Esileht Lapse ootamine Segased tunded – Suhtlus kõhubeebiga

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Segased tunded – Suhtlus kõhubeebiga

Postitas:
Kägu

Üks asi on see, kui on teadmine, et naise kehas kasvab väike beebi. Teine asi on kui see on ka teadvusesse jõudmas ja teadlikult imetled seda kasvavat imet enda sees ning ka suhtled temaga.

Mis hetkel teil see teadvusesse jõudmine on tekkinud?

Millest mul selline küsimus üldse tekkis? Alati on oht, et rasedus katkeb või tekib Orcaris/LA-s ootamatu avastus, mille tõttu rasedus katkestada tuleb.

Jah, alati pole hirmud õigustatud aga minul näiteks on olemas reaalne 50/50 võimalus, et midagi võib ilmneda. Seetõttu pole ma julgenud oma kõhubeebiga hingelist sidet veel luua. Kõik näidud on seni korras olnud aga hetkel, mil LA uuringuni on veel 4 nädalat aega, on meil arstiga kokkulepe, et vaatab siis veel üle ja kui siis avastab mõningaid kõrvalekaldeid, tuleb ikkagi katkestamise tee ette võtta.

Samas tahaks ju ikkagi loota, et kõik läheb hästi, laps kasvab ootuspäraselt ja midagi negatiivset ei ilmne.

Hetkel on aga tunne, nagu oleks kehas lihtsalt mingi võõrkeha. Ma ei taha seda tunnet ja ta on ju reaalne laps ja täitsa minu oma ja väga-väga oodatud. Kuidagi ei oska nagu olla… Ei julge..

Peaks ehk talle ikkagi mõttes mingi hüüdnime mõtlema. Tean, et tulemas on poisslaps. (Mis on juba omaette teema, kuna sisimas olen kogu aeg tüdrukut igatsenud. Arvanud, et oskan tüdrukuga paremini suhestuda. Aga nüüd pean justkui ümber orienteeruma ja see tekitab ebakindlust. Jah, ütlete, et vahet ju pole-peamine, et terve laps.)

Igatahes… Tüdrukutele oleks justkui nii palju hüüdnimesid võtta aga poistele? Kuidas oma kõhubeebipoisse nimetate? 🙂

Võibolla kogu selle jutu järgi tundub, et mul istub üks tont põõsas, keda näen ainult mina, aga keegi teine mitte….

 

MN

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt, enne 20. nädalat eriti mingeid tundeid ja suhestumist ei teki. Ja mul juba teine laps – mõlemad poisid. Rohkem tekib siis mingeid tundeid, kui laps suurem ja ikka tuntavalt liigutab. Siis ikka püüad mõistatada, kas müksas jala või käe või pepuga sind. Vahel arutled “koos” lapsega, kas osta helesinised või tumesinised sipukad või püüad kokku leppida sünnikuupäeva. Hüüdnime mul polegi tekkinud, aga kui vahel liiga kõvasti sipleb, siis ikka noomin, et noo poja, mis nüüd toimub, aga nimede (sh hüüdnime) panekuks pean ikka lapsele otsa vaatama, et nimi sobiks ka 😀

Alateadlik kaitsehoiak beebi suhtes tuli muidugi varem, mis siis, et ei paista veel väljagi, et beebiootel oled. Noh, näiteks olukordades, kus keegi läheb liiga lähedalt mööda, paned käe kõhule automaatselt ette, et vastu ei läheks. Mäletan ka spaaskäiku umbes 8. nädalal ja no selgelt ilma endale teadvustamata liikusin mööda põrandaid üliettevaatlikult, hoidsin kramplikult basseini käetugedest kinni, et ei kukuks. Ja kusjuures ise aru sain või panin seda tähele alles spaatamise teisel päeval… Seega, täitsa alateadlik värk.

Aga päris reaalsus tuleb ikka siis, kui laps käes 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on moodsa ühiskonna peale surutud asi, et rase peab kohe ennast eriliselt tundma ja lapsele pai tegema hakkama. Ei pea, sul pole midagi viga.

Kui laps hakkab liigutama, hakkab tekkima teatud side enamusel. Minul näiteks ei tekkinud midagi erilist isegi peale sünnitust, olin ellujäämismode peal ja suur emaarmastus tuli alles paar kuud hiljem.

Mul on ka poiss, tahtsin hinges tüdrukut nimega Mirjam. Kuni beebi oli kõhus, oli ta hüüdnimi soost hoolimata mirr. Ja peale sündi oli täiesti ükskõik et on poiss, ikkagi oma ja maailma kõige ägedam titt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh Teile, armsad Käod 10:18 ja 11:56.  Vahel piisabki lihtsalt paarist heast ja toetavat sõnast ja tunnedki end juba paremini.

