Esileht Kodunurk Seletage lollile pelletist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Seletage lollile pelletist

Postitas:

Mis moodi toimub pelletti ahjuga kütmine. Ma ei ole veel arusaanud selle põhimõttest. Kas igakord on “elav tuli” all või? Mis on selle eelis võrreldes tavalise katlaga ja õhk-vesi soojuspumbaga?

Kas sellega tuleb ikkagi nö ahju kütta nagu puitbrikettiga ja pärast tuhk välja viia või mismoodi see toimib?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 09:34; 03.01 13:06; 03.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis moodi toimub pelletti ahjuga kütmine

Ei kujuta ettegi, et selline asi võimalik oleks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://mallukas.com/tag/pelletkamin/

 

https://mallukas.com/2019/08/24/kas-pelletkamin-oli-hea-ost/

 

https://mallukas.com/2020/05/08/monikord-teen-normaalseid-otsuseid-ka/

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada tavalist ahju pelletiga ei köeta. Köetakse pelletikaminat (millel on elektriline seade, mis pelleteid vähehaaval ette pudistab) või pelletikatelt. Katel omakorda on ühendatud põrandaküttesse või radikatesse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada tavalist ahju pelletiga ei köeta. Köetakse pelletikaminat (millel on elektriline seade, mis pelleteid vähehaaval ette pudistab) või pelletikatelt. Katel omakorda on ühendatud põrandaküttesse või radikatesse.

Siis mul ongi vaja infot pelletkatla kohta, mida see endast kujutab? Kaminat ei ole vaja. Radikad on kõigis ruumides olemas ja töökorras.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 09:34; 03.01 13:06; 03.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis mul ongi vaja infot pelletkatla kohta, mida see endast kujutab? Kaminat ei ole vaja. Radikad on kõigis ruumides olemas ja töökorras.

Infot on vaja ja googlit sul pole?
Ok.

Kujutab endast seda, et kõik “puud”, mida sinna katlasse põletamiseks topitakse, on täpselt ühesuurused ja väikesed kribulad.
Mis omakorda tähendab seda, et katlakütjaks saab purjus joodiku asemele ehitada lihtsa roboti, kes siis neid ise kogu aeg alla viskab. Mingi selline asi umbes.

Ja katel nagu katel ikka, et tuli on all ja vesi sees. Pump ajab kuuma vee radikasse minema ja tõmbab maja pealt külma vee asemele. Ja nii lõpmatuseni.
Või, siis sinnamaani, kuni pelletid sealt kastist otsa saavad.
Pelletiostja ja -täitja purjusoleku vastu ta ei saa kuidagi.

Mida sa hing veel teada tahad?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hing ihkab teada seda, kas sellega tuleb ka käia süütamas, valvamas, juurde panemas nagu tavalises katlas. Kas tuhk tuleb ise välja viia kui tihti? Kuidas seda katelt täidetakse nende 15 kg kottidega?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 09:34; 03.01 13:06; 03.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul asub pelletkatel keldris. On 500 liitrine mahuti mida täidan pelletiga ca kord nädalas. Mul suur maja ja kuus läheb tonn pelletit (ehk üks alus). Eks ta võrreldes õliküttega (mis mul varem oli) tüütum ole (kasvõi see igakuine tonni pelleti kandmine keldrisse), Kuid siiski mugavam kui puiduga kütmine

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 19:44; 04.01 11:24; 04.01 19:22; 11.01 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen õhukese kihi ja süütevedelikuga saab hästi põlema.

Ühtlaselt tuleb laotada ja peale põlemist peab siibri kähku kinni panema. Kaua hõõguvaid süsi ei teki.

Spets katel on jama. Seal palju rikkiminevaid osi ja võtab elektrit ka.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedusega vaatan tuttavaid, kes panid õhk-vesi soojuspumba. Mitte midagi ei pea tegema ja toad on koguaeg soojad. Meie aga möllame nende pelletitega, tellis ja tassi neid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedusega vaatan tuttavaid, kes panid õhk-vesi soojuspumba. Mitte midagi ei pea tegema ja toad on koguaeg soojad. Meie aga möllame nende pelletitega, tellis ja tassi neid.

