Esileht Pereelu ja suhted Selge, riiklik sõnum – Eesti riigis ei ole lapsed olulised

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Teema: Selge, riiklik sõnum – Eesti riigis ei ole lapsed olulised

Postitas:

Kahjuks on monigi pojuke sealt vigasena koju tulnud voi kirstus.

Jah, nende juhtumite põhjustega tuleb tegeleda, et neid välistada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 19:30; 28.05 10:04; 28.05 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga tänulik. Me saame igasugu toetusi + vanemapalk. Tasuta haigekassa!

Ma ei kujutaks ette nt elada USAs. Isegi eluohtliku haiguse puhul pead raha ise leidma. Lapsed hoidjale juba al 10 nädalat, kui pole kogutud, et kauem kodus olla jne.
Väga raske. Rääkimata muudest riikidest- India jne.

Jah, elu ei ole kerge Eestis, sest hindade ja sissetulekute vahe on suur. Aga ta on siiski mitmes mõttes parem, kui mujal.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 12:06; 29.05 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul erilisi ootusi ei ole olnud, et riik mu kahe lapse jaoks suuri summasid maksma peaks, siis ei kurda. Ja võrreldes selle 19 euroga, mis lastetoetus oli minu laste sündides, on praegune juba vägagi kobe.

Nooremal on veel aasta lasteaias jäänud, see on küll kulu, mis tundub ebaõiglane, et kool on tasuta, lasteaia eest aga maksa üsnagi suurt tasu (Tallinnas). Selle peale öeldakse, et lasteaed on ju vabatahtlik, aga tegelikult ei ole ju suuremal osal vanematel seda “vabadust”, et last mitte lasteaeda panna, endal tuleb ju tööl käia. See on muidugi omavalitsus, mitte riiklik teema, aga samas mõni väike omavalitsus suudab kohatasu hoida 20 euro ringis, suur ja rikas Tallinna linn aga tõstab iga aasta seda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei sünnitanud oma lapsi riigile

Tuleb su noorukesele pojale kutse ajateenistusse, siis saad aru, et riik hoiab su lastel silma peal ja tahab ikka osa saada.

Saan aru, et sina oma pojukest ei taha hõlma alt ära anda, aga ma ei ole näinud ajateenistuses midagi jubedat, ühtlasi pole see vaid “riigile” vajalik, poisid saavad sealt isiklikku kasu kogemuse näol küllaga.

Kahjuks on monigi pojuke sealt vigasena koju tulnud voi kirstus.

Veel rohkem hukkub ja sandistub neid “pojukesi” autoroolis gaasi vajutades või purjuspäi ujuma minnes…

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 19:01; 28.05 18:54; 29.05 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa sinna Soome läksid, kui meil elu nagu lill? Eladki kuus 60 eurose lasterahaga või?

No mina isiklikult ei läinud palga pärast, läksin ajutiselt paariks aastaks karjääri loogilise jätkuna ja palk on numbrina suurem kuid kulud on ka nii palju suuremad, et elatustase on sama kui Eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 08:09; 29.05 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga tänulik. Me saame igasugu toetusi + vanemapalk. Tasuta haigekassa!

Ma ei kujutaks ette nt elada USAs. Isegi eluohtliku haiguse puhul pead raha ise leidma. Lapsed hoidjale juba al 10 nädalat, kui pole kogutud, et kauem kodus olla jne.

Väga raske. Rääkimata muudest riikidest- India jne.

Jah, elu ei ole kerge Eestis, sest hindade ja sissetulekute vahe on suur. Aga ta on siiski mitmes mõttes parem, kui mujal.

Ja mitte ainult raha koguma selleks et saaks lapsega natuke kauem kodus olla, vaid ka sünnituse eest tasumiseks! Kui sul ei ole mingit imelist kindlustust töö kaudu ja juhtub olema nt veidi enneaegne või muul põhjusel laps intensiivis, siis on arve tohutu suur! Sadades tuhandetes..täiesti normaalne on seal maal see, et rasedusest teada saades võetakse teine-kolmas tööots juurde ja lähed otse töölt sünnitama. Tasuta ravikindlustus on küll see, mille üle saab viriseda (et pikad järjekorrad jms), aga tegelikult on meil sellega ikka väga hästi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga tänulik. Me saame igasugu toetusi + vanemapalk. Tasuta haigekassa!