Püüan ikkagi hakata kuidagi oma tundeid koondama. Vaikselt nagu vahel tunneks õrna mulinat kõhus, mis meenutaks justkui keegi paitaks seestpoolt. Jah, imelik on. Aga see ei ole jah veel päris õige tunne. Eks ootan edasi ja loodan, et temaga kõik hästi läheb. Küll ta jõuab tantsu-ja poksitrenne teha veel küll siin ????

 

MN

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan seda öelda, et see sooteema on täiesti tavaline, aga see kadus ära. Ma olin alati kindel, et tuleb tüdruk ja alguses oli justkui pettumus suur, kuigi kinnitasin ja uskusin, et oluline on, et tuleb terve laps. See soopettumus ei olnud muidugi selline, et appi, ma ei taha poissi ja kaaluks aborti, vaid just see – appi, ma ei tea poistest ja poiste mängudest midagi, tüdrukute asjad on palju ilusamad, poiste riided ei meeldi ja mis ma neist autodest jne tean (no stereotüübid, aga jah). See läks tegelikult päris kiiresti üle – mingi hetk hakkasin avastama päris palju ilusaid poiste asju ja riideid (newbie) ja nüüd olen selle poisikluti üle väga õnnelik.

Hüüdnimesid ikka mõned olid ja need muutusid kogu aeg.

Ma ka jubedalt kartsin, et midagi juhtub, aga siiski lasin end järjest vabamaks ja mõtlesin, et ei tohi nii mõelda. Olen positiivne ja kusagil peale oscarit hakkasingi juba asju kokku ostma. Vahepeal silitasin kõhtu küll ja kordasin talle mõttes, et ta oleks terve  ja rääkisin mõttes kui armastatud ta on. Aga mingit erilist kõhubeebiga rääkimist, muinasjuttude lugemist vmt küll ei olnud. Lihtsalt …. oli minuga 😀

Ja ca kuu enne sünnitust tekkis paanika – appi, ma ei taha sünnitada. Kas ma üldse olen lapseks valmis? Miks ma pidin rasedaks jääma? Kas on õige aeg. Kas on õige mees jne jne. Aga samal ajal andsin endale aru, et ilmselt hormoonid mängivad vingerpussi, kuna see laps oli ju nii planeeritud ja oodatud. Et järsku on kole. Kas ma üldse hakkan teda armastama jne. Samal ajal kui need mõtted tugevalt peas olid siis oli samal ajal ka siiski ootusärevus. Ja sellest hetkest kui laps välja tuli on ta kõige kallim, armsam. Ei vahetaks ühtegi tüdrukut tema vastu jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh Teile, armsad Käod 10:18 ja 11:56. Vahel piisabki lihtsalt paarist heast ja toetavat sõnast ja tunnedki end juba paremini.

Püüan ikkagi hakata kuidagi oma tundeid koondama. Vaikselt nagu vahel tunneks õrna mulinat kõhus, mis meenutaks justkui keegi paitaks seestpoolt. Jah, imelik on. Aga see ei ole jah veel päris õige tunne. Eks ootan edasi ja loodan, et temaga kõik hästi läheb. Küll ta jõuab tantsu-ja poksitrenne teha veel küll siin ????

MN

Mind valdasid sarnased tunded eelnevate Kägudega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on väga raske, mul on kahju et sul on raske. Aga miski mida sa tunned või mõtled, ei muuda hetkel selle raseduse tulemust. See laps su kõhus jääb ikka su lapseks, üks kõik kuidas see rasedus kulgeb. Sa jääd sellele ajale tagasi mõtlema, luba sel ajal olla hea oma mälestustes. Igapäevane ette leinamine teeb su tänase päeva ainult raskemaks ja tulevikku ei muuda, proovi seda mitte teha.

Proovi võtta igat päeva nagu ta on, ette mõtlemata mis saab. Täna oled rase, täna on väikene inimene su kõhus. Luba endal rasedusäpist vaadata kui suur on laps ja mis organid tal arenevad, peeglist mööda minnes aja kõht punni ja ütle titale tere.

Ma ei räägi niisama seda, olen kolm korda rase olnud aga ainult ühe korra sünnitanud. Isegi kui rasedus on katkenud, mõtlen tagant järele heldimusega neile päevadele kui suutsin olla rõõmus raseduse ajal ja tunda sidet beebiga kellega ma kunagi ei kohtunud. Kõik raseduse olid algusest peale riskikad ja need head päevad ei tulnud lihtsalt.  Tagant järele on hea meenutada just neid päevi kus ma jalutades käe kõhu peale panin ja naeratasin kõhubeebile, isegi kui see rasedus katkes. Sel päeval ma ette ei teadnud kas tuleb veel häid päevi, kas sünnib laps. Ja tagant järele need on need ainsad head hetked, mis mul selle beebiga olid ja mul on hea meel nende vähestegi hetkede üle.

