Esileht Koolilaps Sekretär-juhiabi amet-plussid, miinused?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Sekretär-juhiabi amet-plussid, miinused?

Postitas:

Lõpetan nüüd kevadel keskkooli ja olen mõelnud minna õppima sekretäri ametit Majanduskooli või siis juhiabiks Tallinna Tehnikakõrgkooli. Kes oskab nende kahe ameti kohta midagi rääkida, olgu see siis hea või halb, siis kuulan suure huviga. Kui palju teenivad sekretärid? Kas sekretäri ametiga saab karjääri teha ? ( ilmselt sealt edasi tulebki siis juhiabi või büroo juhataja?)
Mulle endale meeldib selline kontoritöö, arvutiga töötamine ja paberitega, dokumentidega tegelemine, teiste abistamine. Mida olulist peaksin teadma nende kahe ameti puhul ? Kas keegi siin olijatest on neid ameteid õppinud Tallinna koolis ? Kas sisse saada nendele erialadele on pigem keeruline või mitte ? Tänan igasuguse info eest 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 00:02; 28.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karjääri tegemiseks on vajalik ka sügavam huvi selle valdkonna vastu, millega ettevõte tegeleb, mitte ainult anonüümne “kontoritöö”.
Kumba ametit valida, sõltub eelkõige isiksuseomadustest. Kui oled rohkem alluva tüüpi ja eelistad, et sulle öeldakse täpselt, mida pead tegema, et saaksid rahulikult ja tublilt oma kindlat tööd teha, siis sekretär.
Kui oled rohkem initsiatiivikas ja iseseisev ning arvad, et võiks vahel ka ettevõtte asjades vahel sõna sekka öelda, siis juhiabi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avatud kontoris töötasin juhiabi kõrval. Minu hinnangul küll igav amet, enamuse ajast käis juhiabi veekannudega ringi, et neid oma juhile tuua ja tühje ära viia. Ma ei tea, mida seal nii väga õppida on? Kui juba kõrkooli minna, siis ma õpiks midagi keerulisemat ja nt õpingute ajal töötaks juhiabina.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb täiesti asutusest, selle suurusest ja profiilist. Meil on ligi 500 töötajaga asutus, direktori abi on tõeline eesliinil olija. Kui direktorit majas pole, pöördutakse kõiges tema poole ja vajadusel käib ta direktori asemel ka ministeeriumis, osaleb kohtumistel jne. Sekretär on meil eraldi. Karjääri tegemise mõttes võib edasi liikuda kuhu iganes, nt personalijuhiks on mitmed hiljem hakanud. Ja teenida võib ka väga hästi. Aga üks asi kindlasti – see on amet, kus sulle peab meeldima multitasking, palju tööd, iga kell kättesaadav olemine, vajadusel pea ees tundmatusse hüppamine. Kui see sulle istub, siis see on väga lahe töö ja go for it! Hiljem soovitaks küll kõrghariduse ka omandada, nt TalTechis personalijuhtimise kaugõppes töö kõrvalt (variandid on ka TLÜ-s organisatsioonikultuur jne), sest hiljem võid soovida muud tööd teha, aga paljudes kohtades on esimene nõue kõrgharidus (suvalisel erialal), nt enamikel KOV ametikohtadel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 11:30; 03.05 19:39; 16.05 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen varasemalt 5 aastat sekretäri/juhiabi tööd teinud ning pole head tunnet sellest ametist jäänud. Seega olen praegu uusi väljakutseid otsimas, sest viimases töökohas koheldi ikka väga halvasti sekretäre. Peaaegu 500 töötajaga riigiasutus, kus arvati, et kõik töö peab sekretär ära tegema(uste avamisest pmst piltikult “tagumiku pühkimiseni”), lisaks seda väikse töötasu eest. Tegin seda tööd seetõttu, et peale ülikooli töökogemust omandada, kuid seda edaspidi ei tahaks teha. Kuigi kandideerides arvatakse, et kui oled sellest ametist alustanud siis selleks peadki jääma, sest teiste ametikohtade töökogemus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhiabi ja sekretär on väga erinevalt laialivalguvad ametinimetused. Sõltub ettevõttest, riigiasutustes nimetatakse neid tihti referentideks. Mõnelpool toob sekretär ainult kohvi ja juhatab külalisi teisel juhul koostab ka nt arveid jne, kolmandas tellib bürootarbeid. On ju küllalt tööpakkumisi sekretär-raamatupidaja, sekretär-personalispetsialist, büroojuht, hiljuti oli mingi sarnase siuga töö nimetatud kontorihaldjas (naersin tükk aega) jms. Kõik sõltub ikkagi firma tegevusalast ja tööülesannetest mitte ametinimest. Riigisektor on veel eraldi kategooria.

