Esileht Pereelu ja suhted “seksuaalne enesemääramine”

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: “seksuaalne enesemääramine”

Postitas:
Kägu

No ise sa tõid enda täisealisena sisse. Ma lihtsalt vastasin sellesse. Ja see, et alaealine ajas ise külge, on tüüpiline peodifiili enseõigustus. Nad õigustavad ennast nii ka siis, kui ohvriks on päris väike laps. Selle arutelmisel ei ole mitte mingit mõtet. Hea on, et see on nüüd ka seaduses, et ka 14-15-aastasel ei ole see “laps ise tahtis” argument.

Eks ikka emotsiooni pinnalt tõin ja valesti tegin. Ma pole kordagi väitnud, et laps on süüdi. Laps ei ole süüdi, laps võib armuda ja hakata nö küpsema, aga see ei tähenda, et naine või mees seda ära kasutab.

Tegelikult said ju aru küll. Soovid lihtsalt vestelda, aga mina ei soovi.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sellega olen ma ka loomulikult nõus,

MIKS ta otsustab teise inimese keha üle. MIKS ta seda teeb, mis õigust on temal omada teise inimese keha. See ei ole õige.

See osa jäi enne vastamata. Loomulikult olen ka siin sinuga nõus. Inimene ise peab endaga tegelema ja vajadusel kasutamine terapeutide abi juhul, kui talle alaealised huvi pakuvad. See on ka psühholoogide poolt uuritud teema. Minu teada on mingi osa pedofiilidest ise olnud kunagi pedofiilide ohvrid. Aga see ei õigusta nende tegusid kuidagi täiskasvanuna. Igal juhul peame me kõik hoolitsema selle eest, et kõigil lasatel oleks peodifiilivaba lapsepõlv. Loomulikult ei saa mina või sina vastutada kõigi maailma laste eest, küll aga iseenda ja teiste lähedaste laste puhul kohe ohumärke märgata ja reageerida. Ning need täiskasvanud, kes laste vastu seksuaalset huvi tunnevad, peavad ise ka aru saama, et see ei ole ok ning ennast lastest eemale hoidma.

Aga veel kord, seadus on ikka hea. nii selleks, et neid, kes ei hooli normaalsest moraalist ise, karistada. Aga ka selleks, et seal kuskil hallis alas olevad tegelased, kes siiani arvasid, et ma pole ju pedofiil, ma ei seksi selle 13-aastase tüdrukuga, ootan ära ja seksin tema 14. sünnipäeval, saaksid aru et ka see ei ole ok. Ja  ehk jääks see konkreetne laps ära kasutamata, sest nüüd pole ka see 14 enam legaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga veel kord, seadus on ikka hea. nii selleks, et neid, kes ei hooli normaalsest moraalist ise, karistada.

Pole olemas mitte mingit karistust, mis vastaks nii rängale kuriteole. Ainus karistus oleks eluaegne vangistus, sest lapse elu on eluks ajaks rikutud, aga eluaegset vist ei anta?

Mis puutub legaalsesse, siis vahet pole, kas laps on 13, 14, 15, 16, 17. Seaduse järgi võib olla mingi number nendest legaalne, aga see ei ole siiski õige, okei. See on vale. 15 on sama vale kui 14, siin tulebki moraal mängu.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub legaalsesse, siis vahet pole, kas laps on 13, 14, 15, 16, 17. Seaduse järgi võib olla mingi number nendest legaalne, aga see ei ole siiski õige, okei. See on vale. 15 on sama vale kui 14, siin tulebki moraal mängu.

.. ja siis, kui moraal  mängu ei tule, siis tuleb seadus mängu. Loomulikult ei tee see ärakasutatud laste  valu olematuks. Aga olemas see seadus peab olema. Sest meil ei ole seda imenuppu,  mis kõik inimesed moraalseks  ja heaks teeb.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.. ja siis, kui moraal  mängu ei tule, siis tuleb seadus mängu. Loomulikult ei tee see ärakasutatud laste  valu olematuks. Aga olemas see seadus peab olema. Sest meil ei ole seda imenuppu,  mis kõik inimesed moraalseks  ja heaks teeb.

Seadused peavad olemas olema, aga emad ja isad peavad oma lapsi kaitsma (ka teismelisi, muide, mitte ainult väikelapsi), mitte laskma lastel hulkuda ei tea kellega ja kus, end täis juua ja narkot panna, suitsetada ja telkides aeleda.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadused peavad olemas olema, aga emad ja isad peavad oma lapsi kaitsma (ka teismelisi, muide, mitte ainult väikelapsi), mitte laskma lastel hulkuda ei tea kellega ja kus, end täis juua ja narkot panna, suitsetada ja telkides aeleda.

