Esileht Koolilaps Seksiga alustamise iga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Seksiga alustamise iga

Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba ootasin seda teemat 🙂

Minul ja minu toonasel poisil oli ka esimene kord 15a. Tänapäeval vast ikka siis veel varasemalt alustatakse…? Eks alati on olnud neid, kes keskmisest varem või hiljem alustavad ehk nö erandid. Lingi see artikkel. Pole näha postituses.

/Ja kus mu honorar on, härra Vesipruul?/

+4
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Artiklit ka lugesid? 18a on seksuaalvahekorras olnud 53% ja nende keskmine vanus esimese vahekorra ajal oli 15. Poolte kägude lapsed on seega täiseani süütud ja viivad ka üldkeskmise tunduvalt kõrgemale.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

Mind häirib palju rohkem, et tehakse teema ilma et aluseks olevat artklit üldse loetud oleks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varajast suguelu ja suhteid väljaspool kodu kipuvad harrastama need lapseeas noored kel tavaliselt kodus või koolis ei ole korras. Tahavad süütusest lahti saada või kinnitavad endale, et “kõik teevad nii”, aga need ei ole küpsed otsused suguelu alustamiseks. Noor peaks enne alustamist teadma, et kondoomide kasutamine võib samuti tuua tagajärgi nagu rasestumine ja suguhaigused.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

Mind häirib palju rohkem, et tehakse teema ilma et aluseks olevat artklit üldse loetud oleks.

Muidugi on kõigil inimestel Õhtulehe konto….Ma ei ole Õhtulehte 20 aastat lugenud ja ei kavatsegi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on kõigil inimestel Õhtulehe konto….Ma ei ole Õhtulehte 20 aastat lugenud ja ei kavatsegi.

Aga siis ära tee ka teemat, kui artiklit pole lugenud ega kavatsegi lugeda, elementaarne ju.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

Mind häirib palju rohkem, et tehakse teema ilma et aluseks olevat artklit üldse loetud oleks.

Muidugi on kõigil inimestel Õhtulehe konto….Ma ei ole Õhtulehte 20 aastat lugenud ja ei kavatsegi.

Inimese kohta, kes õhtulehte ei loe tead sa üllatavalt hästi, mida see leht kirjutab. Mina näiteks ei lugenud õhtulehest. Lugesin täitsa tasuta. Jagan lahkelt linki sullegi https://www.err.ee/1608859631/tai-noored-alustavad-seksuaaleluga-keskmiselt-15-aastaselt

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on kõigil inimestel Õhtulehe konto….Ma ei ole Õhtulehte 20 aastat lugenud ja ei kavatsegi.

Aga siis ära tee ka teemat, kui artiklit pole lugenud ega kavatsegi lugeda, elementaarne ju.

Tema ei teinudki teemat, mina tegin teema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt segaselt sõnastatud artikkel: pealkiri ütleb ühte, sisu teist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt segaselt sõnastatud artikkel: pealkiri ütleb ühte, sisu teist.

Jah, ja see tuleb juba otseallikast TAIst. Hakka või uskuma, mida statistika kohta öeldakse… 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see teadmine sulle annab?

Mina olin 18

Mu mees oli 19 (mitte minuga)

Tütar oli vist 16

Poeg oli 20

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

See 15 on keskmine, palju häirivam on vanus mis selle keskmise toob 15 aasta peale. Ehk nii mõnedki alustavad sellega palju varem.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

Kohutav!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

See 15 on keskmine, palju häirivam on vanus mis selle keskmise toob 15 aasta peale. Ehk nii mõnedki alustavad sellega palju varem.

Jah, loomulikult tähendab keskmine, et see on keskmine 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvi pärast meile sarnase kultuuritaustaga Põhjamaade vastavat statistikat ja nii Norras, Rootsis kui Soomes on see 16 koma millegagi. Isegi muidu nii vabameelses Taanis on keskmine vanus 16. Päris kole, et Eestis algab kõik veel nooremas eas! (Rääkimata sellest, et paljudes Euroopa maades on olukord oluliselt parem.)

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline statistika kuidagi nukraks. Saad armsa lapsukese ja heal juhul 15 aastat see tema muretu lapsepõlv kestabki ning juba kisub hirmsasti täiskasvanuelu poole. Miks küll ometi? Tundub tõesti, et lapsed ei saa kodust piisavalt turvatunnet ja lähedust, et seda mujalt otsima hakatakse.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei tea, kuna vanalt mu poeg süütuse kaotas. Ja ei tahagi teada, esimese pruudi ööseks tõi koju 18 aastaselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on nii varajane seksihuvi päris rõve. Kui nende 15-aastastega juttu rääkida, on nad ikka peast täitsa lapsed ja arukusest väga kaugel, aga näe seksima on küll kanged! Eks pubekaeas pidigi aju olema umbes nagu puudega inimesel ja totudele on ka ju omane kõrgenenud seksuaalsus.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult tähendab keskmine, et see on keskmine ????

