Esileht Tööelu, raha ja seadused. Seletage kellel lasteraha tõuseb? Kas ka meil?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Seletage kellel lasteraha tõuseb? Kas ka meil?

Postitas:

Netosissetulek meil abikaasaga kokku 830eur. Laene vms pole. Elame oma 3toalises korteris. Kuid ikka kuu lõpus kehvemad seisud. Lapsele üritame kõike pakkuda ja alati jääb puudu. Peres 2a laps. Kas meie saaksime ka taotleda või pole isegi mõtet proovida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne juulit 2013 ei juhtu midagi st ei tõuse kellelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

830¤ sissetulekuga kolmeliikmeline pere ei hakka hetkeseisuga kindlasti seda närust lisaraha 01.07.2013 seisuga saama.

2010 näitel:

2010. aastal elas suhtelises vaesuses inimene, kelle kuu ekvivalentnetosissetulek oli väiksem kui 280 eurot. Edasi \”kaalud\” ehk esimene täiskasvanu saab kaaluks 1, iga järgmine vähemalt 14-aastane leibkonnaliige 0,5 ja alla 14-aastased lapsed 0,3. Seega 280+(280*0,5)+(280*0,3)=504¤ sissetulekuga kolmeliikmeline pere võiks seda lisaraha saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 15:01; 27.09 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on peres 5 last ja ma töötu.Käin koolis, sellepärast ka tööd halvem leida. Mees saab netos ca 800 eurot.-.
Lasterahad kokku 280.-
Me isegi ei kuulu sinna, et saada vallast sotsiaalabi.
Teemaalgatajast rääkimata. Te elate väga hästi. Halb majandaja oled. Selle rahaga peaks ilusti ära elama. Eriti kui veel LAENE ka ei ole. Ja peres AINULT 1 laps!!
Ja juba loodate riigiabile. Häbi Sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 16:42; 26.09 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on peres 5 last ja ma töötu.Käin koolis, sellepärast ka tööd halvem leida. Mees saab netos ca 800 eurot.-.
Lasterahad kokku 280.-
Me isegi ei kuulu sinna, et saada vallast sotsiaalabi.
Teemaalgatajast rääkimata. Te elate väga hästi. Halb majandaja oled. Selle rahaga peaks ilusti ära elama. Eriti kui veel LAENE ka ei ole. Ja peres AINULT 1 laps!!
Ja juba loodate riigiabile. Häbi Sulle![/tsitaat]

Tubli oled. Mulle 4-lapse emana jääb samuti mõistmatuks kuidas ühe lapsega pere, kelle sissetulek on 830¤ ja laenud ning liisingud puuduvad, ei saa hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, lõpetage ära. Mis raha see 830¤ on kolme inimese peale? Söögiraha arvestage sealt maha, mis siis järele jääb? Mida selle mõnesaja euro eest kuus teie arvates saab? Vaadake, mis on teatripiletite hinnad. Mis maksavad riided. Ja ärge tulge seda krdi majandamise juttu rääkima. Olukord, kus inimesed peavad igat penni peos veeretama ja mingeid kondijahu tooteid sööma, ei ole normaalne. Kust otsast see hästi on? Ja pole mõtet rääkida, et see ja teine ja kolmas saab veel vähem palka. See on lihtsalt veel ebanormaalsem, muud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 02:20; 27.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see kondijahutoodete ostmine on küll igaühe enda valik, ma lihtsalt pole nii rikas, et seda sh.tta osta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 07:27; 18.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult see 830.- pole suur raha. Aga selline elu meil siin on. Ja on palju hullemates olukordades peresid. Ja ega lapsi siis riigitoetuste pärast tehta. 😀
Tuleb koolis käia, nagu mina seda praegu teen. Ka mehel on kõrgharidus.
Me pere käib korra aastas teatris. Järgmine kord lähemegi Estoniasse Pippit vaatama. (märtsis)
Ma ei tea, aga meie pere peab hakkama saama. Nälgas pole, riided seljas ja tegime ka remonti see suvi.
Tuleb nutikam olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 16:42; 26.09 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ah, lõpetage ära. Mis raha see 830¤ on kolme inimese peale? Söögiraha arvestage sealt maha, mis siis järele jääb? Mida selle mõnesaja euro eest kuus teie arvates saab? Vaadake, mis on teatripiletite hinnad. Mis maksavad riided. Ja ärge tulge seda krdi majandamise juttu rääkima. Olukord, kus inimesed peavad igat penni peos veeretama ja mingeid kondijahu tooteid sööma, ei ole normaalne. Kust otsast see hästi on? Ja pole mõtet rääkida, et see ja teine ja kolmas saab veel vähem palka. See on lihtsalt veel ebanormaalsem, muud midagi. [/tsitaat]