Sa ei saa tulevikku muuta praegu, proovi hetkes elada ja luua häid mälestusi, austusest selle väikese loote vastu pane talle hüüdnimi, kas või tüdruku oma, luba endal olla peast rase.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hetkel esimest korda lapseootel.

Meil mehega kõik olemas ning lapsel ei oleks kunagi millestki puudust. Ise aga ma ei ole kunagi eriti emalikku tüüpi olnud ehk väikestest lastest olen püüdnud eemale hoida. Minu eluunistus ei ole lapse saamine, pigem töö ning karjäär.

Lapsesaamine on mul ratsionaalne otsus, kuna vanus on juba 30+, elus saavutanud juba nii mõndagi ning lapse saamine tundus hetkel ainuõige valik. Hetkel ei ole mul lootega n.ö otseseid suhteid. Ei paita kõhtu, ei räägi. Mitte et mul lapse jaoks tundeid ei oleks vaid ei ole selliseid ülevoolavaid emalikke tundeid. Me lihtsalt oleme koos hetkel. Mees jällegi on aga teistmoodi, tema on last nii ammu juba oodanud.

Muidugi ma hoian ennast rohkem ning olen välja jätnud kõik asjad mis võiksid last kahjustada. Ma nüüd ei ootagi et kohe peaksid tulema hiigelsuured tunded ja armastus. Elame näeme ning see et hetkel tundeid ei ole ei tähenda, et ma oma last tulevikus ei armastaks. Inimesed on lihtsalt erinevad. Kes on terve elu unistanud emaks saamiseks siis neil tõesti on käitumine ning suhe lootega teine.

Lisaks ma ausalt jälestan sõna kõhubeebi – õudne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on küll tütar, aga raseduse ajal oli hüüdnimeks Alien (natuke tulenevalt sellest selgitusest). Täiesti planeeritud ja oodatud laps, ei olnud meie jaoks kuidagi pahatahtlik hüüdnimi, kuigi kõrvalt võib veider tunduda. Samas ega mul ei olnud mingit erilist sidet lapsega ka enne kui mõni aeg pärast tema sündi ja mingit meeletult suurt emaarmastust ei tunne tema vastu siiani (mis ei tähenda, et ta ei oleks mulle armas ja kallis).

Arvan, et seni kuni laps on hoitud ja kaitstud ning tegu ei ole patoloogiaga (ehk siis mingis vormis depressiooni või muu häirega), on kõik tunded normaalsed ja nende pärast ei peaks ennast halvasti tundma või muretsema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei osanud ka raseduse ajal lapsega suhtestuda nagu reaalse inimesega, isegi tema välimust ei suutnud kuidagi ette kujutada. Loomulikult ma ei teinud midagi teda kahjustavat, aga mingit üleloomulikku sidet ei osanud tunda. Ma arvan, et sa ei pea seadma endale ootusi, kuidas täpselt ennast tundma peaksid.

Poisi/tüdruku teema oli mul täpselt sama, ei osanud poissi kuidagi ette kujutada, ainsad kujutluspildid olid väikesest tüdrukust. Tagantjärgi tundub see isegi naljakas, et kas ma tõesti niimoodi tundsin. Sest kui laps on saabunud, siis ei ole enam mingit tunnet, et ta võiks üldse kuidagi teistsugune olla. Ta ei ole lihtsalt üks väike poiss või tüdruk vaid üks ja ainus võimalik sinu laps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei tundnud raseduse ajal midagi erilist. Alles peale kolmanda trimestri algust hakkasin teadvustama ees ootavast emarollist ja mõtlema kõhust kui tulevasest lapsest.  Peale sünnitust polnud ka kohe emalõvi tunnet, väike tulnukas vaatas vastu puntra seest ja kõik oli uus ja raske, polnud aega heldida. Tasapisi kasvasime kokku sedamööda kuidas laps hakkas vastu suhtlema.