Ma ei kujutaks ette nt elada USAs. Isegi eluohtliku haiguse puhul pead raha ise leidma. Lapsed hoidjale juba al 10 nädalat, kui pole kogutud, et kauem kodus olla jne.

Väga raske. Rääkimata muudest riikidest- India jne.

Jah, elu ei ole kerge Eestis, sest hindade ja sissetulekute vahe on suur. Aga ta on siiski mitmes mõttes parem, kui mujal.

Ja mitte ainult raha koguma selleks et saaks lapsega natuke kauem kodus olla, vaid ka sünnituse eest tasumiseks! Kui sul ei ole mingit imelist kindlustust töö kaudu ja juhtub olema nt veidi enneaegne või muul põhjusel laps intensiivis, siis on arve tohutu suur! Sadades tuhandetes..täiesti normaalne on seal maal see, et rasedusest teada saades võetakse teine-kolmas tööots juurde ja lähed otse töölt sünnitama. Tasuta ravikindlustus on küll see, mille üle saab viriseda (et pikad järjekorrad jms), aga tegelikult on meil sellega ikka väga hästi.

Seal on jälle muid plussid, mida meil ei ole. Kui inimene vähegi tööl käib, kasvõi McDonaldsis, on võimalik oma kodu soetada ,kodulaenu saada. Meil siin Eestis võibki sellest unistama jäädagi. Eesti palk liiga väike ,millest ei kogu ka midagi ja välismaa palk ei sobi, sest ebausaldusväärne allikas.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on jälle muid plussid, mida meil ei ole. Kui inimene vähegi tööl käib, kasvõi McDonaldsis, on võimalik oma kodu soetada ,kodulaenu saada. Meil siin Eestis võibki sellest unistama jäädagi. Eesti palk liiga väike ,millest ei kogu ka midagi ja välismaa palk ei sobi, sest ebausaldusväärne allikas.

Ei saa mingi McDonaldsi töötaja seal pangalaenu oma kodu ostuks, ära aja umbluud! Samuti üüritakse ja veel igasugu sitamaju üüritakse, mitte renoveeritud ja euroremonditud kortereid.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa sinna Soome läksid, kui meil elu nagu lill? Eladki kuus 60 eurose lasterahaga või?

No mina isiklikult ei läinud palga pärast, läksin ajutiselt paariks aastaks karjääri loogilise jätkuna ja palk on numbrina suurem kuid kulud on ka nii palju suuremad, et elatustase on sama kui Eestis.

Isegi kui eluase on kallim, on palk oluliselt suurem ja peale maksude jääb ikkagi rohkem raha kätte kui Eestis. Kui veel on 2 inimest, kes seal töötavad, on elu vägagi lill, mitte nagu Eestis, et ikka vaata, kuidas ots otsaga kokku tulla. Sa ära üritagi muid vabandusi otsida, raha see põhjus ongi. Olen ka kursis sellega vägagi, kuigi Soome elama ei lähe.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.

need, kes töötavad McDonaldsis, peavad igas riigis senti veeretama. Siin, USAs, Soomes. Pole neil mingit elulille. USAs saavad mingi papist maja 50a laenuga.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:41; 29.05 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan sama – kui ei ole raha lapsi ülal pidada, ärge siis tehke neid, pole ju kohustuslik. Maailm on niigi ülerahvastatud ja Eestis on lapse saamine ikka väga mugavaks tehtud, juba see, et 1,5 a palgaga kodus saab olla.

Kolme lapse toetusest (mis motiveerib nüüd järsku kõiki kolmandat last saama) ei hakka rääkimagi.

Mind absoluutselt ei huvita, palju lapsi kusagil Nigeerias sünnib. Minu jaoks on probleemiks see, et kogu sellest mugavusest, emapalgast ja kolmanda lapse toetusest hoolimata sünnib eestis endiselt 1,6 last naise kohta.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:18; 29.05 13:51; 30.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan sama – kui ei ole raha lapsi ülal pidada, ärge siis tehke neid, pole ju kohustuslik. Maailm on niigi ülerahvastatud ja Eestis on lapse saamine ikka väga mugavaks tehtud, juba see, et 1,5 a palgaga kodus saab olla.