Sama! Lisaks tõepoolest vaja seda katelt puhastada, tuhka tassida, ise tahmane kui tolmuahv. Iga natukese aja tagant tuleb uus süütaja osta u 100€. Miks see pidevalt läbi läheb, ei mõista. Siis iga kuu tonn pelletit tassida ja hoiustada. Lisaks ei tea kunagi kvaliteeti. Olen saanud liiva ja oksapuruga pooleks pelletit, pärast urgitse katlast seda sulanud jama välja. Teinekord ei lähe graanulid lihtsalt põlema. No ei lähe. Jumal teab, mis seal sees on. Mõnikord tekitab pelletijagaja ummiku või läheb automaatika paigast ning avastad hommikul, et toad maha jahtunud ja vesi jääkülm.

Ootan oma pensionifondi raha, et saaks lõpuks õhk-vesi pumba panna. Mul on oksendamiseni kõrini sest pelletist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan oma pensionifondi raha, et saaks lõpuks õhk-vesi pumba panna. Mul on oksendamiseni kõrini sest pelletist.

Pole nad enam ju midagi nii hirmkallid.
Ma tahaks garaazi panna ja vaatasin, et 5000€ oleks juba mingi 12kW asi täiesti uuena saadaval.

Mõned aastad vana Mitsubishi mingi 14kW mudel oli osta.ee-s üldse vaid paar tuhat €.
Gaasid-värgid sees, ainult ühenda külge ja vajuta nuppu. Ja ei mingeid kibulaid rohkem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedusega vaatan tuttavaid, kes panid õhk-vesi soojuspumba. Mitte midagi ei pea tegema ja toad on koguaeg soojad. Meie aga möllame nende pelletitega, tellis ja tassi neid.

Sama! Lisaks tõepoolest vaja seda katelt puhastada, tuhka tassida, ise tahmane kui tolmuahv. Iga natukese aja tagant tuleb uus süütaja osta u 100€. Miks see pidevalt läbi läheb, ei mõista. Siis iga kuu tonn pelletit tassida ja hoiustada. Lisaks ei tea kunagi kvaliteeti. Olen saanud liiva ja oksapuruga pooleks pelletit, pärast urgitse katlast seda sulanud jama välja. Teinekord ei lähe graanulid lihtsalt põlema. No ei lähe. Jumal teab, mis seal sees on. Mõnikord tekitab pelletijagaja ummiku või läheb automaatika paigast ning avastad hommikul, et toad maha jahtunud ja vesi jääkülm.

Ootan oma pensionifondi raha, et saaks lõpuks õhk-vesi pumba panna. Mul on oksendamiseni kõrini sest pelletist.

ma ei ole viie aasta jooksul kordagi midagi vahetama pidanud, ainult korraline hooldus ja puhastus. Samuti tellin vaid Tartu graanulit, selle kvaliteet ei ole kunagi alt vedanud. Oleneb maja suurusest (ja korrustest), õhk-vesipumbaga oleks meil liiga külmaks maja jäänud. Aga see igakuine tassimine keldrisse on tüütu küll (aga võtan seda siis kui trenni :))

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 19:44; 04.01 11:24; 04.01 19:22; 11.01 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pelletitega mingi selline variant ka on, et tuleb auto ja näiteks voolikuga keldri aknast (tänava poolt) keldris olevasse mahutisse pelletid manustab? Et see tirimine ja tassimine ära jääks.
Mul abikaasa peab seda automaatset pelletkütet nagunii liiga mitteohutuks. Aga alternatiividega on ka kitsas. Mina olen lihtsalt laisk – kui jääb nii, et peab tirima ja tassima, tõmban rõõmuga valikutest maha.
Ja nii muutub lühike valikute nimekiri veel lühemaks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:17; 05.01 21:13; 06.01 16:13; 06.01 20:19; 08.01 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pelletitega mingi selline variant ka on, et tuleb auto ja näiteks voolikuga keldri aknast (tänava poolt) keldris olevasse mahutisse pelletid manustab? Et see tirimine ja tassimine ära jääks.