Mitte midagi naljakat ei ole asjaolus, et madalamale viib selle keskmise väärkoheldud laste osakaal, kes samuti siia sisse loetakse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline statistika kuidagi nukraks. Saad armsa lapsukese ja heal juhul 15 aastat see tema muretu lapsepõlv kestabki ning juba kisub hirmsasti täiskasvanuelu poole. Miks küll ometi? Tundub tõesti, et lapsed ei saa kodust piisavalt turvatunnet ja lähedust, et seda mujalt otsima hakatakse.

Miks ometi? Selle on lihtne bioloogiline põhjus: tekivad hormonaalsed muutused – ja tekib ka seksuaalsus. Ei, laps ei saa kohe täiskasvanuks – lapsepõlv kestab ikka edasi. Kuid seda tuleb mõista nii, et nö. “viimase otsa” oma lapsepõlvest jagab laps täiskasvanuga juba ühte omadust ehk seksuaalsust. Ehk siis – meeldib see meile või mitte, osa lapsepõlvest on laps juba seksuaalne olend (sest hormonaalsed muutused on juba toimunud). Loomulikult ei tähenda seksuaalsuse teke veel hoogsalt seksima kukkumist. Enamasti ei tähendagi. Enamasti on ikka nii, et mõtteid on tunduvalt enne, kui tegudeni jõutakse. Aga osa teismelisi nö. annab ka hormoonidele järgi ja jõuab tegudeni.

Minu meelest on nii varajane seksihuvi päris rõve. Kui nende 15-aastastega juttu rääkida, on nad ikka peast täitsa lapsed ja arukusest väga kaugel, aga näe seksima on küll kanged! Eks pubekaeas pidigi aju olema umbes nagu puudega inimesel ja totudele on ka ju omane kõrgenenud seksuaalsus.

Hmm… No aga tegelikult on see alati nii olnud, et hormonaalsed muutused, mis põhjutavad seksihuvi, käivad enne inimese lõplikult küpseks saamist.

Jah, ma saan aru, et probleemide  ennetamise mõttes on ühiskonnal lihtsam, kui alustatakse hiljem… kui ollakse juba vähemalt lähemal sellele küpsusele.

Aga samas, see:  “see huvi on rõve, totud, puudega”  on ka natuke alandav suhtumine. Huvi (igasugused mõtted, kujutlused) iseenesest võib olla ka kukupai käitumisega lapsel (kes tegudeni enne 20 eluaastaid ei jõua) – rõvedik?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline statistika kuidagi nukraks. Saad armsa lapsukese ja heal juhul 15 aastat see tema muretu lapsepõlv kestabki ning juba kisub hirmsasti täiskasvanuelu poole. Miks küll ometi? Tundub tõesti, et lapsed ei saa kodust piisavalt turvatunnet ja lähedust, et seda mujalt otsima hakatakse.

Keskmine 15 on nukker jah, st kui mõelda, et tavapärane täiskasvanuelu algus võiks olla gümnaasiumis, st 17 või 18, siis selleks, et keskmine oleks 15, peaks sama palju, kui on 17 aastaseid, olema ka 13 aastaseid või siis 18 ja 12. Pilt ikka üpris kurb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind teeb selline statistika kuidagi nukraks. Saad armsa lapsukese ja heal juhul 15 aastat see tema muretu lapsepõlv kestabki ning juba kisub hirmsasti täiskasvanuelu poole. Miks küll ometi? Tundub tõesti, et lapsed ei saa kodust piisavalt turvatunnet ja lähedust, et seda mujalt otsima hakatakse.

Keskmine 15 on nukker jah, st kui mõelda, et tavapärane täiskasvanuelu algus võiks olla gümnaasiumis, st 17 või 18, siis selleks, et keskmine oleks 15, peaks sama palju, kui on 17 aastaseid, olema ka 13 aastaseid või siis 18 ja 12. Pilt ikka üpris kurb.

Kas keegi artklit lugenud ka on? Lugenud ja aru saanud?
kui 14-aastastest on seksuaalvahekorras olnud seitse protsenti, siis 18-aastastest 53 protsenti.

