Esileht Pereelu ja suhted Seksuaalvägivallast ülesaamine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Seksuaalvägivallast ülesaamine

Postitas:

Mõtlesin, kas teen üldse teema, aga ikkagi otsustasin teha. Kas ja kuidas olete üle saanud? Kust olete saanud abi? Kas see on jätnud teie ellu “jälje” ja avaldab mõju teie elus praegu?

Endal on sellest möödas kaua, aga see on mind korralikult laastanud. Abielu on asja parandanud ja need koledad mälestused on jäänud tagaplaanile, aga on olukordi ja hetki, kus mineviku varjud tulevad taas kummitama.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just täna mõtlesin, et kas üldse on võimalik iseseisvalt kogetud õudustest üle saada.

Mina elasin kümme aastat vägivaldses suhtes. Nüüd, kui mul on väike laps, kes ei saa aru, et lüüa, hammustada, juustest tirida, näpistada, kriimustada jne ei tohi, et mul on valus, siis löövad vanad armid lahti. Ma täna lõin teda! Ta tuli ootamatult ja tiris mind juustest. Kuna mind on ka mööda koridori juustest minu korterisse tiritud, kui abi läksin paluma naabritelt, siis mulle kohe meenus see. Ma ei tahtnud teda lüüa, vaid eemale lükata…

Ootan ka asjalikku nõu. Siiani olen kõik lihtsalt alla surunud, isegi ei mõtle vanale elule, aga ma tõsiselt ei taha talle enam liiga teha.

Vabandust teemaalgataja. Kustutan oma postituse, kui tunned, et sõitsin su teemasse sisse.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just täna mõtlesin, et kas üldse on võimalik iseseisvalt kogetud õudustest üle saada.

Mina elasin kümme aastat vägivaldses suhtes. Nüüd, kui mul on väike laps, kes ei saa aru, et lüüa, hammustada, juustest tirida, näpistada, kriimustada jne ei tohi, et mul on valus, siis löövad vanad armid lahti. Ma täna lõin teda! Ta tuli ootamatult ja tiris mind juustest. Kuna mind on ka mööda koridori juustest minu korterisse tiritud, kui abi läksin paluma naabritelt, siis mulle kohe meenus see. Ma ei tahtnud teda lüüa, vaid eemale lükata…

Ootan ka asjalikku nõu. Siiani olen kõik lihtsalt alla surunud, isegi ei mõtle vanale elule, aga ma tõsiselt ei taha talle enam liiga teha.

Vabandust teemaalgataja. Kustutan oma postituse, kui tunned, et sõitsin su teemasse sisse.

Ei, ei ole vaja. See on tegelikult ju sama teema. Need hingehaavad on hästi sarnased. Mul näiteks võib haava lahti rebida ükskõik, milline alandus või isegi arstiga suhtlemine. Ka seksikuse teema on keeruline. Ehk siis need valusad kogemused on jätnud oma jälje. Ma olen samuti üritanud iseseisvalt üle olla, aga see on kuidas kunagi… päriselt üle ei ole saanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu on asja parandanud ja need koledad mälestused on jäänud tagaplaanile, aga on olukordi ja hetki, kus mineviku varjud tulevad taas kummitama.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:31; 19.11 23:32; 20.11 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just täna mõtlesin, et kas üldse on võimalik iseseisvalt kogetud õudustest üle saada.

Mina elasin kümme aastat vägivaldses suhtes. Nüüd, kui mul on väike laps, kes ei saa aru, et lüüa, hammustada, juustest tirida, näpistada, kriimustada jne ei tohi, et mul on valus, siis löövad vanad armid lahti. Ma täna lõin teda! Ta tuli ootamatult ja tiris mind juustest. Kuna mind on ka mööda koridori juustest minu korterisse tiritud, kui abi läksin paluma naabritelt, siis mulle kohe meenus see. Ma ei tahtnud teda lüüa, vaid eemale lükata…

Ootan ka asjalikku nõu. Siiani olen kõik lihtsalt alla surunud, isegi ei mõtle vanale elule, aga ma tõsiselt ei taha talle enam liiga teha.

Vabandust teemaalgataja. Kustutan oma postituse, kui tunned, et sõitsin su teemasse sisse.

Teavita enda tegevusest kohalikku omavalitsust ja lastekaitset. Kui sa lööd oma last, on parem kui otsid ise vabatahtlikult abi oma probleemile.

0
-37
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu on asja parandanud ja need koledad mälestused on jäänud tagaplaanile, aga on olukordi ja hetki, kus mineviku varjud tulevad taas kummitama.