Mul abikaasa peab seda automaatset pelletkütet nagunii liiga mitteohutuks. Aga alternatiividega on ka kitsas. Mina olen lihtsalt laisk – kui jääb nii, et peab tirima ja tassima, tõmban rõõmuga valikutest maha.

Ja nii muutub lühike valikute nimekiri veel lühemaks.

Saab küll aga siis peab suur mahuti olema kuhu see tonn pelletit ära mahub

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 19:44; 04.01 11:24; 04.01 19:22; 11.01 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll aga siis peab suur mahuti olema kuhu see tonn pelletit ära mahub

No kui täna veel keegi selle pelletküttele üle läheb, siis selline mahuti oleks ilmselt elementaarne.
See tonn pelletit pole ju mingi üübermega kogus, on vaid üks alusetäis: pilt

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[/quote]
<p style=”text-align: left;”>No kui täna veel keegi selle pelletküttele üle läheb, siis selline mahuti oleks ilmselt elementaarne.

[/quote]

Just nimelt hakkab tunduma, et NO KUI TÄNA VEEL – et see on suht ebamugav lahendus. Saan ma õigesti aru, et osaline automaatika (süttib ise, kui temperatuur langeb, annab ise pelletit ette) ongi see tõmbenumber?
Aga ise sebimist on ikkagi paganama palju (pelleti hankimine, vajadusel veel tirimine/tassimine, tuha võtmine).
Gaasikatlal põhinev keskküte oleks ideaalne, aga Eesti Gaasi trass ei kattu kinnisvara asukohaga. Ja nad ei taha seda trassi mitte laiendada. Või noh, saaks küll, aga sigakallis on.
Rasked otsused.</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:17; 05.01 21:13; 06.01 16:13; 06.01 20:19; 08.01 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasked otsused

Raske otsus, kuna see õhk-vesi maksab uuena vaid paar tuhat rohkem?
Ja siis selle raha nimel oled nõus järgmise 10a mingeid kribulaid tirima?
Siin küll midagi rasket ei ole. V.a. see kribulate iganädalane tassimine.

Raskeks läheb alles siis, kui pead õhk-vesi või maasoojuspumba vahel valima.
Sest esimesed on viimasel ajal kõvasti edasi arenenud, samal ajal endiselt maksavad vähe.
(sest sa ei pea mingeid torusid kuhugi maakera sisse kaevama)

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat see ongi üks asi, et ma ei ole nõus neid kribulaid tirima ja tassima.
Teine asi on, et gaasiga on teisest kodust hea kogemus – soodne, puhas, mugav. Ja soe vesi ka kohe olemas.
Nendest õhk-vesi asjadest ei tea piisavalt. Palju nad talvel elektrit söövad kui õues on pakane ja nii 300 ruudu kanti on kütta tarvis?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:17; 05.01 21:13; 06.01 16:13; 06.01 20:19; 08.01 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju nad talvel elektrit söövad kui õues on pakane ja nii 300 ruudu kanti on kütta tarvis?

Sa ei saa ju nii küsida, armas inimene.