Kas raseduskriisi nõustaja juures oled käinud? Mine, ta oskab aidata halbade mõtetega toime tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid hirme polnud kuna Oscar ja LA korras. Millest ma aru ei saa, on see, et miks peaks beebit kuidagi kutsuma. Beebi ja pisike oli lihtsalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei tundnud raseduse ajal midagi erilist. Alles peale kolmanda trimestri algust hakkasin teadvustama ees ootavast emarollist ja mõtlema kõhust kui tulevasest lapsest. Peale sünnitust polnud ka kohe emalõvi tunnet, väike tulnukas vaatas vastu puntra seest ja kõik oli uus ja raske, polnud aega heldida. Tasapisi kasvasime kokku sedamööda kuidas laps hakkas vastu suhtlema.

Kas raseduskriisi nõustaja juures oled käinud? Mine, ta oskab aidata halbade mõtetega toime tulla.

Ei ole käinud. Ma ei ole eriti oma tunnete üle arutleja ega pea ennast selliseks, kes mingitlaadi kõrvalist abi peaks vajama. Arvan, et kõik tunded ja mõtted peaksin pigem enda sees ikkagi selgeks saama.

Aga võibolla ma kaalun seda raseduskriisinõustaja juurde minemist. Ma küll pelgan seda, et ei oska kõiki mõtteid ja tundeid arusaadavalt teistele lahti mõtestada. Ja noh, mida tema teha saab, lihtsalt kuulab mu ära…

 

MN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen väga emalikku tüüpi ja alati unistanud emaks saamisest. Sellegipoolest ei tundnud ma mingit erilist sidet veel sündimata lapsega. Minu jaoks oli pigem väga eriline raseduse bioloogiline pool, tõeline ime kuidas minu sees kasvab valmis päris beebi. Lapse olemasolu sai selgemaks ja arusaadavamaks, siis kui hakksin tundma liigutusi. Kui laõs sündis, siis suurt ja silmipimestavt armastust tema vastu ka ei tundnud, see hakkas kasvama iga päevaga ja täna armastan teda rohkem kui ei kunagi varem. Teise lapsega tekkis see suur armastus üsna kohe, sest olin juba varem ema olnud ja teadsin, et mis tunne see on.

Juba lapsena unistasin sellest, et mul oleks pojad. Nüüd on mul 2 poega. Kui esimest last ootama jäin, siis lootsin veidi sisimas, et on poiss. Kuigi kõigile teistele ütlesin, et pole vahet kumb tuleb. Arvan, et oleksin samuti tundnud pisikest pettumust kui oleks olnud tüdruk. Ilmselt on see normaalne ja inimlik. Lohutuseks mängude osas, siis minagi tihti mõelnud, et tüdrukute mängud oleksid mulle palju tuttavamad. Aga mu pojad on täitsa erinevad, neid köidavad erinevad tegevused. Suurem on aktiivne, kärsitu ning lõbus nagu isa, pisem on nokitseja-tüüpi, nutikas ja kaval nagu mina väiksena. Väiksema pojaga seega vahel lihtsam ühist keelt leida, aga suuremat kasvatades olen õppinud ja arenenud inimesena nii palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas suurem side tekkima alles siis, kui beebi põtkis ja liigutas. Tihtipeale ta reageeris ka, kui ma vastu suskasin ???? Aga ka pärast sünnitust ei tulnud kohe seda suurt armastust, millest kõik räägivad. Elumuutus ja šokk oli lihtsalt nii suur, et me olime lihtsalt mehega pikalt ellujäämise režiimil ???? Siiani muigan, kui keegi lisab sünnitusmajas foto ja kirjeldab ebamaist tunnet ja vms. Sest kui sa seda ei tunne, siis on ka OK! Aga sotsiaalmeedias olles tekib tihti paha tunne endal, sest teistel on näiliselt koguaeg #blessed #thankful #grateful emotsioonid ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas suurem side tekkima alles siis, kui beebi põtkis ja liigutas. Tihtipeale ta reageeris ka, kui ma vastu suskasin ???? Aga ka pärast sünnitust ei tulnud kohe seda suurt armastust, millest kõik räägivad. Elumuutus ja šokk oli lihtsalt nii suur, et me olime lihtsalt mehega pikalt ellujäämise režiimil ???? Siiani muigan, kui keegi lisab sünnitusmajas foto ja kirjeldab ebamaist tunnet ja vms. Sest kui sa seda ei tunne, siis on ka OK! Aga sotsiaalmeedias olles tekib tihti paha tunne endal, sest teistel on näiliselt koguaeg #blessed #thankful #grateful emotsioonid ????