Kolme lapse toetusest (mis motiveerib nüüd järsku kõiki kolmandat last saama) ei hakka rääkimagi.

Mind absoluutselt ei huvita, palju lapsi kusagil Nigeerias sünnib. Minu jaoks on probleemiks see, et kogu sellest mugavusest, emapalgast ja kolmanda lapse toetusest hoolimata sünnib eestis endiselt 1,6 last naise kohta.

Aga miks sa arvad, et selle tingivad toetuste ja sissetulekute väiksus?
Vaatan ringi oma tutvusringkonnas:
4 sõbrannat soovivad ammu last aga viljatusprobleemid
1 sõbranna soovib ammu last, aga meest ei ole
1 sõbrannal on vaid 1 laps sest pidi sellegi saamiseks läbi tegema sada imet (kunstlik viljastamine).

Minul tulemas 3. laps, aga ausalt öeldes, see mõte realiseerus ka ainult seetõttu, et vahepeal said suhted mehega korda- katkisesse suhtesse ju ei sünnita. Ja kui paljud on katkises suhtes! Ja siegi kui pole katkine suhe, võib olla mehepoolne toetus liiga väike nt. Ühega saad üksi hakkama, kahega ka veel kuidagi, aga kolmega on juba väga raske üksi.

Ehk et ma arvan, et paljuski pole põhjus rahas…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 12:06; 29.05 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 on see, mitte 55. Päris kursis ikka asjadega.

No eksisin 5 euroga, palun vabanadust. Arvestades, et mu lapsed nüüdseks juba lastetoetuse east väljas, on ehk vabandatav eksimus see 5 eurot. Fakt jääb faktiks, praegused 20+ noored on suures osas selle 19-eurose lastetoetusega üles kavatatud. Suurem lastetoetus on üsna uus nähtus, mis lisaks on veel ka tasapisi järjest tõusnud.

Kontrollisin lausa oma pangakonto väljavõttelt järgi. 19 eurot lapse kohta sain viimati detsembris 2014, see on pisut üle 4 aasta tagasi. Alates jaanuar 2015 hakkasin saama 45 eurot lapse kohta. Alates jaanuar 2016 suurenes see summa 50 euroni ja sellega ka minu ajalgu lõpeb. tundub et viimase 3 aastaga on see toetus veel 10 eurot suurenenud, kui nüüd 60 saadakse. Nii et läbinisti vale on, et ei ole üldse suurenenud. On suurenenud suht palju korraga aastal 2014 (enne seda oli tõesti väga kaua see 19) ja edasi veel pisut suurenenud.

Lisaks on vanemahüvitis, st võimalus lastega kodus olla. Tasuta koolitoit vist on ka endiselt alles? Ja kuni gümnaasiumi lõpuni? Minu laste kooli ajal tuli algul koolitoidu eest maksta, hiljem sai natuke aega tasuta, gümnaasiumis tuli taas maksta.

Nii et jutt, kuidas lastest ikka üldse ei hoolita, on rumal. Natuke võiks vanemad ise ka oma lastesse panustada või kuidas?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 20:14; 29.05 12:10; 29.05 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

60 on see, mitte 55. Päris kursis ikka asjadega.

No eksisin 5 euroga, palun vabanadust. Arvestades, et mu lapsed nüüdseks juba lastetoetuse east väljas, on ehk vabandatav eksimus see 5 eurot. Fakt jääb faktiks, praegused 20+ noored on suures osas selle 19-eurose lastetoetusega üles kavatatud. Suurem lastetoetus on üsna uus nähtus, mis lisaks on veel ka tasapisi järjest tõusnud.

Kontrollisin lausa oma pangakonto väljavõttelt järgi. 19 eurot lapse kohta sain viimati detsembris 2014, see on pisut üle 4 aasta tagasi. Alates jaanuar 2015 hakkasin saama 45 eurot lapse kohta. Alates jaanuar 2016 suurenes see summa 50 euroni ja sellega ka minu ajalgu lõpeb. tundub et viimase 3 aastaga on see toetus veel 10 eurot suurenenud, kui nüüd 60 saadakse. Nii et läbinisti vale on, et ei ole üldse suurenenud. On suurenenud suht palju korraga aastal 2014 (enne seda oli tõesti väga kaua see 19) ja edasi veel pisut suurenenud.

