Esileht Ilu ja tervis Selg teeb jõnksu

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Selg teeb jõnksu

Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”? Noh, et kõnnid pahaaimamatult mööda ühtlast teed ja siis järsku tuleb ootamatult kas mingi madalam koht, auk või astud äärekivi pealt alla lohakalt, nii et ei märka? Alaselg teeb siis sellise nõksaka, mis pole otseselt valus, aga täiega ebameeldiv tunne ja ehmatab.

Aga minul on nüüd juba mõned nädalad selg teinud kõndides seda vastikut jõnksu lihtsalt kõndides, isegi kui alla ei astu kuskilt. Mitte tihti, aga vahel mitu korda päevas ja siis jälle mitu päeva mitte. Tee on ühtlane, pole ühtegi madalamat kohta, aga nõksatab. Vahel lausa kodus toas kõndides ka.

Kas keegi oskab nõu anda, mis selle põhjuseks võiks olla ja kas peaks arsti poole pöörduma? On sellel nähtusel ka mingi ametlik nimi või meditsiiniline termin?  Hiljuti sain endale ortopeedilised sisetallad, kuna achilleus kippus valu tegema. Olen nendega juba harjunud ja kõndimine mingit vaeva ei valmista, aga kas need võivad seda seljanõksakat põhjustada?

See tunne on nii vastik, tekitab mul täiega ärevust, nagu mingi selg hakkaks pooleks minema (jah, ma tean, et see pole võimalik, aga niiiiiii nõme ja imelik tunne on).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea isegi seda, mida sa alla-astumise jõnksu all mõtled. Käi arstil ära muidugi. Rahulikum olla.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nagu mingi selg hakkaks pooleks minema

See pole normaalne. Palun pöördu perearsti poole, las teeb alustuseks alaseljast röntgenpildi.

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean küll, mida sa allaastumise-jõnksu all silmas pead, aga mulle jääb arusaamatuks, miks sa seda jõnksu seljaga seostad. Mina kogen seda ikka nii, et kogu kehast käib jõnks läbi, natuke nagu võpatus. Sa pead ikka oma selga kindlasti arstile näitama, saad ju isegi aru, et normaalne selline tunne ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nagu mingi selg hakkaks pooleks minema

See pole normaalne. Palun pöördu perearsti poole, las teeb alustuseks alaseljast röntgenpildi.

Või siis uurib alustuseks aju?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arusaamist mööda räägib teemaalgataja jala hetkelisest nörkusest, nn murdosasekundilisest tasakaalu kaotusest. Neuroloogiline probleem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arusaamist mööda räägib teemaalgataja jala hetkelisest nörkusest, nn murdosasekundilisest tasakaalu kaotusest. Neuroloogiline probleem.

Aga sellel pole ju seljaga mingit pistmist, selle puhul niiöelda kaob jalg korraks alt ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

Ei ole kunagi kogemata mingist astmest alla astunud???

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

Ei ole kunagi kogemata mingist astmest alla astunud???

Loomulikult olen, aga alaselg sellele astumisele küll mingi nõksakaga ei reageeri. Tasakaal kaob hetkeks lihtsalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

Ei ole kunagi kogemata mingist astmest alla astunud???

Loomulikult olen, aga alaselg sellele astumisele küll mingi nõksakaga ei reageeri. Tasakaal kaob hetkeks lihtsalt.

Jah, seda siin kirjeldatigi. Loomulikult põrutab see alaselga, mida siis veel? Pead?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, seda siin kirjeldatigi. Loomulikult põrutab see alaselga, mida siis veel? Pead?

Oh issand, no ei põruta see mingit alaselga! Näed ju ise, et keegi sinuga kaasa rääkida ei oska.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, seda siin kirjeldatigi. Loomulikult põrutab see alaselga, mida siis veel? Pead?

