikogus konservatiivset väärtuspõhist poliitikat, olgu erakonna juhtkonna positsioon milline tahes.

Praegu on EKRE ikkagi suutnud olulised väärtuspõhised teemad valitsuslepingusse saada, sealhulgas otsedemokraatia laiendamine, aktsiisipoliitika läbivaatamine jms. Loodetavasti asuvad nad neid ka teostama – siis usun ma veel, et Eestis on võimalik ajada normaalset konservatiivset poliitikat.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Segaduses konservatiiv