Lisaks on vanemahüvitis, st võimalus lastega kodus olla. Tasuta koolitoit vist on ka endiselt alles? Ja kuni gümnaasiumi lõpuni? Minu laste kooli ajal tuli algul koolitoidu eest maksta, hiljem sai natuke aega tasuta, gümnaasiumis tuli taas maksta.

Nii et jutt, kuidas lastest ikka üldse ei hoolita, on rumal. Natuke võiks vanemad ise ka oma lastesse panustada või kuidas?

Ei vanemad ei panusta üldse midagi. Jumal taevast raha ja süüa viskab, riik ka jagab riideid, süüa ,mähkmeid, elamiskulusid jne kõike annab ja jagab! Vanematel polegi muud teha kui see kõik avasüli kandikul vastu võtta. Riik ise kannab ja sünnitab ka ja pärast teeb veel tervisegi korda, mis raseduse ajal ära kadus ja mida enam tagasi pole saanudki. Ükski arst ka ei oska aidata. Kui sul lapsed suured ja sa neid enam ei toida ega kata, milleks sa üldse sõna võtad.
Kuhu krt laps nüüd panna, et saaks tööl käia ja teenida, kui lasteaias kasvatajad ainult vinguvad, et neil on pikad tööpäevad ja vanaemad käivad ise ka tööl, et ise ära elada. Kas riik palkab lapsehoidjad või hoiab ise või. Ma mõtlen küll, et mis mul arust oli, et veel ühe lapse tegin. Ma pean oma viletsa tervisega veel elama mitukümmend aastat ja need lapsed ka oma jõududega üles kasvatama selle juures ja ainult oma asi, et kuidas tööl käia saad. Mehed käivad ka tööl, ega neilegi keegi taevast raha ei viska.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on monigi pojuke sealt vigasena koju tulnud voi kirstus.

Mina mäletan veel aega, kui pojukesed tulid KÕIK võõrriigi sunniviisilisest armeest häiritud psüühikaga, rikutud tervisega, surmahaigusega (Tšernobõlist) või tinakirstus (Afganistanist, võõra riigi võõrast sõjast).

Eesti riigi sõjaväes juhtub vähem õnnetusi ja traumasid kui kodus tavalises olmes. Peab püstiloll olema, kui teisiti arvata.
Missioonidele minek on vabatahtlik.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 12:45; 30.05 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 12:46; 30.05 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on lausa naeruväärne, kui väikesed on lastetoetused 1- ja 2-lasteliste perede jaoks.

Sa said oma lapsed endale või riigile? Iga naine peaks saama täpselt nii palju lapsi, kui jaksab ise üles kasvatada ja koolitada. Jah, just nimelt ISE- sest teine pool võib nt surma saada. Või sina ise saad surma või mõlemad- kes need lapsed siis üles kasvatab? Riik või???
Võib teha muidugi nutikalt, kui raha on NII oluline- saa 3 last, kõik eri meestega. Nõua elatist, 3*270 eurot kuus nagu maast leitud ja riik annab suure pere toetust ka, 500 eurot kuus.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 12:55; 29.05 14:20; 29.05 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

Ja kui vanemahüvitis läbi saab, on laps vaevu 1,5 aastane. Kasvatajadki räägivad kui ühest suust, et sellises eas laps on liiga väike veel lasteaia jaoks, aga vanematel on siis aeg tööle minna, sest edasi on vaja ka elada. Sellele ei ole keegi mõelnud, et edaspidi on suur surve, pinge ja närvid kannatavad. Mõnes mõttes oleks isegi õigem, kui meil emapalka polekski kui, et hiljem selline lõks. Lapsehoidjad on meil ikka kallis lõbu ja naljalt enam kodus istuvaid vanaemasid ka ei leia.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

Ja kui vanemahüvitis läbi saab, on laps vaevu 1,5 aastane. Kasvatajadki räägivad kui ühest suust, et sellises eas laps on liiga väike veel lasteaia jaoks, aga vanematel on siis aeg tööle minna, sest edasi on vaja ka elada. Sellele ei ole keegi mõelnud, et edaspidi on suur surve, pinge ja närvid kannatavad. Mõnes mõttes oleks isegi õigem, kui meil emapalka polekski kui, et hiljem selline lõks. Lapsehoidjad on meil ikka kallis lõbu ja naljalt enam kodus istuvaid vanaemasid ka ei leia.

keegi ei keela sul igakuiselt pool vanemahüvitist kõrvale panna, et saaksid 3 aastat kodus olla.

