Esileht Väikelaps Sel sügisel viiruseid väga palju, laps koguaeg haige

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Sel sügisel viiruseid väga palju, laps koguaeg haige

Postitas:
Kägu

Mu 5.a on sel sügisel enneolematult tihti tõbine. Eelmisel aastal polnudki nagu suurt teisi viiruseid peale covidi. Sel aastal tundub, et on topelt. Kas märkate sama või vaid minu lapsel põdur hooaeg?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll ei ela Eestis, aga ka siin on sel aastal olukord imelik. Laps läks augusti lõpus lasteaeda ja juba paar nädalat hiljem saadeti ülevalt poolt kiri, et praegu on palju külmetusi ja kõhuviirusi kõikjal lasteaedades ka koolides. Kasvatajad jäid ise järjest haigeks ja nii massiliselt, et teistest gruppidest ka ei olnud asendajaid võtta. Iga nädal tuleb mõne päeva kohta kiri, et täna peame varem kinni panema, eile, st laupäeval saadeti kiri, et teie grupp esmaspäeval ei tööta, ainult üks kasvataja oleks tööl. Vahepeal tuleb hommikul kl 6:30 kiri, et täna sulgeme varem, kui võimalik, ärge tooge last üldse, meil ei ole personali. Koroona pärast gruppe kokku ka ei saa panna. Nüüd pidavat juba gripp ka liikuma.

Siin levib teooria, et isolatsioonis lapsed pole pikalt teistega kokku puutunud, immuunsüsteem pole treeningut saanud ja nüüd jäävadki kohe iga batsilli peale haigeks.

Samas käsi pestakse usinamalt kui iial varem, hambaid ei pesta enam lasteaias, õhutamine on täistuuridel, rühmad on eraldatud, nohu ja köhaga lapsi ei võeta vastu. Aga ikka möllavad haigused…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps juba olnud kaks korda nohus, augustis ja septembris. Olengi istunud ilma naljata kahest kuust kokku 5 nädalat haige lapsega kodus. Pole ka ime, meil tõid kaks lapsevanemat tõbise lapse rühma ja õpetajad said alles poole päeva pealt aru ja saatsid koju. Nüüd on järjest kõik haiged. Tigedaks teeb küll, aga mis parata. Mänguväljakul samamoodi enamus lapsi aevastavad-köhivad, ka osad lapsevanemad nuuskavad. Sügis.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tundub tavapärane. Kui poiss lasteaias käis (nüüdseks juba 2.klassi koolilaps), siis absoluutselt igal kuul möllas lasteaias mingi haigus. Nüüd käib tüdruk lasteaias ja sama muster – rühmas on pooled pidevalt haiged.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägitakse jah. Ma ise pole märganud, veel sept. keskel kiideti koosolekul, et 4-5aastaste rühmas kõik nii terved ja palju lapsi kohal (on meie aia suurim rühm ja nö poistearmee). 6a jäi küll peale 3. päeva nohuseks aigusti keskel, aga rohkem pole olnud. Midagi ebatavalist selles, et hooaja algul haigestub, ei ole – stress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps juba olnud kaks korda nohus, augustis ja septembris. Olengi istunud ilma naljata kahest kuust kokku 5 nädalat haige lapsega kodus. Pole ka ime, meil tõid kaks lapsevanemat tõbise lapse rühma ja õpetajad said alles poole päeva pealt aru ja saatsid koju. Nüüd on järjest kõik haiged. Tigedaks teeb küll, aga mis parata. Mänguväljakul samamoodi enamus lapsi aevastavad-köhivad, ka osad lapsevanemad nuuskavad. Sügis.

Kui õpetajad said alles poole päeva pealt aru, siis äkki hommikul olidki terved ja sümptomid tekkisidki alles aias? Haigussümptomid ei arvesta ju kellaga, et enne päeva algust kindlasti kohal olla. Või kuidas küll nii kindel veendumus, et vanemad tõid tõbised lapsed, aga õpetajad ei pannud tähele enne poolt päeva

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tavapärane larüngiit ja sinna otsa pikk järelköha ????.
Üle mitme aasta olin ka ise haige(palavikus) aga koroona negatiivne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps juba olnud kaks korda nohus, augustis ja septembris. Olengi istunud ilma naljata kahest kuust kokku 5 nädalat haige lapsega kodus. Pole ka ime, meil tõid kaks lapsevanemat tõbise lapse rühma ja õpetajad said alles poole päeva pealt aru ja saatsid koju. Nüüd on järjest kõik haiged. Tigedaks teeb küll, aga mis parata. Mänguväljakul samamoodi enamus lapsi aevastavad-köhivad, ka osad lapsevanemad nuuskavad. Sügis.