Kommentaar eemaldatud.

Ei, ei meeldi meenutada. Olen täiesti nõus, et abielu ja armastav abikaasa on parim, mis mul on ja hindan seda ja teda väga kõrgelt. Ja ühtlasi on see ka kõige enam aidanud minevikku unustada, aga on hetki, kus vanad kolemälestused ujuvad pinnale. Enamasti ootamatult.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja üksi kannatada. Psühhoteraapiat on vaja, et traumaatilised kogemused ja emotsioonid läbi töötada ja integreerida. Terapeut peab muidugi olema tasemel ning traumat mõistma – kognitiivkäitumuslikust teraapiast soovitaks eemale hoida. Kui terapeuti otsida, siis trauma võikski olla märksõnaks, mida otsida ja mille kohta küsida. Võibki kohe telefoni teel ühendust võttes küsida, et kuidas ta mõistab traumat ja kuidas sellega töötab. Kui vastuseks tuleb midagi ebamäärast, siis tasub edasi liikuda.

See, kes ütles, et miks minevikku meenutada, kui praegu on kõik hästi, küsib rumalasti. Trauma töötab nii, et seda võib üritada alla suruda, aga tegelikult keha mäletab ning täiesti ootamatud olukorrad võivad traumaatilisi mälestusi esile kutsuda.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:51; 19.11 23:55; 20.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trauma töötab nii, et seda võib üritada alla suruda, aga tegelikult keha mäletab ning täiesti ootamatud olukorrad võivad traumaatilisi mälestusi esile kutsuda.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:31; 19.11 23:32; 20.11 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei saa seda alla suruda vaid tuleb abi otsida, naised! Muidu on pärast ka teie lastel elu rikutud ja seelaps keda sa praegu täiesti põhjuseta lööd hakkab ka ennast kunagi vägivallas süüdistama (kes ise peksupoiss olnud, sellest saab kergesti kiusaja jne) ning talle on veelgi raskem neid sinu käest õpitud traumasid/käitumismustreid ära lahendada..

On väga palju võimalusi. Teraapilisi tegevusi. Oleneb, mis teile sobib ja mis sujuvamalt aitab. öigem oleks kindalsti konsulteerida osava terapeudiga, aga eks saaks ka ise õppida, abi otsida.
On olemas igasugu teraapiaid,
psühhoanalüüs, aga ka aiandus, raamatute lugemine, mediteerimine, jooga, vabastav hingamine jne… mõni hullem kui teine, aga igaühele leidub midagi, mis teda kõnetab.

Pole vaja elada terve elu posttraumaatilises depressioonis. Armastage ennast ja oma lähedasi ning leidke abi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trauma töötab nii, et seda võib üritada alla suruda, aga tegelikult keha mäletab ning täiesti ootamatud olukorrad võivad traumaatilisi mälestusi esile kutsuda.

Kommentaar eemaldatud.

Lihtsalt informeerin, et targutad teemas, millest sa midagi ei tea. Lihtsalt ära unustada ei ole võimalik, kui keha ei unusta. Siis tekivadki sellised sümptomid, et suvalisel hetkel võib esile kerkida traumareaktsioon, mis paneb inimese käituma nii, nagu ta oleks jätkuvalt selles traumaatilises olukorras.

Need reaktsioonid ei tulene mõistuslikust otsustamisest, sest need ei ole inimese tahtliku kognitiivse kontrolli all. Saad aru? Sellepärast need on traumareaktsioonid, et need ei allu inimese tahtele.

Seal ei ole mitte mingit “tahan, tõmban pasa selle inimese peale” – see on puhas sinu fantaasia ja väga huvitav oleks teada, kust see fantaasia sul pärit on.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:51; 19.11 23:55; 20.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga huvitav oleks teada, kust see fantaasia sul pärit on.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:31; 19.11 23:32; 20.11 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga huvitav oleks teada, kust see fantaasia sul pärit on.

Kommentaar eemaldatud.

Oh, muidugi mõistan. Eks ma arvasingi, et sul omal mingi teema, tõenäoliselt kas enda või partneriga vmt. Aga seda enam oleks sul vaja trauma kohta tõenduspõhist infot hankida, et paremini nende teemadega toime tulla.