Oma lapsed saime üheksakümnendate alguses, kasvatasime üles ilma mingi emapalga või isegi tasuta koolisöögita. Pisike lastetoetus oli, vääringus vist 19 eurot? Nii et see hala väikeste toetuste pärast on mulle tohutult nõme, piinlik on isegi lugeda.
Just suhtlesin tuttavaga Poolast – neil pool hüvitis aastat mingi 70-80% palgast. Kui tahad, võid selle hüvitise jagada 12 kuule, aga siis saad iga kuu poole vähem. Silmad suured kuulas, mis roosamanna meie lapsevanematele on antud.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 09:41; 29.05 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

Ja kui vanemahüvitis läbi saab, on laps vaevu 1,5 aastane. Kasvatajadki räägivad kui ühest suust, et sellises eas laps on liiga väike veel lasteaia jaoks, aga vanematel on siis aeg tööle minna, sest edasi on vaja ka elada. Sellele ei ole keegi mõelnud, et edaspidi on suur surve, pinge ja närvid kannatavad. Mõnes mõttes oleks isegi õigem, kui meil emapalka polekski kui, et hiljem selline lõks. Lapsehoidjad on meil ikka kallis lõbu ja naljalt enam kodus istuvaid vanaemasid ka ei leia.

keegi ei keela sul igakuiselt pool vanemahüvitist kõrvale panna, et saaksid 3 aastat kodus olla.

Oma lapsed saime üheksakümnendate alguses, kasvatasime üles ilma mingi emapalga või isegi tasuta koolisöögita. Pisike lastetoetus oli, vääringus vist 19 eurot? Nii et see hala väikeste toetuste pärast on mulle tohutult nõme, piinlik on isegi lugeda.

Just suhtlesin tuttavaga Poolast – neil pool hüvitis aastat mingi 70-80% palgast. Kui tahad, võid selle hüvitise jagada 12 kuule, aga siis saad iga kuu poole vähem. Silmad suured kuulas, mis roosamanna meie lapsevanematele on antud.

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

Ja kui vanemahüvitis läbi saab, on laps vaevu 1,5 aastane. Kasvatajadki räägivad kui ühest suust, et sellises eas laps on liiga väike veel lasteaia jaoks, aga vanematel on siis aeg tööle minna, sest edasi on vaja ka elada. Sellele ei ole keegi mõelnud, et edaspidi on suur surve, pinge ja närvid kannatavad. Mõnes mõttes oleks isegi õigem, kui meil emapalka polekski kui, et hiljem selline lõks. Lapsehoidjad on meil ikka kallis lõbu ja naljalt enam kodus istuvaid vanaemasid ka ei leia.

keegi ei keela sul igakuiselt pool vanemahüvitist kõrvale panna, et saaksid 3 aastat kodus olla.

Oma lapsed saime üheksakümnendate alguses, kasvatasime üles ilma mingi emapalga või isegi tasuta koolisöögita. Pisike lastetoetus oli, vääringus vist 19 eurot? Nii et see hala väikeste toetuste pärast on mulle tohutult nõme, piinlik on isegi lugeda.

Just suhtlesin tuttavaga Poolast – neil pool hüvitis aastat mingi 70-80% palgast. Kui tahad, võid selle hüvitise jagada 12 kuule, aga siis saad iga kuu poole vähem. Silmad suured kuulas, mis roosamanna meie lapsevanematele on antud.