Mugavaks kontoritööks on veel palju ameteid:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mugavaks kontoritööks on veel palju ameteid:)[/quote]

Kas tooksite mõne näite? 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 00:02; 28.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sekretär ja juhiabi on tõesti väga laialivalguvad ametid, võib olla nii ja võib olla naa. Sekretäri palk kipub küll nadi olema (eriti Tallinna linnas raske ära elada). Ma ei tea, äkki 800-1000 EUR kätte? Juhiabi võib paljudes kohtades samalaadne alamakstud sekretäritöö olla, lihtsalt peenem nimetus. Ja ega kehv palk ei tähenda, et tööd vähe ja see tingimata kerge oleks.
Kui valida nende kahe vahel, siis pigem õpi juhuabiks. Kui karjääri ka tahad teha, siis peronalitöö TalTechis. 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tlü juurabakasse hoopis. See ka lihtne üldhariduse-laadne toode aga avab palju rohkem uksi. LIsaks opid juurde väga palju tänapäevases ühiskonnas hakkamasaamiseks vajalikke nüansse. Sekretäriks oppides void avastada, et oled liiga madalale sihtinud. Voi kui tahad majanduskoolis tasuta sessioonoppes olla, vota see juriidilise assistendi eriala.

Assisteerimise valdkonnas töötades on kehv palk ning sa pole kunagi oma aja peremees. Eriti nüri on vastuvotusekretäri töö.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 18:15; 03.05 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tlü juurabakasse hoopis.

Või TÜ juurasse – seda on kaugõppes ka ja saab valida nii Tallinna kui Tartu rühma vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 11:30; 03.05 19:39; 16.05 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tü kaugope on tasuline. Tartus on akadeemiline suunitlus ning tallinnas praktiline. Tlü aga on üldhariduslik asi, umbes nagu ttü majandus, tase hoopis teine – üldhariv baas erisuguseks kontoritööks. Tln Majanduskooli juura oli kunagi päris hea aga siis juhtus aaviksoo ning rakenduskorgharidusest sai kutseope.

Kui tahta juurat juura pärast oppida, siis parim on tü päevane ope.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 18:15; 03.05 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sekretär ja juhiabi on tõesti väga laialivalguvad ametid, võib olla nii ja võib olla naa. Sekretäri palk kipub küll nadi olema (eriti Tallinna linnas raske ära elada). Ma ei tea, äkki 800-1000 EUR kätte? Juhiabi võib paljudes kohtades samalaadne alamakstud sekretäritöö olla, lihtsalt peenem nimetus. Ja ega kehv palk ei tähenda, et tööd vähe ja see tingimata kerge oleks.

Kui valida nende kahe vahel, siis pigem õpi juhuabiks. Kui karjääri ka tahad teha, siis peronalitöö TalTechis. ????

Asjalik kommentaar, kuid palga kohta tahtsin öelda, et sekretäridel on tihti ainult gümna läbi tehtud või lõpetamata kõrgem. Seega ega ei saa selle pealt ju võrdselt maksta, kui bakamagistrid saavad 1000 nteos kätte? Poleks õiglane.
Meie ettevõtte juhiabi: haldab sotsiaalmeediat, organiseerib töötajate koolitusi, koolitusfonde, täidab statistikat, muu kirjavahetus, võtab pakkumisi, korraldab kontori elu, asendab vajadusel vastõvõtusekretäri, käib majast väljas asjaajamisi tegemas, raamatupidaja assistendi tööd jne jne ja umbes veel 20 asja. Töövälisel ajal ei pea oleme kättesaadav meil. Keegi meist ei pea olema.
Multitaskija peab tõesti olema ja inimestega suhtlemine peab meeldima, arvutit väga heal tasemel oskama, üldse kontoritehnikat (printer, makseterminal, raadiod, telekas).
Meil on ta täitsa tubli.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sekretär ja juhiabi on tõesti väga laialivalguvad ametid, võib olla nii ja võib olla naa. Sekretäri palk kipub küll nadi olema (eriti Tallinna linnas raske ära elada). Ma ei tea, äkki 800-1000 EUR kätte? Juhiabi võib paljudes kohtades samalaadne alamakstud sekretäritöö olla, lihtsalt peenem nimetus. Ja ega kehv palk ei tähenda, et tööd vähe ja see tingimata kerge oleks.

Kui valida nende kahe vahel, siis pigem õpi juhuabiks. Kui karjääri ka tahad teha, siis peronalitöö TalTechis. ????

Asjalik kommentaar, kuid palga kohta tahtsin öelda, et sekretäridel on tihti ainult gümna läbi tehtud või lõpetamata kõrgem. Seega ega ei saa selle pealt ju võrdselt maksta, kui bakamagistrid saavad 1000 nteos kätte? Poleks õiglane.