Saa nüüd aru – ei põruta see mingit alaselga ega pead ega muudki. Muidugi, kui on mingidki jalalihased olemas. Äkki tõesti, kui jalalihaseid ei ole, siis tekib efekt seljas. Igal juhul pole see tavapärane.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, mismoodi see just alaselga mõjutab, kui ootamatult trepist alla astud. Jõnksakas käib siis ikka kogu kehast läbi, mitte ainult alaseljast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, seda siin kirjeldatigi. Loomulikult põrutab see alaselga, mida siis veel? Pead?

Oh issand, no ei põruta see mingit alaselga! Näed ju ise, et keegi sinuga kaasa rääkida ei oska.

Perekoolis ei osata enamusel juhtudel kaasa rääkida, see ei üllata, et oeld üks neist, kes teemale pihta ei saa.
Mina muide juba räägin kaasa, ma ei ole teemaalgataja.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina muide juba räägin kaasa, ma ei ole teemaalgataja.

Selles teemas pole ainsatki vastust, mis selgelt mõistaks, millest teemaalgataja räägib. On kaks varianti, miks inimene vastuseid ei saa – kas ei saa ükski lugeja aru, mida ta kirjutas (ja siin on omakorda kaks varianti, kas on kõik lugejad lollid või kirjutatu segane), või saavad kõik aru, kuid pole midagi sarnast kogenud. Seega … palun lõpeta see toon, nagu kõik teaksid seda “alla astumise nõksu seljas”. On juba selgunud, et ei tea – seega peaks ka teemaalgatajal vastus käes olema – tuleb minna arstile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan aru, mida teemaalgataja “allaastumise jõnksu” all mõtleb, ja olen ise ka kogenud seda. Ma pakun, et see jõnks on seotud sellega, et ootamatult näit. auku astudes ei ole aju keha selleks ette valmistanud, asend on vale ja seljale langeb hetkeks normaalsest suurem koormus. Tean ka, et mul on endal rüht veidi vale, selg liiga nõgus ja kehatüve lihased nõrgad, võibolla sellistest asjaoludest  ka sõltub see, kas keegi tunneb jõnksu või mitte. Ortopeedilised tallad võivad minu ettekujutuses ka rühti veidi muuta, nii et teoreetiliselt võiksid  need teemaalgataja probleemiga ehk seotud olla küll.

Aga soovitan minagi arstiga konsulteerida selles osas, oma peaga on siin raske midagi välja mõelda. Kehatüve lihaste treening tuleb eeldatavasti kõigile kasuks, aga kindlam on ikka, kui näit. füsioterapeut üle vaatab ja õigeid harjutusi soovitab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma mööda astun, siis tuleb ainult selline hetkeline õõnes vabalangemise tunne ja põrutada saab jalg. Seljas küll mingit põrutust ei tunne.

Mina soovitaks küll arsti juurde minna või füsioterapeudi poole pöörduda. Kõlab nagu selg ei ole sirge või korralikult toetatud. Ja kui juba mingi nõksakas ära käib nagu teemaalgataja edasi kirjeldab, siis on küll pahasti midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema meenutab mulle seda Tujurikkujat: https://youtu.be/R5XiRgqFO48

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Auku või madalamasse kohta astunud olen korduvalt, aga pole aimugi, mis seljajõnksust sa räägid. Ma lihtsalt korraks ehmatan ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

Ei ole kunagi kogemata mingist astmest alla astunud???

Olen, aga mingit seljajõnksu ei teki, lihtsalt ehmatan korraks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate seda vastikut “allaastumise jõnksu”?

Kui aus olla, siis ei tea küll mingit jõnksu.

Ei ole kunagi kogemata mingist astmest alla astunud???

Olen, aga mingit seljajõnksu ei teki, lihtsalt ehmatan korraks.

Keda ja miks sa ehmatad? 😀 Ehmud ehk ikka?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui igast väiksemast komistusest seljast ebameeldiv lõnks läbi käib, võib põhjus olla nõrkades lihastes. Kas võimled ja teed regulaarselt trenni?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Selg teeb jõnksu