Üheks väga heaks tänapäevaseks raamatuks peetakse van der Kolki “The body keeps the score” (https://www.amazon.com/Body-Keeps-Score-Healing-Trauma/dp/0143127748). Kui inglise keelt oskad, siis peaks see olema jõukohane lugemine ka mitteprofessionaalile.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 22:51; 19.11 23:55; 20.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hakka end siin kaitsma. Muidugi mulle meeldiks, kui saaks kõik halvad mälestused ajusopist välja nokkida, sest “mida ei mäleta, seda pole olnud”, aga nii see ju ei käi. Ma polnud ka aastaid suhteid loonud, mitte et ma poleks tahtnud, vaid just sellepärast, et ma ei tahtnud kellelegi sellist jama kraesse, pidasin end väärtusetuks, kartsin mehi. Minu abikaasa teab, mis minuga kunagi juhtus. Varjata seda oleks olnud inetu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal ei ole mitte mingit “tahan, tõmban pasa selle inimese peale” – see on puhas sinu fantaasia ja väga huvitav oleks teada, kust see fantaasia sul pärit on.

Tegemist on perekooli püsi-psühhopaadiga, kellel endal igasugused tunded puuduvad ja tema ainsad emotsionaalsed kõrgpunktid ongi seotud sellega, kui tal õnnestub (sõnadega) kellelegi teisele haiget teha, kellegi teise tunnetel parasiteerida. Ilmselgelt vajaks ta ise ka mingeid teraapiaid, aga kuna ta seda endale ei tunnista, siis noh… perekoolis tunneb ta ennast hästi. Ärge minge sellega kaasa, ärge laske tal teemat ära solkida.

Teemaalgataja, ega muud ei olegi, kui et sul on vaja professionaali tuge. Kui elad Tallinnas, siis mõned tunnid tasuta nõustamist saad kriisiabist. https://www.eluliin.ee/
Nad oskavad ka juhatada, kuhu edasi pöörduda. Teiste linnade võimalusi ma ei tea.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena ärakasutatud olen (korduvalt).
Võin küll öelda, et olen sellest täiesti üle saanud.
See on mind küll täiskasvanuelus mõjutanud, aga nüüdseks võin sellest täiesti nii rääkida, et mingeid emotsioone ei ole.
Aitas sellest kirjutamine, enda jaoks lahti mõtlemine. Anonüümsed foorumid ja anonüümsed kaasaelajad. Kirjutasin kõik nii, nagu oli ja läbi selle sain nagu kaelast ära.
Proovisin noorena seda endasse peita ja mitte välja teha, aga see ei aidanud.
Nüüd ei ole enam emotsioone, kui meelde tuleb, lihtsalt nendin enda peas fakti, et oli nii.
Ära peida enda sisse, vaid lase välja ja saad vabaks.
Enam puudutused ei ehmata, ei karda pimedaid ruume, ei karda teatud tüüpi inimesi, ei karda rannariietes käia – muidu kõik need hirmutasid mind “tänu” kunagistele kogemustele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan oma kogemust jagamast.

Mina olengi enda sisse selle ära peitnud ja niiöelda vaiba alla pühkinud. Aga ega mul polegi olnud kedagi, kellega sellest rääkida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas kirjutab praegu üks psühhopaat, kes teeb ajaviiteks inimkatseid. Teemaalgataja, ära tee tema postitustest väljagi! Ära mõtle nende üle, ära võta südamesse, ära võta tõsiselt!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas kirjutab praegu üks psühhopaat, kes teeb ajaviiteks inimkatseid. Teemaalgataja, ära tee tema postitustest väljagi! Ära mõtle nende üle, ära võta südamesse, ära võta tõsiselt!

Kui ma aus olen, siis tegi haiget küll see, et kui ma ei suuda mineviku sündmustest üle olla, siis see justkui tähendaks seda, et ma ei hinda seda, mis mul praegu on ja oleksin oma abikaasa vastu halb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on siiani aidanud enim vabastav hingamine. Ma olen saanud erinevat teraapiat, aga see on uskumatu, kui palju on just hingamisest abi olnud. See valu on keha rakumälus ja hingamise läbi toimub mingi restart, mida sõnadega seletada ei saa ja ei oska.
Lisaks lihtsad sõnad terapeudi poolt-sa ei ole süüdi jne. Aju vajab teinekord seda kõige lihtsamat.
Võisin ka varem lapse poolt tulevale sikutamisele reageerida endale ootamatult samaga, kuid hingamine on teinud imet ja ei tule enam raskemaski olukorras selliseid reaktsioone. Muidugi igapäevased väiksemad hingamised, afirmatsioonid jne tulevad ka sisemisele tasakaalule palju kasuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?179372
Selline raamat on teemaalgatajale väga abiks.
Väga efektiivne terapeut selliste juhtumite korral on Pille Alaver

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind vägistati kui olin 13 aastane, umbes 1.5 aasta jooksul mitmeid- mitmeid kordi. Pereliige.
Olen 2x olnud abielus. 2x ka lahutanud. Usaldust meeste vastu ei ole ega tule. Olen leppinud. Lapsed on ka, neid ma juhtunuga siiski ei seosta. Meestega enam ühtegi suhet ei loo.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 23:10; 21.11 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?179372

Selline raamat on teemaalgatajale väga abiks.