Ei ole kõrvale panna midagi, kui kulub kõik ära ja ähvardab puudugi jääda. Ega emapalga ajal siis maksud ei vähene ega elamine odavam ei ole. Sest vanast ajast pole mõtet enam jahuda, ma nägin seda aega ka ise, kui noorem olin. Süüa toodi maalt vanaema juurest näiteks, kel oli mitu kasvuhoonet, kartulipõld jne ja krooni aegses hinnad olid ikka hoopis teised. Ei väsi ka sest võrdlusest. Saad aru, et eluolu oligi siis hoopis teine. Nüüd on muutunud ja kõik teisiti ja algklassis koolitoit oli ka siis tasuta.
Meil kodus oli hea toit koguaeg ,nälga ei pidanud kunagi tundma. Lisaks sooladele toidule oli alati ka magustoit laual, vahepeal oli meil 2 autotki. Üks seisis niisama, sest ilus oli. Elu erastatud kinnisvaras , mis töö poolt oli jne. Pärast sai selle veel mahagi müüa.
Loomulikult sai ka tööd tehtud ,kartuleid võetud ,heina tehtud jne. Tööd pole kunagi kartnudki ja ei karda ka nüüd, aga väikseid palku ja titemajandust selle juures kardan küll!
Mu lapse koolis on selle toiduga nii, et on 3 varianti. On tasuta koolitoit, mis ei pidavat süüa kõlbama, on kohvik, kust osta saab ja on tasuline praad, mida suursugused õpetajad on nõus sööma. Mis sa arvad, et lapsed nõustuvad tasuta söögiga, mida õpetajadki pole nõus sööma, heh ei.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said oma lapsed endale või riigile? Iga naine peaks saama täpselt nii palju lapsi, kui jaksab ise üles kasvatada ja koolitada. Jah, just nimelt ISE- sest teine pool võib nt surma saada. Või sina ise saad surma või mõlemad- kes need lapsed siis üles kasvatab? Riik või???

Üldise maksukoormuse põhjal on näha, et riik tahab iga lastesse investeeritud euro kõvade intressidega tagasi saada.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:18; 29.05 13:51; 30.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said oma lapsed endale või riigile? Iga naine peaks saama täpselt nii palju lapsi, kui jaksab ise üles kasvatada ja koolitada. Jah, just nimelt ISE- sest teine pool võib nt surma saada. Või sina ise saad surma või mõlemad- kes need lapsed siis üles kasvatab? Riik või???

Küsi siis uuesti, kui laps sul ülepea kasvab ja riik hakkab sulle lastekaitseseaduseid meelde tuletama, et kuidas sa kasvatada võid ja kas üldse võid. Kui läheb kooli, näed ka siis, et kuidas asjad käivad. Sinu oled vaid inkubaator. Saad jah rahanatukese, aga oma lapsega pead sa mitmekordselt tagasi andma.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et lapsed saame me ainuüksi iseendale ja iga euro, millega riik toetab, on puhas boonus! Häbi peaks olema nendel kerjusvanematel, kes tite saavad ja siis käivad, käsi pikal, halamas, et riik peaks rohkem toetama. Ometi on meil luksuslik vanemahüvitise süsteem. Kus mujal maailmas on riik teinud lapsevanematele selliseid uhkeid kingitusi?! Aga ikka on veel vähe! Muudkui tahaks saada. Meenub kohe muinasjutt kuldkalast ja ahnest naisest.

Tee siis meie kõigi eest neid lapsi palun ja ela luksuses.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline tunne jääb siin osasid lugedes, et kuidas laste saamine on ainult üks ilge vaev ja ikaldus. Et rasedus võtab tervise ja pärast ela terve elu lastekaitse hirmus jne jne.

KURAT! Ärge saage neid lapsi siis, kui ei taha!
Mitte keegi ei hoia püstolit teil magamistoas kuklas ja ei sunni lapsi tegema.
Lastetusmaksu ega midagi sellist meil ka ei ole.

Kui ikka ei ole valmis lapsega seotud ohvriteks ilma, et selle eest siis peaks mingi rahahunnik sülle kukkuma, siis ÄRGE SAAGE LAPSI!
Lihtne.
Või kui arvate, et kusagil maailmas on see süsteem parem, siis kolige sinna – mitte keegi ei keela.

Ja kui sureb eesti rahvas selle peale välja, et neile seda laste kasvatamise tohutut vaeva kinni ei maksta, siis võibolla peakski surema, kui kõik sellised mökud on.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 10:04; 29.05 14:18; 29.05 14:39; 29.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said oma lapsed endale või riigile? Iga naine peaks saama täpselt nii palju lapsi, kui jaksab ise üles kasvatada ja koolitada. Jah, just nimelt ISE- sest teine pool võib nt surma saada. Või sina ise saad surma või mõlemad- kes need lapsed siis üles kasvatab? Riik või???