Uuringus osalenud seksuaalvahekorra kogemusega valdavalt 14–18-aastased noored on alustanud seksuaaleluga keskmiselt 15-aastaselt.”

See tähendab nimelt seda, et 47% 18-aastaseid on puhta süütud ning kui teha sama uuring nt. 30-aastaste grupis, siis ilmselgelt on süütute osakaal vähenenud ja keskmine alustamise aeg liikunud vanemasse ikka.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kaotasin süütuse 18-aastaselt, poiss oli 20. Mõlemale oli esimene kord.

Küll aga kirjutasin ma TAI poolt korraldatud uuringus, mille ankeeti meid koolis 15-a täitma pandi, et ma ei ole enam süütu.

Miks ma valetasin? Noh, sel hetkel, seal kohas tundus kuidagi häbiasi väita vastupidist. Sõbranna istus pingis minu kõrval ja kiikas, mida kirjutan, ning eks kumbki oli teise ees kekanud mingite fantaasiatega, mis teisel jahmatusest silmad pärani ajas. Sedasi oli häbi panna ankeeti tõene vastus, valed oleks välja tulnud ju. Ka sõbranna pani linnukese, et on olnud juba vahekorras – tegelikult oli temagi puhta süütu… nagu hiljem selgus.

Nii et paraku ei pruugi eriti noored olla neid ankeete täites ausad.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba ootasin seda teemat ????

Minul ja minu toonasel poisil oli ka esimene kord 15a. Tänapäeval vast ikka siis veel varasemalt alustatakse…? Eks alati on olnud neid, kes keskmisest varem või hiljem alustavad ehk nö erandid. Lingi see artikkel. Pole näha postituses.

/Ja kus mu honorar on, härra Vesipruul?/

Napakas oled vä?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit selgub, et keskmiselt alustatakse seksuaaleluga 15-aastaselt! Ja artiklist saab aru, et vanus on isegi pisut tõusnud, nii et enne juhtus see seega veel nooremas vanuses. See tundub küll kuidagi häirivalt vara. Kas teie 15-aastased elavad tõesti juba seksuaalelu?

Pervert!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi artklit lugenud ka on? Lugenud ja aru saanud? “kui 14-aastastest on seksuaalvahekorras olnud seitse protsenti, siis 18-aastastest 53 protsenti. Uuringus osalenud seksuaalvahekorra kogemusega valdavalt 14–18-aastased noored on alustanud seksuaaleluga keskmiselt 15-aastaselt.” See tähendab nimelt seda, et 47% 18-aastaseid on puhta süütud ning kui teha sama uuring nt. 30-aastaste grupis, siis ilmselgelt on süütute osakaal vähenenud ja keskmine alustamise aeg liikunud vanemasse ikka.

Arvutame siit veel edasi. Kui 53% 14-18 aastastest on vahekorras 15 aastaselt ning 47% 14-18 aastastest on 18-aastaselt süütud, järelikult nende viimaste esimene vahekord on kõige varem 19-aastaselt. Siit arvutame välja, et kogu selle 14-18 aastaste pundi keskmine seksuaalelu alustamise vanus on 16.9 aastat ehk peaegu 17. Ja arvestame, et see on minimaalne väärtus, sest kindlasti kõik need 14-18 aastased, kes 18-aastaselt on süütud, EI alusta suguelu 19-aastaselt, mõni alustab 20-selt, teine 23-selt, kolmas alle 28-selt. Seega tegelikult on see number veel kõrgem.

Pole häda midagi, meie noored on normaalsed ja mõistlikud!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanuga seksimise iga tõsteti 16 peale. Laste kaitseks. Nende ärakasutamise eest. Selle nüüdse statistika peale tekib küsimus, et kas nad vajavad kaitset. St vajavad küll täiskasvanute eest. Aga omavahel seksivad nad ikka. Kes peaks kaitsma lapsi ka teiste laste eest? Teine laps võib ju samamoodi manipuleerida ja teist ära kasutada.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanuga seksimise iga tõsteti 16 peale. Laste kaitseks. Nende ärakasutamise eest. Selle nüüdse statistika peale tekib küsimus, et kas nad vajavad kaitset. St vajavad küll täiskasvanute eest. Aga omavahel seksivad nad ikka. Kes peaks kaitsma lapsi ka teiste laste eest? Teine laps võib ju samamoodi manipuleerida ja teist ära kasutada.

Miks sa nii suurt huvi laste ja nende seksuaalelu vastu tunned?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii suurt huvi laste ja nende seksuaalelu vastu tunned?

Mina? Nii suurt huvi? Nagu suuremat, kui teised vastajad?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Seksiga alustamise iga