Lastetoetused tõusevad ainult suhtelises vaesuses olevatele peredele. Ja need ei käi teatris ega osta poest riideid nagunii, sellest oli jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadan teile mulle mailile tulnud Pevkuri kirja ,siis lugegeg ise milleks vaielda …
Koalitsioonierakondade kokkuleppe kohaselt tõstetakse reformi lõppedes suhtelises vaesuses elavate ühe lapsega perede lastetoetused senistelt 19,18 eurolt kahekordseks 38,36 euroni ja kahe lapsega peredel 76,72 euroni kuus. Lisaks tõuseb kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54-lt 95,9 euroni. Et raskemas oludes peresid enam aidata, otsustasime lisanduvad lastetoetused toimetulekutoetuste arvestamisel pere sissetulekute välja jätta.
Reform käivitub osaliselt järgmisest aasta 1. juulist ning rakendub täismahus 2015. aastast (vt täpseid numbreid tabelist).
Reform numbrites:
Lapsetoetused eurodes kuus
Tänane seis
Alates 1. juuli 2013
Alates 2015
Esimese lapse toetus vajaduspõhiselt
19,18
28,77
38,36
Teise lapse toetus vajaduspõhiselt
19,18
28,77
38,36
Kolme ja enama lapse toetus kõigil
57,54
76,72
95,9

Pered, kelle sissetulek jääb alla suhtelise vaesuse piiri ja kes hakkavad saama vajaduspõhist lastetoetust 1 ja 2 lapse kohta:
Näited:
Tänane seis
Alates 1.juulist 2013
Alates 2015
Kahe lapsega pere:
38,36
57,54
76,72
Kolme lapsega pere
95,9
134,26
172,62
Nelja lapsega pere
153,44
210,98
268,52

Pered, kes ei ela alla suhtelise vaesuse piiri:
Näited:
Tänane seis
Alates 1.juulist 2013
Alates 2015
Kahe lapsega pere:
38,36
38,36
38,36
Kolme lapsega pere
95,9
115,08
134,26
Nelja lapsega pere
153,44
191,8
230,16

Lastetoetuste tõusu reform hõlmab ligi 70 000 last.
Mõnikord juhtub aga nii, et perre sünnib korraga rohkem lapsi. Seepärast tõstame alates kolmikutest ühe lapse sünnitoetuse rohkem kui kolmekordseks ehk 1000 eurot lapse kohta.
Lastetoetuste tõusu reformi tehnilist poolt vaadates on täiendava toetuse määramisel oluline roll ka kohalikel omavalitsustel, kes peavad lapsevanemate taotluste alusel välja selgitama, kes täiendavat abi vajavad ning määravad neile täiendava toetuse. Riik kompenseerib kohalikele omavalitsustele täiendava lapsetoetuse määramiseks vajalikud kulud.
Reformierakond tahab paremat Eestit ja on alati olnud nõus selle jaoks tegema vajalikke samme. Oleme seisukohal, et peretoetuste maksmisel peab edaspidi kehtima põhimõte, et toetatakse rohkem neid, kes reaalselt rohkem abi vajavad ja kel on rohkem lapsi. Kõige tähtsam on selle juures õnnelikud lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tuleb koolis käia, nagu mina seda praegu teen. Ka mehel on kõrgharidus.
Me pere käib korra aastas teatris. Järgmine kord lähemegi Estoniasse Pippit vaatama. (märtsis)
Ma ei tea, aga meie pere peab hakkama saama. Nälgas pole, riided seljas ja tegime ka remonti see suvi.
Tuleb nutikam olla.[/tsitaat]
Nii minul kui mehel on magistrikraad. Kord aastas Estonias muusikali – muide, \”Pipit\”, mitte \”Pippit\” – vaatamas käimine ei kvalifitseeru hea maitsega inimese jaoks teatris käimiseks, vaid keskpäraseks meelelahutuseks.
Aga eks mõnele piisabki tõesti vaid sellest, kui kõht on täis ja riided seljas. Pööbel on alati piisavalt rõõmus, kui leib ja tsirkus olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 02:20; 27.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]anx vanessaga kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Reformierakond tahab paremat Eestit ja on alati olnud nõus selle jaoks tegema vajalikke samme. Oleme seisukohal, et peretoetuste maksmisel peab edaspidi kehtima põhimõte, et toetatakse rohkem neid, kes reaalselt rohkem abi vajavad ja kel on rohkem lapsi. Kõige tähtsam on selle juures õnnelikud lapsed.[/tsitaat]