Küsi siis uuesti, kui laps sul ülepea kasvab ja riik hakkab sulle lastekaitseseaduseid meelde tuletama, et kuidas sa kasvatada võid ja kas üldse võid. Kui läheb kooli, näed ka siis, et kuidas asjad käivad. Sinu oled vaid inkubaator. Saad jah rahanatukese, aga oma lapsega pead sa mitmekordselt tagasi andma.

Tänan õpetamast. Minu lapsed on tänaseks juba täiskasvanud, õpivad ülikoolis ja üks töötab kooli kõrvalt lisaks õpitaval erialal (olles sealjuures väga kõrgelt hinnatud spetsialist). Ei ole me saanud oma lapsi kergemeelselt ega emotsiooni ajendil, täpselt nii palju neid lapsi ongi kui palju hindasime võimalikuks saada. Ei ole meil kärgperenduslikke probleeme, kodus ema ja isa, samuti on olnud tugivõrgustikuna olemas vanaemad. Ei ole riigilt abi oodanud, vaid oleme alati ise hakkama saanud. Lastest on kasvanud asjalikud inimesed.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 12:55; 29.05 14:20; 29.05 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga tänulik. Me saame igasugu toetusi + vanemapalk. Tasuta haigekassa!

Ma ei kujutaks ette nt elada USAs. Isegi eluohtliku haiguse puhul pead raha ise leidma. Lapsed hoidjale juba al 10 nädalat, kui pole kogutud, et kauem kodus olla jne.

Väga raske. Rääkimata muudest riikidest- India jne.

Jah, elu ei ole kerge Eestis, sest hindade ja sissetulekute vahe on suur. Aga ta on siiski mitmes mõttes parem, kui mujal.

Ja mitte ainult raha koguma selleks et saaks lapsega natuke kauem kodus olla, vaid ka sünnituse eest tasumiseks! Kui sul ei ole mingit imelist kindlustust töö kaudu ja juhtub olema nt veidi enneaegne või muul põhjusel laps intensiivis, siis on arve tohutu suur! Sadades tuhandetes..täiesti normaalne on seal maal see, et rasedusest teada saades võetakse teine-kolmas tööots juurde ja lähed otse töölt sünnitama. Tasuta ravikindlustus on küll see, mille üle saab viriseda (et pikad järjekorrad jms), aga tegelikult on meil sellega ikka väga hästi.

Seal on jälle muid plussid, mida meil ei ole. Kui inimene vähegi tööl käib, kasvõi McDonaldsis, on võimalik oma kodu soetada ,kodulaenu saada. Meil siin Eestis võibki sellest unistama jäädagi. Eesti palk liiga väike ,millest ei kogu ka midagi ja välismaa palk ei sobi, sest ebausaldusväärne allikas.

Paljud elavad seal üldse vagunites või haagissuvilates. Oma kodu?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 14:21; 29.05 14:24; 29.05 14:29; 29.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said oma lapsed endale või riigile? Iga naine peaks saama täpselt nii palju lapsi, kui jaksab ise üles kasvatada ja koolitada. Jah, just nimelt ISE- sest teine pool võib nt surma saada. Või sina ise saad surma või mõlemad- kes need lapsed siis üles kasvatab? Riik või???

Üldise maksukoormuse põhjal on näha, et riik tahab iga lastesse investeeritud euro kõvade intressidega tagasi saada.

Muidugi tahab. Seetõttu soodustab ka kärgperendust- naised, tehke lapsi, küll mehed kinni maksavad. Ehk siis riik vajab igat last ja tuleb naisele seadustega selja taha toeks. Mees, kes lapse saada julgenud, on patuoinas, kellelt on õigus ära võtta viimane sent. Elatise nn miinimummäär on absurdne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 12:55; 29.05 14:20; 29.05 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan sama – kui ei ole raha lapsi ülal pidada, ärge siis tehke neid, pole ju kohustuslik. Maailm on niigi ülerahvastatud ja Eestis on lapse saamine ikka väga mugavaks tehtud, juba see, et 1,5 a palgaga kodus saab olla.