Jah, peavad kaitsma. Aga on emasid ja isasid, kes oma lapsi ei kaitse. On lausa isasid, kes ise oma lapsi vägistvad. Või võõrasisasid, onusdi, vanaisasid, vendi. Väikesi lapsi. Ja teismelisi. Kõige rohkem laste ärakasutamisi toimub siiski pereisseselt. Teismelise east alates jah ka välajspool peret, aga peresisesed on endiselt. Ja on peresid, kus küll peresiseselt laste ärakasutamist ei toimu, aga on ikka hoolimatus.

Kurb tõdeda, aga nii see on. Ja see, et mingi laps kasvab selles kehevmas peres, kus temast ei hoolita või lausa ära kasutatakse, ei anna õigust ometi neid lapsi kasutada. Ma usun, et oled nõus sellega ise ka, eksole.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadused peavad olemas olema, aga emad ja isad peavad oma lapsi kaitsma (ka teismelisi, muide, mitte ainult väikelapsi), mitte laskma lastel hulkuda ei tea kellega ja kus, end täis juua ja narkot panna, suitsetada ja telkides aeleda.

Jah, peavad kaitsma. Aga on emasid ja isasid, kes oma lapsi ei kaitse. On lausa isasid, kes ise oma lapsi vägistvad. Või võõrasisasid, onusdi, vanaisasid, vendi. Väikesi lapsi. Ja teismelisi. Kõige rohkem laste ärakasutamisi toimub siiski pereisseselt. Teismelise east alates jah ka välajspool peret, aga peresisesed on endiselt. Ja on peresid, kus küll peresiseselt laste ärakasutamist ei toimu, aga on ikka hoolimatus.

Kurb tõdeda, aga nii see on. Ja see, et mingi laps kasvab selles kehevmas peres, kus temast ei hoolita või lausa ära kasutatakse, ei anna õigust ometi neid lapsi kasutada. Ma usun, et oled nõus sellega ise ka, eksole.

Mis teha. Elu on selline.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tähendab termin “seksuaalne enesemääramine”? Lugesin uudist, et seksuaalse enesemääramise eapiir tõuseb. Tegelikult ei muutu midagi. Noor inimene tohib seksida ning teda ei saa karistada, kui ta ennast määrab.

piir tõusis 16 aastani. enne seda oli legaalne 14 aastasega sexida. nyd see enam aksepteeritav ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

piir tõusis 16 aastani. enne seda oli legaalne 14 aastasega sexida. nyd see enam aksepteeritav ei ole.

Ja mis takistas sind kirjutamist õppida?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks on 15 ja teine 17, alaealised mõlemad.Siis tohivad seksida?Aga kui saab 18, siis 15aastasega enam ei tohi seksida?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks on 15 ja teine 17, alaealised mõlemad.Siis tohivad seksida?Aga kui saab 18, siis 15aastasega enam ei tohi seksida?

Tohivad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui saab 18, siis 15aastasega enam ei tohi seksida?

Mis haridus sul on, et aru ei saa?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis haridus sul on, et aru ei saa?

Parem vastaks hoopis, kui saad ise aru. Kui üks on 15, kui vana peab olema teine, et see poleks seadusastane?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll on loll olla, oledki 15, et see sind nii sügavalt huvitab? See ka seletaks, miks sa millestki aru ei saa. Loe linki, seal on kirjas, kui vanusevahe on kuni 5a ja seks on nõusolekuga(vabatahtlik) mõlemalt poolt, siis see pole karistatav. Ega eesmärk pole noorte omavahelist seksuaalelu kriminaliseerida, vaid täiskasvanute poolt lastega seksimist ja laste ärakasutamist kriminaliseerida. Õige asi ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oled see kes kurtis ühes teemas et ta vihastub ja ärritub kõige peale? Oleks piisanud öelda et vanusevahe peab olema 5 aastat.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oih st ikka kuni 5 aastat peab olema vanusevahe. Seega 15 ja 22 pole lubatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega 15 ja 22 pole lubatud

On see sul probleem või? Kõik need vastused su küsimustele on seal seletuses ilusti olemas, mille lõpuks vist üles leidsid.

Ma olen selle käo mõttekaaslane jah, ta ka kurtis, et lugemis- ja arusaamisoskuseta lolle on liiga palju, ja ma olen sama meelt. Ühiskond sammub täiega idiokraatia suunas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oih st ikka kuni 5 aastat peab olema vanusevahe. Seega 15 ja 22 pole lubatud

15 ja 21 pole lubatud, 15 ja 20 on lubatud.
Mind paneb sügavalt imestama, et miks lubatakse 15-aastasel seksida 20-aastasega, kuid 21-aastasega seksimise eest pannakse juba vanglasse. Mees saab varem 22 kui naine saab 16 ja ongi trellide taha sõit. See seadus on nii jabur, et autoriks saab olla vaid EKRE?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.just.ee/uudised/seksuaalse-enesemaaramise-eapiir-touseb-juunist-16-eluaastale

Mis selles jaburat on? Järjest enam tundub, et üks pedofiil on siin sabinas.

Minu meelest on päris kena lüke, et seadus jõustub 1. juunil, lastekaitsepäeval.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oih st ikka kuni 5 aastat peab olema vanusevahe. Seega 15 ja 22 pole lubatud

15 ja 21 pole lubatud, 15 ja 20 on lubatud.

