Esileht Beebi ja mitmikud seletage lollile

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: seletage lollile

Postitas:

Mitmendast elukuust võib anda lapsele tükilisemat toitu? Vaatasin poes, et mingid küpsised on alates 6 kuust? Kas nii väike laps siis tõesti tohib juba tükke neelata ja ta ei tõmba neid kurku? Või kuna võin anda kätte terve maasika või mustika või vaarika?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka 6-kuuesele esimese lisatoiduna anda tükilist toitu, ei pea üldse püreestama, kui laps nii nõus sööma on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-kuusele võid anda küpsise kätte või terve kurgitüki. Küll aga pead ise kõrval olema. Mõned lapsed lutsutavad korralikud, teised tõmbavad kohe kurku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njahh, mina küll ei julge oma 9kuusele lapsele seda küpsist niisama kätte anda. Kamapalle olen küll andnud, sest need sulavad suus üpris kiirelt. Aga katsetasin selle beebiküpsisega kõigepealt ise, et kui ruttu see suus pehmeks läheb, ja no ega ei lähe küll ruttu. Seega ilma võrgukotita ma seda lapse kätte ei julge anda. Võibolla pabistan ka üle, aga hiljuti tõmbas laps pirni süües tüki kurku. Leian, et parem karta kui kahetseda. Võibolla loeb siin ka hammaste olemasolu. Meil neid alles hetkel 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See oleneb lapsest. Mul 7 kuud vana saab leivatükiga väga hästi hakkama, samuti kamapalli ja keeduporgandi tükikestega. Samas õun läheb ikka kurku. Eile läks ja sebis endale venna taldrikust pelmeeni ja sõi ruttu ära, oleks veel tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps õpib väga kiiresti selgeks, kuidas süüa. Iga läkastamise peale ei maksa last raputama tormata. Ta suudab ilusti välja köhida. Mälumisoskus on oskus nagu kõik teisedki, tuleb harjutades. Aastaselt on juba hilja tükitoitu andma hakata, see peaks varem selge olema. Muidugi tuleb ise juures olla. Mälumine arendab lõualihaseid, see on aga väga tähtis õige hambumuse jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes meenus mulle mind kummitama jäänud mõte nendest plastikust söögitoolidest. Einoh, tore ju küll, tõmbad lapse rihmadega kinni, et ta sealt maha ei kukuks, aga kui ta tõepoolest kurku tõmbab midagi, siis mis? Kohmitsed nende rihmade kallal see aeg, kui laps väikselt lämbub?

Meie neiu kipub ikka kurku tõmbama toitu, aga õnneks saab ta ise selle ka kohe välja köhitud. Vaatan ka seda, et see nn. okserefleks tuleb tal üsna kiiresti – juba siis kui tükk tegelikult veel kurgus ei olegi ja seega tegelikult ohtu ei kujuta. Ettevaatusabinõu emakese looduse poolt ilmselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud seletage lollile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.