Meie ettevõtte juhiabi: haldab sotsiaalmeediat, organiseerib töötajate koolitusi, koolitusfonde, täidab statistikat, muu kirjavahetus, võtab pakkumisi, korraldab kontori elu, asendab vajadusel vastõvõtusekretäri, käib majast väljas asjaajamisi tegemas, raamatupidaja assistendi tööd jne jne ja umbes veel 20 asja. Töövälisel ajal ei pea oleme kättesaadav meil. Keegi meist ei pea olema.

Multitaskija peab tõesti olema ja inimestega suhtlemine peab meeldima, arvutit väga heal tasemel oskama, üldse kontoritehnikat (printer, makseterminal, raadiod, telekas).

Meil on ta täitsa tubli.

Kui välja jätta riigiametid, siis kes maksab kellelegi lihtsalt hariduse eest? Tööandja ostab tulemust, mitte haridust. Minu tutvusringkonnas teenib kõige paremini keskharidusega koodikirjutamistalent (aga nagu asjatundjad räägivad – ta ongi väga hea).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen juhiabi. Palk on 1800 bruto. Teen kõike:kohvi keetmisest lepingute vormistamise, arvete tegemise ja välispartneritega suhtlemiseni välja. Tööle saamisel oli vajalik kõrgharidus ja kõrgtasemel inglise keele oskus. Enamus sellistel ametikohtadel on vajalik hea võõrkeelte oskus-oleneb valdkonnast-kas siis inglise, vene, prantsuse, soome vm keele oskus. Ei ole ammu juba asjalike firmades sekretäri töö vaid külaliste vastuvõtt ja küünte viilimine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 5 aastat töötanud sekretärina. Mulle iseenesest see töö meeldiks, aga kahjuks käib tõesti sellega kaasas kuvand, et pead kõike tegema. Minu ametijuhend ei näe ette kohvilaudu jms, kuid miskipärast mõni küpsem meesterahvas surub oma mustad nõud mulle sisuliselt sülle. Alguses ma pesingi need ära, aga nüüd surun kenasti naeratades tagasi ja juhatan teda vajalikku kohta.
Kindlasti eeldab see töö kiiret mõtlemist ja vajadusel täielikke kannapöördeid mingis olukorras. Tehniline vaist tuleb kasuks, loomulikult oleks ideaalne sekretär pedant (mina kahjuks/õnneks ei ole).
Lisaks sa pead arvestama, et isegi kui sa ennast pidevalt harid ja oled teadlik ka ettevõtte põhitegevusest, siis sinu arvamus ei loe, sest sa oled sekretär 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb jah asutusest, aga mina küll juhiabi olla ei tahaks. Meie juhiabi punnitab või naba paigast, et kõigile meele järgi olla, parandab kardinaid, keedab kohvi, peseb nõusid, aga samal ajal visatakse kõik asjad, mida keegi teha ei taha, talle kaela. Näiteks kästi ametijuhendid teha, juht ütles talle, et tee ära. See on ju vastutusrikas asi ja juhi asi on teha neid. Lisaks leiab mõni, et see juhiabi on ebameeldivate uudiste puhul hea tanki panna, küll suuvoodrina kasutada. Üldiselt oled nagu kõigi koer, aita kõiki, tee teiste asju, aga kiita saavad teised, kui halvasti läheb, oled sina süüdi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 21:03; 17.05 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaaluks ka vedurijuhi ameti õppimist

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan spetsialiseeruda kindlale valdkonnale: juura, personalitöö, turundus vms.
Sekretäritöö on madalapalgaline, väheprestiizne ja tulevikus kaduv, nagu kassiirid on asendatud tarkade masinatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks kästi ametijuhendid teha, juht ütles talle, et tee ära. See on ju vastutusrikas asi ja juhi asi on teha neid.

Ametijuhendid koostab personalijuht, kes saab töötajalt sisendi. Direktor kinnitab ja allkirjastab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 11:30; 03.05 19:39; 16.05 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks kästi ametijuhendid teha, juht ütles talle, et tee ära. See on ju vastutusrikas asi ja juhi asi on teha neid.

Ametijuhendid koostab personalijuht, kes saab töötajalt sisendi. Direktor kinnitab ja allkirjastab.

Enamuses kuni 50-töötajaga firmades ei ole personalijuhti ja selle töö teeb ära kas sekretär või raamatupidaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametijuhendid koostab personalijuht, kes saab töötajalt sisendi. Direktor kinnitab ja allkirjastab.

Mis mõttes saab töötajalt sisendi. Ega töötaja ei määra, mis asja tema asutuses teeb, talle antakse ametijuhend ikka tööle tulles, see on töölepingu osa. Paljudes firmades on muidugi asjad ligadi logadi ja ametijuhendid puuduvad. Meie asutuses on küll personalijuht, aga asutus on nii suur, et personaliosakond kõigile küll ametijuhendeid koostada ei oska, üksuse juht peab seda tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 21:03; 17.05 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Sekretär-juhiabi amet-plussid, miinused?