Mind paneb sügavalt imestama, et miks lubatakse 15-aastasel seksida 20-aastasega, kuid 21-aastasega seksimise eest pannakse juba vanglasse. Mees saab varem 22 kui naine saab 16 ja ongi trellide taha sõit. See seadus on nii jabur, et autoriks saab olla vaid EKRE?

Sest kuskile peab piiri panema. 5 aastat tundub täiesti normaalne piir. Ja muideks, vanusevahe ei muut sellest, kas sünnipäev on kummalgi olnud või ei ole. Jutt on ju vanusevahest. Kui vanusevahe on üle 5 aasta (nt on tüdruk sündinud 31. jaanuar ja poiss 01. jaanuar (sünniaastate vahe 5 aastat), siis on  nend vanusevahe igal aujahetkel üle 5 aasta. Mitte ainult jaanuari kuus. Nii et sel juhul tuleb ära oodata, kuni tüdruk 16 saab, enne ei tohib. Nii lihtne see ongi.

Loomulikult ei muuda see päev siia-sinna sisuliselt midagi. Aga kuskil peab piir olema  ja 5 aastat tundub üsna hea piir olevat. See katab ära teismeliste omavahelised suhted väikese varugagi. Aga ei lase palju vanematel meestel/naistel noori tüdrukid/poisse seksima manipuleerida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel, jutt on alaealistest, LASTEST. Kui tüdruk saab täiskasvanuks, ei keela keegi teda armumast või seksimast nii vanaga kui soovib, kasvõi 70. Jutt käib väga suurest vanusevahest (no 14-aastasele on 19-aastane juba SUUR vanusevahe küpsuses) ja laste kaitsmisest seksile meelitajate eest. Minu meelest pole see seadus jabur, vaid harva vahelduseks on EKRE just asjaliku asjaga hakkama saanud (ja kuna teised parteid olid sellega nõus ja hääletasid poolt, muidu poleks sellest seadus ju saanud).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind paneb sügavalt imestama, et miks lubatakse 15-aastasel seksida 20-aastasega, kuid 21-aastasega seksimise eest pannakse juba vanglasse. Mees saab varem 22 kui naine saab 16 ja ongi trellide taha sõit. See seadus on nii jabur, et autoriks saab olla vaid EKRE?

Alla kuueteistaastane naine?
Nagu… ei.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea seadus ka emadele, kes ei tahaks tütart vanema poisiga käia lubada. Kuigi tütar räägib armastusest ja sellest et ema ei saa keelata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vanema poisiga käia võib ikka, ainult seksida ei või. Isagi ohutum rasedusest mõeldes. Mitte nagu omavanustega et seks on lubatud ja seega ka on  raseduse oht ka

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vanema poisiga käia võib ikka, ainult seksida ei või. Isagi ohutum rasedusest mõeldes. Mitte nagu omavanustega et seks on lubatud ja seega ka on raseduse oht ka

Kust sa lugesid välja, et võib käia? Ei või! Vanem mees kasutab noort tüdrukut ära vaimselt. See oleks samuti jama, kui laps armub pedofiili. Parem seksigu omavanusega ja saagu laps, kui et vana mees kasutab ära.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa lugesid välja, et võib käia? Ei või!

Sa oled loll või troll, tõenäoliselt mõlemat. Mine rahulda oma haigeid vajadusi mujal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noort ei peagi karistama, täisealine saab karistada, kui seksib alla 14-16-aastasega olles vanem kui 19-20.

Kes siis määrab ennast, kas alaealine või täisealine?

Mõte on selles, et täiskasvanu, seksides lapsega, ei saa väita – ta ise tahtis, ta võrgutas mind jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades viimasel ajal (näiteks treeneritega) seostunud skandaale on selle piiri tõstmine vajalik. Kisati ju, et RE on oli selle taga, kui  see piira 16nelt 14’le tõmmati, aga sel ajal ei olnud RE olemaski.  Läks ikka pea 30 aastat, et vanusepiir jälle vanasse kohta tõsteti. Teised parteid ainult õiendasid ja lubasid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ei ole süüdi, laps võib armuda ja hakata nö küpsema,

Ma lihtsalt tahan juhtida tähelepanu asjaolule, et armumine ei ole märk “nö küpsemisest”. Armuda võivad ka kümneaastased.
Küpsemine on see, kui inimene suudab teha kaineid kaugeleulatuvaid otsuseid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi see pole sugugi tavaline, et alaealised tahavad endast tunduvalt vanemalt inimeselt seksi. Pea alati on see täiskasvanu, kes last ära moosib. Isegi alaealiste armumiste puhul ei kujuta nad ette seksi iseenesest, vaid on lihtsalt armunud, näiteks õpetajasse. Kui see õpetaja hakkab ette kujutama, et laps temaga seksida tahab, on tegemist pedofiiliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted “seksuaalne enesemääramine”