Marru ajab. Peaaegu 10 aastat ei tehtud praktiliselt s***i ja nüüd, kui lõpuks natukenegi liigutatakse, siis tehakse asja kahes järgus ehk enne KOV valimisi 2013 ja enne RK valimisi 2015. Summad ei ole tegelikult suured ja seega ei ole mingit põhjust asja juba 01.01.2013 ära teha aga need valimised…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 15:01; 27.09 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii minul kui mehel on magistrikraad. Kord aastas Estonias muusikali – muide, \”Pipit\”, mitte \”Pippit\” – vaatamas käimine ei kvalifitseeru hea maitsega inimese jaoks teatris käimiseks, vaid keskpäraseks meelelahutuseks.
Aga eks mõnele piisabki tõesti vaid sellest, kui kõht on täis ja riided seljas. Pööbel on alati piisavalt rõõmus, kui leib ja tsirkus olemas.
[/tsitaat]

Kui teie olete nii peene maitsega ja soovite kõrgkultuuri nautida, kas siis selle jaoks on vaja riigi käest lastetoetust saada? Te olete mehega mõlemad magistrikraadiga – järelikult piisavalt nutikad – leidke mõni moodus kuidas rohkem raha teenida ja nautige kontserte ja teatrietendusi südamerahus. Miks peaks riik teie lapsele maksma kõrgemat lastetoetust kui seda tegelikult vaja ei ole? Ja mitme lapsega peresid pööbliks nimetada, kes saavad samade sissetulekutega kui teie hakkama, on lihtsalt matslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on peres 5 last ja ma töötu.Käin koolis, sellepärast ka tööd halvem leida. Mees saab netos ca 800 eurot.-.
Lasterahad kokku 280.-
Me isegi ei kuulu sinna, et saada vallast sotsiaalabi.
Teemaalgatajast rääkimata. Te elate väga hästi. Halb majandaja oled. Selle rahaga peaks ilusti ära elama. Eriti kui veel LAENE ka ei ole. Ja peres AINULT 1 laps!!
Ja juba loodate riigiabile. Häbi Sulle![/tsitaat]

Sinul peaks häbi olema! Mees teenib omal näljapalka, sina ei teeni sedagi ja ometi sigite nagu arutud küülikud. Ja tuled sõimama inimest, kes enne mõtleb ja siis tegutseb. Paljud õpivad ja töötavad samaaegselt, seda ka mitme lapse kõrvalt. Sinusugused aga vorbivad lapsi teha, poevad mittetöötamise vabanduseks õppimise taha ja siis kiunuvad, et riik ei aita! Ei peagi aitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 18:01; 03.10 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ytles ju, miks puudu jääb: nad üritavad lapsele kõike pakkuda. siit tulekski ehk alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinul peaks häbi olema! Mees teenib omal näljapalka, sina ei teeni sedagi ja ometi sigite nagu arutud küülikud. Ja tuled sõimama inimest, kes enne mõtleb ja siis tegutseb. Paljud õpivad ja töötavad samaaegselt, seda ka mitme lapse kõrvalt. Sinusugused aga vorbivad lapsi teha, poevad mittetöötamise vabanduseks õppimise taha ja siis kiunuvad, et riik ei aita! Ei peagi aitama. [/tsitaat]
Võimas oravate ruupor oled,sinusuguste pärast ongi siin nii vilets elu ja nagu igast asjast näha-järjest viletsamaks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võimas oravate ruupor oled,sinusuguste pärast ongi siin nii vilets elu ja nagu igast asjast näha-järjest viletsamaks läheb.[/tsitaat]

