Esileht Pereelu ja suhted Seks kaitsevahenditeta

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Seks kaitsevahenditeta

Postitas:
Kägu

Kui doonor, siis vähemalt HIV ja B hepatiit puuduvad. HPV-d nagunii meestel ei testita minuteada. Tripper ja trihhomonoos on ravitavad.

Ei pruugi muide puududa. Võib olla inimene läbi põdenud. Doonorverd kontrollitakse vaid haiguste ägeda faasi tuvastamiseks

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt tahtsin teada teiste kogemusi, kuidas reaalselt sellises olukorras käitutakse? Kas päriselt esitatakse üksteisele tõendeid?

Muu rasestumisvastase vahendi peale läheksin mina üle siis kui on mõlemapoolselt kokku lepitud, et oleme omavahel paarisuhtes. Lihtsalt kellegagi aeg-ajalt “kohtudes” mina isiklikult mingit vahendit ei paigaldaks, kuna sellised suhted ei pruugi olla püsivad ja pole mõtet oma organismi koormata. Mingeid tõendeid ei ole kunagi kelleltki küsinud, kuna suhtesse ei läheks mehega, kelle suhtes usaldus puudub ja ei ole ka kokku puutunud mehega, kelle jaoks ei oleks normaalne, et mõlemad käivad enne muudele vahenditele üle minemist kontrollis ära.

Juhul kui teie omavaheline suhe ei ole kindel ja sa ei saa olla veendunud, et ta samal ajal ka teiste naistega suhteid ei oma, siis mida see tõendi esitamine sulle annaks? Ainult selle teadmise, et ta oli testimise hetkel terve.

Ja mida annab teadmine, et mees väidab et testid puhtad. Kuidas sa saad teada, et see tõele vastab, kui pole näinud? Tore on, et usaldad, aga on neid naisi olnud küllalt, kes oma mehi usaldavad. Teemaalgataja mõtleb ka nähtavasti lihtsalt mehe usaldamise peale, sest korralik mees ehk.

Mina küll mingi usalduse pärast ei paneks oma tervist pandiks ega riskiks elukestva haiguse saamisega nagu nt HIV. Alguses tuleb ikka tõestada et puhas ja hiljem peab jääma usalduse juurde, sest no kes püsisuhtes pidevalt testimas käib.

Miks sa seda meest siis järsku kooselu ajal usaldama hakkad kui alguses ei usalda? Jutt oligi sellest, et kondoomi pealt saab maha minna ainult siis kui on usaldus ja teadmine, et asjadest saadakse ühte moodi aru. Muide, kõik mehed ei ole “lihtsalt-tean-et-olen-puhas” tüüpi, on ka mõistusega mehi, kes vabatahtlikult ise kontrollis käivad ja seda oluliseks peavad. Hirm valu/torkimise ees pole mingi põhjendus, sest mehed saavad proovid anda ka uriinist ja vereproovi elab vast iga normaalne mees üle.

Selle loogika järgi peaks ka suhtes olles regulaarselt tõendeid küsima, sest on küllalt naisi olnud, kes oma mehi usaldavad ja siis selgub, et mees on ula peal käinud. Ja üleüldse on positiivse HIV testi vastuse korral juba niikuinii liiga hilja, seega see tõend ei anna ka midagi ja kõige kindlam oleks ka oma mehega elu lõpuni ainult kondoomi peal olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teie olete selle asja korraldanud? Kas mõlemad käivad arstil ja esitavad tõendi? Või lihtsalt usaldate teatud aja möödudes?

Omavastutus on selle asja nimi. Haigeks  jääd ju sina. Vaata seda inimest ja mõtle, kas sa oled valmis tema pärast surema. Kas teise pärast surra on normaalne-  ei ole.  Suguhaiguste kontroll ja tervisetõend igaljuhul. Nii uurinist kui verest. Mõlema testid peavad olema vastatud ennem kui üldse julgeb hakata kondoomita olekust unistama. Teatud haigustel ju peiteajad.