Tihti sotsiaalmeedias üleval pildid paaritunnisest titest ja enamasti värske ema nii blessed ja thankful. Moe pärast on isa kohta sama kirjutatud. Muidugi sünnitus on ka neil kõikidel nii imeline kogemus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe peale triipe hakkasin kõhtu salaja silitama 😀 Aga samas esimese lapsega oli ikka nii, et peale sünnitust nagu ei olnudki mingeid ülevoolavaid tundeid. Ainult väsimus ja “laske mul magada”. Tunded ja suur armastus juba sündinud beebi vastu tekkisid tasapisi, märkamatult. Algul oli pigem selline “Ja mis nüüd siis edasi?” tunne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas suurem side tekkima alles siis, kui beebi põtkis ja liigutas. Tihtipeale ta reageeris ka, kui ma vastu suskasin ???? Aga ka pärast sünnitust ei tulnud kohe seda suurt armastust, millest kõik räägivad. Elumuutus ja šokk oli lihtsalt nii suur, et me olime lihtsalt mehega pikalt ellujäämise režiimil ???? Siiani muigan, kui keegi lisab sünnitusmajas foto ja kirjeldab ebamaist tunnet ja vms. Sest kui sa seda ei tunne, siis on ka OK! Aga sotsiaalmeedias olles tekib tihti paha tunne endal, sest teistel on näiliselt koguaeg #blessed #thankful #grateful emotsioonid ????

Tihti sotsiaalmeedias üleval pildid paaritunnisest titest ja enamasti värske ema nii blessed ja thankful. Moe pärast on isa kohta sama kirjutatud. Muidugi sünnitus on ka neil kõikidel nii imeline kogemus.

No imelik oleks, kui ema paneb pildi oma mis-iganes-vanuses-lapsest ja juurde kirjutab “hetkel ei tunne ma selle lapse vastu midagi. ta on mulle nagu täiesti võõras ja tühi tunne on. tahaks magada. palun ärge külla tulge ega helistage. Keegi teine võiks last toita.”

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas suurem side tekkima alles siis, kui beebi põtkis ja liigutas. Tihtipeale ta reageeris ka, kui ma vastu suskasin ???? Aga ka pärast sünnitust ei tulnud kohe seda suurt armastust, millest kõik räägivad. Elumuutus ja šokk oli lihtsalt nii suur, et me olime lihtsalt mehega pikalt ellujäämise režiimil ???? Siiani muigan, kui keegi lisab sünnitusmajas foto ja kirjeldab ebamaist tunnet ja vms. Sest kui sa seda ei tunne, siis on ka OK! Aga sotsiaalmeedias olles tekib tihti paha tunne endal, sest teistel on näiliselt koguaeg #blessed #thankful #grateful emotsioonid ????

Tihti sotsiaalmeedias üleval pildid paaritunnisest titest ja enamasti värske ema nii blessed ja thankful. Moe pärast on isa kohta sama kirjutatud. Muidugi sünnitus on ka neil kõikidel nii imeline kogemus.

No imelik oleks, kui ema paneb pildi oma mis-iganes-vanuses-lapsest ja juurde kirjutab “hetkel ei tunne ma selle lapse vastu midagi. ta on mulle nagu täiesti võõras ja tühi tunne on. tahaks magada. palun ärge külla tulge ega helistage. Keegi teine võiks last toita.”

Selliseid pilte ei pandagi ülesse. Sotsiaalmeediasse panevad need pilte, kes juba rasedusest teada saades tunnevad lapse vastu ülevoolavat armastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks ehk talle ikkagi mõttes mingi hüüdnime mõtlema. Tean, et tulemas on poisslaps.

Mina ütlesin alguses nööp, siis kui käed-jalad tulid ütlesin konnake ja siis juba lihtsalt tite. Lõpus kui juba ootasin, et sünniks natuke kurjustasin, noh poiss roni välja lõpuks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka esimese rasedusega nii, et kartsin kõike – katkemisi jms, nii et ei julgenud ka midagi tunda, olin hästi ettevaatlik, rasedusest eriti kellelegi ei teatanud, alles väga hilja jms. Ja tegelikult harjusin ka juba sündinud lapsega päris kaua – ta oli küll armsake ja oma, aga sellist suurt ematunnet kohe polnud, pigem nagu kohusetunne, teadsin, et ta on siin meiega ja meile kasvatamiseks, aga otseselt emana ei tundnud end. See suurem side tekkis alles ajaga. Nüüd uuesti rase, hirme on vähem, aga ka kohe suurt sidet ei tunne. Lihtsam harjuda lihtsalt ja tulevikku ette kujutada, sest üks laps ees – näen, milleni see rasedus viib, lõpuks toreda asjaliku lapseni, kellega on mõnus suhelda. Ühesõnaga – paljud emad tunnevad tegelt nii, st ei tunne kohe ülevoolavaid sooje tundeid, side ja armastus tekib ajaga. See on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Lapse ootamine Segased tunded – Suhtlus kõhubeebiga