Väga efektiivne terapeut selliste juhtumite korral on Pille Alaver

Aitäh. Mind täitsa hakkas huvitama, mis see holistiline teraapia on. Kindlasti uurin ka seda raamatut.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on siiani aidanud enim vabastav hingamine. Ma olen saanud erinevat teraapiat, aga see on uskumatu, kui palju on just hingamisest abi olnud. See valu on keha rakumälus ja hingamise läbi toimub mingi restart, mida sõnadega seletada ei saa ja ei oska.

Lisaks lihtsad sõnad terapeudi poolt-sa ei ole süüdi jne. Aju vajab teinekord seda kõige lihtsamat.

Võisin ka varem lapse poolt tulevale sikutamisele reageerida endale ootamatult samaga, kuid hingamine on teinud imet ja ei tule enam raskemaski olukorras selliseid reaktsioone. Muidugi igapäevased väiksemad hingamised, afirmatsioonid jne tulevad ka sisemisele tasakaalule palju kasuks.

Kas see hingamise teema oli osa teraapiast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind vägistati kui olin 13 aastane, umbes 1.5 aasta jooksul mitmeid- mitmeid kordi. Pereliige.

Olen 2x olnud abielus. 2x ka lahutanud. Usaldust meeste vastu ei ole ega tule. Olen leppinud. Lapsed on ka, neid ma juhtunuga siiski ei seosta. Meestega enam ühtegi suhet ei loo.

Minul juhtus ka see lapseeas ja tegijaks sugulane. Ta oli ise ka nooruke.

Miks lahutused tulid?

Mul on meeste suhtes teatud pelgus. Mingil määral on see ajaga paranenud. Abikaasat ma ei karda. Teda usaldan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind vägistati kui olin 13 aastane, umbes 1.5 aasta jooksul mitmeid- mitmeid kordi. Pereliige.

Olen 2x olnud abielus. 2x ka lahutanud. Usaldust meeste vastu ei ole ega tule. Olen leppinud. Lapsed on ka, neid ma juhtunuga siiski ei seosta. Meestega enam ühtegi suhet ei loo.

Minul juhtus ka see lapseeas ja tegijaks sugulane. Ta oli ise ka nooruke.

Miks lahutused tulid?

Mul on meeste suhtes teatud pelgus. Mingil määral on see ajaga paranenud. Abikaasat ma ei karda. Teda usaldan.

Noh, mul oli täiskasvanud mees. Lahutused tulid, kuna nägin, et mehi ei saa usaldada ja kardan neid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 23:10; 21.11 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind vägistati kui olin 13 aastane, umbes 1.5 aasta jooksul mitmeid- mitmeid kordi. Pereliige.

Olen 2x olnud abielus. 2x ka lahutanud. Usaldust meeste vastu ei ole ega tule. Olen leppinud. Lapsed on ka, neid ma juhtunuga siiski ei seosta. Meestega enam ühtegi suhet ei loo.

Minul juhtus ka see lapseeas ja tegijaks sugulane. Ta oli ise ka nooruke.

Miks lahutused tulid?

Mul on meeste suhtes teatud pelgus. Mingil määral on see ajaga paranenud. Abikaasat ma ei karda. Teda usaldan.

Noh, mul oli täiskasvanud mees. Lahutused tulid, kuna nägin, et mehi ei saa usaldada ja kardan neid.

Mul on nii kahju, tõesti on.

Mina ei suutnud väga pikalt ühtegi suhet luua. Kartsin mehi meeletult. Armusin ka teadlikult või alateadlikult ühepoolselt, kättesaamatutesse meestesse, ei näidanud ka kunagi oma tundeid välja. Alles 33selt suutsin olla intiimsuhtes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 19.11 20:14; 19.11 21:34; 19.11 22:41; 20.11 07:02; 20.11 14:14; 20.11 17:52; 21.11 00:02; 21.11 00:04; 21.11 00:09; 21.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Seksuaalvägivallast ülesaamine