Perekooli meeskonnas mina isiklikult pettunud ei ole. Las tõstavad teemasid ümber.  Algatuseks piisab 1 õigele teele juhitud elu, sellest täiesti piisab. Inimene on tervik ja suguhaigused on osa suhetest. 5-10 aasta pärast see nii ka siin pereelufoorumis hakkab olema.  Praegu on seksisuhe lubadused, rääkimised ja rääkimata jätmised, petmised ja valetamised. Suguhaiguste testimine on normaalne ka püsisuhtes, suguhaigus ei tule saunalavalt, puhas ja negatiivne tulemus annab ka kinnitust teise antud lubadustele. Ja kui on, siis ikka ravi on ülioluline.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on elementaarne kasutada kummi. Tema tahaks ilma. Kuidas teie olete selle asja korraldanud? Kas mõlemad käivad arstil ja esitavad tõendi?

Saan aru, et oled mehele selgitanud seda samuti nii, et kumm on lihtsalt seksisemudena kohtudes elementaarne. Kui ta seda ei taha mõista ja ajab ikka oma rida, siis ta ei võta tõsiselt sinu haavatavust ja turvalisusevajadust. Kõige tähtsam – ta ei austa sind piisavalt ja käitub sinu seatud piiride osas lubamatult.

Kas saan aru, et nüüd on ta muutunud eemalehoidvamaks ja kaugenenud? Ja sa kardad, et ta otsib kellegi teise ja sellest see teema? Eneseaustust ja enese seatud piiridele kindlaks jäämist oleks vaja soovida teemaalgatajale. Mina ei suudaks seksida (ilma kaitsevahenditeta) mehega, keda ma ei usalda ja kes mind ei austa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on lihtsalt sekssuhe, siis kondoomiga.

Kui on potentsiaali enamaks, st mõlemad on armunud, näevad ühist elu ja tulevikku, siis vastavalt usaldusastele jätaks kokku kolides kondoomid ära ka ilma paberil tõendit nõdumata, sest koosellu astumine eeldabki seda, et inimene on muis valdkondades ja üldse igatepidi mus usalduse äratanud.

Ma ei saa aru, mis usaldusest te jahute kogu aeg. Kui mees on eelnevalt mitmeid partnereid ja pole pärast viimast vahekorda mingi teise naisega teste teinud või pole aastaid teinud või üldse kunagi teinud, siis mis usaldusest jutt on? Kui tundub muidu usaldusväärne mees, siis on automaatselt suguhaigusteta? Ülimalt lihtne on öelda “jah, olen puhas”. Lihtne vale, et seksi saada. Selleks, et tõestatult seda öelda, on vaja teha teste! Ja need peavad olema tehtud vahetult enne kondoomist loobumist. Ja kui inimene on reaalselt need teinud, siis pole tal ka probleemi oma vastuseid näidata.

Aga usaldage edasi, võite sedasi lõpetada HIViga :/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas toimub üleminek kaitsevahenditeta seksile?

Olen selles vallas kogemustevaene. Mul on olnud ainult üks sekspartner palju aastaid – minu eksmees. Nüüd oleme ammu lahutatud. Pärast pikka üksiolekut leidsin kellegi, kellega kohtume. Koos me ei ela. Kohtume umbes kord 1-2 nädala jooksul. Tänaseks oleme seksi mõttes koos olnud 5 kuud. Minu jaoks on elementaarne kasutada kummi. Tema tahaks ilma.

Kuidas teie olete selle asja korraldanud? Kas mõlemad käivad arstil ja esitavad tõendi? Või lihtsalt usaldate teatud aja möödudes?

Mees väidab, et tema on puhas. Kuna ta on doonor, siis on kõik kontrollitud. Isegi esitas mingi väljavõtte augustikuust, kus oli kinnitus, et HIVi pole ja süüfilist (oli vist süüfilis?) ka mitte. Ometigi, on ju terve rida haigusi, mida doonoriverest ei kontrollita.

Mina ise olen täiesti terve, kuna pärast mehest lahkuminekut on olnud mitu günekoloogilist operatsiooni, enne mida tehti absoluutselt kõik testid.