On väga suur vahe, kas sa tahad kütta 300m2 läbipuhutavat kuurialust või 300m2 hästi soojustatud ja kolmekordsete akendega maja.
Seal on ju lausa Grand Canyoni suurune vahe. googelda
Aga kuna sa just nii küsid, nagu sa täpselt küsisid, siis arvan, et tegu on siiski kuurialusega.
Ehk siis alustada tuleb maja soojustamisega. Ja üleüldse, 300 ruutu on pisut liiga palju.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest!
No eks ma natuke adun ka, et neid mõjutavaid nüansse on palju.
Soojustus hetkel on tegemata, aga on viisaastakuplaanis.
Ühe korruse aknad on vahetatud kolmekordseteks pakettakendeks.
Keldri aknad ja teise korruse omad on järjekorras. Juba ühe korruse akende vahetus andis positiivselt tunda.
Mis mõttes 300 ruutu palju on? Õhk-vesi süsteemi jaoks või kahtlustad kalkulatsiooniviga? Ehitusalune pind on 98 ruutu, kaks väljaehitatud elukorrust, täiskõrge kelder, mis edaspidi moondub loodetavasti saunaks, nokitsemise alaks ja tehnoalaks – ka vaja kütta. Pööningukorrust me ilmselt välja ehitama ei hakka, muidu läheb köetav ala veelgi suuremaks.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:17; 05.01 21:13; 06.01 16:13; 06.01 20:19; 08.01 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks ma natuke adun ka, et neid mõjutavaid nüansse on palju.

On muidugi palju.
Aga loe info mõttes seda teemat, hakkab teine küll juba aastal 2012 pihta, aga jookseb otsaga kaasaega välja, 25 lehekülge: https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?f=9&t=33298

Mingi 100-150€ vahele võiks aasta keskmine elektrikulu kokku sul jääda, pakun, kui aknad ette ja soojustus seina saavad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhk-vesi kütab, kuid külmadega võib vajada lisakütet. Oleneb muidugi kui külmavares oled, meil paari miinus kraadiga temp toas üle 21-22 ei küta, minu jaoks on see talvel jahe ja olen harjunud temperatuuridega 24-26. Seda mitu kraadi -20ga toas hoiab veel ei tea, pole nii külma veel olnud.

Seega kui on võimalik õhkküttele ka mingi lisaküte säilitada (kui nt kamin olemas) siis see kindlasti jätta. Eriti kui peaks tormidega elektrikatkestus vmt olema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhk-vesi kütab, kuid külmadega võib vajada lisakütet. Oleneb muidugi kui külmavares oled, meil paari miinus kraadiga temp toas üle 21-22 ei küta, minu jaoks on see talvel jahe ja olen harjunud temperatuuridega 24-26. Seda mitu kraadi -20ga toas hoiab veel ei tea, pole nii külma veel olnud.

Seega kui on võimalik õhkküttele ka mingi lisaküte säilitada (kui nt kamin olemas) siis see kindlasti jätta. Eriti kui peaks tormidega elektrikatkestus vmt olema.

Nii kui natuke külma lubab tõuseb elektri hind: täna päeva keskmine 9,21; max 13,20. Kui viimasele numbrile kõik tasud ja maksud otsa panna tuleb kokku mingi 35 senti/kWh! Minu tarbimise juures tubli 10 € päev!

Endal õhk-õhk värk, detsembris läks 150 m2 kütmisele 539 kWh ehk ca 65 €. Aga mõtlen vaikselt õhk-vesi süsteemi peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastusega loen postitusi ,et inimene ei viitsi toasooja nimel kord kuus pelletikotte tassida.

Inimesed teevad iga päev 8 tundi füüsilist tööd,paljud teevad sporti,täitsa vabatahtlikult. Ja siis on mingi ollus,kes ei viitsi 1 kord kuu jooksul ennast natuke liigutada.

 

Pelletikatla võib osta täisautomaatse ja pelleteid tuleb osta õigest kohast. Pätid teevad pelleteid pehkinud puidust ja heintest jne.Sellise pelleti kütteväärtus on väga madal.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastusega loen postitusi ,et inimene ei viitsi toasooja nimel kord kuus pelletikotte tassida.

Inimesed teevad iga päev 8 tundi füüsilist tööd,paljud teevad sporti,täitsa vabatahtlikult. Ja siis on mingi ollus,kes ei viitsi 1 kord kuu jooksul ennast natuke liigutada.