Kui õpetajad said alles poole päeva pealt aru, siis äkki hommikul olidki terved ja sümptomid tekkisidki alles aias? Haigussümptomid ei arvesta ju kellaga, et enne päeva algust kindlasti kohal olla. Või kuidas küll nii kindel veendumus, et vanemad tõid tõbised lapsed, aga õpetajad ei pannud tähele enne poolt päeva

Täitsa võimalik on ka see, et vanemad andsid lapsele hommikul kõikvõimalikud rohud sisse ja poole päeva pealt mõju kadus. Lasteaias töötades suuremad lapsed rääkisid alati välja, et emme ei lubanud öelda, aga ta andis hommikul rohtu mulle.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps juba olnud kaks korda nohus, augustis ja septembris. Olengi istunud ilma naljata kahest kuust kokku 5 nädalat haige lapsega kodus. Pole ka ime, meil tõid kaks lapsevanemat tõbise lapse rühma ja õpetajad said alles poole päeva pealt aru ja saatsid koju. Nüüd on järjest kõik haiged. Tigedaks teeb küll, aga mis parata. Mänguväljakul samamoodi enamus lapsi aevastavad-köhivad, ka osad lapsevanemad nuuskavad. Sügis.

Kui õpetajad said alles poole päeva pealt aru, siis äkki hommikul olidki terved ja sümptomid tekkisidki alles aias? Haigussümptomid ei arvesta ju kellaga, et enne päeva algust kindlasti kohal olla. Või kuidas küll nii kindel veendumus, et vanemad tõid tõbised lapsed, aga õpetajad ei pannud tähele enne poolt päeva

Täitsa võimalik on ka see, et vanemad andsid lapsele hommikul kõikvõimalikud rohud sisse ja poole päeva pealt mõju kadus. Lasteaias töötades suuremad lapsed rääkisid alati välja, et emme ei lubanud öelda, aga ta andis hommikul rohtu mulle.

Mis imerohud need on, mis kohe nohu-köha mitmeks tunniks kaotavad? Mul ka vaja sellist, endale ????

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 5-aastane käis kaks päeva lasteaias septembri alguses ja köhas-nohus. Järgmisena jäi haigeks vanem laps ja siis mina. Ma niigi nädal varem olin haige vaktsiini teise doosi tagajärjel. Ju siis immuunsus oli nõrk ja korjasin üles ka järgmise haiguse. Vanem laps oli üle nädala koolist kodus ja veel pärast sedagi köhis. See köha ei tahtnud üldse ära minna. Nende klassist oli lõpuks 6 last koolis käinud. Ülejäänud kõik haiged. Nüüd jälle lasteaialaps nohune. Tavaolukorras oleks selle imepisikese nohuga ta lasteaeda saatnud, aga kuna koroona aeg ning mina kodune, siis jätsin lapse koju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps juba olnud kaks korda nohus, augustis ja septembris. Olengi istunud ilma naljata kahest kuust kokku 5 nädalat haige lapsega kodus. Pole ka ime, meil tõid kaks lapsevanemat tõbise lapse rühma ja õpetajad said alles poole päeva pealt aru ja saatsid koju. Nüüd on järjest kõik haiged. Tigedaks teeb küll, aga mis parata. Mänguväljakul samamoodi enamus lapsi aevastavad-köhivad, ka osad lapsevanemad nuuskavad. Sügis.

Kui õpetajad said alles poole päeva pealt aru, siis äkki hommikul olidki terved ja sümptomid tekkisidki alles aias? Haigussümptomid ei arvesta ju kellaga, et enne päeva algust kindlasti kohal olla. Või kuidas küll nii kindel veendumus, et vanemad tõid tõbised lapsed, aga õpetajad ei pannud tähele enne poolt päeva

Täitsa võimalik on ka see, et vanemad andsid lapsele hommikul kõikvõimalikud rohud sisse ja poole päeva pealt mõju kadus. Lasteaias töötades suuremad lapsed rääkisid alati välja, et emme ei lubanud öelda, aga ta andis hommikul rohtu mulle.