Usalda aga kontrolli. Mehe telefoni installi mingi pealtkuulamisprogramm, siis on selge, kus ja kellega ning mida ja kui palju ta harrastab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui te juba nii kaua koos olete olnud, siis sa peaksid juba veits seda mees ka tundma, et kas tema väidet usaldada või mitte. Võid ju talt siiski nõuda ka teiste haiguste kohta tõendit, aga siis peaksid ise ka ikkagi arsti juures käima ja tõendi võtma, et oleks ikka võrdne.

Sügavamalt sellele olukorrale vaadates, siis kogu asja ‘tuumaks’ on truudus. Kui sex uue partneriga on hea/super ja inimlik kontakt on olemas, ei ole raske truu olla. Vähemalt minul on nii.  Õnneks tundub, et olete tihedalt ühenduses ning partner näitab oma huvi Su vastu ülesse. Kui partner pildilt pidevalt ära kaoks või Su kontakti otsimistele ei vastaks, siis tekiks küsimus, et kellele ja mille jaoks ennast nö ‘puhtana hoidma’ peab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 40+ naisterahvas, elukaaslasega lahku minnes tegin Synlabis suguhaiguste analüüse, kõike mida eestis võimalika anda (vaginaalseid+verest) maksin krõbedat hinda aga meelerahu oli seda väärt. Eksil ei püsinud püsid jalas ning hirm tervise pärast oli olemas.  Püsisuhetes, abielus inimesed panevad kõrvalt kummita nii, et silm ka ei pilgu…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 40+ naisterahvas, elukaaslasega lahku minnes tegin Synlabis suguhaiguste analüüse, kõike mida eestis võimalika anda (vaginaalseid+verest) maksin krõbedat hinda aga meelerahu oli seda väärt. Eksil ei püsinud püsid jalas ning hirm tervise pärast oli olemas.  Püsisuhetes, abielus inimesed panevad kõrvalt kummita nii, et silm ka ei pilgu…

Kuidas siis nii kõrvalt pannakse? Andjaid siis nii suurtes kogustes?  Miks välja rääkimine nii raske on? Miks teine ei võiks siis ka käia kummiga. Mehed võiksid üldse kummi juba ennem tänavale minekut peale rullida. Hakka või ametit vahetama, minu arvates oleks äge teha tööd, kus kodus väidetakse üht, aga tehakse teist. Viiks koju tõestust, petisega elad koos. Ei tea palju selle tööga teeniks, supleks rahas!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimest usaldad, siis tavaliselt läheb kõik okeilt.

Ma olen omal ajal piisavalt lollusi teinud ja elu on näidanud, et üsna ebatõenäoline on mingi tõbi külge. Korra põdesin klamüüdiat, aga seda on üsna kerge ravida.

Uhke ei ole, aga nüüd pole aega kahetseda.

Ilma kondoomita seks on igatahes parem ja kui sa rahu ei leia, palu, et läheksite partneriga koos testima. Ma käisin oma praegusega, sest rumal oleks neid haigusi edasi-tagasi saata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks kunagine pika suhte eks, kel pärast mind olnud mitmeid partnereid (sealhulgas väga kahtlaseid ja mitme mehega samal ajal magavaid, üldse paljud partneritega naisi) pole ka ilmselt siiamaani kordagi oma elus testima jõudnud. Sest meestel keeruline seda tasuta saada ja ka ei viitsi, kardab vms. Mul hea meel, et kui tutvusime, siis olime mõlemad süütud. Sellise ajaloo ja taustaga nagu tal nüüd olnud, ma teda enam ei tahaks. Tundub tõesti eemaletõukavalt rõve.

Mis mõttes pärast sin on olnud palju partnereid 😀 😀 😀 Kindlasti oli neid toona sinugagi paralleelselt ja sa ei saanud ju mingeid haigusi. Naised on ikka nii naiivsed.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastus on ilus ja püha, ainult teoorias.