Pelletikatla võib osta täisautomaatse ja pelleteid tuleb osta õigest kohast. Pätid teevad pelleteid pehkinud puidust ja heintest jne.Sellise pelleti kütteväärtus on väga madal.

Kui noor või vana ja mis soost see hämmastuja siin on ka?

Pelletikott on 15kg. Naiste anatoomia ei ole mõeldud pidevalt selliseid raskuseid vedama. Jaksamine on iseasi, aga see ei ole mõistlik, kui ei taha eluõhtul rinda pista organite alla vajumisega.

Mingiks elueaks on seda va füüsilist ka mehed nii palju teinud, et seda lisavaeva ei ole enam mõistlik näha. Rääkimata sellest, et tervis võibolla ei lubagi enam tirida ja tassida.

Ja need, kes suudavad komad enam-vähem õigesse kohta paigutada võivad reeglina piirduda hallolluse liigutamisega ega pea tingimata 8h labidat liigutama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:17; 05.01 21:13; 06.01 16:13; 06.01 20:19; 08.01 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on mingi ollus,kes ei viitsi 1 kord kuu jooksul ennast natuke liigutada.

Suht rumal postitus.
Sa oled kas nõukaaegne päss, või siis pole elus sekunditki kunagi trenni teinud.
Selliste jaoks tavaliselt “trenn” on see, kui sa elad viiendal korrusel liftita majas või tassid kord kuus 15kg kotti.
Aga tea siis: tegelikult sellised äkkspurdid puhkeasendist on isegi tervisele kahjulikud.

Ja et kasvõi mingit tühipaljast velotrenažööri pool tundi sõita, teed sa esimesed 10 rahulikult sooja ja siis juba hakkad pingutama.
Mitte ei võta omale paugust 15kg selga ja ei pane teadmata suunas punuma, sest see võib isegi surmaga lõppeda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 03.01 13:45; 04.01 05:20; 05.01 18:39; 06.01 09:09; 06.01 16:24; 07.01 11:04; 08.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on mingi ollus,kes ei viitsi 1 kord kuu jooksul ennast natuke liigutada.

Suht rumal postitus.

Sa oled kas nõukaaegne päss, või siis pole elus sekunditki kunagi trenni teinud.

Selliste jaoks tavaliselt “trenn” on see, kui sa elad viiendal korrusel liftita majas või tassid kord kuus 15kg kotti.

Aga tea siis: tegelikult sellised äkkspurdid puhkeasendist on isegi tervisele kahjulikud.

Ja et kasvõi mingit tühipaljast velotrenažööri pool tundi sõita, teed sa esimesed 10 rahulikult sooja ja siis juba hakkad pingutama.

Mitte ei võta omale paugust 15kg selga ja ei pane teadmata suunas punuma, sest see võib isegi surmaga lõppeda.

Lausa debiilseks kisub. Tsiteerid lauset ,kus ma ütlen “liigutada” ,trennist ei olnud juttugi. Seejärel pakud huupi mu vanust ja treeningkogemust:D Ja siis lisad paar emmelt kuuldud teooriat soojenduse vajalikkusest. Valus  juhtum…

 

Kes keelab enne pelletikottide tõstmist sooja teha? Ajumaht keelab? Ei tule selle peale?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhksoojuspumba eelduseks on maja väga hea soojustus. Mu õel on see ja maja 24 aastat vana ning -15 on toas maks 18 kraadi sooja, külmematel ilmadega peab elektri radikasse ikka välja otsima.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.01 19:44; 04.01 11:24; 04.01 19:22; 11.01 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhksoojuspumba eelduseks on maja väga hea soojustus.

Perekoolika tõde.

Kui sul on ahjuküte, siis võib sul vabalt ka heinaküün olla.
Ikka on ju kogu aeg hiiglama soe, viska või kaks halgu üksteise peale ja kõik suplevad kogu aeg 25 kraadi soojas.
AGA ainult soojuspumba puhul peab olema hea soojustus.

Kas sa ise ikka said oma lollusest muidu aru?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Seletage lollile pelletist