Mis imerohud need on, mis kohe nohu-köha mitmeks tunniks kaotavad? Mul ka vaja sellist, endale ????

See pole oluline, vaid see, et tõbine laps toodi aeda ja ei arvestatud teistega, kelle lapsed peavad sellepärast mitu nädalat kodus istuma. Seda räägitakse igal sügisel, et ärge tooge haigusega aeda, nüüdsel ajal veel eriti, ja ikka leidub neid, kes annavad rohu sisse ja toovad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte viiruseid pole rohkem, vaid immuunsüsteem on nõrgem, kuna eelmisel talvel oli rohkem piiranguid ja viirused ei saanud eriti levida. Laste immuunsüsteem on arenemisjärgus ja kui üks hooaeg haigestumisi jääb vahele, murravad viirused järgmisel aastal tugevamalt.

Enda laste pealt näen sama, et sel sügisel kogu aeg haiged, vahepeal ehk paar päeva, mil täiesti terved, kogu ülejäänud aja on ikka pidevalt mingi häda või kasvõi tatine nina. Eelmisel talvehooajal polnud jällegi kordagi haiged.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis oli pool kooli haige erinevates viirustes. Aga sel nädalal tuli peaaegu kogu kamp jälle kooli tagasi. Ehk sai nüüd jälle immuunsüsteemi drillitud ja on mõnda aega rahulikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul laps teatas, et tal on kurk haige. Suhu vaadates mingit suurt punetust näha ei olnud. Jätsn lapse koju. Õhtul küsisin teismeliselt, kuidas tervis – kehitab õlgu ja vastab “Ma ei tea”. Kas kurk on haige – “No nagu ei ole aga justkui ebamugav on”. Kas mingi kontrolltöö on tulemas? “Ei ole selles asi”…. poriseb. Kolm päeva hoidsin kodus, sest veider ka kohe tagasi kooli saata, äkki midagi ikka oli ja nakkab kuigi tunne oli selline, et äkki laps lihtsalt ei viitsi kooli minna. Neljandal päeval ikkagi saatsin kooli, sest mitte midagi ei tundunud viga olevat ja teismeline oli tavapäraselt ebamääraste vastustega. Õhtul saabus koolist koju lupsaka nohuga. No mina ei oska otsustada, millal see laps terve või haige on. Lopsaka nohu korral loomulikult jätsin ta jälle koju.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli eelmisel aastal esimest aastat lasteaias ja mitte kordagi ei olud haige. Nüüd on aga kolm suuremat haigust järjest põdenud. Esimese lausa kesest suve, kui lasteaias ei käinud, siis septembri alguses ja nüüd septembri lõpus jälle. Seega meie puhul peab täpselt paika see, mis teemaalgataja välja tõi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan lasteaias ja kui eelmisel aastal lapsed lihtsalt ei jäänudki haigeks, kaasa arvatud mu oma algklassilapsed, siis sel aastal on nii rühmalapsed kui isiklikud pudinad juba mitu ringi nohutanud-köhatanud, pole koroona (testitud). Nii et minu isiklik kogemus on ka, et sel aastal on väga varakult (sest algasid need juba augusti lõpus, kui ilm tatiseks läks) väga palju viirushaigusi liikvel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pekki kui tüütu, et lisada ei saa, vaid tuleb uus postitus teha, kui midagi ununes.
Tahtsin veel öelda, et praeguste viirushaiguste eripära näib olevat see, et ehkki lapsed ei põe raskelt, põevad nad väga pikalt ja kui tundub, et hakkavad terveks saama, tulevad nähud jälle tugevamini tagasi. Ma varasematest aastatest ei mäleta nohu, mis kestab, kestab ja kestab üle 10 päeva, samuti köha – lihtsalt ei lähegi ära!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pekki kui tüütu, et lisada ei saa, vaid tuleb uus postitus teha, kui midagi ununes.