Õpi komasid kasutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksil ei püsinud püsid jalas ning hirm tervise pärast oli olemas.  Püsisuhetes, abielus inimesed panevad kõrvalt kummita nii, et silm ka ei pilgu…

Kas sa räägid ainult enda eksi eest või võtad sõna ka teiste püsisuhtes ja abielus inimeste eest? Kas räägid konkreetselt ühest mehest või üldistad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul üks kunagine pika suhte eks, kel pärast mind olnud mitmeid partnereid (sealhulgas väga kahtlaseid ja mitme mehega samal ajal magavaid, üldse paljud partneritega naisi) pole ka ilmselt siiamaani kordagi oma elus testima jõudnud. Sest meestel keeruline seda tasuta saada ja ka ei viitsi, kardab vms. Mul hea meel, et kui tutvusime, siis olime mõlemad süütud. Sellise ajaloo ja taustaga nagu tal nüüd olnud, ma teda enam ei tahaks. Tundub tõesti eemaletõukavalt rõve.

Mis mõttes pärast sin on olnud palju partnereid ???? ???? ???? Kindlasti oli neid toona sinugagi paralleelselt ja sa ei saanud ju mingeid haigusi. Naised on ikka nii naiivsed.

Ei olnud kindlasti. Ta oli väga nohiklik ja ebakindel tüüp, naistega suhelda ei osanud. Seetõttu ka hilise eani täiesti süütu ja naistega mingeid kokkupuuteid polnud. Hiljem minuga tekkis enesekindlust oluliselt juurde ning naisi otsinud ikka netist portaalidest. Päriselus kellelegi ligineda ilmselt jätkuvalt ei julge/oska, aga see on üsna õõvastav, kui lihtsalt naised end sellistes tutvumisäppides välja pakuvad ja kui kiiresti ka. Lihtsalt ta magas naistega, kes üsnagi lõdva püksikummiga (suur hulk niisama sekssuhteid ja eksiga paralleelselt ka veel mitmega), nii et risk igasugusteks asjadeks on suur, sh HPV. Sellise partnerivalikuga ma teda soovinud poleks, kui hiljem tutvunud oleks. Eriti kondoomita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

75 protsendil suguhaigusi põdevatel meestel ei esine haigusele viitavaid sümptomeid. Sugulisel teel kandub edasi rohkem kui 30 erinevat haigustekitajat. Suguhaigused on tõsine teema, mida sageli teadvustatakse alles tagantjärele.

Inimese tupe, päraku, kusiti ja suu sisepinna limaskestal elavad ja paljunevad suguhaigusi põhjustavad mikroorganismid, mis võivad kaitsmata seksuaalvahekorra ajal kanduda ühe inimese limaskestalt teisele. Kondoom ei kaitse 100%-liselt papilloomviiruse ehk HPV-ga nakatumise eest ja naine saab kõige rängema haiguse endale kui mehel on olnud palju partnereid. Suguhaigusest mitteteatamine peaks olema kriminaalkorras karistatav ja nakkusekandjaid viima sundravile. 

http://www.hiv.ee

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimest usaldad, siis tavaliselt läheb kõik okeilt. Ma olen omal ajal piisavalt lollusi teinud ja elu on näidanud, et üsna ebatõenäoline on mingi tõbi külge. Korra põdesin klamüüdiat, aga seda on üsna kerge ravida. Uhke ei ole, aga nüüd pole aega kahetseda. Ilma kondoomita seks on igatahes parem ja kui sa rahu ei leia, palu, et läheksite partneriga koos testima. Ma käisin oma praegusega, sest rumal oleks neid haigusi edasi-tagasi saata.

Statistikaamet on täiesti reaalseelu ülevaadetega. Kedagi ei huvita sinu haigused, igaüks muretseb ikka oma tagumiku pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kondoom ei kaitse 100%-liselt papilloomviiruse ehk HPV-ga nakatumise eest ja naine saab kõige rängema haiguse endale kui mehel on olnud palju partnereid.

Vot see on nüüd see teema, millest mina aru ei saa. Miks HPV saamiseks peab naisel või mehel palju partnereid olema? Kas see ei ole võimalik, et mees magab ühe korra mingi haiguseid täis mooriga ja saab ühekorraga omale korraliku komlpekti? Miks rõhutatakse siin partnerite rohkust?

Mina olen naine ja mul on kõik need rasked tüved olemas. Ometigi olen ma oma elus ainult ühe mehega seksinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Seks kaitsevahenditeta