Oinas, viimased paar korda olen valinud IRL-i… Mine nüüd oma iidolile savipätsile kaebama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 18:01; 03.10 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kodanik x kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täiesti haiged inimesed kirjutavad ikka siin, lausa paha hakkab… Mitte muidugi kõik pole sellised aga no mõni on ikka paras frukt.
Käivad ülikoolis, joomine ja liiderdamine käivad käsikäes, kui kraad käes, siis mõeldakse, et ollakse tegijad.
Minu arvates on ikka tegija see, kes kasvatab näiteks 5 last, saab söönuks ja lastele riided selga.
Kes on siis suurem töö tegija, kas see, kes päevad läbi näiteks arvuti taga istudes töötab, ühte last kasvatab (on lapsehoidja võibolla veel), käib teatris ja kontserdil jne, või see, kes peab vahetpidamata mõtlema ja kalkuleerima, päevad läbi lastest korralikke inimesi kasvatama, pidades hakkama saama näljarahaga (sest kõik ei mahu marjamaale- kas on tõesti siis mõni inimene üldse nii loll, et sellest aru ei saa???)?
Saage aru, nagu te räägite, nendest näljarottide ja küülikute lastest kasvavad maksumaksjad, kes teile kraadidega egomaniakkidele kunagi pensioniraha hakkavad riigi kaudu maksma??
Vihkan selliseid niinimetatud \”kõva töö tegijaid\”, kellega polegi millestki muust ka tavaelus rääkida, kui ainult nende äraütlemata suurest tarkusest ja intelligentsi tasemest….[/tsitaat]

Elatakse üks kord ja iga üks ei vali teadlikult endale seda näljarotti elu, kus peab sente veeretama ja igat senti majandama kuu lõpuni. Mina valin hariduse, teatri, kino ja kuni 3 last. Ja see kolmas on väga kaalutletud siis. Ja lastest kasvatan korralikud inimesed ka ilma sente veeretamata. Vaesusest tulevad paremad lapsed või? Vaesus sünnitab vaesust hoopis.
Maailm on ülerahvastatud ja Eesti riik ei suuda isegi lasteaia kohta pakkuda, seega patriotismist ma küll mingeid lapsi ei hakka vorpima ja vaesuses virelema, et kunagi oleks rohkem maksumaksjaid Eestis. Kindlustan ise hoopis oma tuleviku ja ei looda riigi pensionile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kodanik x kirjutas:[/small]

Elatakse üks kord ja iga üks ei vali teadlikult endale seda näljarotti elu, kus peab sente veeretama ja igat senti majandama kuu lõpuni. Mina valin hariduse, teatri, kino ja kuni 3 last. Ja see kolmas on väga kaalutletud siis. Ja lastest kasvatan korralikud inimesed ka ilma sente veeretamata. Vaesusest tulevad paremad lapsed või? Vaesus sünnitab vaesust hoopis.
Maailm on ülerahvastatud ja Eesti riik ei suuda isegi lasteaia kohta pakkuda, seega patriotismist ma küll mingeid lapsi ei hakka vorpima ja vaesuses virelema, et kunagi oleks rohkem maksumaksjaid Eestis. Kindlustan ise hoopis oma tuleviku ja ei looda riigi pensionile. [/tsitaat]aplaus, sa oled ilus, tark ja tubli. ainult ma ei saa aru, mis rahuldust sa saad sellest teiste osatamisest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 07:27; 18.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kodanik x kirjutas:[/small]

Elatakse üks kord ja iga üks ei vali teadlikult endale seda näljarotti elu, kus peab sente veeretama ja igat senti majandama kuu lõpuni. Mina valin hariduse, teatri, kino ja kuni 3 last. Ja see kolmas on väga kaalutletud siis. Ja lastest kasvatan korralikud inimesed ka ilma sente veeretamata. Vaesusest tulevad paremad lapsed või? Vaesus sünnitab vaesust hoopis.
Maailm on ülerahvastatud ja Eesti riik ei suuda isegi lasteaia kohta pakkuda, seega patriotismist ma küll mingeid lapsi ei hakka vorpima ja vaesuses virelema, et kunagi oleks rohkem maksumaksjaid Eestis. Kindlustan ise hoopis oma tuleviku ja ei looda riigi pensionile. [/tsitaat]
Vaat sa ei tea ju kuidas elu läheb. mina motlesin ka kord, et minu piir on max 2 last. ja elame onnelikku pereelu.
peale lahutust, otsustasin uue elukaaslasega yhise lapse saada. Tal omal lapsi polnud. kui seda last ootasin, selgus , et minu vanematel lastel on geneetiline viga mistottu vajavad nad kuni täiskasvanueani ja ka hiljemgi eriopet, eritingimusi. seega mul puudub edaspidi voimalus käia nt täiskohaga tööl.ja tuleb ka omi lapsi toetada ka nende täiskasvanueas.
seda koike ma ei teadnud kui omi esimesi lapsi planeerisin 20a tagasi.onneks ei osanud ma tol ajal emapalgast isegi unistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Seletage kellel lasteraha tõuseb? Kas ka meil?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.