Tahtsin veel öelda, et praeguste viirushaiguste eripära näib olevat see, et ehkki lapsed ei põe raskelt, põevad nad väga pikalt ja kui tundub, et hakkavad terveks saama, tulevad nähud jälle tugevamini tagasi. Ma varasematest aastatest ei mäleta nohu, mis kestab, kestab ja kestab üle 10 päeva, samuti köha – lihtsalt ei lähegi ära!

Köha võibki väga pikalt kesta, vist isegi 8 nädalat kui ma õigesti mäletan, nohu puhul 2-3 nädalat täiesti tavaline. 10 päeva on pigem kiire paranemine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu pidi olema mingi viirus, mis kestab väga pika köhana. Mul ka laps juba kaks nädalat köhib. Palaviku õnneks pole. Kui nädala koolist kodus oli olnud ja tundus juba kõik korras olevat, käis päeva koolis ja tgaasi tuli ilma hääle ja veel suurema köhata. Nüüd jälle kodus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel oli nohu, aga arvestades ilmasid, siis ei olnud üllatus. Nädalaga nohu üle ja käib jälle lasteaias. Mul väga terve laps kogu aeg olnud ja ei ole praegu rohkem haige kui eelnevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõme, et ei saa enam  postitust muuta????. Mulle endale tundub, et eelmisel aastal kui kanti maske rohkem, oli ka vähem haigusi..

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 7.aastane tüdruk oli eelmisest teisipäevast kodus ( kurk valus, palavik ja natuke nohu ). Esmasp läks jälle kooli.
Täna peale kooli hakkas nina lörisema ja jälle nohus. Viimati oli tal viirus viiruse otsa titena.
Aga massiliselt levivad igasugused muud tativiirused peale k-viiruse. Äkki tsink+D vit turgutaks tervist ????????‍♀️

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisel aastal kui kanti maske rohkem, oli ka vähem haigusi..

Just nii oligi

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et kuna eelmisel aastal tavalised hingamisteede viirused eriti levida ei saanudki, siis nüüdseks on kõigil nende suhtes immuunsus langenud ja need saavadki hoogsalt kõiki nakatada. Aga siis peaks varsti asi normaliseeruma loodetavasti.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et kuna eelmisel aastal tavalised hingamisteede viirused eriti levida ei saanudki, siis nüüdseks on kõigil nende suhtes immuunsus langenud ja need saavadki hoogsalt kõiki nakatada. Aga siis peaks varsti asi normaliseeruma loodetavasti.

Ei saanud? Et siis koroona keelas ära?
Loomulikult levisid ka muud haigused aga kõik aeti covidi piiki.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud? Et siis koroona keelas ära? Loomulikult levisid ka muud haigused aga kõik aeti covidi piiki.

Ei saanud, sest talvel hoiti distantsi ja kanti maske – see pärsib ju kõigi õhu kaudu levivate viiruste levikut ühtmoodi.

Mina, mu pere ja enamus tuttavatest eelmisel talvel ei olnudki haiged, ei koroonas ega muudes viirustes. Sel sügisel on meil kõigil juba korra tavaline köhanohuviirus olnud, ühel lastest isegi kaks korda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks käis palju vähem lapsi lasteaias, distantsõpe jne. Viirused levivad ikka väga palju just laste kaudu ja kui nemad nii massiliselt ninapidi koos ei olnud, siis levisid ka viirused vähem.

Mina nt enne lapsi ei olnud mitu aastat haige aga sellest alates, kui esimene laps lasteaeda läks olen iga talv lastega koos haige.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähem lapsi käis lasteaias, koolides distantsõpe, lapsevanemad kodukontoris, sõprade ja sugulastega saadi vähem kokku. Kõiki kontakte oli vähem, kanti maske, hoiti distantsi, viirused ei saanudki levida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on isegi teismelisega sel aastal sama jama. Muidu on olnud terve nagu purikas, aga sel kooliaastal on ühes tükkis küll nohus, küll kurguvalus, küll köhas. Kogu aeg selline pooltõbine. Ja ütleb, et koolis on pidevalt kõik haiglased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5-aastane täiesti terve, aga on ka kõvasti karastatud laps. Keskkooliealine terve septembri oli köhane-nohune. Ütles, et kogu kool samamoodi turtsub ja plärtsub. Koju küll ei jätnud, palavikku polnud. Kodus ei nakatanud kedagi, kodus oleme kõik terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps Sel sügisel viiruseid väga palju, laps koguaeg haige