Kolme lapse toetusest (mis motiveerib nüüd järsku kõiki kolmandat last saama) ei hakka rääkimagi.

Mind absoluutselt ei huvita, palju lapsi kusagil Nigeerias sünnib. Minu jaoks on probleemiks see, et kogu sellest mugavusest, emapalgast ja kolmanda lapse toetusest hoolimata sünnib eestis endiselt 1,6 last naise kohta.

Mida vaesem rahvas, seda rohkem lapsi, seega toetuste ja elatustaseme tõus küll iivet ei paranda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.05 14:21; 29.05 14:24; 29.05 14:29; 29.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline tunne jääb siin osasid lugedes, et kuidas laste saamine on ainult üks ilge vaev ja ikaldus. Et rasedus võtab tervise ja pärast ela terve elu lastekaitse hirmus jne jne.

KURAT! Ärge saage neid lapsi siis, kui ei taha!

Mitte keegi ei hoia püstolit teil magamistoas kuklas ja ei sunni lapsi tegema.

Lastetusmaksu ega midagi sellist meil ka ei ole.

Kui ikka ei ole valmis lapsega seotud ohvriteks ilma, et selle eest siis peaks mingi rahahunnik sülle kukkuma, siis ÄRGE SAAGE LAPSI!

Lihtne.

Või kui arvate, et kusagil maailmas on see süsteem parem, siis kolige sinna – mitte keegi ei keela.

Ja kui sureb eesti rahvas selle peale välja, et neile seda laste kasvatamise tohutut vaeva kinni ei maksta, siis võibolla peakski surema, kui kõik sellised mökud on.

Tee ise lapsi, ära suru seda teistele peale ja ära virise. Igaüks loomulikult ise seda otsustab lõppude lõpuks, et paljudega tema toime tuleb. See võime muidu on ka inimestel erinev ja kõik kohe mitte ei ole ühesugused ja ainuke elumõte lapsed. Mitte keegi teine ei tule seda ütlema ega kommenteerima.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga tänulik. Me saame igasugu toetusi + vanemapalk. Tasuta haigekassa!

Ma ei kujutaks ette nt elada USAs. Isegi eluohtliku haiguse puhul pead raha ise leidma. Lapsed hoidjale juba al 10 nädalat, kui pole kogutud, et kauem kodus olla jne.

Väga raske. Rääkimata muudest riikidest- India jne.

Jah, elu ei ole kerge Eestis, sest hindade ja sissetulekute vahe on suur. Aga ta on siiski mitmes mõttes parem, kui mujal.

Ja mitte ainult raha koguma selleks et saaks lapsega natuke kauem kodus olla, vaid ka sünnituse eest tasumiseks! Kui sul ei ole mingit imelist kindlustust töö kaudu ja juhtub olema nt veidi enneaegne või muul põhjusel laps intensiivis, siis on arve tohutu suur! Sadades tuhandetes..täiesti normaalne on seal maal see, et rasedusest teada saades võetakse teine-kolmas tööots juurde ja lähed otse töölt sünnitama. Tasuta ravikindlustus on küll see, mille üle saab viriseda (et pikad järjekorrad jms), aga tegelikult on meil sellega ikka väga hästi.

Seal on jälle muid plussid, mida meil ei ole. Kui inimene vähegi tööl käib, kasvõi McDonaldsis, on võimalik oma kodu soetada ,kodulaenu saada. Meil siin Eestis võibki sellest unistama jäädagi. Eesti palk liiga väike ,millest ei kogu ka midagi ja välismaa palk ei sobi, sest ebausaldusväärne allikas.

Paljud elavad seal üldse vagunites või haagissuvilates. Oma kodu?

Meil elavad paljud pered oma vanematega. Pole isegi omaette oma perega vagunis.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.05 20:25; 28.05 07:49; 28.05 08:14; 28.05 08:18; 29.05 08:11; 29.05 08:19; 29.05 12:21; 29.05 12:56; 29.05 13:20; 29.05 14:01; 29.05 14:03; 29.05 14:24; 29.05 14:25; 29.05 14:35; 29.05 14:48; 29.05 15:19; 29.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )


Esileht Pereelu ja suhted Selge, riiklik sõnum – Eesti riigis ei ole lapsed olulised

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.